Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
17. jan 2012

@borocka ved sa uvidi ako sa to naplanuje a ako komu to bude vyhovovat, ja len vravim ze mne maj urcite nie 🙂

sirinka
17. jan 2012

caute...vidim, ze je rec o stretku.... 🙂 hadam aj nam by sa tohto roku uz dalo prist...

kosska3003
17. jan 2012

@emode ci bude mat ale taku kapacitu ten hotel cez tie zlavnove kupony aby mal tolko volnych miest to by sa muselo dopredu dohodnut s hotelom si myslim
no april bude este kosa si myslim vecer isto co sme bolo v maji u Sustiaka to nam pocasie teoreticky prialo vsade prsalo lialo a nam aj slnko svietilo mne to vyhovuje hoc kedy ja som doma ale najradsej by som bola aby bol mm doma vtedy a nechce sa mi kuknut kedy je doma 😀 vcera som to skrtala v kalendary

dm1
17. jan 2012

jeeej tu uz sa stretkuje 😵

ja v praci zatial pozvolne dali ma uplne neikede inde ako som robila a mala sa vratit vsetko nove a este sa tam nudim lebo nemozem zacat v systeme robit bo inventura este nie je nahodena. nuda jak slak radsej by som makala vkuse 8hodin ako si tam hladat robotu aby mi to rychlejsie uslo. A je tam priserna zima ☹

mne je jedno kedy stretko doovlenku si budeme brat tak ci tak ale som skor za neskor ako april to bude este vacsia pravdepodobnost ze bude zima. Mne nabehlo po nastupe ze 52 dni dovolenky 😝 lebo som si nemala kedy vybrat ked som sla na matersku + teraz nova. Tak som si nechala len 32 a zbytok preplatit to by malo byt tak akurat

sssimi
17. jan 2012

@borocka U nás tiež fičí narážanie. Je nepozorná-sú pre ňu zaujímavejšie veci ako roh kuchynskej linky a pod.... Ja to neriešim, pofúkam a ideme ďalej.

Kočky my budeme musieť tento rok stretko asi vynechať. Za jedno v apríli to je príliš skoro-s možno ani nie mesačným drobcom a najhoršie je, že mm na sobotu voľno nedostane. Ale ťažko dopredu kričať. Uvidíme. Momentálne neviem ani čo bude zajtra.

jamaat
17. jan 2012

Ja som tiež za jún. Síce netuším, kde a ako budem vtedy robiť, ale však dá sa v piatok aj po robote vyštartovať do sveta stretať sa.

borocka
18. jan 2012

@sssimi
@kosska3003 http://najmama.aktuality.sk/clanok/228842/najva...
celkom zaujimavy clanok,myslim ze hlavne pre vas dve

emode
18. jan 2012

ahoj, tak sofia po jednom dni v skolke opat doma ☹ v noci zvracala a rano ju este natahovalo, tak som ju nechala doma ... dnes som chcela konecne maknut, mam vsetko zanedbane po dvoch tyzdnoch s nou doma a teraz zas toto 😒

sssimi
18. jan 2012

@borocka myslím, že pre nás dve úplne zbytočný článok 😀 Ja som kojila 14 mesiacov a kosska tuším 2 roky 😀. Hneď prvé 3 názory blbosť 😀 . Sarah mala dudel, bola prikrmovaná a aj som ju prikladala len keď bola hladná-v podstate súhlasím len s týmto. Švagrinka nedávala dudlík malinkej, ale ona ho zo začiatku ani nechcela. Po mesiaci mala totálne zničené bradavky, lebo Natálka si bradavku cmúlala aj na ukludnenie, tým pádom ešte aj ťahala už napapaná a v podstate sa len prejedla a viedlo to len k vracaniu. Teraz ho už má, je spokojná, kojí sa ďalej, švagrinka má bradavky konečne v poriadku a malá prestala vracať. To prikrmovanie-no ja som chodila do školy, takže mne nič iné nezostávalo, ale u Sárky to nebol problém. Keď bola hladná tak to mlieko proste vytiahla od kiaľkoľvek 😀 😀

sssimi
18. jan 2012

@emode Ja mám dnes Sárku tiež doma. Včera sme mali návštevu a decká sa maximálne vybláznili na trampolíne. K tomu som jej aj znížila dávku homeopatík. Večer mi začala kýchať a sopliť, celú noc premrnčala, prekašlala a zdala sa mi dosť horúca, ale ráno jej už nič nebolo no keďže som vypla budík vstali sme až 8:30. Dmes si vybehneme zobrať len obed do škôlky, lebo mm mi vymazal číslo na škôlku, tak som ju nemala ako odhlásiť 😖 , ale aspoň sa prejdeme 😀

jamaat
18. jan 2012

@sssimi Doma na tej malej trampolíne?

luba142
18. jan 2012

@borocka
@sssimi je to upne tak ako pise simi, ja som kojila rok, mohla by som aj dlhsie ,ale malu som uz potom aj chcela odstavit a aj sa zacala svojvolne sama, a mame cumlik, ked bola hladna tak sa ozvala a nepomohol ani cumlik a v lete dokonca pila aj kazdu hodinu. Kristinku som kojila len por roka, lebo si pytala stale aj v noci aj cez den a ja som mala malo mlieka...mozno by som aj vedela ako keby som uz vtedy mala internet a vseliake rady, ale na radu doktorky som jej dala UM a ona cumlik nemala nikdy. Takze v cumliku ako takom problem nevidim

sssimi
18. jan 2012

@jamaat áno na tej mini trampolíne skákali 3 decká spolu naraz 😀 Mám doma aj to vrece-čo sa na tom sedí a do toho z tej trampolíny skákali 😀 Sarah sa takto bavká už dlhšie, ale včera ju to veľmi bavilo keďže ich bolo toľko. Dokonca sa aj navzájom odštartovávali. No boli bohovskí.

emode
18. jan 2012

@borocka u nas zas uplne iny pripad, kojila som tiez do dvoch rokov, ani cumel ani flasu do jedneho roka skoro nepoznala a cumel nemala nikdy, zacala potom pit rovno z pohara ... a ja po SC som dostala malu k sebe az na treti den, prikladat ju chodili, aj ju urcite prikrmovali lebo mlieko som mala az na 4ty den ... a chytili sme sa bez problemov ... a kojit by sa kojila stale, hocikedy a hocikde 😝

emode
18. jan 2012

@sssimi no, nejaka viroza nas zmohla lebo aj mne je nanic, ale nezvracala som ... nechce nic jest, ale nenutim ju, vypila asi pol pohara vody a par glgov caju a uz ju nenatahuje, tak hadam len tak lahko nas to zasiahne ...

a snezi, asi ju trochu von vytiahnem 😀

sssimi
18. jan 2012

@emode hlavne hocikde 😀 a neočakávane 😀
No ja som volala doktorke a povedala mi, že to spustenie soplov je dobré, že sme konečne na správnej ceste k vyzdraveniu, keďže doteraz jej zatekali a teraz vytekajú. Takže ma potešila. My sa tiež chystáme von ale až okolo 12tej. Chcela som isť za deckami nech sa hrá, ale potom by chcela ísť do škôlky. Dúfam, že zajtra bude v pohode a bude môcť ísť lízatká rozdávať (má meniny). Strašne sa na to teší. Už by ich aj pred týždňom najradšej rozdala.
A moja sa aj dobre najedla, tak podľa toho usudzujem, že to nebude vážne.
Tak baby rýchlo sa uzdravte!

Ozaj kočky. V nedelu sa chystáme s malou do kina 😅 Pôjdeme asi na kocúra v čižmách. Len sa bojím toho hluku, aby sa mi tam nezlakla, lebo lístky sú pekne mastné a ešte sa aj do NR budeme trepať.
A v pondelok poradňa, mamča ide na operáciu (našli jej polip v krku ☹ ), mm si ide trvalý pobyt prehadzovať atď. Zase rozbehaný pondelok. Už by sa to mohlo ustáliť...

iinuska
18. jan 2012

@emode skore uzdravenie prajem

Tak ja som kojila Adamka 2 roky a jeden mesiac.Tiez hocikedy a hocikde, ako bolo treba. Adamko dudel nemal nikdy a z flasky pije acidko este teraz. Ale to si vychutnava 😀
@sssimi trvaly pobyt myslis v rakusku ?

sssimi
18. jan 2012

@iinuska nie u nás doma 😀 😀 😀 . Ak dobre počítam býva tu cca 6 rokov, z toho skoro 4 sme manželia, ale trv.pobyt mal doteraz ešte u mamy 😀 . Donedávna bol živnostník, tak sa mu nechcelo vybavovať toľko papierovačiek. Ale teraz ho "donutili" rodinné prídávky z Rakúska. Podmienka je rovnaké bydlisko ako má dieťa.

iinuska
18. jan 2012

@sssimi ahaaaa, jasne 🙂

kosska3003
18. jan 2012

ja som malu kojila 13 mesiacov a mala aj cumel ten ma aj teraz nie a nie sa ho zbavit uz neviem ako na nu a pije a aj pila z vlasky mlieko stale ked som ju kojila tak pila caj alebo vodu z flasky a ziadny problem sme nemali

luba142
18. jan 2012

@kosska3003 aj my mame stale cumel a ked ho nema tak ho len pyta, niekedy je to na nervy cely den a niekedy si ani nespomenie. A mlieko pijeme z flase tiez, ale caj a vodu pije s Campolky s naustkom

kosska3003
18. jan 2012

@luba142 no ved to aj u nas tak na nervy ja neviem ako sa oduci dufam ze nan do leta zabudne 😀 😀 no mlieko pije z flasky a caj normalne z pohara alebo ma slamku v pohary ako kedy ale ked chcem aby sa riadne napila ze jej dam cecko do caju tak jej to dam do flasky a to vypije naraz

ludmilabb
18. jan 2012

ja som tiez za stretko radsej v juni ak sa nebude dat v maji 😉

borocka
19. jan 2012

@kosska3003
@luba142 baby a nemal u vas jezisko zobrat cumle?????????
inak my sme flasu nepouzili uz ani nepamatm, snad uz ani nemam. ale bude to uz rok a pol pomaly ale isto. nanajvys v lete sme kupovali jupikov na dlhsie prechadzky kvoli teplu. inak vsetko vypije z pohara. pripadne z riadnej flase ( dokonca aj 2litrovu plnu si vie spravne naklonit a napit sa).
a normalne mlieko posledne dva mesiace zacal pytat, teda granko. od neterky odkukal, tak dakedy aj deci za den vypije 😲 😲 😲 a dakedy aj cely tyzden nic 😝 ale je mi ot jedno, vobec to uz neriesim. uz neverim na tu dolezitost u deti

emode
19. jan 2012

@kosska3003 to by sme v hoteli dopredu overili kapacitu na niektory termin, po dohode s hotelom sa to da, kazdy by si kupon kupil a termin zarezervoval ... bolo by to podla mna aj menej vybavovaciek, kazdy by sam za seba komunikoval s hotelom a zaroven by vedeli, ze pride velka skupina ...

emode
19. jan 2012

inak ja som teraz celkom rada, ze sme nemali nikdy cumel ... ked bola baby, tak by nam to asi aj pomohlo sa ukludnit, ale teraz som rad 😅

jamaat
19. jan 2012

My sme cumel mali a po čase ho sama odmietla.

ludmilabb
19. jan 2012

my zase napouzivame stolicku na jedenie, odmieta ju, pretoze chce jest v obyvacke kde je telka 😒
cumla sme sa zbavili pomerne rychlo fakt som sa bala ze budu kvoli tomu vresky ale aspon toto sme zvladli bezproblemove my mame zase ine veci komplikovanejsie, hlavne tu jej povahu uzasnu 😀

luba142
19. jan 2012

@borocka hej chceli sme ho nechat jeziskovi, ale nedalo sa, nemozem ju teraz zacat stresovat zobranim cumla, ked chcem najskor plienky vyriewsit, takze este pockame a snad v lete bude mat viac rozumu a bude si dat aj vysvetlit,ze pojde do skolky a v skolke uz sa cumel nenosi a tak 🙂
Inak mala mlieka vypije aj pol litra za den, ci same, alebo s grankom, ani by nepotrebovala nic ine na olovrant a na ranajky

ludmilabb
19. jan 2012

@luba142 ja som napr. nemohla argumentovat ze cumel do skolky nepatri lebo tu chodia aj rocne deticky s cumlami a plienkami, Sofia dostavala plienky na spanie aj ked som im hovorila ze nemusia ze ona sa nepocika