Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
16. sep 2009

Ahojte!

My sme dnes boli na poradni. Konecne nas ockovali. Adam to zvladol perfektne. Samozrejme, boli aj slzicky, ale len chvilku, potom sa uz veselo "vykecaval" s doktorkou aj sestrickou. Zatial reakcia negativna nie je, tak uvidime, co bude cez noc a zajtra...

Ma 6990 g a meria 63 cm.

Doky povedala, ze ak to takto pojde dalej, tak zacneme s prikrmami uz po ukoncenom 5,5 mesiaci, lebo mliecko mu ako vyziva nemusi stacit.
Mate s tym niektora podobnu skusenost??

kosska3003
16. sep 2009

dupinka a to ti preco povedala dr co slabo pribera ved vahu ma dobru nie

kosska3003
16. sep 2009

ja idem na ockovanie az za tt tak som zvedava co povie moja dr

dupinka
16. sep 2009

prave preto, ze by mu mliecko uz nemuselo stacit na nasytenie. Bud si bude pytat castejsie papat, alebo dojde k ubytku vahy. A v tom prvom pripade to tiez nie je dobre,lebo telicko nemusi stihat travit tolko tekutej stravy v zaludku.... Ja by som chcela vydrzat cisto dojcenie aspon do ukonceneho 6.mesiaca, tak neviem. Ci sa nechat nahovorit lekarkou (ktorej inak velmi doverujem, je dobra) alebo to risknem.

luba142
16. sep 2009

ssimi- gratulujem 😉

kosska3003
16. sep 2009

dupi vsak uvidis ci pribera ked bude priberat tak mu davaj len materske mliecko a ked bude casto pytat tak si odsaj a sprav kasicku mu z materskeho mlieka ja neviem moja zatial castejsie nepyta a pribera poriadne ved uz ma vyse 7,5 kila a to je mladsia od Adamka

kosska3003
16. sep 2009

a to co nikoho niekde no nic idem ja do hajan za Marikou boh vie kedy vstane tak dobru noc

stija
16. sep 2009

ahojte vy tu ale hadzete vahy. nasa mala ma nieco vyse 5,5 kila. Este nema ani 6. Je tu este niekto taky, alebo sme jedini? ale nevyzera, ze by jej nieco chybalo, a aj je jej dost

dm1
16. sep 2009

stija my sme taky.... maly mal pred tyzdnom 5650gr ale nam kazal doki prikrmovat tak 5 dni davam kasu vecer s mojim mlieckom. A aku ste mali porodnu vahu? A kolko meral a mera?

sssimi
16. sep 2009

Kočky ďakujéééém. Ste zlatéééé... Som zvedavá ako to budem zvládať cez rok....

Kosska krásnu foto máš v profile. Pekne to tu presvietilo. Páči sa mi... 😉

Dupinka moja mama a mm keby ja nie som doma, tak už je malá na normálnej strave... Mama ju dnes chcela napchať tortou a mm jej stále pchal pod nos chlebíčky a syrové korbáčiky 😠 ... A to ešte 4 mesiace ani nemá a je kojená.... Keď som im povedala či im šibe, tak mama ešte zatasila, že mne od 4 mesicov už mrkvovú šťavu dávala... 😠 Ale mrkvová šťava a torta? Ona si snáď zo mňa robí prdel!!!!

Inak sa musím pochváliť. Moja malá dnes z ruky kŕmila psa 😀 😀 😀

Stija ani mi sme na tom neni lepšie... Zajtra ideme na poradňu tak budem vedieť presne koľko vážime... Teda už dnes 😅

ludmilabb
17. sep 2009

Dobre ranko!
sssime dodatočne gratulujem k preklopeniu sa do 3.ROCNIKA

Jamaat mne Svehlova a Bajza nesedi, pretoze Bajza je oproti nej nizsi lvl tak je to take smiesne ked ona povie ze sa s nim chce pozkavat teda ze ona ho chce viac ako on ju
hej Zuzanka znie tak ironicky 😀

kosska pekne foto kombinacia zltej a ruzovej na nej sa mi paci 😉

stija podla mna zavisi aj od jej vysky moja tiez nema 6 kil, viem ze je o 2 tyzdne pozadu oproti tvojej

mala nam vecer strasne revala a prdelaaaa, zaspala o pol desiatej ☹

monkap
autor
17. sep 2009

ahojte,
my ideme na poradnu v pondelok (aj druhe ockovanie aj moc mame doniest) ..... pocitam, tiez nemame ani 6 kil .... aj ked nasa ma riadne zahyby, teda ked porovnavam oproti patkovi v jej veku ..... a to on vazil viac ...

ludmilabb
17. sep 2009

baba vy 😕 preco mate iba druhe ockovanie v poradni?

my sme mali hexu, pneumokok a o tyzden znova hexu

nikanika28
17. sep 2009

Caute, tak dnes sa od rana skrkam, zmena pocasia mi evidentne nerobi dobre.. 😠 Ale teraz uz spinkam a maminka si ide spravit Caro 😀 😀

nikanika28
17. sep 2009

No my ideme na poradnu o tyzden...a na stopro mame do 7.5kila... 😅 😅 . Takisto druhe ockovanie do noziciek.. 😒 .Dnes sa mala tak rozkosne hnevala....tak sa mi to pacilo, ze som ju nechala, nech sa certi.. 😅 😅 Nebol to plac, ale take vykriky ked bola na brusku 😀 😀 😀

lasenka
17. sep 2009

dobre ranko 😉

sssimi - aj ja blahozelam a viem co to je ucit sa pri babätku 🙂 len sa drzkaj 🙂

my ideme na poradnu a ockovanie tiez o tyzden, aj ja som zvedava, kolko vazimem ked uz pred 6 tyzdnami sme mali 6,5 kg 😉
musim sa pochavlit, ze uz tretiu noc spinkame do piatej rana 😕 🤐 😉 klop klop

mimi21
17. sep 2009

las, tak u teba noci OK, u nas mala je hore o 2, potom o 5 a spi tak do 7
ale uz aj ja som sa pristihla pri tom, ze cele nocne kojenie odpsim a to ju kojim po sediacky 😀 😀 😀

mimi21
17. sep 2009

no a zacali sme mat problem s predspankovym placom 😒
vcera mala uplne take nervy az ma zurivo stipala do ruky, potvorka mala
nie a nie sa ukludnit ale reve uz vlastne zo spanku

lasenka
17. sep 2009

mimi - doteraz som vstavala presne v takom case ako ty... neboj, pride aj dlhsi spanok 🙂 ja len dufam, ze nam to vydrzi este aspon tyzden, lebo teraz nas caka vela prace pri domceku, aby som bola vyspata 🙂

mimi21
17. sep 2009

las ale my sme tak spavali prakticky od jedneho mesiaca, mozno aj skor, len uz si to nepamatam
som pisala aj annag ci to nie je tym ze jej nestaci mliecko ale ona povedalaze tym to urcite nie je
no ale ved nevadi, pre ten moj poklad urobim vsetko 😵

nikanika28
17. sep 2009

nechcem provokova, ale my sme spali od 19.30 do 6.30 😅 😕 😕 Ja zase kojim po leziacky a dnes som sa zobudila o 7.15 a Klarka spokojne spala vedla mna a didi vonku z nocnej kosele.. 😀

jamaat
17. sep 2009

Dobré ráno.

mimi, včera bol nejaký zlý záťažový stupeň, veľa bábätiek nám nerváčilo. Asi zmena tlaku, keďže dnes prší.

Emka si postupne skracuje spanie. Spávala hodinu, to bolo celkom OK. Potom prešla na pár dní na 3/4-hodinové spánky, to ešte rozchodila. No ale včera začala s polhodinovými a to už bola katastrofa. Tak som zvedavá, ako bude dnes. Teraz spí a práve sa blíži polhodina spánku.

Ešteže ste začali spomínať očkovanie. Veď ja by som zabudla ísť na druhé, úplne mi vypadlo, že to treba opakovať. Ale až v októbri máme ísť, len som si ani pripomienku nedala.

lasenka
17. sep 2009

mimi - ano, presne tak, vydrzime vsetko 😉 ved bude uz len lepsie a lepsie 🙂

jamaat
17. sep 2009

http://www.otto.sk/d-3987769-pletene-saty-klitz... ....perfektné. A keby som sa veľmi nasrdila, možno by som to aj zvládla uštrikovať.

aj tieto sú super: http://www.otto.sk/d-3987771-pletene-saty-klitz...

ladywitch26
17. sep 2009

caute zeny,tak my sme vcera tiez rucaliiiii. akurat,ked mi prisli byv.spoluziacky na navstevu,ze malu pozriet.tak ju videli tak 5minut a potom ju siel muz uspavat.nosil ju na rukach a zakazdym,ked ju polozil do postielky,tak vreskooot. hodinu v kuse.spala mu tak 15minut dokopy pocas hodiny a pol.tak som ju radsej zobrala,chvilu bola mrzuta, ale ked sa znova napapala,tak uz sa aj rehotat zacala na baby,tak dokonca aj foto si spravili. 😀
inak zajtra idem na gyndu,prvykrat od porodu,tak dufam,ze vsetko ok. nech mam istotu predtym,nez zacneme skusat surodenca pre stanku.aj ked sa uz mozno podarilo. 😀 po ceste som akosi zabudla na tabletky,tak som dva dni nebrala....

emode
17. sep 2009

lasenka mimi nam sa tiez posledny tyzden pokazilo spanie ... najnovsie sa budi o polnoci a potom kazde dve hodky predtym tiez potiahla do stvrtej a rekordne aj do piatej ... ale to uz povazujem za davnu minulost 😅
som nevyspata na cucky ale co uz neriesim ... som rada ze papa a vzdy si poviem ze o to bude viac mliecka 😅 😅 len budem musiet zacat chodit spavat najneskor o desiatej aby som sa aspon trochu vyspala ...

my dnes ideme tiez do poradne a na druhe ockovanie ☹ drzte palce a 5900g sme mali v troch mesiacoch teraz tipujem ze mame tak 6,7kg urcite pribrala menej lebo sa uz hadze riadne a prevracia denne aj 30x zadok dviha na brusku ... a porodnu vahu sme mali "len" 3120g

emode
17. sep 2009

lady my uplne naostro 😀 cize tiez sa moze podarit 😅 ale s dokym sme sa aj dohodli vzhladom na moj vek 😅 😅 ze uz to nechame na matku prirodu ... o sofiu sme sa snazili presne rok 😕 😕

jamaat
17. sep 2009

Ja som doteraz prenášala Emku v korbe od kočíka hore-dole schodmi, ale už ju nevládzem. Už nechávam celý kočík dole a prenesiem ju na rukách. Mám čo robiť, aby som ju aj v autosedačke preniesla. A to ani nie je dáky valibuk.

ladywitch26
17. sep 2009

emode,no ono praveze ked sa moc nesnazis,tak sa najrychlejsie zadari 😀

jamaat, ja tiez autosedacku uz ledva trepem.co ja netrenovana,bez svalov,55kilove tintitko,ako vravi moja mama a stanka vyse 7kil.

inak neviem,ci to z tej cesty, ale tiez mi strasne vresti pred kazdym spanim,uz aj so zavretymi ocami,ale bez revu ani nezaspi 😖 akurat chvalabohu este v noci vydrzi spat,aj ked teraz sa mi budi o 7rano, predtym aj o deviatej