Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ostrovanka
21. feb 2011

@ladywitch26 tak dala som na tvoju radu a isli sme na hory cez vikend. Bolo uzasne pocasie, 1,5 m snehu a maly sa hral v snehu, ... uzili sme si to. Uz iba kasle, to chrcanie sa zatial nezobpakovalo.

nikanika28
21. feb 2011

Ahojte
Baby, aj my mame obdobie nervov a nervacenia..nedari sa jej dat babika do kocara, take nervy chyti, leti aj babika aj kocar 😅 ..aby nebolo malo, tak slahne na zem co ma poruke a potom aj seba 🙄 ...a robi strasne na proti, ked jej nieco zakazem, tak just to robi a pritom sa na mna pozera 😝 ..naposledy som jej tak 5krat capla po ruke, kym pochopila, ze zakazdym, ked to spravi, bude zle ...kreslila jablckom po stene 😠 😠
Tak uz len cakam, kedy to prejde. Momentalne je zachripnuta asi tyzden, vecer ju chyta kasel..tak sirupcekujeme

sssimi
21. feb 2011

Ahojte.
Tak Sarah do rána 40ka 😕 Nemá žiadne iné príznaky choroby, tak som strašne zvedavá čo sa z toho vykluje. Teraz som jej to už zrazila. Nespala v noci ani 8 hodín, len sa po nás gúlala a hladala studené miesta. Na moje prekvapenie zjedla aj pol jogurtu. K doktorke vybehneme až po 10tej, lebo teraz tam bude isto nával.

nikanika28
21. feb 2011

@sssimi jaaj, no pekne 😒 ...teraz je toho strasne vela...zapalene hrdlo, horucky.. a po prelieceni pride kasel 🙄 ..my sme teraz vo faze kaslu

soffi
21. feb 2011

ahojte, no od takehoto pocasia sa ani ine neda ocakavat, my tiez soplime, naststie zeplota bola iba v piatok, aj to len do 38, teraz vyfukava sopliky, ale uplne kriklavo zelene, 😕 , ja mam pred menzesom tak som nervozna jak das, nic sa mi nechce, aj po malej len blacim, neznasam tieto dni 😔

jamaat
21. feb 2011

Ahojte. No krásne s tými chorobami! Prajem všetkým chorým rýchle uzdravenie a všetkým zdravým vrátane nás, nech ich choroby obchádzajú.
My len teraz raňajkujeme. Vyspatá som do ružova, Emka spala do 8,20 s jedným zobudením. Možno aj preto, že boli žalúzie zatiahnuté. Ja som totiž prestala zaťahovať, aby nespávala dlho a večer šla v normálnejšiu dobu spať a ktovie, či preto nadránom nebuntoší. Musím vyskúšať.
Emka tak začala špekulovať s raňajkami, že som jej začala dávať aj ja jogurt a nejaké bebe keksy k tomu. Jogurt zje vždy s chuťou. A keksy obžúva teraz v kresielku pri telke. Nuž nie je to ideál, ale šetrím si nervy. 😅

ludmilabb
21. feb 2011

@jamaat ja verim ze sa na nas uz nic nenalepi, vsak staci riesit to co uz mame a je toho dost 😝
my ranajkujeme rozok so sunkou alebo s lekvarom, vela variacii sa neda spravit alebo vyzivu, niekedy jej dam nalacno ovocie kvoli kakaniu, napr. hrozienka, kvazi sladkeho mame dost len stale jeme to iste a na veceru mam zase len sladke, pohankovu, ovsenu kasu s troskou vyzivy pre chut, plus cez den druzga piskoty ale snazim sa to kontrolovat, najhorsie na tu stolicu je ked zuje suchy rozok ona to ma strasne rada len zase sme kakali az na treti den, sice bez revu ale je to dost na figu, brucho ako balon
a tebe spekulovala Emka s ranajkami ci ako?

ludmilabb
21. feb 2011

@sssimi drzim palce nech tie horucky klesnu
@nikanika28 aj vam skore uzdravenie, mna s tym vzdorom Sofia najviac nervuje vonku ked nechce ist za mnou, ja jej nechavam vo vacsine pripadov ked sme na prechadzke volny priestor ale ked uz je cas ist domov a vysvetlim jej to zvrtne sa a ide prec, uz som ju tolkokrat nechala napospas ze ma ani nevidela a ona kaslala na mna to ja som sa musela vratit lebo to uz bolo nebezpecne bud cesta alebo potok, tam ma to stve kricim a prd, dnes som to vymyslela inak povedala som jej ze ideme domov a bud ju vezmem na ruky alebo ma chyti za ruku a bude bezkat ale ma len tieto dve moznosti na vyber, ze ideme domov... bez problemov mi dala ruku potom sa vypytala na ruky a nemusela som riesit jaky a sceny lebo mi uz zdrhala a rehotala sa na tom ako ju nahanam 😝

kvetinkaaa
21. feb 2011

ahojte som po dlhej dobe nakukla

Jamat
.....citam tvoj prispevok

"Ja ti neviem, ráno keď aj zíva, do obeda to rozchodí a veľa krát je problém zaspať. Dala som ju dnes skôr spať, o 12,10 už bola v postieľke, ale nezaspala pri pití mlieka, už som sa bála, že bude zase prúúúser so spaním, začala si potom bľabotať, ale zrazu zalomila, tak som si vydýchla. Ona má odmalinka problém so spánkom. Aj zaspávala, ale po chvíľke sa prebudila. Vždy mi po pár minútach na prsníku zaspala, ale keď som sa len trošku pohla, tak sa prebrala a takto sme boli v začarovanom kruhu. A zúriť vie tiež od malička, stalo sa, že kvôli zúreniu ani jesť nechcela, pritom nemala dôvod zúriť. Už som si myslela, že prestaneme s kojením, keďže nechcela sať. Potom som prišla na to, že keď sa popri kojení prechádzam, tak ju to ukľudňuje a vtedy pila. No furt som musela niečo pri nej vymýšľať, rôzne finty a keď jedna zabrala a už som sa uspokojila, že bude dobre, tak vymyslela niečo iné. Ja na tie prvé mesiace absolútne nespomínam s radosťou."

tak toto je moja Barborka 🙄 presne mi pises z duše.

čaute vsetky maminy 😎

luba142
21. feb 2011

AHOJTEEE

som tu nebola tak som vas ledva docitala 🙂 🙂

@sssimi my sme mali newdavno horucku 24 hodin a potom presla tiez nemala ine priznaky, tak prajem aby ste neboli chori 😉

@jamaat
@nikanika28 aj my sme vo faze nervacenia sa koli vsetkemu, ignoruje zakazy a presne opakuje to co nesmie a kuka na mna a usmieva sa 😠 😠 , dnes vysypala na zem cukor, umyvala si hlavu cajom, skrekala ze jej Kika nechcela dat akusi gulicku...co este bude do vecera neviem 😅 😅
Vcera sme boli s Kikou same dve, teda ona isla s kamoskami do CINEMAXU a ja s kamoskami ( mamami, jej kamosiek 😅 ) sme zatial isli na kavicku a pasli sme si oci v obchodoch...dosli sme domov za dve hodiny taky perfektny relax ...asi budem chodit kazdy tyzden na dve hodky z domu 😀 😀

kosska3003
21. feb 2011

@luba142 no to by som aj ja ale aj zacnem ked bude mm doma lebo mala je len na mne furt nalepena dnes idem na zumbu tak vypadnem aspon na hodinku a pol ale tak zase sa zadychcim a zapotim 😀 😀 ale ked bude mm doma pojdem niekde vobku posediet nie len pocvicit

ladywitch26
21. feb 2011

@ostrovanka tak to som rada,ze vam to vyslo. inak co mi dokina vravela, tak vacsina rodicov robi chybu v tom, ze ked dieta prechladne, tak hned do tepla,naobliekat, horuci caj atd. a pritom pri laryngitide len chladne napoje a jedla. drzat sice dieta dobre oblecene, ale najlepsie vonku na chladny vzduch.

to obdobie nervov mame my od vianoc a najnovsie,ze uz aj fabi zacina nervacit. ked sa mu cosi nepaci, tak spusti vreskot, to normalne uz vidno, ze to vedome zuri. no co, uz to nie je male mimino, zacina si presadzovat svoje.budem mu to musiet stopnut, lebo sa mi zda, ze zuri viac ako stanka, ked bola v jeho veku. ale asi to bude aj zubami, lebo minuly tyzden mu sice vysli obidve spodne jednotky, ale aj vedla nich ma riadne napuchnute a cervene dasna, tak ocakavam do par dni, ze tam aj dvojky pribudnu. selma jedna zubata, keby aspon tak nehryzol pri kojeni 😠

a to ja SAAAAAM, doverne poznam. stanka chce vsetko sama. dokonca mi povie TY a odstrci ma rukou, akoze sa mam drzat od nej dalej a potom povie JA!!! akoze ona ide cosi robit. resp. uz vsetko. nakrmit sa nenecha, aj ked sedacka a zem dookola vypada ako po vybuchu (esteze mame pojazdny vysavac, pes s radostou chodi vylizovat),televizor si chce sama zapinat, dvd uz si vie sama pustit, do pracky zasadne len ona naklada pradlo, vyklada tiez, no niekedy dobre nervy...
@sssimi a nemoze to mat chripku? teraz tam mate take obdobie a ak nic ine, len tie vysoke horucky... 😕
@kvetinkaaa jeeej, no ze sa aj ukazes. ani neviem, ze uz mas aj druhu babulu. teda vedela som,ze si tehu, len som nevedela,kedy mas termin. ako to zvladas s dvoma teraz?

kvetinkaaa
21. feb 2011

@ladywitch26 lady na kona uz vobec nechodim, len ked idem kuk bazar, aj to malokedy, teraz som po dlllhočiznej dobe otvorila tuto temu, lebo mi na nu padli oči na hl.stranke. aj tak ste tušim uz v sukromnej, DM1 spominala. my sme mali temu dubnica nad vahom ale uz sme na www.stastnezeny.cz tak sem uz nechodim.

a deti? keby mam dve misky ani neviem ze deti mam. Baja mi to vsak vynahradza 10nasobne, ako som pisala, tak ako mala Jamat. kojim po stojačky a prechadzam sa, baja ma 7kg takze uz mi odchadza chrbat najnovsie, doteraz ma len ruky boleli.
akurat mi spí tak mam chvilku pri kavičke, miška ma spat ale nechce, tak som jej pustila rozpravku a snad zaspí.

a ty ako, ja som si zase myslela ze fabien ma viac, a ma len o dva mesiace viac. ale ty to určite zvdladas super. podla toho čo som čitala ked mal tak cca mesiac, tak nemas problem, supermama 😉
pri stanke si tušim odsavala mliečko, fabien v pohode ťahá?
ja som misku malo kojila lebo nepriberala ale baju kojím, no v posl.dobe neviem čo je zase s nou, menej papa ale problem to nie je, no stale otača pri tom hlavku naokolo lebo vsetko musi vidiet 🙄 samozrejme s prsnikom v "zuboch" či skor dasienkach...auuu

kvetinkaaa
21. feb 2011

a nemame tu nove tehule?
a tusim simi či mimi je tehotna? a samozrejme nasa sirinka 😉

luba142
21. feb 2011

@kvetinkaaa to tahanie a pozeranie sa naokolo poznam aj ja 😀 , Barborka sa vzy takto zacala po tom tretom mesiaci otacat za vsetkym co sa pohlo alebo za zvukmi kadejakymi........tehule su mystery a sirinka...mimi uz ma dievcatko 🙂 🙂

sirinka
21. feb 2011

@kvetinkaaa aj kodada caka babatko...

luba142
21. feb 2011

@sirinka na nu som zabudla 🙂 😉

ladywitch26
21. feb 2011

@kvetinkaaa no fabiho normalne kojim, mali sme problem, mal prirastenu uzdicku pod jazyckom, tak to bolelo jak fras, ale uz je po zakroku. teraz pre zmenu hryzie, lebo objavil, ze ma zuby. no a najlepsie sa mu hryzie mama. 😠 a zasa tak super by som to nezvladala, mam aupairku. 😉 da sa to zvladnut aj bez nej, vyskusala som si mesiac pocas vianoc, to akurat muz nastupil do prace a chodil domov az o osmej vecer, tak ma slak triafal. stanka je ako zdivena obcas, tak som rada,ze sme tu na nich dve teraz. predsa len, s dvoma detmi je aj to nakupovanie skoro nadludsky vykon, lebo velky nakupny vozik a kocik sa naraz tlacit nedaju. 😅

kvetinkaaa
21. feb 2011

@luba142 jeej aj ty mas Barču 😉
mystery som ani nevedela, blahozelaaam!
mimi uz ma kočku? tusim tiez druhu : ))) blahozelam, kedy sa narodila? tuším nedávano nie?
a jasne kodadu viem, teraz v marci ma termin nie? dnes som na nu myslela ze kuk na fcb, či uz nahodou aj neporodila, ved uz je koniec februara..

@ladywitch26 a kedy mu robili ten zakrok? to hned po narodeni? hlavne ze je uz kok. mne muz tiez chodi tak o osmej vecer domov, ale od noveho roku sa to lepši a niekedy sa podari ze aj nedelu ma volnu 😝 tiez som bola na prašky, hlavne tie večery su ťažké obe ulozit. nosič u nas fičí na plne obratky, baju mam stale "primontovanu"

ja a nakupy-pisem zoznam a MM nakupuje, takze vies si predstavit, polovicu vecí doma nemam 😀

kvetinkaaa
21. feb 2011

lady..... hlavne ze je uz OK (nie kok 😝 )

zuzkaprofant
21. feb 2011

cafte co varite detom jest moj maly zase mi obed odignoroval ja uz neivem on len cistu cestovinu , zemaky a koniec ked daky perkelt a to je asi vsetko z vareneho jedla , ale to zase neomzem kazdy den varit take suchotiny , dnes osm mu robila zeleninku, zemaciky a na to syrovo smotanovu omacku mesko ktomu ta skoro mi hodil tanier o zem , tak ja uz neivem co varit hruza nieco tak som ho dala sa hrat a bude hladny ja uz cestovinu odmietam varit 😠

emode
21. feb 2011

@sirinka necaka kodada nahodou dvojicky ???

mystery7
21. feb 2011

ahojky kocky
Tak dnes vyliezol 3.ocak 🙂 za 3dni 3zuby, parada. Posedny ocakavam do konca tyzdna.
Vcera poobede sme sa boli prejst, brutalny vetrisko bol. Dnes sme vybehli vonku, vietor vycistil oblohu, slnko svieti jedna radost, ale neprestava fucat. Ja som mala na hlave ciapku a aj kapucnu, slzy mi riadne tiekli.
Mirko zaspaval 50minut ☹
Najedena som, kava vypita, keksik zjedeny-teda dva a staaaale som hladna. Asi som nenormalna.

Chorym prajeme rychle uzdravenie.

@jamaat u nas nervny vikend, ale on je celkovo nervozny typ. V piatok som mu isla davat vyzivu, ked zjedol jednu lyziku, tak rev. Pytam sa, chces papat sam? Ano. Dala som ho do stolicky, polku vyzivy som dala do umelohmotnej misticky, lyzicka. Rev. On chce sklicko a lyzicku, ktoru mam ja, ok vymenila som. Rev. On chce vsetko. Tak v kazdej ruke lyzicka, miska a sklicko pred nim. Kto veri tomu, ze jedol???? Hahaha. Prehadzoval vyzivu zo sklicka do misky a spat. Vzala som vsetko, totalny rev. Nakoniec ju zjedol ked sedel na nocniku za cca3min. 🙄

emode
21. feb 2011

@zuzkaprofant sofia tiez tazko prijima nove jedla, ked chcem, aby nieco ochutnala, polozim to len tak nenapadne na stol do obyvacky, alebo na linku, ked pri nej stoji na stolceku a zvykne aspon ochutnat, nevydrzi 😅 ale u nas tiez tocim par jedal, zdaleko mi neje vsetko a napr. kapustu ani do ust neda, mliecne polievky tiez nechce ... ale zas, ked jej nieco chuti, tak sa naje, zeleninu aj ovocie niektore ma rada, cestoviny, halusky, ryzu, maso napr. iba ked je pokrajane najemno a zakamuflovane ...

kvetinkaaa
21. feb 2011

@mystery7 normalna si, ved si tehu. ja nie som normalna lebo som skoro 4mes po porode a žrut som snad este vacsi 🤐

@emode dvojičky?? kodada?? neblbnite 😅

sirinka
21. feb 2011

@emode pokial viem, tak nie, mala by mat zase chlapceka tusim...
no a este ak si pamatate, aj lasenka je tehulka...

mystery7
21. feb 2011

@emode preco dvojicky???

emode
21. feb 2011

@mystery7 uz by som mu tu vyzivu nedala 😝 sofia, ked sa s niecim prple, tak to proste zoberiem a revy si nevimam, inak ako ste pisali o zlosteni, dnes som si to zacala viac vsimat, tak aj sofia sa vie nazlostit, ale ja sa v tom momente otacam chrbtom a idem prec a vobec to neregistrujem, takze preto nemam pocit, zeby nejak vyvadzala ... ale robi to ... viem, vonku je to tazke, vtedy ju chytim za ruku a drzim a cakam, kym ju to neprejde, ale u nas je to vonku len kvoli tomu, ze ju nechcem zobrat na ruky ...

dannynka
21. feb 2011

ahojte 🙂 no koho to tu nevidím
@kvetinkaaa

emode
21. feb 2011

@sirinka fu tak, ja som mala dojem z Facebooku, ze caka dvojicky 😅 hadam by sa aj zasmiala, keby toto tu citala 😀