Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
13. sep 2010

@jamaat mame tu v Podlaviciach automat ... ale je to jedno, ten pach tam citim a sa mi z toho dviha zaludok 😒 nemozem za to ...
v sobotu som robila kacku s knedlikom (lokse sa mi nechceli robit 😝 ), chutilo aj sofinke, len kapustu som jej zatial nedala 😕

ale info z jasliciek: asi celkom dobre dnes, akurat tlacila auticko ked som prisla sa hned ku mne s usmevom rozbehla, nevyzera byt vobec vyplakana, ale spala v kociku, skusali postielku ale boli zlosti 😝 😀 😀 ze sa aj pekne napapala, takze inuska odpoved, bola tam cely den ... chceme ju davat na cely den, tak sa vyjadrili, ze je dobre hned zacat na cely den, ze si deticky skor zvyknu, ... uvidime ale zajtra, ked jej rano dojde, ze tam ide znovu 😕 😖 😖

iinuska
13. sep 2010

ahojte

@mimi21 atb tak po 3 dnoch uzivania

iinuska
13. sep 2010

@emode tak pekne, babulka si urcite postupne zvykne 🙂

sssimi
13. sep 2010

@mimi21 mne sa malá odstavila sama od seba a to sme neboli ani na dovolenke a nie som ani tehotná 😀 Možno len dieťa pride do veku kedy už to mliečko proste nechce. No a Srah mi v poslednej dobe bojkotuje všetky dojčenské jedlá. Nechce ani kašu, ani detské výživy, dokonca ani tie dojčenské kekse nechce. Najhoršie je to na večeru. Svete neviem čo jej vymyslieť.

Baby dávate aj sáčkové polievky deťom? Ak ano, tak ktoré (značku). Či je to plné Ečok? Ja sa v tom nevyznám, lebo ich nemám rada. Ale Sarah má polievky rada.

iinuska
13. sep 2010

@sssimi tie sackove polievky by som nechala tak. My ked tak na dovolenke si taku uvarime, to je cele. Neni nad doma uvarenu polievku 😉

mimi21
13. sep 2010

@sssimi ja sackove polievky vobec nepouzivam, ani pre nas

@iinuska nestraaaas, ze 3 dni!!! ved to ja uz nevydrzim
a mozem aj paralen, ked mam atb?

iinuska
13. sep 2010

@mimi21 jasne, ze mozes

emode
13. sep 2010

@sssimi len na dovolenke v HR uvarila detom svagrina paradajkovu ale specialne pre deti bez Eciek a neviem coho, celkom sa dala a aj sofia ju jedla ale to bolo fakt vynimocne, polievky varim aj ja, tiez ich ma Sofi rada ...

zuzkaprofant
13. sep 2010

@sssimi sackove nie o je sama chemia 😉

zuzkad
13. sep 2010

ahojte babulky 😅 😅
gratulujem tehulkam, par dni tu nie som a nejak sa to tu rozmnozuje 😀 😀 ani sa nenazdam a za par mesiacov ostanem sama netehotna majovka 😅 😅 😅 pekne pekne 😝 😝

dnes bolo krasne doobeda, potom sa ochladilo riadne, teraz fuka a pocitam, ze coskoro sa rozprsi 😝 😝 u nas sa nevieme zbavit soplikov, ale to skor od zubkou ako z prechladnutie...snad to prejde co najskor.
Co tu mate noveho okrem tehulkovania ? Ja som s nastupom do prace dostala darceky 😀 😀 novy kabat, kraaasny novy mobil...nausnice, vonavku...a cakaju ma topanky este 😀 😀 😀 sa maaaam...ale teraz v oktobri budem mat narodeniny a pocitam, ze potom uz nic nedostanem, lebo si povedia, ze mi nakupili uz dost do prace 😀 😀 😀
Inak som vas skusala otvorit v praci, ze vam nieco pekne napisem, aby ste vedeli, ze myslim na vas aj v robotke, ale mame tuto stranku blokovanu ☹ ☹ cize som sa nedostala k vam...ale skusim to este inak 😅 😅 😅

mimi21
13. sep 2010

@zuzkad som na teba myslela, ze vam ide kampan v telke, tak mate asi vela roboty 😅

zuzkad
13. sep 2010

@mimi21 no veru kampan nam zacala 😅 😅 😅 zatial stihame spracovavat uvery v case...dufam, ze nam to tak aj pojde dalej 😉 😉 momentalne si tu robotku uzivam...ja som vzdy mala rada papierovu pracu, tak sa "hrajkam" ked bude toho vela nadsenie pojde bokom 😀 😀 😀

mala by som ist do sprchy a pomaly do postele, ale mne sa nechceeeee este spat...potom rano sa neviem z postele dostat von 😀 😀 😀

kosska3003
13. sep 2010

ahojte aj ja nepouzivam sackove a moja je akosi len polievkova zajtra musim niaku strukovinovu uvarit lebo 3 dni jedla len slepaciu so spagetami nevedela sa jej dojest

@mimi21 skore uzdravenie mas to tazke ked si tehu a toto este do toho no nech si cim najskor fit

sirinka
13. sep 2010

@sssimi ked ti nechce mala nic papat, najskor jej asi lezu nejake zubky....u nas klarka ako nahle sa jej tlacili, nic nejedla, iba mlieko pila...aj cely tyzden vydrzala...
sackove su o nicom aj pre dospelyxh...ale su teraz na trhu od vitany...natur, tak vynimocne by som to mozno dala deckam...ja teraz beriem na dovolenku tieto...
http://www.vitana.cz/produkty/polevky/pro-prakt... napr....

sssimi
13. sep 2010

@zuzkad neboj. Ja ti budem verne netehotná 😀 Len aby sa nám tuto potom kočky neporozutekali ☹

Ok babule. Beriem vás za slovo, žiadne sačkové polievky nebudú. Len neviem aké by som jej od radosti uvarila. Fičíme len na slepčej a zeleninovej. Strukovinovým moc nedá.

sirinka
13. sep 2010

my sme polievkova rodina, aj ked nie vzdy stihnem uvarit...ale snazim sa, vselijake rychlovky a vyvar ten uplne zboznujeme....

inac dnes som prvy krat robila halusky, dokonca sa mi podarili, tesila som sa ako mm prekvapim a on mi zabudol povedat, ze dnes ma firemnu veceru... 😠 skoro ma porazilo...

sssimi
13. sep 2010

@sirinka mne malá papa všetko. Jej aj keď idu zuby, tak sa naprace 😉 Ja len tak pre zmenu chute som chcela skúsiť sáčkovú, ale tiež sa mi do toho veľmi nechce. preto som sa radšej spýtala.

iinuska
13. sep 2010

@sssimi aj ja sa pripajam do klubu 😅
@mimi21 uz mate vybrate aj nejake meno ?

iinuska
13. sep 2010

@sirinka tak ostane na zajtra 😉

sirinka
13. sep 2010

@sssimi paradajkova, cesnakova, brokolicova, karfiolova, zemiakova, cibulova, bryndzova, zo zelenej fazulky...vsetko rychle polievky...

ludmilabb
13. sep 2010

@jamaat Emka bude balit chlapov len taky fukot ked bude starsia 😀
a pri Tescu uz automat nie je, ja davam mlieko Sofii bud z automatu alebo plnotucne pasterilizovane zatial len do kase
ja sa trapim s jedenim, Sofia nechce jest, zo vsetkeho dve, tri lyzice takto zle sme na tom este neboli ani ovociu neublizi, jedine banan vie zjest cely a pribinacik jej chuti, zeleninu co jej najviac chutila teraz vobec nechce, neviem co mam varit ☹ kojim ju doobeda a vecer pred spanim a nad ranom, piskoty by dusila stale ale poriadne jedlo nie 😅

sssimi
13. sep 2010

Mrkvová polievka s ryžou - od 6 mesiacov
0

Suroviny:

* 150 g mrkvy
* 4 dl vody
* 1 čajová lyžička ryže
* 2 kvapky oleja
* zelená petržlenová vňať

Postup prípravy: Mrkvu si pokrájamé na drobné kusky a varíme ju tak do polomäkka. Pridáme potom ryžu a uvaríme domäkka. Polievku dochutíme olejom a petržlenovu vňaťou posekanou nadrobno. Pred podávaním si to roztlačíme vidličkou.

ludmilabb
13. sep 2010

@sirinka ja polievky velmi nerobim, furt mam pocit ze ich neviem dobre uvarit a ty mas peknu plejadu 😉

sssimi
13. sep 2010

@sirinka dávaš aj cibuľovu a cesnakovu kočkám? Papaju ti ich? Ja väčšinu toho čo si napísala dávam do zeleninovej polievky-taký mix všetkého čo doma mám, tak mňa ani netrklo, že šak to sa dá aj samostatne 😀

A tú mrkvovú čo som hodila spravým malej zajtra.

sirinka
13. sep 2010

@iinuska mno..."vcerajsie" halusky...to si pochutna... 😝

sssimi
13. sep 2010

@ludmilabb ja mám tiež ten pocit, ale asi je to hlavne tým, že polievky nemusím. mm a ani malá si nesťažujú 😀

sssimi
13. sep 2010

@iinuska 😀 Ok. Tak sme 3 a myslím, že ani Jamat už neplánuje 🙂

sirinka
13. sep 2010

@ludmilabb ja som taketo polievky nikdy nerobila...az kvoli dievcatam som sa donutila...ale aj my s mm mame polievocky radi...ono to chce zvyk, hlavne detickam nevadi mierne nevyrazna chut polievok, pretoze ony maju ovela viac chutovych poharikov ako my a teda citia aj chute ovela vyraznejsie...my si docucujeme polievky na tanieroch, ale aj ja uz som sa naucila jest take ako deti... 😉
@sssimi cibulovu nerobim, tu som dala len ako tip, cesnakovu im davam, ved cesnak je zdravy a podporuje imunitu, davam ho skoro do vsetkeho...a jedavame ju so struhanym syrom, takisto paradajkovu so syrom, zahustujem vacsinou ovsenymi vlockami.
brokolicovu a karfiolovu robievam castejsie kremovu a este ma napadla...jednoducha hraskova s krupicovymi knedlickami, deti ju zboznuju... 😉

sirinka
13. sep 2010

@sssimi inac tu mrkvovu by som ja veru nejedla... 😝

ludmilabb
13. sep 2010

@sirinka Sofia momentalne odmieta vsetko riedke na lyzicke okrem Pribinacika ani gris nechce, polievku tiez nie