Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
8. júl 2011

no...som si precitala vasu debatu o chodeni....a som sa aj kus zasmiala....keby ste len vedeli, kolko som sa natrapila s klarkou...kocik sme pouzivali vynimocne, od kedy vedela chodit a to nebolo vobec ziadne chodenie od kamienka ku papeku....to bol rev od jedneho sa plesknutia o zem ku druhemu...ona vladze, pochodi, ale asi je ta leniva povaha, zrejme buduca obezna teenegerka a hlavne pohodlna, preco by mala chodit, ked ju dakto na rukach ponosi...
magda je v tomto o nieco menej pohodlna, na ruky sa pyta naozaj, ked je unavena, ale v momente ked zbada kocik, chodit ju neprinuti nikto, to je tiez hned plesk o zem...a to skutocne som sa snazila o co najviac pohybu.
takze ak viem, ze ideme niekam, kde bude dlhe chodenie, o nakupoch ani nehovorim, tak pekne beriem surodenecky kocik a hotovo....a moze na nas ukazovat prstom kto chce.... 🙂

iinuska
8. júl 2011

@kackabrcka pri 6- hodinovych sa aj narobis 😀

kackabrcka
8. júl 2011

@iinuska 😀 a tak za tie ulovky to stoji 🙂

sirinka
8. júl 2011

@kackabrcka a co to chodievas nakupovat? to si aj ja budem musiet take s manzelom dohodnut... 😀

kackabrcka
8. júl 2011

@sirinka to vies mesto od nas 30km a to len obchody s oblecenim pobehame, jedno kafe vramci prestavky..

ladywitch26
8. júl 2011

@kackabrcka hmm, to musim muzovi ukazat, ako sa chodi na nakupy. ja mam mesto 60km od nas, ale otocim to max. za tri hodinky.jasne,ze nestiham pobehat nic a o kafe ani nevravim. ale tak hadam muz najde nejaku robotu, budem mat zasa aupairku a potom sa bude dat. lebo teraz nehrozi... s dvoma deckami sa neda ist na nakupy. ☹

dm1
8. júl 2011

my sme chodili s kamoskami tak raz za mesiac-dva nedaleko do trencina pobehat shopy ale hlavne sme sa dlho vykvakali na kave a velmi dobre to padne veru. uz sme dlhsie neboli lebo jedna teraz porodila tak cakame na jej pokyn ze uz sa na to citi bez mrnusa a mozeme ist. Najskor to bolo tak na 3 hod. ale naposledy sme hadam aj 5 hodin veru boli prec

sirinka
9. júl 2011

@kackabrcka
@ladywitch26
@dm1 tak ja to mam do ba tiez necelych 30km...ale na nakupy chodim so sestrou aby sme tie detuchy nejako zvladli... 🙂
naposledy v brne sme boli styria dospeli na tri deti a to bolo super hehe

ladywitch26
9. júl 2011

no ja som naposledy tiez bola v corku s kamoskou, ja s mojimi dvoma a ona ma 2.5 rocnu dceru, ale jej teda skoro cely cas prespala v bugyne, kdezto mne stanka lietala kade tade. obchody plne a to som sa ani otocit nemohla, aby sa mi stanka niekde nestratila. keby som bola sama,tak to popozeram a nakupim za pol hodinu, s deckami mi to trvalo vyse dvoch hodin, aj to sme obehali len dva obchody a potom sme sli radsej na kavu, lebo stanka bola uz aj hladna, aj som ich obidvoch musela prebalit. a vecer som bola unavena ze az.. taketo nakupy nemusim, to si ani neuzijem...

kosska3003
9. júl 2011

ahojte baby co tu nove akosi mam malo casu teraz ked je mm doma a vonku krasne tak sme len von a tato nam konecne kupil trampolinu tak skaceme mala stastna prestastna je tak tam aj dusu vyskace musim ju pofotit len neni akosi kedy
dnes ideme na Zilinafest tak sa tesim sa odreagujem malu bude mat svokra dufam ze ju uspi lebo inac pobezim domov este som ju takto svokre nedala vzdy som ju uspala najskor

borocka
9. júl 2011

nakupy??????? tak to zasadne bez maleho. a tiez sa tie dve hodky pretaram ani neviem ako. dobre je to od decka vypadnut a aj daco ine na seba natiahnut ako teplaky 😉

😕 😕 ☹ ale ine som chcela, co som pisala ze pato ma bolavy palcek. udrel sa, tiekla krv a aj hnis sa tam pozbieral. ten sice uz vytiekol,lebo maly si ho doslova odskrabol.......take nestatsne je to na tej nohe, pri kazdom obuvani/vyzuvani, ponozkovani, aj chodeni do toho zadrapneme :( a neda sa to drzat ani v suchu ani v cistote 🙄 tak dnes mi teta poradila ze na noc mu to mam dat do medu, teda medovou gazou obviazat, ze to vytiahne hniz. a este ma napadol slavny framykoin, to je tiez dobre na taketo zapaly, aj hnisave, ci?? krabicku som nasla, ale stratla som ten papierik z nej 😖 myslite ze mu to mozem natierat? ma vlastne kozticku stiahnutu, tak mu to mokva a ma tam aj trochu do hbky,kedze ten hniz sa tam vytvaral.
leukoplast nam na tom palci vydrzi pol hodku, inak si macame 3x denne v rumanceku.
alebo poradite daco lepsie??????????????? 🙄 ☹

hoogy
9. júl 2011

@borocka matko ma teraz zase obdobie ze on hned surne poterbuje surodenca a chce aby sme mali dalsie babo. takze kade chodi do kocikov pozera. babiku mi dava k prsu nech ju nakrmim a pozera ci nemam velke brusko.lebo sme mu povedali,ze babo bude az ked bude mat maminka velke brusko. :D

@luba142 a tak kazde dieta je z casu na cas umrncane. matko neznasa ked sa mu stare babky prihovaraju a stipkaju ho za lica vtedy ma nervy a ani sa mu necudujem🙂

my sme teraz prisli z kupaliska a chlapi mi zalomili obaja. tak im idem wafle napiect ked sa zobudia budu mat prekvapko za odmenu ze ma rano nechali spat AZ do pol 9🙂 a budic bol ze matko na mna s rozbehom skocil a dal mi prdavu pusu.no co viac si jedna mama moze priat :D

mystery7
9. júl 2011

@borocka ak to mokva, tak dezinfekciu jednoznacne!!! Nech sa zapal nerozsiruje. Nemas nejaky sprej? Detox, septisan a pod.....? Treba to zasusit.

luba142
9. júl 2011

ahojte, my sme dnes boli na chalupe a decka sa vyblaznili v bazeniku, Kika je na prazdninach u nasich tak mame trosku,ale len trosku volnosti 😅 😅

@dm1 uz Inka porodila??

borocka
9. júl 2011

@hoogy jej prdlave pusy, tie su aj u nas v kurze 😵 a este take ked mi pri nich aj stipne do lic, alebo nosteky si otierame 😵
vy sa snazite o dalsie,ze je taky naladeny??

hoogy
10. júl 2011

@borocka no my sme mu nic nehovorili on sam zacal po babatkach kukat. on strasne zboznuje deti velmi je spolocensky. ale nic sme mu nehovorili.ale chceli by sme uvidime ako to vyjde.nechceli by sme velky rozdiel medzi detmi.
joj stipanie to je tiez nase. a este steklenie. pride ze cigli cigli:D

borocka
10. júl 2011

@hoogy pato zatial nic nehovoril ze by chcel. hoci ked som sa pytala ci by chcel braceka, tak vraj nie,ze radsej loptu 😀 😀 tak neviem............ale pravda je ze sa obcas hrame ze mu loptu skryjem pod tricko a ze tam mam babo.
no a stipanie ako take....objavil odkedy som zacala nosit kratasy, vzdy ked vidi hole nohy tak uz je to same stip stip po stehnach.....a steklenie ma rad len ked ja jeho

luba142
10. júl 2011

@hoogy aj nasa ma velmi rada babatka, vzdy ked vidi kocik tak sa nakuka a hned ho chce vozit,aj uplne cudzim ludom 😀 😀

borocka
10. júl 2011

😕 😕 😕 zacali padat krupy a okamzite sa ochladilo o takych 10stupnov a mozno aj o viac 😅 hned sa nam lepsie dycha 😲

hoogy
10. júl 2011

matka to chytilo tak nejak same od seba...uvidime co bude hovorit ked surodenec pride :D
joj keby tak u nas zaprsalo.vcera sme sa aspon kupat boli. a stale len slnko hlasia az do 34 stupnov. uvarim sa:(

emode
10. júl 2011

Ahoj,
zato Sofia babatka dako cudne obchadza, akokeby ich vnimala ako konkureciu v pozornosti 😕
my sme sa dnes vysantili na kupalisku, sofia bola v pohode, cez obed pospala v kociku, tak sme si to celkom dobre uzili 🙂

iinuska
10. júl 2011

ahojte
my sme dnes cely den stravili v bazene, teda okrem obedneho spanku. Adamko sa pekne naucil plavat v rukavkoch, tak uz ani nechcel, aby sme ho drzali 😎
Adamko ma rad babatka, hned vsetky hladka. nase krstniatko ma 7 mesiacov, a minule, ze vyber ju z kocika, chcem ju pohladkat 😅

jamaat
11. júl 2011

Ahojte, aké ticho tu dnes, všetci sa vo vode mágajú 🙂 ...Včera som už nebola schopná niečo sem napísať, zaspávala som pri PC. Pohoda bola super ako vždy, ale únavné to bolo. Boli sme od štvrtku do nedele, takže 3 noci som riadne nespala, polovicu dňa prechodila a preskákala. Poslednú noc som šla spať o druhej a pred piatou som vstala, aby som stihla koncert pri východe slnka. A to bol celý môj spánok. 😅 Na Pohode ma štve len jedno: nedá sa stihnúť všetko, čo by som chcela vidieť a počuť a vyskúšať. 😖 😉
No a mali sme šťastie v nešťastí, zase sa nám pokazilo auto, našťastie až keď sme už boli u nás v Bystrici, šli sme ešte do Tesca na nákup a odtiaľ sme sa už nepohli. Chvalabohu, že sa to nestalo niekde pri Trenčíne.

Emka mi dnes výnimočne zavčasu spí, a to ani veľa nechodila, ale takéto horúčavy z nej šťavu vyciciavajú. Keď sme už pri tom chodení, pekne sa tu hladina ohľadom kočíkovania rozvírila 😀 😀 😀 ....No ja si myslím, že to bolo skôr nedorozumením. Lebo keď ja napíšem, že kočík občas používam, tak asi nikto nebude pochybovať o tom, že Emka po vlastných dosť veľa chodí 😀 Ale ak si chcem niečo v meste vybaviť, je toho viac a mám obmedzený čas, tak je to s tým kočíkom podstatne rýchlejšie. A keby som nemala k dispozícii auto, tak by som ho používala ešte oveľa častejšie.
@zuzkaprofant tu nedávno písala, že keď jej malý veľa chodil a bol unavený, tak horšie spával. Vtedy som na to nereagovala, ale teraz to okomentujem. Bolo to na Slovensku a podľa mňa to nebolo preto, že bol unavený z chodenia, ale mal plno nových podnetov, nových ľudí okolo seba a nebol vo svojom domácom prostredí, preto horšie spával.

@luba142 Aj vypnutý mobil vyžaruje škodlivé vlnenie, takže radšej kúpte obyčajné budíky. My mobily na noc nevypíname, lebo keby sa niečo stalo, tak by sa k nám nik nedovolal, nemáme pevnú linku. Ale sú v obývačke. Teda okrem Monikinho. Tá zaspáva pri počúvaní hudby z mobilu.

@mystery7 Pýtala si sa na Monikin zákaz. Rozchodila to, po 2 dňoch ju odutá gamba prešla. Teraz sme boli len sami dvaja, dievky zostali doma. Monika s nami ísť nechcela, takže jej lístok som predala, ešte som na ňom aj zarobila, a Emku sme jej nechali na krku. Ešte aj psa mala na starosti, lebo povedala, že radšej s ním bude mať ona oštaru, ako má prísť od mojej maminho psa zablchavený. Tak si takto spolu gazdovali. Ale zvládla to bez problémov, ešte aj varila. Ja som jej len mäso do pácu naložila, kúpila mrazenú zeleninu na polievku a buchty na pare.

borocka
11. júl 2011

@jamaat boooze, zavidim taky oddych od dievok, od vsetkeho. predpokladam ze fyzicky si na dne, ale psychicky ten relax 😅 😅 s muzom to boli druhe medove tyzdne? 😉

luba142
11. júl 2011

@jamaat no viatj naspat v realite 🙂 🙂 ...vidis aku mas dobru dceru sa postara aj o Emku 🙂...este chce mat vlastne deti po tychto 4 dnoch? 😀 😀 😀 Ja keby som na jej mieste s nasou malou tak by som vlastne asi tak skoro neplanovala 😀 😀
Co sa tyka tych mobilov, tak je pravda,ze sa nik nedovola, ale zatial sa nam nestalo,zeby nieco surne v noci bolo,sice moj ma 2 jeden sluzobny z toho,a sukromny ma v noci aj zapnuty,len na vibrovanie,lebo aj vypisy a obraty mu chodia tak aby to nebudilo v noci, co sa tyka ziarenia tak viem o tom,ale zatial vsetci spavame dobre tak asi to nejako nevplyva na nas a ja uz teraz nemam mobil v spalni ...uz nepotrebujem budicek 🙂

borocka
11. júl 2011

@luba142
@jamaat ja zasa mobil pri spani neriesim. ved dnes uz vo setkom a na vsetkom je nejake skodlive nieco...... a hoci ho mame zapnuty, ale ked tuho spime tak by sa k nam nik nedovolal.

iinuska
11. júl 2011

@jamaat tak to klobuk dolu, ze Monika to takto super s Emkou zvladla. Ja to stale hovorim, baby su baby. U nas ked ma byt peto s Adamkom hodinu sam, tak uz ma problem

jamaat
11. júl 2011

@borocka Žiadne medové týždne. Po toľkých rokoch si už aj na nervy lezieme. A furt bol všade so mnou, kam som povedala, že idem na koncert, tam šiel so mnou. Nič si nevybral svoje. Len keď som šla pred pódium skákať, tak ma čakal obďaleč na karimatkách 😀 ... A raz aj odúvačky boli, vtedy odišiel odo mňa. 😅

@iinuska Hej, hrdá som na ňu 😉

jamaat
11. júl 2011

Kúpila som si (teda muž mi kúpil 🙂 ) bohovské gate na Pohode. Šibnem foto na facebook. 😀

luba142
11. júl 2011

@jamaat hej daj foto 🙂