Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
10. okt 2010

@iinuska no dalsie dalsie ale zatial len teplota ale uz ju aj prehnalo tak dufam ze nebude zase brusna chripka a to o 12 musim ist s ocom do mesta ked bude mala spat musim ju nechat svokre tak dufam ze bude spat aspon 3 hodiny

ladywitch26
10. okt 2010

baby, tak som sa akurat dozvedela,ze dosledok tej prirastenej uzdicky je v neskorsom veku napr. aj rakovina zaludka, kedze clovek nedokaze poriadne spracovat potravu. a vraj v minulosti to babice hned po narodeni proste pretrhli nechtom.

a v noci nam stanka ziapala vyse hodiny, nemohla spat, co mala taky plny noc. a ani odsat jej to neslo. celu noc som pocuvala, ako jej to chrcalo tam. tak jej varim prieduskovy caj pre deti. az krvave a zelene ma tie sople.

iinuska
10. okt 2010

@kosska3003 3 hodiny? No, my mame rekord 2 a pol, ale bezne su to tak max. 2 hodimy obedneho spanku

@ladywitch26 to som netusila, ze to moze az taku sarapatu narobit 😒

sirinka
10. okt 2010

takk u nas s atb uz je lepsie...klarka dnes zatial bez teploty aj soplov je menej a uz skoro vobec zelene, len magdulka este kasle...

ladywitch26
10. okt 2010

@iinuska ono to mozno ani lekari nevedia. co mam tu prednasku stiahnutu, tak to je z roku 2003 a ze dovtedy bola na tu temu vydana len jedina publikacia. a ten lekar robil vyzkum a dovtedy nikto tie problemy nedaval do suvisu prave s jazykom. vsetci si mysleli, ze to robi problem akurat len pri kojeni a neskor pri reci. aj to nie vsetci pri kojeni, lebo niekedy lekari len skonstatovali, ze dieta je lenive, ze sa mu nechce tahat. a pritom to bolo pren tak namahave,ze chuda zaspavalo pri tom. ja to teraz zazivam na vlastnej kozi. predtym sa fabien napapal za 5 minut, lebo mu mlieko same tieklo, on len prehltal. teraz som po porade s annag tvorbu mlieka znizila, musi tahat a kojime teraz aj hodinu. taha 10 minut, zaspi, preberie sa za chvilku, odgrgnem ho, ale zasa si pyta, lebo stale nie je plny. a boli to ako fras, lebo si pomaha dasnami a doslova hryzie nimi. 😖

iinuska
10. okt 2010

@ladywitch26 moj manzel si to daval nastrihovat v dospelosti, lebo nevedel povedat ''r'' a dorastlo mu to. A ''r'' nevie povedat stale...Neviem, ci to bezne zvykne dorast, alebo ako.

jamaat
10. okt 2010

@ladywitch26 U nás s Emkou to kojenie vyzeralo presne tak isto. Tak hádam pozriem, či nemá uzdičku prirastenú. 😕 😅

mystery7
10. okt 2010

ahojte
tak choroby tu riadne sarapatia, prajeme vsetkym skore uzdravenie.
@ladywitch26 dufam, ze pozhanas nejakeho schopneho dr.

ja som dnes vybrkovala deichmann 😀 kupila som si 3 pary topanok za 27 euracov a povodna cena bola 68 😀 vsetko v akcii - sa vytesujem

U nas sa dnes vstavalo o 5:30 ☹

ladywitch26
10. okt 2010

@iinuska dorast by to nemalo, jedine ak mu to zle odstrihli, ze niekomu museli aj 2x.

@jamaat hodim sem link od annag, co mi poslala,ako to vypada. idem pohladat.

@mystery7 uz mi poradila jedna mamicka v dubline, ze ak to nespravi moja obvodna, v dubline je doktor, podla mena asi arab, co studoval medinu na slovensku. asi priamo u nas v martine 🙂 tak brnknem jemu.

jamaat
10. okt 2010

@ladywitch26 Prečítala som. U Emky to pravdepodobne nebolo tým, ale aspoň som informovaná. Inak sila, že takú jednoduchú vec lekári neovládajú a nekontrolujú to ozaj hneď v pôrodnici.

kosska3003
10. okt 2010

ahojte iinuska no spala 2,5 hodky a teraz spi zase lebo jej vybehla horucka tak som zvedava do kedy ide tahat a kedy pojde spat vecer

rybca
10. okt 2010

@jamaat nasmu to kukali v podrodnici ked sa nechcel prisat, zhodnotili, ze to ma ok a viac neriesili a Matko sa aj tak neprisal

iinuska
10. okt 2010

my sme boli chvilku na ihrisku, bolo plno 😎

@kosska3003 no, spanok jej len prospeje. Snad zaspi aj vecer v pohode . Adamko spal tiez 2 a pol hodky.

emode
10. okt 2010

Ahojte,
ludka skore uzdravenie, kosska aj marike 😕
my sme mali perny vikend, mm oslavoval narodky, tak sme gulasik a grilovacku este robili, moji rodicia prisli na vikend, sofia bola dnes neskutocne uvrestana, som pozerala na nu v nemom uzase, ak som nepocula 100x slovo mama, a minimalne tolkokrat slovo nieeee ... v tahajucom sa podrazdenom tone, tak .... reze sa jej ten posledny ocak horny, uz tyzden tam ma prerezanu malinku spicku a dalej sa to nehybe, tak len dufame, ze je to z toho, lebo to dnesne dieta asi nebolo nase 🙄 😝 😖

kosska3003
10. okt 2010

tak nakoniec marika len lezala v postielky ale si odychla a potom este na mne lezala takze spinka pekne od pol 8 som zvedava aka bude noc

ludmilabb
10. okt 2010

@ladywitch26 ja som mala spolubyvajucu v porodnici a jej dcerka mala uzdicku na jazyku tak jej ju priamo tam prerezali ale az v den oddchodu dovtedy sa tak trapila s kojenim ze mala zostala na flaske
my mame zase uzdu hore Sofia ma spojenu peru s hornym dasnom, odporucenie zubarky prerezat v predskolsom veku, zatial je viditelna len fajna medzera medzi zubami
soplime tiez, mne kvapci z nosa ako z vodovodu, dotoho kasel a Sofia tiez , v noci sme sa strasne vyrusovali ja som si fukala nos a ona zase kaslala, nechcela byt v postielke, celu noc sa po mne chcela zliepat ja som ju zo seba davala dole to sa jej nepacilo, takto zle nam este nebolo, odsavam dvakrat denne. sople jej uz zhlustli som zvedava na tuto noc

emode
10. okt 2010

@ludmilabb my sme odsavali aj 6, 7x denne, ked bolo treba 😒 ale je to celkovo neprijemne, sofia stale kasle dost neprijemnym kaslom, tiez neviem, ako dlho vydrzime bez sopli, ale uz tyzden spime v spalni cez obed, zaspavame tak 5 minut max, som ale pri nej 😝 ale pre nas je to uspech, ked doteraz cez den spavala len v kociku vonku ...

iinuska
10. okt 2010

my odsavame 4-5x za den.

@ludmilabb neviem, ci to tak robis, ale je dobre cca 15 min. pred odsavanim streknut nejaky roztok morskej soli, ja davam sterimar, a potom odsat.. Potom idu sople lahsie von

ladywitch26
10. okt 2010

tak dnes vecer sme si vsimli,ze jeden ocak je uz prerezany, tak kvoli tomu tak soplime. stanka si uz vie pekne vyfukat nos, ale aj tak jej tak 5-6x za den odsajem, lebo z toho neustaleho utierania nosa ho uz ma cely podrazdeny. ☹

zaba2707
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iinuska
11. okt 2010

dobre ranko
Noc celkom v pohode, asi 4x sme boli hore, ale Adam hned zaspinkal, tak to sa este da.
dnes to vyzera na pekny den, slniecko svieti, ideme poodsavat a ideme na ihrisko 😎

ladywitch26
11. okt 2010

caute zeny, este teraz sa s muzom smejeme na stanke. mala som maleho rozbaleneho na posteli a stanka si lahla k nemu a povedala mama mnam mnam, a pritisla sa k fabienovi hrudou, akoze mu dava papat. odkukala, ked fabiena krmim poleziacky. a maximalne hrdo sa pri tom tvarila. no sme sa rehotali na nej. 😀

rybca
11. okt 2010

@ludmilabb tu uzdicku som mala aj ja, si na to pamatam, ze som bola na tom zakroku, ale jedine co si pamatam presne, je napuchnuta pera po..🙂))

My sme uz uplne zdravi, aj ostatne deticky nech rychlo vyzdraveju..🙂

Dnes sa Matko sam vytrepal na jedalensku stolicku, mam radost, zase o dovod davat stale pozor...🙂 A doobeda spal 2x, pritom sme vstavali normalne ako vzdy a teraz po obede zase zaspal. Dufam, ze uz poobede nebude taky unaveny, bo chcem ist do mesta nieco vybavovat.

@ladywitch26 deti su velmi vnimave a snazia sa opakovat..🙂

ludmilabb
11. okt 2010

@ladywitch26 Stanka bude raz starostliva mama 😀 😀 😀
my mame doma zase zabavku so psom, ked cvicim s Blazikou a ona dviha labku tak Sofia dviha nohu a ked Blazika stoji na zadnych, teda sa o ne opiera a predne vo vzduchu tak Sofia sa dava na spicky, chcem to nahrat na kameru len neviem kedy

@iinuska ja mam Nasivin a ten pisu davat 3x denne takze nie vzdy sa podari dat pred odsatim ale urcite by to viac pomohlo zacnem si to viac sledovat, Sofia pri odsavani tak vresti a usta dokoran ze vidim vsetky zuby aj tie co sa tlacia, a idu nam teraz dve stolicky naraz, krasne to zistenie

iinuska
11. okt 2010

@ludmilabb ludka, Nasivin je na liecbu nadchy, to som nemyslela. Praveze nejake ine roztoky napr. Libenar, Sterimar, alebo Mar.... Je ich vela, v lekarni ti poradia. U nas je odsavanie vyslovene boj. No keby si to videla....

ludmilabb
11. okt 2010

@iinuska ja si musim na Sofiu akoby sadnut aby nohami nekopala a jednu ruku jej stehnom zachytim, druhu jej ja drzim, tiez uzasna podivana

iinuska
11. okt 2010

@ludmilabb Adamko este aj hlavou kruti, takze ked je Peto alebo mm doma, musia mu drzat hlavu, a ked som sama, tak sa trapim sama, a o to dlhsie to trva. Ja ho akoby priadnem vyssie, tak aby som mu pridrzala so stehnami obidve ruky. No a najlepsia je svokra, ked pride, tak malemu hovori, ze zase ti roboli zle? No porazit ma ide 😠 Pritom ja sa mu snazim vysvetlit, ze mu len dobre chceme, aby sa mu lepsie dychalo,...

mystery7
11. okt 2010

kamoska ma teraz 3mesacne dievcatko a tiez je trosku nachladena, tak odsavaju. Ked to videla jej svokra, chytla hystericky zachvat, ze co jej to robia, normalne revala a vsetkych naokolo prosila aby to nerobili. Tragedia.

My sme zatial ok, len sem-tam kychame. Vonku je krasne, ale chladno. Doobeda sme boli vonku, trochu sme zberali gastany. Poobede chceme este trochu vybehnut vonku.

emode
11. okt 2010

my sme nastastie odsavanie a kvapkanie do nosa zvladli na jednotku, aj sama si uz podrzi hadicu a ked ideme kvapkat, tak drzi hlavku riadne, potom ju to stekli, tak sa mrasti, ale odvazne nastavi tu hlavu 😀