Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
18. apr 2011

Nazdaaarek 🙂
co mate noveho?????? U nas vsetko po starom, Klara zacina byt tvdohlava ako baran 😝 ..ale inak fajn 😀 .Pisali ste tu o tortach, tak ja asi spravim Klarke poschodovu - kombinacia FIFI a MINNIE 😀
Nocnik stale u nas nehrozi, ale - vecer, ked ma tie svoje vyjazdy z postielky, tak sa pyta na nocnik, len aby mala zamienku, preco nelezi, a to tam sedi aj 15minut, opica jedna 😀 😀

monkap
autor
18. apr 2011

my tiez cakame ci dojdu kiahne ... krstniatko ma kiahne, deti s nou boli 1 den pred prvou vyrazkou (cize uz bola infekcna) a vcera bola gratulovat patkovi, este stale ma trosku vyrazky ... tak uvidime, kedy a ci to aj nasi dostanu ....

jamaat
18. apr 2011

@ludmilabb Veď ja som sa na ten koncert tiež dostala len vďaka kolegovi, ktorý kúpil lístky. Kým by som sa ja o tom dozvedela, už by bolo neskoro. Na druhý deň, ako kúpil, tak už boli vypredané. A to ich kúpil asi ešte v starom roku.
100 eur je teda dosť. U psa by to hádam aj lacnejšie mohli robiť, tam je to asi jednoduchšie. No spýtam sa, ak ešte bude dôvod. Lebo ešte stále nie je doma. 😠 😠 😠

Práve som si vygúglila, že sa dá stiahnuť poťah z autosedačky, ale ako, to teda netuším. Musím pohľadať návod.

Emka jedáva surové paradajky, papriku, reďkovku, pór, kukuricu a z ovocia asi všetko. Momentálne jej mäso veľmi nejde, ale inak zje takmer všetko.

nikanika28
18. apr 2011

@jamaat aj u nas je zelenina oblubena, okrem poru - ten duseny len ...a ovocie tak isto...

jamaat
18. apr 2011

A psa stále niet. 😠

mystery7
19. apr 2011

a teraz som prva 😉 od 4 nemozem spat ☹ ziadna poloha nie je dobra ani mne, ani malemu-ten je uz tiez prebudeny a kope. Ak sa aj po narodeni bude budit o 4 ma dost.

Mirko ma najradsej paradajky a redkvicky, papriku vie len rozzut a vyplut. Por odmalicka neznasa, tak ani nerobim.

@jamaat ten tvoj pes je ale zaletnik 😉 ani ho nepustaj z retaze 😅

zuzkaprofant
19. apr 2011

@mystery7 ty davas redkvicku a papriku ja nie len ked paradajku a uhorku ale len bio
uz niektore deticky maju posledne stolick vonku??

borocka
19. apr 2011

u nas maly zle len suchy rozok z peciva, inak presne ako @iinuska a @luba142 , vyje sunku, syr, papriku, vajce a chleba necha tak. ale ho aj buzerujem ze sa to ma jest vsetko spolu, tak kdeze, radsej bude hladny 😠 a ze tri chlepby ti zjedla Baska?? tak to nechapem?, akoze riadne velke??? to aka maxiking porcia?!?!?! 😕

borocka
19. apr 2011

@zuzkaprofant ahoj, inak celkom by ma zaujimalo ako sa da v zime dopestovat bio zelenina?? ja teda tymto postupom polnohospodarstva nerozumiem, ale je mi jasne ze na vsetko treba slnko, teplo a prirodne hnojiva a teda v zime nie je teplo ani v sklennikoch. tak ako??
zeleninu by som malemu davala uz vsetku, ved je uz velky. len keby ju chcel jest 🙄

zuzkaprofant
19. apr 2011

@borocka no asi tak ze sa to pestuje tam kde je teplo a dodrzuje sa to aby nebolo az tak moc postrekovane , aspon si mylsim neivem ja so na postreky alergicka teta mi skoro na postrekane jablko brko vystavila takze ja na to davam pozor pokial nei je sezona velmi malemu take ovocie nedavam
ja osobne nejem papriku jedine tu madarku ta nie je taka tazka na zaludok ale tie farebne to ani nekupujeme lebo to stoji v zaludku aj tt 😠

emode
19. apr 2011

@borocka sklenniky sa v zime vyhrievaju ... 😉

luba142
19. apr 2011

ahojte

@borocka ked si zoberes krajec cleba a odrezes vsetku korku tak ti vela nezostane,ale divila som sa aj ja ze jej tak chutilo,lebo vela krat ma problem s polkou krajicka takze to bola len jednorazova vynumka asipre tu pomazanku 😀 😀 😀

@zuzkaprofant preco by decka nemohli zeleninu,ked im chuti tak mozu aj redkovku a vsetko,ved uz neni su malinke 😉 a co sa tyka zubov tak nam uz trcia vsetky stolicky aj zadne,ale 2 este niesu cele vonku len vsetky 4 spicky na nich 🙂

luba142
19. apr 2011

@jamaat no co uz sa vratil tulak jeden?? 🙂

jamaat
19. apr 2011

@luba142 Hej, už je doma. O druhej v noci došiel. To som ho už ani vytrieskať nemohla a riadne mu vynadať, lebo by som pol paneláku zobudila. Smrdí ako tchor, na papuli má asi trochu krvi.

borocka
19. apr 2011

@zuzkaprofant ale ak to ovocie a zeleninu dovazaju odniekial z afriky alebo grecka,ci spanielska....tak musi prezit dost dlhu cestu,takze podla mna je niecim zakonzervovane minimalne!! ja v zime tiez nekupujem nic, len klasiku banany,bandarinky. mne take ani nechuti,to ma od skutocneho ovocia daleko taka jahoda v decembri 😝 farebne papriky ani my nejeme, len tu klasicku svetlunko zelenu/bielu. tej pato zozerie celkom dost 😲 a keby neohrdol, tak isto mu nukam aj paradajku, redkovku, salatov uhorku......nanajvys mi zje hrasok a kukuricu ked spravim mrazenu na masle. to miluje ku kasi.

@luba142 tak podla toho aky velky chlieb kupujete.ale ak akurat v tej najvacsej casti odkrojis, tak to si potom pekne zajes 😉 verim ze to bola vynimocna situacia......take 3 chlebne ani ja nezjem 😀

mystery7
19. apr 2011

@zuzkaprofant ahojky, ja mu davam vsetko, ked mu to zachuti, davam aj nabuduce. Uhorky rad aj obycajne, aj kysle.
Uz si zbalena? Kedy startujete na SR? A kde budete? My sme stale v ke, mozeme sa skusit stretnut 😉

sirinka
19. apr 2011

a my farebne papriky jeme, konkretne cervenu kapiovu, tu milujeme 🙂
a vobec uz ani nejdem riesit bio, striekane a pod...sak atomovy mrak sa tulal kade tade, co my vieme, co my jeme...

luba142
19. apr 2011

@borocka ja veru take od stredu velke zjem v pohode aj 3 😀

mystery7
19. apr 2011

a ahojky
Tak dnes to je zas den.... 🙄
Rano som sa bola objednat k internistovi, potom nakup a cvicenie. Mirko bol na cviceni riadne ervny, nechcel sa s detmi podelit o hudobne nastroje ☹ bezne im ich rozdava jedna radost a dnes len rev a rev. Odist domov nijako nechcel, potom stal pred vchodom a nechcel ist domov. Tak este scena pred bytovkou, vreskot vo vytahu a doma v chodbe 🙄
Od unavy som zaspala s nim. Teraz som sa zobudila a konecne mam obed v zaludku.

luba142
19. apr 2011

@jamaat no tak to dobre dosiel,aby si mu nevynadala 😀 😀

borocka
19. apr 2011

@sirinka tak tak, siri, ja tiez bio neriesim, aj tak si nemyslim ze tu u nas by sa skutocne bio dalo kupit. a zrovan cervena paprika mi vobec nechuti, to uz skor ta tmavo zelena. ale najradsej klasiku.

borocka
19. apr 2011

@luba142 prilezitostne si dam tiez do tela,ale to musi byt nieco velmi chutne na tom chlebe 😉

@mystery7 uz ani niet co povedat, ti dava teda zabrat.ale on sa zmeni ked pride babatko, urcite!!!

luba142
19. apr 2011

@borocka aj ja mam rada klasicku papriku,ale nemozem ju jest lebo vzdy sa mi s nou potom cely den grga 😕 😕 ,tak len obcas si dam, ale ked jem podusenu napr v mase,alebo leco tak mi nerobi nic len surova

mystery7
19. apr 2011

@sirinka @zuzkaprofant dnes rano vraveli v spravach, ze v mlieku slovenskych ovci su zvysene hodnoty radioaktivity (alebo jodu-nepamatam presne a ma to suvis s fukusimou). Takze vsetko je jedno. Dalsie generacie budu zasiahnute, ako po cernobyle

mystery7
19. apr 2011

@borocka si optimistka, vdaka. Dnes naozaj zaberak. Snad raz bude lepsie.

@luba142 ja mam najradsej chlieb s maslon, trosku soli a biela paprika. Ale aj mne sa dost z nej grga.

borocka
19. apr 2011

@luba142 ozaj, som ti ani nepovedala, pato zacal jest maso 😅 z nicoho nic, tak ako vzdy som mu dala na tanier a zjedol. a odvtedy stale, kuracie na rozne sposoby, aj bravcove. akurat v nedelu sme mali kacku a ta nam nai jednemu nezachutila. vzdy mu nuknem masko a on si aj ryzu vypyta a pekne zje svoju porciu

borocka
19. apr 2011

@mystery7 mam skusenosti 😉 kamaratkam ked sa narodili druhe deti tak tie prve sa naozaj polepsili, aj samostatnejsie su a aj lepsie na "cudzich" okrem mamy reaguju. uvidis, aj mirko bude dobry starsi brat

luba142
19. apr 2011

@borocka aj u nas Babule chuti viac kuracie ako ine,ked uvarim v polievke chrbty kuracie tak to poobera skro cele sama a sem tam aj varene hovadzie zje ked je makke

jamaat
19. apr 2011

@mystery7 Sesternica mala podobné dietko ako ty, možno aj horší bol. Báli sa, čo bude, keď sa narodí druhé. A stal sa zázrak, dieťa sa zmenilo, otočilo o 180 stupňov a stal sa z neho zodpovedný brat. Takže nič nie je nemožné. 😉

borocka
19. apr 2011

@jamaat
@mystery7 tak tak, mys, este si nezufaj. myslim ze aj tie 4dni kym budes v nemocke mirkovi prospeju 😉