Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
1. sep 2011

@mystery7 ani Adamko sa nevie vyzliect ani obliect. A s tym obuvanim napodobne aj u nas. Ale do skolky ide az za rok, takze neriesim 😉

jamaat
1. sep 2011

U nás škôlka začína už zajtra, ale Emka nejde, lebo je ešte chorá. Uvidím v pondelok. Len voľáko s tým nie som stotožnená celkom, že by už mala ísť do škôlky. U Moniky som nemala žiadne pochybnosti, lenže tá už mala takmer 3 roky a s ničím nebol u nej problém. No veď uvidím, ak nebude dobre, tak ju nechám ešte doma. V práci som zatiaľ nepotvrdila nástup.

ladywitch26
1. sep 2011

@iinuska stanka sa vie vyzliect za par sekund, horsie je to s obliekanim. ona si len sadne na nocnik a v momente sa povyzlieka donaha. ma to normalne uz otravuje komplet ju obliekat 6x za den...
obut sa vie bez problemov. ja by som ju do skolky uz aj dala,keby bolo miesto. len tu je to tak inak, ze bud su jasle, kde su deti tak vacsinou len parmesacne, alebo playschool, akoze skolka a ta je len od deviatej do dvanastej. no moc mi to nepomoze...
inak pokec s aupairkou bol, dnes mala volno, tak akoze mala cas na rozmyslenie,co a ako, ale u mna to uz asi skor nie, ako ano...keby si aspon take blbe reci usetrila typu "nemozes jest vela gumenych medvedikov, lebo ti zacnu rast vsade vlasy a budes chlpata" alebo "nechaj mame tie sviecky, lebo ich rozbijes a mama ta zabije" 😕 😕 😕
a vcera sa mi ozvala jedna spanielka,ze chce robit aupair, aj podla toho profilu na aupair stranke vypadala velmo schopna, ale ocekovala som ju cez facebook a prilezitostne robi aj modelku aktov. ono keby to boli take lahsie akty,tak sa este hadam da, ale niektore foto uz len napis "zavolaj mi do klubu" potrebuju... 🤐

emode
2. sep 2011

Ahojte,
davno som nebola, akosi nestiham 😉

@ladywitch26 tak mas zas vystarano 😠 no, ono je to asi tak, ze na jednu fakt dobru au-pair spotrebujes tri neschopne 😒 drzim palce, ale podla toho, co si pisala, to dievca nezmenis, to ma v sebe a ty nie si jej matka, aby si ju vychovavala ...
@jamaat tak nech emka co najskor vyzdravie a hor sa do skolky, ver mi, prospeje to jej aj tebe 😉

my nemame nic nove, boli sme v stanoch na predlzeny vikend v tej Ville Betulle, bolo super, ten areal je uzasny, mnozstvo aktivit, zvierata ... my sme nase baby len vypustili a chodili kontrolovat 😀 😀 😀 urcite sa tam vratime 😀 😀 😀

emode
2. sep 2011

@iinuska sofia sa dokaze vyzliect za par sekund, ked ma dobru motivaciu 😉 inak to dost natahuje, ale vie ... s obliekanim je to horsie, spodok si oblecie, ponozky nie, obuje sa, ale toto uz je cvik z jasli 🙂

hoogy
2. sep 2011

matko sa vie vyzliect aj si rozopnut zips ale obliekanie mu este nejsde. sice ked ho obliekam tak nastavi ruky a tak ale uplne samemu sa to podarilo mozno dva krat.
zajtra by sme chceli ist do BA zoo tak snad vyjde pocasie. kocky neviete ako to tam je s dinoparkom ci to je v cene vstupneho do zoo alebo a to plati zvlast?
ja matka dam az na rok do skolky tak ma cas sa este vsetko doucit 🙂 aj ked jest sa asi nenauci, mozno v puberte :D

soffi
2. sep 2011

ninka sa vyzlecie, ale vacsinou az ked uz cika 😀

soffi
2. sep 2011

@borocka normalne si ma dojala s tou basnickou, tu revem jak mala ☹

iinuska
2. sep 2011

@hoogy Adamko je pekne vsetko sam, a by som povedala, ze niekedy lepsie, ako nas teeneger 😀

jamaat
2. sep 2011

@emode Ďakujeme. Dnes som zistila, že je tam viac takých malých detí ako je Emka, tak som spokojnejšia.
A platíme 10eur na mesiac, aj to asi len preto, že je ešte malá. Stravné je 1,12eur na deň.

ludmilabb
2. sep 2011

@jamaat tak to je ina cenova kategoria totoooo

mystery7
2. sep 2011

ahojky,
Tak vcera bol Mirko nervnejsi, ukazoval, ze ho bolia zuby-idu mu zatial asi 3 stolicky. Dnes budicek o 4 🙄 o 8 uz zival a nervacil pre vsetko,tak sme isli trosku vonku a prebral sa. Spi od 11:15 a uz ho idem budit, lebo neviem co zas bude robit vecer 🙄

U nas sa zacina v pondelok, tak potom a nas myslite 😝

hoogy
2. sep 2011

@iinuska 🙂 zavidim aj matko mi vsetko jedol do 15 mesiacov.odvtedy malo co.ale nevyzera zle a uz to neriesim. aj ked bola by som rada keby pestrejsiu stravu jedol🙂 niekedy sa smejem ze on je len na zdrave veci lebo ovocia a zeleniny mi zje na mraky :D

joj kocky na vsetky budem v pondelok mysliet.hlavne rychli odchod zo skolky. cim dlhsie zostanete tym horsie. dieta do 5 minut po odchode na vas uplne zabudne🙂

emode
2. sep 2011

@jamaat tak to je naozaj cena 😀

aj my budeme mysliet na vsetky maminy cerstvych skolkarov 😅
ja akurat idem pre Sofiu, urcite bude lietat na motorke, tak sa z tade tak rychlo nedostaneme 😖

hoogy
2. sep 2011

jaj kocky ani som vam nepisala,ze matko sa vcera namaloval mojim ocnym tienom :D a este mi to pysne ukazoval ze takto tymto stetcekom som si to spravim :D

jamaat
2. sep 2011

@ludmilabb
@emode Je to klasická "štátna" škôlka, tak preto tá cena. Vraj aj zo Sásovej pobrali deti, aby mohli ešte poltriedku navyše otvoriť a učiteľku prijať. Keď chodila Monika do tejto škôlky, boli tam samé staré učiteľky. Teraz sú už všetky mladé, zdajú sa mi byť v pohode.

sssimi
2. sep 2011

Jéj koľko škôlkarov tu bude 😀 Budeme na vás myslieť. Ja som dnes bola potvrdiť prihlášku u doktorky. Tá veru nenamietala, maximálne škôlku odporúča.

No a druhý krpec má 3,77cm, termín mi už pekne sedí, podľa PM, tak úplná paráda. A už aj nevoľnosti polavili. hneď sa lepšie žije 😀

zuzkaprofant
2. sep 2011

to idu uz asi vsetky deticky do skolky asi len nas chrisko doma bude:(

jamaat
2. sep 2011

@sssimi Jeeejda, to asi aj ja potrebujem potvrdenie od lekára pre Emku! Riaditeľka nič nehovorila dnes. No musím sa žien tuto zo sídliska spýtať.

sssimi
2. sep 2011

@zuzkaprofant neboj nebude

@jamaat Ja som dostala do rúk prihlášku od riaditeľky s tým, že potrebuje potvrdenie. tak keby to vyžadovali aj u vás, tak by snáď nezabudla. A platila som 2,50€ za razítko-akože smiešne čo si ešte v tom zdravotníctve nespoplatnia.

jamaat
2. sep 2011

@sssimi Prihlášku som písala už dávno, možno mi to vtedy aj vravela, ale ja nenormálne zabúdam. Už som sama zo seba zúfalá.

sirinka
2. sep 2011

@sssimi u nas niektore dr. za to zoberu aj 10 eur...ta moja nastastie nic....

@zuzkaprofant neboj, ani magdulka tohto roku este nejde....

sssimi
2. sep 2011

@jamaat 😀 Veď žiadna tragédia sa nekoná. Ani sa na to nepýtaj, riaditeľka sa ozve aj sama ak by niečo.

@sirinka Veď to je úplne smiešne. Keby tam bola nejaká vstupná prehliadka ešte to by som brala, ale za razítko? Akože tie 2,50€ ma aj tak z biedy nevytrhnú, ale príde mi to maximálne zbytočné.

hoogy
2. sep 2011

@zuzkaprofant ani matko nejde este do skolky.

iinuska
2. sep 2011

ahojte
@zuzkaprofant Adamko ide do skolky az o rok

dupinka
2. sep 2011

@zuzkaprofant ani my ešte nejdeme do škôlky

baby, kto máte doma Spievankovo? Mohla by som poprosiť???

jamaat
2. sep 2011

@sssimi Tuho som sa zamyslela a prišla som na to, že to potvrdenie som dávala s prihláškou, len to bolo ešte v marci. TAkže odvtedy som to už 3x zabudla.

dm1
2. sep 2011

ani nas este nejde do skolky. Si to neviem ani predstavit jednak sme este plienkovy ale by ani nevedel este povedat co chce vzdy no prosto este si myslim ze nie je na skolku veru

ludmilabb
2. sep 2011

@sssimi ja som za potvrdenie platila tiez 2 eura
@hoogy veru moj odchod z jasli musi byt rano rychly lebo ona sa tam na mna zacne zliepat, ze maminka na ruky a potom je to strasne tazke ju dat dole ☹
@emode ja ked chodim o tretej po nu, tak su dnu, vlastne neviem ci chodia poobede von asi nie

saskarisko
2. sep 2011

ahojte,
to potvrdenie do skolky sa dava este raz priamo pred nastupom do skolky. inak ja som zan neplatila nic.