Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
12. dec 2011

@hoogy
@sssimi super tak moja ho chce stale len vidiet aby som ho ukazala som zvedava ako to pojde dalej hihi

iinuska
12. dec 2011

ahojte zienky
No krasne sa nam to tu rozrasta 😵 😵 😵 Ktora bude dalsia ? 😀

sssimi
12. dec 2011

@kosska3003 musíš ju zobrať na sono. Sarah bola 2x a má neskutočné zážitky z toho.

mystery7
12. dec 2011

nas mirko bol tiez na sono, ale jeho to nebavilo 😖 len jeho je tazke zabavit. dnes zaspal celkom ok a aj Slavko, tak som zvedava ci bude v noci klud

kosska3003
12. dec 2011

@sssimi to by musel ist aj mm no a on neviem co pojde on ma akosi odstup od tohto

sssimi
12. dec 2011

@kosska3003 Musíš ho nejako nahovoriť. Alebo zapriahni Mariku nech ho prehovorí 😀 Pochybujem, že jej to odoprie 😀

kosska3003
12. dec 2011

@sssimi no jej tazko hihih uvidime este mame cas a este aby bol aj doma vobec mala ma teraz abstaka kazdy den sa musi kupat vo vani chce ist do bazena ale ja sa nechcem ist kupat do tej teplej vody tak cely den mi vresti ze sa chce kupat vo vani jaaaaaaaaaaj uz nech je mm doma a ide s nou

emode
12. dec 2011

@kosska3003 augustovky nestihnem 😒 ale tebe nech sa dari 🙂

@sssimi moja, citala som o tych krcoch, dufam, ze sa to zlepsilo, aj ja som ku koncu brala mg a nic sa nedialo, vobec som sa neotvarala ... drzim palce ..a vidim, ze ste sa uz bez ocina zabehli 😉 .

jamaat
12. dec 2011

@sssimi Lekárka povedala, že to nemohlo byť kvôli magnéziu. Ja hovorím, že sa to stalo presne vtedy, keď som ho začala brať. Vtedy mi povolili "kŕče" (ja som nemala také silné ako ty, bolo to ozaj len také tvrdnutie brucha), ale povolilo aj celé vnútro. Cítila som, ako mi to tlačí dole medzi nohami. Len vtedy ešte nebol internet, nevedela som o tom nič, tak som si to nejak nevšímala. Až keď som šla na ďalšiu pravidelnú kontrolu, tak mi povedala, že sa otváram. Vtedy som pochopila, z čoho ten tlak nadol. ...........Čiže nemôžem s istotou povedať, že to bolo magnéziom. Možno to bola zhoda náhod, ako aj doktorka tvrdila. Aj keď mne sa to až tak nezdá.

sirinka
12. dec 2011

@sssimi ja som nemohla chodit s klarkou k doktorovi, ona vzdy zacala vystrajat, ze mi ublizuje... 😝
tak potom uz som to neskusala ani s magdou radsej...

sssimi
12. dec 2011

@kosska3003 chodíte pravidelne na plaváreň? Či stále fičite na babyplávaní?

@emode veru zabehli sme sa. Veľmi mi pomohla tá škôlka. Dokonca si viem lepšie deň zorganizovať ako keď je mm doma, ale chýba a veľmi. Nie kvôli pomáhaniu, ale nie je ským sa podeliť o radosti a starosti. Predsa cez skype je to absolútne o ničom, hlavne keď sedí v jednej miestnosti s dvoma chlapmi....

@jamaat ja som tieto krče a ani tvrdnutie pri Sárke nemala. A otvárať som sa začala až v 9tom mesiaci. A ani neviem ako. Zatiaľ je to ešte v pohode kým malé nemá ani kilo, ale akonáhle začne naberať na váhe a viac naliehať na krčok, tak sa bojím, že si ma budú chcieť nechať v nemocnici, no to je pre mňa nepredstaviteľné.

@sirinka ja som sa tiež bála prvej reakcie a stretu s doktorkou, ale pohoda. Samozrejme tam bol vždy s ňou Miro, ale podľa toho ako komunikovala s doktorkou by to malo prebiehať v pohode aj keby sme išli len my dve (tri 😀 )

hoogy
13. dec 2011

@sssimi aj matka chcem neskor zobrat tak som zvedava ako bude reagovat 🙂
@kosska3003 a aku teplu vodu mate na plavani? mala by byt tak 32 a podla mna to nie je az take strasne teple. my sa zajtra ideme s malym kupat. tiez je taka teplejsia voda. asi tak 30-32.

sssimi
13. dec 2011

@hoogy Sarah vyhrala poukaz do kupelov pre nu a pre jedného dospelého, tak chcem aby išla s manželom,lebo to bude asi dosť teplá voda, ale neviem či sa odhodlá. No teraz som zistila, že vo vnutri su len vírivky, ktorých sa malá bojí a normálny bazén je vonku. Čo by teda nebol problém, ale nie je tam vstup zvnútra. Musí sa prejsť normálne cez dvere a vliezť do bazéna a to mi príde pre tak malé dieťa veľmi nevhodné. No a je to len do 31. 1. 🙄

hoogy
13. dec 2011

@sssimi a do akych kupelov je to? preco niekto da taku cenu co vlastne dieta ani nevie poriadne vyuzit. pre teba by to nebolo dobre voda okolo tych 35 36 stupnov je nevhodna a hlavne ked sa otvaras. myslis ze nevydrzi s manzelom?

sssimi
13. dec 2011

@hoogy neviem či manžel vydrží 😀 Kúsok od nás - Bielice

hoogy
13. dec 2011

@sssimi :D jaj. vies moji chlapi su velmi zvyknuti na seba tak ja by som ich aj nechala ist. ved sa ho opytaj mozno vydrzi :D

kosska3003
13. dec 2011

@sssimi nie na baby plavanie nechodime uz ale do toho bazena sa kupat cez MC a tam si mozme robit co chceme
@hoogy ako to je bazen co tam ucia deticky babatka plavat ma tak 30 - 32°C a to je dost tepla voda myslim radsej tam nejdem a nech si uzije mala bazen s tatinom

hoogy
13. dec 2011

@kosska3003 no ved ako chces 🙂 u nas chodili v pohode aj tehotne mamicky a mali sme presne 32 stupnov. 😉

kosska3003
13. dec 2011

@hoogy uvidim ale pockam aj tak ked bude mm doma

hoogy
13. dec 2011

@kosska3003 ale ved ano. ja by som si asi tiez s malym teraz netrufla lebo zase sa s nim aj natahovat. 😒 len som ti chcela povedat,ze ta teplota nie je taka nebezpecna🙂

kosska3003
13. dec 2011

@hoogy no ved to a Marika ma 17 kil minimalne a nechce ani koleso ani rukavniky len skakat do vody a vyhadzovat do vysky a ako to som vecne dorobena

hoogy
13. dec 2011

@kosska3003 poznam 🙂 matko ma sice 14,5 ale tiez len bez rukavnikov a len skakat a skakat. 🙂 s tatinom sa vzdy lepsie vyjasia

dm1
13. dec 2011

@hoogy jeeej dalsia tehulka gratulujem 😵

hoogy
13. dec 2011

@dm1 🙂 dakujem🙂

sssimi
13. dec 2011

@hoogy Už o tom vie. ono už to čisté kupanie by nebol problém, ale skôr to obliekanie a vyzliekanie 😀 On mi ju ani do škôlky nechce sám brať. Chodíme stále spolu. Lebo on ju večne oblečie naopak (má na to nejaký 6ty zmysel) 😀 . A možno budem prekvapená, ale isto si bude chcieť niekoho prizvať na pomoc.

@kosska3003 vy tam máte super bazén, my sme mali na baby plávaní vody tak po stehná a zase na plavárni je to des. Decká od tiaľ chodia zo zápalmi očí a za 12 rokov nevedia zistiť z čoho.

hoogy
13. dec 2011

@sssimi coze voda pos stehna? to muselo byt strasne. my sme mali tak ze ja som v pohode dociahla a som malinka 🙂 no bude sa musiet naucit ked ty budes v porodnici🙂 nastastie v tomt je martin nejaky antichlap on bol par krat aj na babyplavani sam s matkom.ale zase tam nas poznali tak mu baby pomohli :D

sssimi
13. dec 2011

@hoogy no my sme to mali namiesto telocviku. Pol hoďka nohy zohnuté v podrepe a tak sme tam s deckami šaškovali. A platili sme ako všade inde. Bazen mal tak 2x2 metre a aby dobre zarobili, tak nás tam narvali 4 ženy a deťmi. Najhoršie bolo zo začiatku keď som mala v bazene 3 také rozmernejšie mamičky. V kuse sme sa navzájom dotýkali a tisli na seba. Takže aj to plávanie bolo také. No potom som chytila perfektnú skupinku kde sme boli všetky tenučké a to sa už aj s deckami dalo.

hoogy
13. dec 2011

@sssimi och to su hrozne podmienky ja tak nemam rada ked niekto robi nieco taketo bez prislusnych podmienok. mne hovorila ta nasa instruktorka ze pre tym bazenom co mali boli sice v nejakej velkej kadi,ale podla fotiek to vyzeral ako taky ten okruhli bazen s priemerom 3,5 metra ale platove to bolo. teraz uz 3 roky su v normalnom bazene. krasne prezliekarne pre mamicky a oteckov zvlast, herna. no stalo to za to. preto sme tam chodili od 5m do 2 rokov.

sssimi
13. dec 2011

@hoogy Sarah sa mi už v roku a pol vedela postaviť na zem, tak že dočiahla a už to bolo o ničom. Tak sme to ukončili.

hoogy
13. dec 2011

@sssimi tak to ti verim 🙂