Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
5. dec 2010

@jamaat rano, ked isiel mm do roboty bolo -17, cez den -12. A slnko? To vcera svietilo u nas, dnes veru nie

mimi21
5. dec 2010

@jamaat my ked sme rano dosli na podzamcok tak ze -17 😕 😕 😕 kosa jak svina
no ale stal sa pruser, pani co mi mala riadit byt, tak musela odcestovat, tak dnes bola mala u nasich a ja som so svokrou riadila, umyvala okna dlazku a tak podobne 😝
takze ak do rana neporodim, tak tymto vyvraciam vsetky myty, ze umyvanie okien a pod. urychluje porod 😅 😅 😅

juska3
5. dec 2010

Baby, u vas kedy chodi mikulas (kedy davate detuchom balicky)? Ked som ja vyrastala, tak sme si vzdy piateho s brachom dali cizmy do okna a siesteho rano sme si tam nasli balicky. MM mi prave hovoril, ze oni dosli vecer piateho domov a v izbe na posteli si nasli balicek.

kosska3003
5. dec 2010

ahojte no ja ovocie kupujem ale jablka hrusky mame zo zahrady jahody mam v mraziaku co som v lete kupila a Marika mi dnes spala hodinu tak teraz si este vykecava v postielke som zvedava kedy zaspi

mimi ja som pocula o umyvani okien ze sa moze babu snura okolo krku omotat ja som umyvala na velku noc a mala mala dva krat omotanu preto som sla aj cisarskym

dupinka
5. dec 2010

@juska3 my tak ako ty. Večer 5teho dávame čižmičku do okna a zajtra ráno tam bude balíček 😵

iinuska
5. dec 2010

@kosska3003 aj Adamko mal 2x omotanu pupocnu snuru okolo krku. A okna som neumyvala, a ani nic podobne nerobila...
@juska3 u nas chodi Mikulas 6-teho rano.

kosska3003
5. dec 2010

@iinuska u nas uz bol mikulas ale ked bude vycsia tak tiez 5 teho vecer cizma a rano si najde a s tou snurou to som len pocula ci je to prevda neviem ale podla mna ved babo sa hybe v brusku vlastne plava a snura sa moze omotat hoc kedy

jamaat
5. dec 2010

A my sme vždy dostávali až v noci zo šiesteho na siedmeho. Že šiesteho donesie a ráno siedmeho si nájdeme.

borocka
5. dec 2010

@mimi21
@kosska3003
@iinuska no ja viem tak, ze babatku sa snura omota ked zena robi nieco s rukami dvihnutymi nad hlavu (umyvanie okna, vesanie pradla), ale podla mna to bude blbost, ved uz ako to moze mat vplyv????

lady, tak to mas pekne polnohospodarsko-podnikatelske plany. dufam ze ked zistis kolko je okolo toho roboty, tak ta to neprejde 😉

emode
5. dec 2010

😎 a my len tak skromne mikulasa 😀 zele bompari a lentilky pre malu a velke kinderko a samozrejme ovocie ale to ma aj tak ... mm som rafaelo 😀 ja si uz nepamatam kedy chodil k nam 😅
my sme dnes boli na Mikulasa v jednom podniku tu v BB, vstupne 10 eury, no vysantila sa, ale organizacia nic moc 😕 a sadnut na koleno Mikulasovi nechcela ... certa aj anjela si obzerala 😅

v Budapesti sme jej kupili v Zare taku krasnu baranicku so salikom, teple vianocne pyzamko a riadne akoby lyziarske rukavice a pre seba, samozrejme 😅 ale len drobnosti, oplati sa ist po Vianociach cez vypredaje, lebo vyber vynikajuci, ale teraz plne ceny 😒 ale HM ma sklamalo, nic tam uz nemali, chcela som fleesove teplaciky pre malu, no ako absolutne nic 😖

sirinka
5. dec 2010

aj my vecer dame cizmicky do okna a rano na mikulasa si najdu sladkosti...

dannynka
5. dec 2010

@juska3 Aj u nas sme dnes vecer nachystali cizmicky a zajtra rano si to najdu 🙂 😀

mystery7
6. dec 2010

ahojky
Tak u nas sa rozbehli sopliky, zatial bez teploty. Noc otrasna, plackal kazdu hodinu a budicek o 5:20 🙄 som hotova. Knecne v klude obedujem a Mirko spinka. Klud ako klud, mimi ma disco 😉

kosska3003
6. dec 2010

@mystery7 no prva veta aj mi tak soplime bez teploty noc hruza ale stavali sme 8,30 a teraz mi nechce spat 😠

mystery7
6. dec 2010

@kosska3003 to aj u nas byvalo, ze ked v noci buntosil, tak rano vyspaval. Dnes to bol narocny den, nic ho nebavilo, nakoniec sme museli ist vonku. Tam sa vyzabaval na namesti okolo stromceka.

kosska3003
6. dec 2010

@mystery7 u nas strasne fuci dnes budeme doma

mystery7
6. dec 2010

u nas je nastastie -1 takze sa celkom dalo. Som zvedava kolko bude spat. T u mamy mi velmi malo spava ☹

iinuska
6. dec 2010

ahojte
tak s darcekami mam uz ako tak pokoj, bola som v draciku, len odrazadlo pre Adamka uz nemali, tak sme ho objednali cez internet, a k tomu dielnicku pat a mat, co bude mat od krstnych.
http://www.kuzelnyhrad.sk/odrazadla/odrazadlo-c..., http://www.kuzelnyhrad.sk/detske-naradie/pat-a-...

mystery7
6. dec 2010

vsetci spite? 😉
Ako dopadol mikulas? U nas ok, Mirki sa hned rano napchaval hrozienkami 🙂

mystery7
6. dec 2010

presne take odrazadlo chceme kupit Mirkovi 😉

mystery7
6. dec 2010

@iinuska ta dielna sa mi paci ale u nas bude aktualna tak od 2r.-najskor 😉

kosska3003
6. dec 2010

no tak Marika nespala a teraz tu mam netere tak sa hraju mam chvilku veget ja cakam na mm uz som nervozna chcem kupovat darceky ale musim nanho cakat

ostrovanka
6. dec 2010

@iinuska no tak ta dielna je superska, rozmyslam, ako ju sem dotrepat.....
ja som prave objednala Meccano skladacku Traktor http://www.ihracky.sk/17030-meccano-traktor.sk....

iinuska
6. dec 2010

@mystery7 odrazadlo vyuzijeme vnutri, mame dost dlhu chodbu, no a na jar uz moze lietat vonku 🙂

@ostrovanka pekny traktor, len pre Adamka sa mi to zda trosku skoro 😉

kosska3003
6. dec 2010

moja Marika dostala odrazadlo na rok ale zatial ho moc nevyuziva musim ju zacat na nu davat nech sa do jary nauci zatial vie len cuvat

borocka
6. dec 2010

@mystery7
@kosska3003 aj u nas frcia soplose vo velkom 😖 , ale mame aj trochu teplotu. staci vsak trochu nurofenu a ostanu len sople. ale mame velku spotrebu kvapiek do nosa, kazde 2-3 hodky musim davat lebo chrci ako prasa.
vonku sme aj tak boli, aspon sa mu lahsie dychalo a presiel nam cas. u nas zima- nezima, fuka-nefuka, snezi-nesnezi..chodit musime kazdy den, inak je s nim na zblaznenie. malemu nic nevadi, to len ja sa musim zapierat 😖

my sme na narodeniny kupili klasicku motorku-odrazadlo, vtedy dociahol na zem len tak spickami,takze na nej zvykol len posediet, ale teraz uz jazdi o dusu. na jesen sme s nou chodili von miesto kocika. velmi mu pomaha v motorika.
na jar uz budeme behat na trojkolke.pekne sa nauci pedalovat, volant uz ovladat vie, takze bude radost. jezisko donesie prilbu a chranice takze budeme mat doma pretekara 😉 ja uz sa neviem dockat jari!!!!!

rybca
6. dec 2010

Ahojte, tak u nas bol Mikulas uspesny🙂 Vecer s mm dali cizmu do okna v detskej, vysvetlil Matkovi na co to je a co sa s tym bude robit a rano Matko uz z postielky ukazoval na zastrene okno a ked som ho vzala k nemu, tak odhrnal zaclonu a hladal cizmu..🙂)))))))) Som prekvapena, ze si to do rana zapamatal..🙂

nikanika28
6. dec 2010

Ahojte, tak po hektickom tyzdni som sem konecne nakukla 😅
Dnes sme boli s Lukaskom na pohotovosti, brusko ho velmi bolelo, ani chodit nemohol, horucka.... ☹ Uz som si aj poplakala, kym som cakala na telefonat od mm ako dopadli...az mi zle bolo, ked som si pomyslela, zeby bol na svoje narodeniny v nemocnici ☹ ..nastastie by to mal byt "len" pokazeny zaludok alebo viroza .. Uz sa stihol aj zo Smecty dovracat 😔
Klare vyliezol konecne ocak jeden, zatial to prebieha v pohode, obcas sa v noci prebudi, ale hned zaspi.
A kupili sme Kittynovu kuchynku na vianoce 😵

jamaat
6. dec 2010

@nikanika28 No tak len aby to slepák nebol.

@rybca Tak to by ma nenapadlo, že to takto pochopí. Mala som ťa skôr prečítať, boli by sme s Emkou ešte dali čižmu, len pred chvíľou zaspala. 🙂

nikanika28
6. dec 2010

@jamaat no nemal by to byt slepak, toho som sa aj ja bala....prehmatavala mu brucho..uvidime, zajtra idem doktorke