Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
27. máj 2009

vase babatka spia same v postielke moj maly stale pri mne v posteli a aj bude co najdlsie ako sa len bude dat 😀 😀 dievcata ake mate baby vaky akej znacky ja si to chcem kupit bo dnes maly cely den len spinka na mojich rukach nechce spat na posteli sam a mna uz roky bolia poriadne

kackabrcka
27. máj 2009

avojte musim vas docitat ale este nemam tolko casu ☹
my spavame zatial od 23tej do 4tej.. a mliecko som mala na 4den po cisarskom..

sirinka
27. máj 2009

zuzka precitaj si o roznych nosicoch a vyber si... ja som si objednala manducu lemongras 😀
www.nosime.sk

bambi7
27. máj 2009

zuzka nasa mala cez den v postielke nebude nechce byt ale v noci je to nechcem aby spala s nami potom ju odnaucit to by bolo 😀 ved teraz ked ma nepocuje je zle 😀 este ze aspon v noci je v postielke 😵

emode
27. máj 2009

baby,
nasa mala je dnes nejaka nervna, papa kazde dve hodky a normalne jej musim dat aj z druheho prsnika, kedy zistim, ze jej uz z jedneho nejde? lebo ja ked ho stlacim, tak este tecie, ale jej asi nie dost a straca nervy ... mam ju na tom prsniku nechat a trapit sa s nou ...

zuzkaprofant
27. máj 2009

joj moj maly konecne zaspal ale nahucal sa pri tom poradne sme boli spolu povesat pradlo na terase ale s placom 😅
moj sem tam super spinka 3az 4 hodky ale sem tam len driemka hodku a je hore a chce papat ked som davala flasku som vedela ze kolko spapa a bolo to rychle ale pri kojeni to trva dlsho a stale ked slabo vytaha je hladny o hodku dve inac cajik davat aky teply stale varite novy ci mate v termoske a tak davate a kolko a aky

nikanika28
27. máj 2009

Cafte maminy, tak ako miminka? To nase je zatial v pohodicke. Len ja mam pocit, ze z jedneho prsa sa jej tahsie papa a skoro vzdy zostane po papani nervozna a prikladam ju potom este aj dvakrat a niekedy jej dam papat z druheho....a az potom je kludna...tak neviem. Myslite, ze by mohla odsavacka pomoct? Inac spinkame v noci zatial super, dnes spala od 23,30 do 5,00.

sirinka
27. máj 2009

emode ak je spravne prisata, malo by jej tiect tak akurat, ale mozno ju trapi brusko, ked je nepokojna a ty mas pocit, ze je napapana dost...inac aj ta moja ma teraz taku chvilku, furt sa pyta na prsko a vzapati na nom zaspi...a dokolecka...

nikanika28
27. máj 2009

Sirinka, pozeram, ze nase mimca sa narodili v rovnaky den 😉

zuzkaprofant
27. máj 2009

oooooooooooooooooj ako mate super vase babatka tak dlho spia moj maly je cistyk krsny moj brasko nocny zivot aj babtka vedie jasom happy ked mi spinka 4 hodky v noci a ptoom sme uz hore do rana 😀 😀

bambi7
27. máj 2009

zuzka to super spinka 😉 nasa spi 4hod jedine od vecer do 1h v noci a potom sa napapa 2h spi a potom je uz hore a kuka na mna ked ju nezoberiem place a od 4h az teraz zaspala uvidime do kedy

mne lekarka povedala ze jej mam dat cajik iba ked boli brusko feniklovy tak varim jej ho pre istotu kazdy den a podla potreby dam ked vidim ze ju boli brusko

chantall33
27. máj 2009

Ahojte tak sa presúvam sem k Vám 🙂 Budem sem chodiť zriedkavo lebo mám toho doma dosť ale budem sa snažiť 😉 malá je zatiaľ dobručká,spokojnučká 😵 ocko je z nej hotoví 🙂 včera sme sa boli trošku prejsť okolo domu podvečer keď bolo už tak dobre.Inak bolo hrozne dusno 😝 dnes tu leje 😝

zuzkaprofant
27. máj 2009

ja len preto ze u nas su horuca a ked ideme do mesta tak na smedik neico treba dat si myslim ale neviem ake teple to ma byt

sirinka
27. máj 2009

nika a este ste aj krasne meno dali 😉 😀
moze byt, ze niekedy babatka preferuju viac jeden prsnik ako druhy, ze je tam horsi spustaci reflex, tazsie tecie mliecko...pomoct by mohla ina poloha, bocna, pripadne sa naklonit nad leziace babo, aby lahsie mliecko tieklo...
ale niekedy pricinu nezistis a babo proste jednu stranu odmieta...moja kamoska takto kojila velmi dlho iba z jedneho prsnika...jej mala proste uplne bojkotovala jednu stranu.

sirinka
27. máj 2009

zuzka ved na smadik je najlepsie tvoje mliecko...bud nakoj v meste alebo si odsaj a zober vo flaske so sebou, existuju na to take termosky, kde vydrzi teple mliecko...
ale ked velmi chces, staci aj prevarena dojcenska voda, len je to zbytocne, ked mas dost vlastneho mliecka.
teple ma byt tak, ze si kvapnes na vnutornu stranu predlaktia a je to prijemne, ani studene ani prilis teple...

emode
27. máj 2009

siri ked ju zoberiem na ruky, tak neplace ... tiez si dnes vkuse pyta prsnik ... a nas rekord je tiez max. 4 hod. spanku v noci, ale poslednu polhodku sa uz velmi mrvi a na to sa ja zobudim ... asi je nervozna z bruska a upokoji ju len nosenie na rukach ale mojou stravou to asi nie je, jem dookola to iste, obmedzila som mlieko a nic nove som teraz nepridala 😖 😖

nic, boli sme sa obliect, hop do skrupinky a ide sa do mesta, potrebujem kopec veci vybavit ... len ked bude kricat, bude horsie ...

sirinka
27. máj 2009

emode niekedy iba novorodenci vyzaduju maminkinu naruc....maju na to pravo, nie 😉
a pekny vyletik, uzite si...

nikanika28
27. máj 2009

sirinka, meno nakoniec vybral Lukasko, ale som ho mierne k tomu naviedla 😀 . Inac mala papa z toho prsnika, len mam pocit, ze je aj makksi, tak mozno je tam menej mliecka. Kupila som si aj caj pre dojciace mamy, pijem skoro v kuse mineralku, snazim sa aj cosi zjest normalne...tak uvidime, ci to zaberie. Este asi vyskusam tu odsavacku, len som si ju zatial nekupila.

nikanika28
27. máj 2009

Hii, ozaj baby, co to treba vybavit do 15 dni na socialke????? 😕 Cosi ohladom druheho piliera? Joj, sak som na to uplne zabudla. Neviete, kde by som nasla tlacivo?

sirinka
27. máj 2009

nika ale mineralky by mali byt bezbublinkove a z nizkym obsahom sodika... 😉
a odsavacku si teda radsej pozicaj, aby si zbytocne nevyhodila peniazky ak by si ju potom uz nepotrebovala...

monkap
autor
27. máj 2009

lenke cajik nedavam, ani vodu ... iba moje mliecko pije 🙂 patrikovi som do pol roka tiez nedavala ine tekutiny ako moje mliecko ...

monkap
autor
27. máj 2009

nika: chod na socialku , tam ti daju potrebne tlaciva ...prihlasku aj oznamenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení .. treba cast A aj cast B .... alebo su aj na internete ...

monkap
autor
27. máj 2009

nika a este vyhlasenie fyzickej osoby, že sa riadne stará o dieťa, na účely dôchodkového poistenia

sirinka
27. máj 2009

monkap mojmu tam dali len prihlasku a to vyhlasenie...ale ja nie som v druhom pilieri, tak asi preto nemam to oznamenie...

sirinka
27. máj 2009

hej a povedali mu tam, ze to staci poslat do 45 dni od porodu...

monkap
autor
27. máj 2009

siri, nika: neviem ake su tam lehoty na podanie jednotlivych tlaciv 😒 ... ja som si tie tlaciva bola zobrat este pred porodom a po porode ich tam zaniesol manzel spolu s rodnym listom a bolo vybavene 😉

mne dnes lenka krasne spinka od rana ... ale patrik vymysla a nechce spat ☹

nikanika28
27. máj 2009

dakujem monkap, ja som to na nete pozerala, ale akosi som tie tlaciva nenasla. Asi tiez poslem MM, nech mi skoci do Noveho Mesta, snad mu tam tie tlaciva daju, su tam strasne rasple na tej socialke... Netreba to vybavit do 15dni od porodu?
Sirinka, mineralku pijem jemne sytenu 😉 . Mala sa uz zacina mrvit, spime 4hodky, tak uz bude asi aj hladna. Len teraz mame ist papat z toho nestastneho prsnika.. 😠

sirinka
27. máj 2009

monka a nasa klarka dnes odkvacla uz o jedenastej a este spi...dospava tie noci, co vystraja... 🙄

monkap
autor
27. máj 2009
nikanika28
27. máj 2009

oznamenie aj vyhlasenie fyz. osoby som nasla, len tu prihlasku nemozem najst.