Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
15. sep 2009

monkap - aj ja a to bol vacsi uz aj predtym ako som zacala kojit takze teraz je to brutalne vidiet.

monkap
autor
15. sep 2009

dm - dufam, ze po kojeni sa ta velkost upravi 😖

jamaat
15. sep 2009

dm, 30ml nie je až tak veľa, možno treba odstriekať viac. No veď uvidíš teraz.

dm1
15. sep 2009

jamaat - sak to keby som vedela kolko... lenze zase keby som viac odstiekavala tak by sa tvorilo zase viac a to by bol bludny kruh...

dm1
15. sep 2009

monkap - to dufam aj ked asi uz budem mat len take rolovacie lachetky v podprde 😀

dm1
15. sep 2009

lachetky = plachetky 😀

sssimi
15. sep 2009

Ahojte!
Tak my sme ešte hore... Ja som si dorobila prácu do školy a popri tom sa hrám s malou...
Juj Jamat super foto... Aj ja by som šla, ale prvý krát určite Tandem... A niekedy som mala odvahu aj na Jumping, ale vtedy mi to nedovolil otec a teraz manžel... No už ani ja nie som to čo som bývala... 😅 ... No ten zoskok keby sa naskytol, tak neváááham... Nám tu taký blázon lietava na rogale-poháňané motorom, tak vždy tak na neho kukááám 😕

zuzkad
15. sep 2009

baby nepoznate cislovanie topanociek pre nase deticky ??

jamaat
16. sep 2009

sssimi, ja som tiež chcela ísť prvý krát tandem. Ale bola jeseň, chladno už, tak vraj v 4tis. výške je zima, že mám ísť radšej sólo a vraj je to aj väčší adrenalín. Tak som sa dala ukecať. 🙂

A dobré ráno. Sme zase od šiestej hore, pomaly ju znovu uložím spať a ja sa asi uložím s ňou.

ludmilabb
16. sep 2009

mne sa zobudila dnes o stvrtej, hodinu som ju uspavala a nic totalne nervy tak prisiel manzel a ten ju uspal teraz tiez revala a ja som chytala take nervy az som na nu zvysila hlas, na trojmesacne dieta ☹ , uz mi to proste udiera na mozog ale ten jej rev je nenormalne drazdivy som z nej hotova
asi potrebujem nieco na ukludnenie...lebo takto ku nej nedokazem byt dobra a to by bola pre mna katastrofa zit s pocitom zlyhania ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jamaat
16. sep 2009

ludka, to sú tie stavy, keď ju dám do postieľky, zavriem dvere, aby som ju počula iba vtedy, keď sa sústredím. To už sa prestávam ovládať a tiež zvyšujem hlas, hoci viem, že to prdlajz pomôže. Vtedy potrebujem ticho a jedlo. Po polhodinke to prejde a som schopná k nej ísť. Tiež mám zo seba blbý pocit, ale neviem si pomôcť, keď to na mňa príde. Už mám také stavy menej, ale už aj podstatne menej reve.
Tak nech ti je útechou, že v tom nie si jediná.

jamaat
16. sep 2009

Keď mala 2 týždne až 2 mesiace, tak to bola katastrofa. A nebodaj ak som sa mala s ňou niekam vybrať. Kým som nás chystala a hlavne seba, tak ručalaaaaa! Hlavne k doktorke keď sme šli...potom mi v aute zaspala a u doktorky ju po 10-15 minútach zobudili, tak si vieš predstaviť, ako ďalej pokračoval deň. U nás našťastie zaberali prechádzky v kočíku, tak to sme vyrazili do mesta a vtedy prespala aj 3 hodiny. Ale to už prestalo fungovať.

jamaat
16. sep 2009

Aspoň že ti občas mama a sestra pomôžu. Ja som na to sama.

stija
16. sep 2009

ahojte, co nove vo svete?

iinuska
16. sep 2009

Ahojte, no musim sa trosku postazovat na naseho drobca. Dalsia, uz asi 5 noc katastrofa. Kazdu 1,5 hodinu hore, stale chce len to prso.Uz som taka unavena, ze ked to bude takto pokracovat dalej tak neviem.Predtym spaval 6 hodin v kuse, teraz mozem snivat. Mlieka mam dost.Cim to je,cim to je???

emode
16. sep 2009

cafte babenky 😀
nakoniec ideme dnes na to plavanie mame o 12tej a nastastie sa mi malu podarilo pred desiatou uspat tak by mala byt v pohode ... drzte palce nech nas z tade nevyhodia 😀

jamaat
16. sep 2009

iinuska, mne sa zdá, že to je také nejaké obdobie, lebo viaceré píšete, že sa nočné spanie pokazilo. No a u nás býva tiež niekedy jedno zobudenie navyše. Keby som šla spať do desiatej večer, tak som vyspatá. Ale furt sa odpracem až okolo polnoci a ráno som ako mechom udretá. Väčšinou sa mi budí medzi štvrtou-piatou a potom o šiestej. No a to už je hore. Niekedy pridá zobudenie po polnoci.

emode, no som zvedavá. Zavolám ti potom. Inak som vás videla na Huštáku, v aute ste boli aj s mangelom, prešli ste popri mne s kočíkom. 🙂

iinuska
16. sep 2009

jamaat, no to dufam, ze to je len docasne. Mozno zubky, ja neviem. Ale boliet by ho nemalo nic, lebo ked ho vezmem na ruky, je spokojny. Aj cez den mava take prerusovane spanky. Nespi v kuse dlhsie ako hodinku. Teraz som ho uspala v kociku, som zvedava dokedy vydrzi.
Ja sa snazim ist spat co najskor cca o 22 hod. v nadeji, ze si pospim, ale v tom najlepsom ma zobudi 😒 Uz som ho skusila nechat trosku poplakat, ale nevydrzala som to, plac sa stupnoval, tak dostal co chcel/prso.

jamaat
16. sep 2009

Možno to nie je ničím konkrétnym spôsobené, proste majú také nervóznejšie rastové obdobie. Ale všetky zaradom ste písali, ktoré ste mali spavé deti, že začali problémy. Preto si to myslím. Určite to raz prejde. 🙂

jamaat
16. sep 2009

Najjednoduchšie je zdôvodniť to zúbkami a vec je vybavená. Pretrpieť to treba tak či tak. 🙂

iinuska
16. sep 2009

no uz sa aj prebral,spinkal pol hodinku. Teraz sa rozprava s hrackami.

jamaat
16. sep 2009

Hm, aj Emka spala pol hodiny. A ešte aj pes mi ušiel na prechádzke. Nemohla som na neho vyčakávať, lebo malej sa už chcelo spať, tak sme šli domov. Som zvedavá, kedy sa dotrepe.

zuzkaprofant
16. sep 2009

cafte ako citam aj vy to mate doma co mi moj maly reve vkuse len na ruckahc ho nosim a v noci katastrofen kazde 3hodky som hore a od 4 hodke kazdu hodku bo si neviem miesto najst na spanie ta sa kruti a palcka no co vam poviem uz kazdemu nadavam som taka hotova nevyspata maly pisti vresti nic nedobre ani na ruckahc niekedy serie kde ide neviem co mam robit raz chce jest dam mu flasku vipiej 20ml a hotovo a o hdoku to iste

inac ja som dnes bola po 2 dnioch snim vonku tak mi do teraz spinka v kociariku 2 dni sme len palckali a plackali a kakali a enravcili a mlatili maminku take facky mi davam ze az 😀 😀

inac uz som kupila tu rizu od hippu mali tak mu dnes urobim snad bude mu chutit

martinaxyz
16. sep 2009

ahojte 😉
mi sme si toto pretrpeli prvé 2 týždne...teraz nám tak neplače, len ked sa nudí a chce ísť na ruky...v noci sa mi budíme o 2.00 na papanie a potom až ráno o 6.00....ale sú aj výnimky, ked je to častejšie, alebo spí celú noc a mi sa chodíme naňho nazerať či žije 🙂
zajtra ideme na urologiu do BB stým pruhom na vajku, tak nám držte palčeky...

jamaat
16. sep 2009

Tak u nás je dnes riadne urevaný a nespavý deň.

jamaat
16. sep 2009

martina, tak nech vám to prebehne bez komplikácií. Držte sa.

Malá konečne zaspala a aj pes sa vrátil domov. A ja sa idem naobedovať konečne.

emode
16. sep 2009

tak mame prvu lekciu plavania za sebou 😀 no je to narocne aj pre maminy aj pre malinke ale da sa a na to, ze to bola prva lekcia tak fajn zo zaciatku sa tvarila ze bude plakat ale zvladli sme to ... su tam tie uchopy take divne a ked nie je zvyknuta tak to bolo pre nu zvlastne a tiez akustika a hlasy inych babetiek ... a voda nebola celkom tepla tak som mala aj obavy ...

a potom clovek nevie koho ma skor riesit seba (kvarala zo mna voda a stala som v mlake) alebo malinku ktora je z toho prostredia paf ...

cestou domov v aute zaspala s hrackou v ustach 😀 😀 😀

iinuska
16. sep 2009

ahojte, tak my sme od rana spali 2x po pol hodine,z toho raz vonku v kociku. Teraz som ho skusila dat len tak do postielky,ze co to urobi, chvilku dobre, pozera,smeje sa ale uz sa mu nepaci eeeee.

emode, to plavanie je super, aj ja som rozmyslala nad tym

kosska3003
16. sep 2009

ahojte tak vam nechcu spinkaat to moja chvala bohu v noci spi budi sa raz na papanie ale cez den je to take polhodinkove viec nie teraz mi zaspala tak cakam ze o pol je hore 🙂

ludmilabb
16. sep 2009

ahojte, ech dnesny den si zapamatam 😠
mala je prvotriedny urevanec
no nic, dala som fotky do albumu tak si pozrite aky darcek mi pripravilo vlastne dieta 😅