Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
13. jún 2011

@kosska3003 a co vy mate stale s tym kaslom? Ved nech ju popocuva poriadne,nema nejaku alergiu na nejake pele,alebo nieco?

sssimi
13. jún 2011

@jamaat perfektná tortička

@luba142 Sarah má angínu, tak sme na ATB 😒

luba142
13. jún 2011

@sssimi skore uzdravenie ,chudinka malinka 😉

nikanika28
13. jún 2011

Caute koceny, pozeram, ze preberate ovcie kiahne 😀 ...
@kosska3003
@sssimi skore uzdravenie babulkam
@luba142 Barborka uz mala chrasticky zasusene, nie?

emode
13. jún 2011

@luba142 nam doky potvrdila, ze sa moze vyhadzat aj skor ak bol uz predtym organizmus oslabeny ... ale ze vacsinou 14 dni a viac a kedze emka je 10ty den, tak moznost tu bola, ale ako jamaat pise, uz to mizne 🙂
my sme boli v kontakte takmer 2 mesiace stale s niekym chorym na kiahne a nechytili sme 😕

emode
13. jún 2011

@mystery7 ja som mala v krku hemofila ked som bola na zakladke, stravila som na tetracykline doma skoro mesiac 😖 takze drzim palce, aby si to co najskor vyhnala z krku 😲

kosska3003
13. jún 2011

@luba142 ja neviem stale mame cosi konecne bol mesiac ako tak klud a zase kurnik uz ma to prestava bavit ako ale riadne ked ja neviem mozno aj ma len ked mi dr malu pocuva reve ako pavian stale

iinuska
13. jún 2011

ahojte zienky moje
Naliali sme si sekt a trosku oslavujeme. 🙂 Dnes zase cely den vonku, robime plot od susedov, tak Adamko nic viac nepotrebuje. V sobotu je dalsia brigada, tak mame o zabavu postarane 😀
@kosska3003
@sssimi dievcatkam prajem rychle uzdravenie.

borocka
13. jún 2011

@dm1 moze aj skor, ja si pamatam ze my sme 4 sestry boli naraz doma zo skoly aj skolky, naraz vyhadzane, mamina nevedela ktoru ma skor natierat a potajomky sme sa navzajom skrabali. takze ja som prave mala zafixovane ze sa vyhadzes hned alebo vobec.

borocka
13. jún 2011

@kosska3003 a dodavkovala si marike riadne atb?? lebo ak prestane ked zmiznu priznaky a este nema celkom vyliecenu, tal sa jej to lahko vrati. a potom ste v jednom kole.
@sssimi
obom dievcatam skore uzdravenie

kosska3003
13. jún 2011

@borocka no brala ich 6 ci 7 dni to staci ale ona sa stale vo vede maga aj sa ochladilo no neviem uvidim zatial sme u dr neboli ani sa nechystam pokial sa nezhorsi stav

borocka
13. jún 2011

@kosska3003 patko ma tiez rad vodu, u starkej na dvore chyta do suda aj zahradnej vane, tak vzdy je v nej az po ramena. a tiez sme mali ochladenie. ale musim si poklopat.
lepsie obliekaj, hoci ona severanka by mohla byt lepsie zimevzdorna. naozaj to nie je len tak, ved kazdy druhy tyzden je chora. a ked pojde do skolky, tak to bude len horsie 🙄

kosska3003
13. jún 2011

@borocka no ja neviem tak ona je otuzila kolko krat sa chce vyzliect a holata behat no teraz jej dava tricko z dlhym ale len take normalne bavlnene tenke zase jej nedam mikynu ked vobku je 25 stupnou no uvidime ako to pojde dalej

borocka
13. jún 2011

@kosska3003 no uvidis. snad sa cez leto da dokopy.beriete nieco na podporu imunity? alebo sa chystate v lete k moru? ci do hor?

kosska3003
13. jún 2011

@borocka k moru nie ale ideme na konci augusta do tatier a nie nic jej nedavam na imunitu

borocka
13. jún 2011

@kosska3003 aj my sa ockujeme prirodne 😀 to keby si videla ako si mlady kostkuje ceresne 😀 😀 no ako male ciganca. ak bude aj otuzily ako cigancata byvaju, tak budem len rada, hoci pozerat sa na to je na mrtvicu 😖 z jedneho tricka mi uz flaky nezisli 😠 ale tie tatry by jej na dychacie cesty mohli dobre spravit.

kosska3003
13. jún 2011

@borocka moja dnes frcala na hrachu ceresne su este neni a su aj tak biedne

iinuska
13. jún 2011

@kosska3003 u nas fici hrach, ceresne, jahody a uz zacinaju maliny...mnam

mystery7
13. jún 2011

@jamaat no oddychuj ked v sobotu mame krstiny 😖 nemam na vyber musim kazdy den pucovat. poobede sa mi to tak zhorsilo, ze nemozem vobec prehltat, strasna bolest
@luba142 homeopatika kupene a cmulam a cmulam a nejako nic. aj ten florsalmil si striekam.

mam pocit ako by mi opuchal aj koren jazyka - tragedia. a este som zacala aj kychat a tecie mi z nosa. uplna kalika je zo mna. uz sedim so satkou na krku 😖 😖

borocka
13. jún 2011

@kosska3003 vidis, cerstvy hrach sme este neskusali, hoci z konzervy ho teda moze, aj do polievok, aj k masu, aj v rizote. a ceresne u nas uz pomaly koncia. majovka skoncila, junovky sme cez vikend zavarali. teraz cakame na ribezle. minuly rok ho doslova zral. jahjody nechce, marhule mu tiez nepochutili. tak dufam ze sa to este rozbehne.

mystery7
13. jún 2011

@emode vraj to deti mavaju s je tazke sa ho zbavit. no uz len toto mi chybalo pri 2 malych detoch 🙄 😠 by ma zaujimalo, kde som ho chytla 😠 😠

borocka
13. jún 2011

@mystery7 🙄 vidis, satka na krku, a nemas nahodou taku...medvedia mast, ci vlcia mast? je to taka stara riadne stiplava masticka, v cervenom malinkom puzdierku byva. tym si natries z vonku uzliny, zakrutis do latkovej plienky a zvykne pomoct.

kosska3003
13. jún 2011

@borocka no ribezle cakam aj ja u susedov pojdem naoberat aj do mrazaku si dam hrasok ma moja tiez strasne rada v polievke inac na prvy krat som precitala ze si napisala ze z konzervy ho teda moze aj do plienok a potom sa zastavim a ze jaj polievok 😀 😀 😀 😀

saskarisko
13. jún 2011

ahojte,
ja som vam sem nakukla, a co sa tyka kiahni, tak hlavne zavisi od imunity dietata. u nas v skolke sa uz toci 4 kolo kiahni, a ja cakam, ci to deti lapnu alebo nie. 😅 a to boli obe deti v miestnosti s dietatom, ktore kiahne malo, a prvy pripad bol okolo 10.5.
@kosska3003 - ked mate takyto problem, a nevies, co s tym, ani tvoja dr., a idete do Tatier, tak sa objednaj do Srobarovho ustavu na vysetrenie (oni by mi uz za reklamu mohli platit). mojmu synovi tam velmi pomohli, a ja na nich nedam dopustit. ja sa tam s detmi chystam v oktobri uz 3x

kosska3003
13. jún 2011

@saskarisko hm zaujmave a to sa tam objednas ci ti to musi aj dr odporucit a preplaca tam nieco aj poistovna

borocka
13. jún 2011

@kosska3003 tak do plienok neviem ci by sa mu ten hrasok pacil 😀 😕

inak dnes sa ulozil spat bez plienky. kazdy vecer okolo toho cirkusuje, nechce ju, vraj mu ju mam dat lepsie....je mu v nej teplo. a dnes si ju ztrhol, a zaspal tak. ais mu ju idem zabalit, lebo on sa isto na just pocika v noci 😠

inak tak mi ide na nervy. tolko otazok ma, a ziadna odpoved nie je postacujuca. kto je to, kam ide, co nesie, preco nesie, preco tam ide, a kedy sa vrati, a co tam bude robit, a kam to davam, a kam idem, A PRECO A PRECO A PRECO?????????????? 🤐 🤐 uz ma z neho hlava boli.
a najlepsie otazky na ktore nepoznam odpoved, dnes sa zacalo mracit tak hovorim ze odlozime hracky z piesku, lebo bude prsat. a preco bude prsat, no lebo sa mraci, a preco sa mraci? ja neviem patko. a preco nevies? no lebo.....a preco sa mraci? a preco zmokneme? a tak stale dokolecka dokola, no na porazenie.

kosska3003
13. jún 2011

@borocka np potom ked prejde crevom tak hej 😀
no a Patko tak taketo obdobie ma kazde dieta aj ty si bola zvedava v jej veku ved spoznava svet tak je logicke ze chce o tom vediet co najviac

saskarisko
13. jún 2011

@kosska3003 - mas to v IP 😉 ale pre ostatne, moze vas tam poslat aj lekar pediater, ak ma dieta vszp.
@borocka - a toto obdobie bude trvat, a trvat 😀 u nas je a co to mas ? a co to je ? u Sasky, a u Riska preco ? pretrvava uz vyse roka, a to uz bude mat pomaly 4 roky 😀 ale jemu to od 3 rokov vysvetlujeme po pravde v hraniciach jemu pochopitelnych

kosska3003
13. jún 2011
borocka
13. jún 2011

@kosska3003
@saskarisko ja viem, ale otvoris si knizku a najdes ze dvojrocne dieta sa pyta CO TO JE? treba pomenuvat veci, spajat pojem s konkretnou vecou. a od troch rokov otazka PRECO? ale u nas to dako skoro a simultanne zacalo. navyse sa pyta aj na take veci, ktore vidi. naprd dnes : kde je starka. a ja ze v kupelni. aj videl ze sa tam zasvietilo, ze boli otvorene dvere. a on ze hmm. a kde je starka? a co tam robi? a preco? a dokola, hoci odpoved uz dostal.
vcera pred spanim som mu v posteli zapla dobu ladovu. tak som mu hovorila ze mamut, lenochod, tiger, babatko,......a on stale dokola mlel a mlel. a huba sa mu nezavrie. a komentoval kazdy dej, a potom sa pytal ze preco. tak uz som bola nervozna, nech je tisko, bude pocut o com sa zvieratka rozpravaju a bude pocut aj odpovede. a on ze no, dobre. a zasa len daco trepal.
a vcera sme stretli ja so zlomenou nohou. taksamozrejme co to ma (akoze sadru), a preco to ma? a co robil?a preco to robil? a boli to? a preco to boli? a on preco nema? a preco to jeho neboli? co by som dakedy dala za 10 minut ticha