Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
15. apr 2011

@luba142 mozno len zubky:( aj nas teraz trapia. snad sa vam nepohorsi. aj to pocasie je teraz take na figu.aj ja som prechladnuta

luba142
15. apr 2011

@hoogy no ved aj my sme soplavi, a dava si prsty stale do pusy tak dufam,ze len zubkami to bude

sirinka
15. apr 2011

@luba142 ja pod pazuchou nemeriam este ani klarke, som skusala a porovnala som to s meranim v ritke a vysli o dost nizsie hodnoty aj po odratani...
ale aj nasej magde idu obidve dolne patky a uz aj hore ma popuchnute dasna....

emode
16. apr 2011

Ahojte,
baby pomoc, dnes som uz treti den so Sofiou hore od pol siestej 😖 ... som ko ☹ a to mi vcera mm zahlasil, ze cely vikend pracuje 😠

@sirinka spodne uz mame vonku, teraz sa tiez tlacia vrchne, hned to vidim na kvalite spanku 😒

borocka
16. apr 2011

@hoogy preco by mu mala ritka odmrznut?? my chodime aj vonku bez plienky, a uplne v pohode. povie ked mu treba a to je cele minulova zalezitost vyzliect, vycikat a zasa obliect. cikame aj tak aj tak,ako si mlady povie, ci chce potok urobit alebo kvietky poliat.

borocka
16. apr 2011

@sirinka tak manzel dostane po zadku ked sa vrati 😝

mimi21
16. apr 2011

ahojte baby, ako sa mate?
my dost na prd, aj to je asi slabe slovo, Ninka mala najprv 3tyzdne sople a teraz uz 5 den ma hnacky a zvracia - nic neudrzi v zaludku, zvracia tak 1krat denne, mam do nej problem dostat nejake tekutiny, velmi sa bojim aby neskoncila na infuziach v nemocke
vcera sme boli aj u dr ale nasa tam nebola, zastupovala ju jedna stara korytnacka, ktora sa na ninku ledva pozrela, kazala mi urobit vyter z ritky ked sa pokaka a davat jej probiotika
poobede mm zaniesol vyter a svokra tam ma znamu, tak jej dnes volala, ze co tam je a ona ze pod takym rodnym cislom tam nic nemaju, nejaka dobra dusa, to zabudla ist vybrat z toho zberneho miesta 😠 😠 😠
tak teraz musime cakat ked bude znova kakat a odniest tam plienku, ta znama nam to hned vyhodnoti, bojim sa aby to neboli rotavirusy a hlavne aby to nechytila emka
nemate nejaky domaci recept co by mohlo zabrat? najhorsie na tom je ze dospely si uvedomi, ze sa musi prinutit zjest alebo vypit aj nieco co mu nechuti, ale dieta k tomu tazko donutit, tak vsetko ide nasilim ☹ aj dnes rano sme takto davali smectu 😒

zuzkaprofant
16. apr 2011

@mimi21 nam na hnacku zabera asi najviac ryzovy odvar v tom mliecko som mu davala ale naposledy som mu nedala ziadne mliecko len tu ryzu tak na lyzicku popapat a to zabralo a potom weleda ma dobre kvapky digestodoron, a mne naj homeo pomohlo nux vomica D6 je sa to 4globuli 5krat ale nam uz prva davka pomohla ze to ako tak stoplo a potom maly aj ja som to brala 2 dni a sme boli fit odporucam kazdemu si nieco take zabespecit v pripade potreby ja ine nedavam lebo tu nic neopoducaju len colu pit a slane tycinky ze ked je to nieco v zaludku nech sa to same vyplavy vonku ze to tak 5az 6 dni trva potom to pominie 😉

saskarisko
16. apr 2011

ahojte,
@mimi21 - zozen si elektrolyt. Ninka uz moze s bananovou prichutou, pre mensie deti je s fenyklom. miesto smecty daj hylak - 3x denne, budu posobit aj probioticky. uvar vyvar z prs, daj tam vyvarit mrkvu + ryzu. a zatial jej podavaj len ten vyvar. hlavne, nech to nie je mastne. postupne potom mozes zacat so suchym toastom, ryzou, .... a skusaj cierny caj aj po lyzickach, detto po lyzickach aj vyvar, aj ten elektrolyt. inak elektrolyt skus v spanku. a ak by mala aj rotavirus, tak pokial by nebola dehydrovana, tak do nemocnice nemusite ist. Saska ho mala v 10 mesiacoch, sice hygiena nas chcela vo velkom vidiet v nemocnici, ale zvladli sme to doma. ak by sa ti zdala moc dehydrovana, resp. prestala cikat, prijimat tekutiny, tak nic neries, a sup na infuzky. skore uzdravenie

dupinka
16. apr 2011

@mimi21 v lekarni kupis rehydratacny roztok Kulisek. Je to sice trochu kysle, ale je to pre malicke, aj dojcene deticky. A k tomu ryzovy odvar.

luba142
16. apr 2011

ahojte

@sirinka ved ani ja nemeriavam pod pazuchou,len sa mi ju nechcelo vyzliekat uz ked bola v postielke,ale aj tak sa stale budila tak som jej o 23 merala v ritke a mala 38,2 po odratani, dala som jej Nurofen a spala az do rana potom,a odvtedy este nemala teplotu,len je mrzutejsia aj malo papa a ked som jej pozerala do pusy tak uz ma tie zadne stolicky skoro cele prerezane tak snad to bol posledny zachvev a uz bude zo zubami pokoj 😒

luba142
16. apr 2011

@mimi21 ma pravdu @saskarisko , aj my sme mali taketo tazkosti v lete a kazali nam davat na doplnenie mineralov ten Elektrolyt,je to sice strasne sladke ale mala to vypila, aj tie mrkvove a ryzove odvary su dobra vec, musis do nej dostat co najviac tekutin a ked to nepojde jedinymriesenim budu infuzky.....vela stastia a rychle uzdravenie 😉

borocka
16. apr 2011

ej, dnes je tu nejako mrtvo.

saskarisko
16. apr 2011

inak ten elektrolyt je chutovo lepsi ako kulisek, a vyznamovo su oba rovnake. kuliska sa mi deti ani nedotkli, a ten elektrolyt aspon zo zaciatku pili.

a este nam doktorka odporucila ORS 2000 od Hipp. Ryzovo mrkvovy vyvar, riedi sa to vodou. ale mne osobne sa viac osvedcili klasicke vyvary z domu

kosska3003
16. apr 2011

@mimi21 ahoj smectu jej nedavaj daj radsej hylak ked to mala marika som bola s nou na pohotovosti a tam nam pichli injekciu aby tak nevracala a potom uz sa to pomaly lepsilo skore uzdravenie prajem

rybca
16. apr 2011

ahojte, prisla som sa spytat ako teraz detickam merate teplotu, bo Matko uz odmieta teplomer v rituske. Asi sa poobzeram po nejakom tom na celo, ci?

sirinka
16. apr 2011

@kosska3003 pri akutnej hnacke je smecta ovela ucinnejsia ako hylak

@rybca ja stale meriam v ritke aj klarke este, lebo mi to pride ako najpresnejsie meranie...ale treba skusit porovnat namerane teploty...

rybca
16. apr 2011

@sirinka no hej, ja by som v tom rada pokracovala, ale ked sa mi pritom kruti a vytrhava teplomer rukou, nechcem to robit nasilu, aby nemal nejaku traumu.

soffi
16. apr 2011

@mimi21 mali sme presne ten isty problem min,roku .... dali nam smectu ale ona to vobec nechcela pit a tak pomohol len domaci ryzovy odvar ktory dsom vsak musela aspon trosku ochutit kakaom-inac by ho nezjedla, stacilo par lyziciek kvalitneho husteho odvaru 3x za den a zabralo to, prajem skore uzdravenie, snad to bude len nejaka rychlovka a nie rotavirus

inac my teraz mame vybavovacky ohladom toho bytu, dnes sme podpisovali zmluvy v banke, kupnu zlmluvu vsak est eposdpisanu nemame, kedze bola chybna tak s amusi este raz prerobit, inac poviem vam, ze uz budem rada ked bude potom, lebo tí predavajuci su...no total pruser, rozvední romovia -ale nie taki asociali, slusni, no ale hadky jak v telenovele, o peniaze pred nami, on odchadza , ona uz place, no hruuuza

sirinka
16. apr 2011

@rybca aj magda bojuje, klarka uz tou fazou presla...

luba142
16. apr 2011

@rybca ja tiez meriam len v ritke,niekedy sa stane ze narychlo picnem pod pazuchu,ale zistila som aj o stupen viacej v ritke oproti pazuche tak som aj ja isatejsia v ritke....zatial s tym nemame problem, nic si z toho nerobi 😉 Inak moja mamina je teraz v Holadsku na nejakej vystave isli od stredy do nedele

rybca
16. apr 2011

@sirinka no tak vydrzim, zase nemeriam casto, teraz len vecer pred spanim, asi zase zadne stolicky, aj sopel sa mu trochu pustil
@luba142 nie nahodou na Flower Parade do Keukenhoofu? sme tam chceli aj my ist, ale chlap ma teraz 12hodinove nocne a inac nenormalne drahe listky su tam, tak snad niektory iny rok..🙂

borocka
16. apr 2011

@rybca suhlasim so @sirinka a @luba142 , tiez len v ritke meriam. malemu sa to samozrejme nepaci,ale ked sa musi tak sa musi!

sirinka
16. apr 2011

@rybca aj tak, ked maju teplotu, im davam cipky, tak uz to nejako musia prezit...a ked uz budu vediet poriadne pod pazuchou teplomer drzat, tak potom im dam pokoj hehe

emode
16. apr 2011

ahojte 😉
aj ja meriam stale v ritke, sofia este aj nohy zdvihne pre spolupracu 😉 a mame aj ten na celo alebo do ucha, podla mna to celo nie je presne, lebo takmer vzdy nam ukaze, ze ma zvysenu a trebars je len rozhorucena, ale pouzivame ho aspon orientacne, ked vyskoci velmi vysoko, tak zmeriam aj v ritke a vtedy sa to vacsinou zhodne. Mozno to ucho bude presnejsie, ale to si zatial absolutne nedala odmerat v uchu ...
@mimi21 skore uzdravenie prajeme 😒 a vela trpezlivosti, drzte sa ...

emode
16. apr 2011

@soffi na tu zmluvu si dajte velky pozor, kto Vam ju robi? aby Vam ju z katastra este nevratili pre nejake chyby, dajte si to skontrolovat pravnikovi, ak to nerobi realitka ...

soffi
16. apr 2011

@emode ved prave ze ju robila realitka, ale mćhceli to vcera na rychlo urobit lebo majitel im o desiatej zavolal z edne sodchadza do zahranicia a strasne chyby tam su...no co ti poviem, poradca sa za hlavu chytal dnes....tak hadam sa to nejako urobi do pondelka

soffi
16. apr 2011

inac niekto tu nedavno daval link na tak ekvietkovane platenky pekne za 10e...vcera som ich videla u cinaka za 3,6e

hoogy
16. apr 2011

@borocka no ja nevie mne sa zda vonku este zima na to aby som ho vyzliekla a on sa vycikal. ako posledne dva dni tu bolo 10stupnov. no snad to uz pojde k lepsiemu.