Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
14. sep 2010

@sirinka a ty ako sa citis? Vsetko v pohode? Nebyva ti zle?

sirinka
14. sep 2010

@iinuska uz teraz v pohode...asi mesiac a pol bol horsi, byvalo mi zle a bola som riadne unavena...ale uz je to snad za nami...

ludmilabb
14. sep 2010

@sirinka tri deticky 😵 vzdy si mala takyto blby prvy trimester?

sirinka
14. sep 2010

@ludmilabb nie, iba teraz prvy krat...ale zase teraz ma nastastie obislo krvacanie na zaciatku... 😎

iinuska
14. sep 2010

@ludmilabb je to krasne tri deticky, Ale ja by som to uz asi nezvladla. Uz starnem. Uzivam si teraz Adamka, a potom supho do roboty 😝

iinuska
14. sep 2010

@sirinka tak to mozno bude ten chlapcek 😉

sirinka
14. sep 2010

@iinuska mozno...tak na 50% 😀

mystery7
14. sep 2010

ahojky
My sme vcera pri uspavani maleho zaspali este skor ako on 😅 rano som sa zobudila a uz som bola oblecena 😝
Soplikujeme stale, ale bez horucok, tak chodime aj vonku. Dnes sme sa zoudili uz o 6:15 tak mame obedny spanok od 12 😉
Stale bojujeme s odsavackou, az sa zachadza a ked vidi, ze mu chcem do nosteka kvapnut nasivim, tak chyta hystericke zachvaty ☹ dufam, ze sa rychlo vyzdravie
Zacinam byt stale hladna 🙂 a mam chut na slaninu 😀

dm1
14. sep 2010

nas spal dnes do 9,15 skoro som odpadla ked som sa zobudila! mohlo by to byt aj castejsie 😵

bola som doobeda s kamoskou v novej kaviarni co tu otvorili je to tam super pre deti, velky skakaci hrad, gulicky, smykalky, domcek...... no konecne mam ist kde si aj kavu vypit aj s drobcom

mimi21
14. sep 2010

joooj, aj u nas je krasne, mna uz vsetko tlaci z toho neustaleho polihovania, tak by som uz sla von 😠 😠 😠
vcera som chcela ist na chvilocku, ale musela som sa vratit, takze radsej nejdem riskovat, nech som co najskor OK
@iinuska aj u nas pri prvom tehu, bolo o dievcenskom mene rychlo rozhodnute, NIna sa nam pacila obom, mam pocit, ze sa jej to aj velmi hodi

@sirinka vidis, to ma vobec nenapadlo, ze baba po urcitom case zmeni priezvisko 😀 blondinecka 😀
@mystery7 len si daaaaj, slaninka je mnaaaaam 😝 😝 😝

mystery7
14. sep 2010

tak Mirko spal az 1,5 hodiny 😅

sirinka
14. sep 2010

@mystery7 hmmm...slanina...ja som teraz pribrala do bokov riadne, az mi je zle ked sa vidim v zrkadle, ale tiez mam v kuse chut na nieco...chodim od skrine ku sporaku a do chladnicky dookola... 😠

mimi21
14. sep 2010

@mystery7 a na kedy si sa teda objednala k dr?

rybca
14. sep 2010

Ahojte, ja len tak v rychlosti, cely den beham upratujem, chlap stale v kupelke, zatial je len spojazdnena vana a dlazba, a to sa hrdil, ze od soboty do stvrtku to bude mat hotove, ale to by nemohol zobrat 3 nocne za sebou, uzz som mu aj povedala, ze predtym nez na nieco kyvne, nech sa ma spyta, ma fakt nahneval s tym, no ale aspon, ze ta vana je pouzitelna, a neviem ci je to tou kapustou, alebo len dlzkou trvania, ale tie vaziva uz su omnoho lepsie..🙂)))

Co sa tyka polievok, tak zastavam nazor, ze je dolezita v strave, predsa len su to okrem ineho i tekutiny navyse. Ja mu robim kdejake polievky, co ma napadne a minule som spravila len taku mierne zaprazenu s vajcom. A posledna bola s prsickom, zemiacik, paradajka pokrajana na kocky, trosku soli, trosku masla, trosku rasce...🙂)) Mnam, az sa mne samej slinky zbiehali..🙂)))

@mimi21 moja kolegyna ma tiez prvu dceru Ninu a druhej dali meno Zina a my mame uz od prveho tehu vybratu Juliu, tak uvidime, ci nadruhykrat (ak bude) ju pouzijeme, ci nebude nahodou Risko..🙂 a skus si tiez dat na ten zapal tu kapustu, cak za skusku nic nedas..🙂)))

ladywitch26
14. sep 2010

caute zeny, tak nam maleho zasa bola prevazit detska sestra. a mame 3920g. to je 800g za dva tyzdne. no fabi chce asi ozaj stanku dobehnut co najskor 😀
@mimi21 skus vyskusat vinovy obklad na ten zapal. moja starka len to davala. dala prevriet biele vino, na vatu a prilozila na zapalene miesto.

dupinka
14. sep 2010

Ahojteee!

@ladywitch26 pekne vám rastie, šuhajko švárny 😉

polievky robím aj ja kdejaké. Hlavne nech je zemiak 😀 Adam je totiž zemiakový, po ockovi.

Siri, kde máš tie kilá navyše??? Ja som pred mesiacom začala delenú stravu a mám -5kg. Som rada, a to ja sladkosti nemôžem vynechať ani pri diéte 😝

@mystery7 a namiesto Nasivinu i neskúčala Libenar? To sa ľahšie aplikuje, sú to také ampulky.

ladywitch26
14. sep 2010

no tak nam ta nadcha lezie uz asi na priedusky. odsavame kazdu chvilu, ale uz to nie su vodove, ale take huste a zacala riadne kaslat. porazi ma z tych zubov. a este ma dlho bude porazat, lebo asi ako stanke vylezu aj posledne stolicky, tak si potom hodime druhe kolo s fabienom 😖

sirinka
14. sep 2010

@dupinka na stehnach, na bokoch a na zadku...ja asi v tehu nemozem pribrat priemerne... 😠

@ladywitch26 kazde dietatko inak znasa rast zubkov...napr u klarky sme ani nevedeli, ze jej idu okrem toho, ze nic nechcela jest...a magda ma stale hnacky, sople...katastrofa...

dupinka
14. sep 2010

@sirinka teda my tiež vieme o každom zube 😖 keď sa nám tlačili horné jednotky, tak sme s teplotami skončili v nemocke ☹

iinuska
14. sep 2010

jaaaj zuby ☹ . Tak ako sirinka pise, kazde dieta je ine, ani my sme pri Petovi nevedeli, ze sa mu zuby prerezavaju , no teraz pri Adamkovi si "uzivame" tusim kazdy 😠

zuzkad
14. sep 2010

ahojte kocky,

tak ja som mala dnes zase blby den ☹ ☹ na stastie maly je v poriadku nic s nim....ale s morcatami, prisla som dnes domov z prace a videla som na nich, ze su nejake divne, ten jeden bol aspon troska aktivny, ale ten druhy bol len taky smutny, nezdalo sa mi to hned, ked som im dala maskrty, co maju moc radi, len sa zakusli a nechceli nic papat...vecer sa to zhorsilo, myslela som si, ze su prechladnute, kedze su dost morcata citlive na prechladnutie...ked som vecer videla, ze su obaja uz uplne slabucke nedalo mi to a sla som na veterinu, pozrel ich doktor a povedal mi, ze su otravene 😕 😕 😕 ale nechapem ako je to mozne, krmim ich len ja a dostavaju cisto len kupovanu stravu...travu v ziadnom pripade netrham vonku kedze tu mame vela tulavych maciek, ktore mozu prenasat toxoplazmu...jedine co sa mohlo stat je, ze som im vcera dala kalerabove listy a tie mozno boli postriekane niecim, co im ublizilo ☹ ☹ ☹ to jedno morciatko si uz nechal veterinar u seba s tym, ze uz mu nie je pomoc...ze to uz nie je na dobrej ceste a druhy sa ako tak drzi, ale tiez len lezi...ale aspon reaguje troska ...kedze jedno z morciatok do rana zomrie, opytal sa ma, ci ho ma potom pozriet a zistit z coho sa mohli priotravit...tak som suhlasila, aby sa mohlo aspon tomu druhemu pomoct...ak sa nahodou zisti z ccoho to moze byt ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ isla som s placom domov len s jednym morciatkom 😢 😢 😢 teraz ho pozorujem a dufam, ze sa da este do poriadku...mozno toho zjedol menej...neviem...uvidim co to mohlo byt 😖 😖 ale v kazdom pripade u nas nie je nic take co by mohli byt nebezpecne pre nich a hlavne pre nasho maleho, dokonca ani kvety nemam len jednu dracenu, ktora je na mieste nepristupnom nikomu...teda malemu, alebo morciatkam. Netusim co sa mohlo stat...vsetko tak rychlo islo...pravdepodobne uz ten jeden zomrel 😢 😢 volat mu mam rano hned, tak uvidim a druheho, co mam doma mam pozorovat a zajtra pojdem s nim znova na veterinu...ked mam smolu tak mam smolu 😢 😢

emode
15. sep 2010

Ahojte,
baby, mam podozrenie, ze sa mi urobila hernia - pruh, nemal s tym niekto skusenost?? 😖

mimi21
15. sep 2010

@emode ach, jaj , neprijemne, ja s tym skusenost nemam, takze neporadim 😒
ale kazdopadne zelam nech si rychlo fit, nech to nie je vazne

jamaat
15. sep 2010

@zuzkad No nechcem byť sprostá, ale neboli niektorí členovia rodiny proti morčatám? Lebo mi nejde do hlavy, ako sa mohli otráviť. S tým kalerábom sa mi to nezdá. 😕

@emode
@mimi21 Po 30-ke to už ide so zdravím dole vodou 😖

iinuska
15. sep 2010

@emode tak to teda neviem, ale nasla som tento clanok. Skus pozriet. A ake mas problemy? http://primar.sme.sk/c/4116658/prietrz-hernia.html

@mimi21 a tebe je uz lepsie? Snad uz lieky zabrali, ci?

emode
15. sep 2010

asi 4 dni ma pobolieva v podbrusku na pravej strane a niekedy si tam nahmatam taku hrcku, vtedy to aj boli, vacsinou ked sa zohnem alebo dlho chodim ci stojim, mam to tesne pod jazvou po cisarskom, a ked si lahnem, tak to zmizne ... predpokladam, ze to oslabene tkanivo po reze 😢 😢 😢 tak neviem ... zajtra chcem ist na gyndu nech mi spravi prehliadku a poviem mu to, nech mi urobi sono aspon gynekologicke a vyluci tak ine veci ... fakt sa to s tym zdravim dobre serka 😝 😖

emode
15. sep 2010

@mimi21 ak to bude ono tak len chirurgicky ... co ma teda vobec netesi ... pisala som preto, ze mam pocit, ze to tu niekto spominal 😕

iinuska
15. sep 2010

babyyy, musim pochvalit Adamka, on uz vie pekne povedat svoje meno. Najprv hovoril len Ada, ale teraz uz povie pekne Adam 😵 😵 😵

dupinka
15. sep 2010

@iinuska šikovnýýýý.

náš Adamko povedal včera na rybu "biba" a opakoval to dookola. 😀

jamaat
15. sep 2010

No keď vás čítam, čo všetko vám už detváky hovoria... Emka stále nič. Stále len hmká v rôznych intonáciách, maximálne tak ma-ma ha-ma, keď chce niečo jesť.