Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
21. dec 2011

@sirinka Parádna pohľadnica!

Tak medovníky som prežila v zdraví, len raz boli kriky. Ale pánbožko ma osvietil, rozdelila som cesto na dve časti a s Emkou som urobila len jednu časť. Teraz ju Monika ukladá spať. U nás to totiž tak funguje, že prvému, čo ju chce uložiť, robí cirkusy. Ten to po čase vzdá, povie Emke, rob si čo chceš a odíde od nej. A ona sa vtedy zvykne spamätať, potom už ďalšiemu sa nechá prezliecť. Ešte sa vzpiera, keď už ju do postele vložíme, to si nechce ľahnúť a vyhlasuje, že mlieko nechce, keď mlieko berieme preč, tak začne revať, že ho chce...a tak dookola so všetkým možným. Keď konečne zaľahne a stíchne, vydýchneme si všetci. 😕

luba142
21. dec 2011

@jamaat u nas v poslednej dobe su pred spanim prieky, vypyta sa spat, vypije mlieko a potom reve,ze spat nechce, Kika si k nej chodi lahnut a zaspi prevazne skorej nez Barborka, tak som zvedava ako to dopadne teraz,lebo este nespi 😠

sirinka
21. dec 2011

@luba142 ja peciem vianocku v pekarnicke a tato je super : 100g hl.múky T650
400g polohr.múky
1/2vanil.pudingu
1vanil.cukor
3PL cukru(dávam viac,aby bola sladká)
1KL soli
100g masla
300ml mlieka
1PL rumu
1žĺtok
5-6g suš.droždia
hrozienka
program:sladký chlieb,900g

ale na vianoce pecie svokra vianocku a rozdava nam...

luba142
21. dec 2011

@sirinka ja nemam pekarnicku

sirinka
21. dec 2011

@luba142 ale tak cesto si mozes aj rucne urobit a upiect... 😉

sirinka
21. dec 2011

inak dnes ma mama rozosmiala, lebo v podstate je doma sama iba so psom, robotu ma taku, ze o stvrtej je doma ale dnes vstavala o piatej, lebo inokedy vraj nestiha upratat ako pred odchodom do prace... 😝
dost veci som po nej podedila, aj take, co som sa prisahala, ze ja nikdy robit nebudem, tak dufam, ze tuto uchylku nezdedim hehe...

jamaat
21. dec 2011

@sirinka Hehe, tak to je ozaj úchylka 😀

mystery7
21. dec 2011

ja robim salat vzdy den vopred, kapustnica sa mi sama uvari v sobotu a potom uz len rybky 😉
Narobili ste mi chute s tou vianockou, mozno kupim 😉 a Mirkovi spravim urcite nejaku inu polievku. V utorok mali v skolke kapustnicu, ale zabudla som sa opytat, ci jedol.
Inac vecer mal 37,42'C tak uvidim co bude rano, ci si ho nenecham doma.

mystery7
21. dec 2011

a mm bol kupit ten zvlhcovac
Sencor SHF 1010

emode
22. dec 2011

@jamaat tak to si fakt uzivate vecernu pohodu 😉
my nastastie bez nejakych krikov, ale zas chodime spat o pol desiatej, skor mi aj tak nezaspi, ked spi v skolke ... precitame rozpravku, sama zhasne lampu ale musim byt pri nej, kym nezaspi, ale to tak vacsinou do nejakych 10-15 minut.

ja tiez salat a tiramisu mam v plane zajtra, kapustnicu pojde mm vyzdvihnut k mojej mamine 😀 naco mam varit dvojmo to iste 😀 a tento rok sa chystam este nejake chutovky z lososa ...
mne doktorka povedala, ze na rozpustanie hlienov je lepsia morska voda nie Vincentka, tak neviem ...

jamaat
22. dec 2011

No tak včera, keď sme ju konečne dostali do postele na druhý pokus (po prvom Moniku prekabátila a pod zámienkou, že potrebuje nájsť bábiku a jej čiapku, sa nechala vybrať von z postieľky) a dostala fľašu s mliekom, tak sa polovica mlieka vyliala na ňu a do postele, lebo som fľašu zle zavrela. Tak hybaj prezliekať dievku aj posteľ celú. 😕

sirinka
22. dec 2011

dievcata, tiramisu mam v chladnicke, medzitym sa mi janula doplizila k magdulkinej kindercokoladke a veeelmi jej chutila 😠

hoogy
22. dec 2011

@sirinka :D co uz narobis stava sa. neboj neumrie. 😉

sirinka
22. dec 2011

@hoogy a sak nebojim...keby sa mi to stalo pri klarke, tak uz iste ideme na vyplach zaludka haha...no uz ma to neserie ako mnoho inych veci... 🙂

hoogy
22. dec 2011

@sirinka ved so si aj myslela ze keby je to prve tak stres a panika. pri tretom to uz nejak prezijes 🙂 aky mas recept na tiramisu?

sirinka
22. dec 2011

@hoogy robila som jendoduchy, klasiku, podla tohto
Mascarpone na 100g/1 žĺtko, ja odporúčam robiť krém z 500g (v Metre kúpite),
pokračovať budem už v množstve na 500g; 2 bal. vanikový cukor (všetko metličkami vyšlahať a krém je hotový (viac nedávajte ani cukru-sladké to bude z piškót)
V pohári si uvarte kávu silnú, čiernu + Amaretto (mandľový likér ja používam 18%- je dostať aj silnejší aj slabší nedávajte náhrady!!). Pomer kávy a amaretta 1:1 (doporučujem na množstvo krému cca 250ml (spolu tekutiny) nemusíte úplne presne, len zas toho alkoholu nedajte veľa, aby ste po ňom mohli šoférovať)
V miske obdĺžniková najvhodnejšia, poukladáte podlhovasté piškóty vedľa seba, aby vyplnili priestor, popolievate ale statočne všetky tou tekutinou, na to potom navrstvíte krém, aby ich prekryl, a vrstvy opakujeme (dopor. aspoň 2x) vrch je krém a posypeme ho kakaovým práškom (nie Grankom a pod).
Prajem naozaj dobrú chuť.

hoogy
22. dec 2011

@sirinka ja mam presne tento recept. 🙂 len vzdy sa pytam ci nahodou na nejaky novy nenadabim.

sirinka
22. dec 2011

@hoogy ako ja som uz skusila nahradit mascarpone, alebo robit take detske tiramisu a to bolo vsetko hnusne, proste overena klasika a cim menej prisad, tym lepsie...

hoogy
22. dec 2011

@sirinka ano toto je velmi dobre este som citala jedno so slahackou,ale zdalo sa mi to moc tazke. tak som to spravila len takto.

luba142
22. dec 2011

@sirinka tak cesto na vianocku uz kysne,tak snad aj vykysne a este si idem nastudovat pletenie zo 4 sulkov 😀

borocka
22. dec 2011

Ahojte,
tak po par dnoch mam zasa par chvil............ zacala som chodit na brigadu kym je pato v skolke,tak mam zmenu, to je pozitivne.
ale horsie je ze sestre sa vratila rakovina, na plucach. pred 3 tyzdnami jej nador vybrali, poslali ho do labakov a je to zhubne. takze ma za sebou prvu chemosku a ma zle vysledky krvy. takze momentalne lezi v nemocke v BA a bude tam aj sviatkovat. takze zajtra doma spravime salat a kapustnicu a v sobotu rano sadame do auta a ideme k nej. vratit by sme sa mali v pondelok vecer, no niekto pri nej ostane tak uvidim.
toto je uz druhykrat co na vianoce nepecieme a vlastne ani nevarime, lebo v nemocnici budeme mat spolocnu veceru pre vsetkych onko-pacientov a ich rodiny.
no a kedze deti na onkologiu nesmu,tak s patom ostaneme sami v pozicanom byte. rodinny priatel jozo procko nam poziciava svoj BA byt tak ako aj pred dvomi rokmi. takze takto tam mozme byt vsetci "spolu".
zajtra zrejme nebudem mat cas sem zaskocit, tak vam uz dopredu prajem pokojne a stastne vianoce, bez chorob, bez kriku, bez zlosti, bez nervov a bez zaludocnych tazkosti po stedrej veceri 😉

jamaat
22. dec 2011

@borocka Tak to mi je ľúto. A just takto pred sviatkami, to je ešte blbšie. ☹ Držím palce.

sirinka
22. dec 2011

@borocka och to je mi ozaj luto a duplom v takyto vianocny cas. budeme na vas mysliet, aby mala sestra silu bojovat!

hoogy
22. dec 2011

@borocka je mi to luto nech ma sestra vela sil bojovat. a prijemne sviatky,teda v ramci mozsti.

luba142
22. dec 2011

@borocka aj vam vsetko dobre a pekne sviatky " v ramci moznosti " a hlavne sestra nech sa snazi bojovat a nevzdava sa

dm1
22. dec 2011

@borocka juuuuj tak to mi je luto moc smutne sviatky ☹ . Ale isto vasa pritomnost doda sestre vela sily ktoru teraz potrebuje. Drzime palce!

iinuska
22. dec 2011

@borocka je mi to luto. Sestre prajem vela sil. A pokojne sviatky

mystery7
22. dec 2011

@borocka mate to tazke, drzte sa a sestre prajem uzdravenie. Dufam, ze vianoce si spolu uzijete.

iinuska
23. dec 2011

Ahojte zienky, ako tak pozeram, pripravy na vianoce su v plnom prude 😵
Ja uz som urobila zemiakovy salat, kapustnicu vari svokra, zajtra uz len kapra vysmazim. Na ranajky si davame sardinkovu pomazanku, a aj ta je hotova. Zajtra mam nocnu, takze vecera bude skor.
Stromcek sme urobili bez Adamka vcera vecer, ako som prisla z roboty, tak rano mal prekvapko, nevedel sa vynadivad 😅

kosska3003
23. dec 2011

@borocka no tak to je sok a este tekto cez sviatky tak vela sil prajeme sestre
@iinuska no ja mam tiez uz salat v chladnicke ale uz dnes nerobim nic som k.o este ze mala je uz v postely a mam veget