Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
2. jún 2009

Ahojte!

baby, aj vam sa stava, ze vam babatka vygrckaju vsetko, co vypili, a potom si pytaju znova?
Nas maly dnes takto hodinku dookola. Aj som mu medzitym masirovala brusko, ci nahodou neplace od naduvania, ale kakal a nafuknute brusko nema. A ten plac je iny, ked je hladny. Teraz sa konecne nasytil bez vygrcania a zaspal. Hm... 😖

ladywitch26
2. jún 2009

dupi, nasej malej sa to tiez obcas stane. ale mama vravela, ze moja najmladsia segra to robila uplne bezne, ze jedla 5minut, potom vsetko vygrckala a vzapati zasa jedla, ako keby sa nic nestalo.
nasa vacsinou ked papa prilis hltavo, alebo dlho, tak jej spravim prestavku, dam ju odgrgnut a potom pokracujeme. to vtedy menej vygrcka.

iinuska
2. jún 2009

Dobre ranko, nas Adamko dnes v noci spinkal skoro 5 hodin v kuse. 🙂 Uz som len na neho pozerala, kedy sa preberie. Zato teraz dost vymysla. Kazdu chvilku si pyta papat. Od 8 nespinkal No musim ist dat prso. 😀

mimi21
2. jún 2009

pekne ranko vsetkym
my sme mali tazky vecer, mala stale mrnkala, nie a nie zaspat - aspon ze teraz si to vynahradza 😵 😵 😵
asi ju trapilo brusko, lebo cely vecer aj noc poprdkavala 🙂
tu konecne vykuklo slniecko, tak hadam dnes pojdeme aj 2krat vonku

sirinka
2. jún 2009

dupinka toto robila klarka...napriek tomu pribrala za mesiac aj kilo a pol zo zaciatku...z toho musi vyrast, inac sa neda pomoct, ani nutriton jej nezabral.

dupinka
2. jún 2009

a moze babatko boliet brusku, aj ked kaka a prdka? Lebo maly akosi kruti nozicky a trosku sa mu to brusko vydulo...

dannynka
2. jún 2009

ahojte 🙂

nejako uz nestiham chodit za pc,dve deti daju zabrat a navyse ked som doma bez manzela 😅 😅 😅

dnes sme boli na poradni a Domi uz ma 57 cm a 4580g,za dva tyzdne pribral 440g 😀 😀 😀 😀

sssimi
2. jún 2009

Kočky my sme našu maličkú naučili na 3oj hodinový režim v papaní-teda dúfam, že to nezarieknem... Začala mi papať tak 10-15 minút-pred tým papala aj 45 minút... Kojila som ju aj po hodine a teraz pýta papať najskôr po 2a pol hodine od konca jedenia. Ešte ju tak naučiť v noci spinkať a parááááda.

beljanka
2. jún 2009

sssimi:to ti gratulujem, ako si to prosím ťa docielila? 🙂 naša Sonička veru pýta každú hodinku a pol. 😖
S tou staršou som vôbec nemala takéto starosti. tá od začiatku bola ako hodinky-3hod spať, napapať a zase spať. no ale každé dieťa je iné. 😉

henka76
2. jún 2009

ahojte maminy 🙂 my sme sa práve vrátili od doktorky.máme už 4410g a 54,5cm.
viete mi poradiť?čo je lepšie-espumisan alebo sab-simplex?

dupinka
2. jún 2009

Henka: mne doky kazala bud jedno alebo druhe, tak snad maju obe dobry ucinok, ale prve vzdy spomenie Espumisan. 😉

sssimi: gratulujem!
Nas Adam ma takyto system od zaciatku, len v posledne dni dost grcka, tak sa to krmenie predlzilo z 15 minut na 20-25. A prsia mam vecer a v noci take plne, ze dalsiu pol hodinu odsavam.

bambi7
2. jún 2009

cafte babulky musim vas docitat 😕

no ja som bola od 11h do 14 vonku aspon tam spi 😀 potom prisla svokra ze aby som si pospala ked nechce cez den doma spat a rano je uz o 4 hore aj v noci 2X ze nech si pospim tak zobrala malu prec o 14,30 ....ale mne sa spat nechce tak som isla piect tak my to chybalo 😀 urobila som babovku s orechmami a nemala som co robit tak som spravila aj zapekanu sparglu a zemiaky moj to miluje....a teraz sedim a ze vam idem napisat 😉

simiii super 😉

veronika1982
2. jún 2009

ahojte... tak ako citam aj vy mate problem so spanim.. nas sa budi kazde 3 hod. co mi kazdy hovori ze je to super.. sem tam vynecha uz jedno jedenie v noci ale aj tak este stale v noci papame ale aspon uz hned po papani zaspime a nie sme hore..to je uz u nas velky pokrok.. zajtra ideme na kontrolu so soplikami.. baby ktore kojite vase babatka nemaju hlieny? lebo moj ich uz nema v nose ale ako keby v hrdielku?

bambi7
2. jún 2009

babulky ako sa mate?

neviete ci zuzkad je uz ok ....?snad ano a je uz zdravucka citala som ze aj vracala chudatko

sirinka
2. jún 2009

ahojte...tak aj my sa ideme pochvalit...dnes nam dr. navazila 3330g 😀 takze mame za dva tyzdne +360g

veronika moje baby z MM hlieny nemaju, zahlienovat zvykne KM teda aj UM moze...

bambi7
2. jún 2009

caf siri parada 😉 my ideme vo stvrtok tak uvidime

mimi21
2. jún 2009

no my sa dnes vecer hadam tiez odvazime - vazime sa na digitalnej kuchynskej vahe na ktoru dame drevenu dosku a polozime plienku - riadna improvizacia, 😀 😀 😀
ale mna zaujima ci mala pribera, ked tak casto grckame

emode
2. jún 2009

ahojte,
tiez vas nestiham citat, mala nam da zabrat, dnes je od rana od siedmej hore ale aspon spala celkom v pohode v noci, to v pohode myslim,m ze sa zobudi len kazde 3 hodky

stale nas trapi brusko ☹ davame espumisan, ale aj tak ju to trapi, chuda, vtedy ju to musi riadne boliet, ako vyvadza ☹

tiez sme boli s klbikmi, mame super 😀 ze este taky tyzden a uz nemusime balit, co si o tom myslite, naozaj nemusime???

my este nemame nejaky pevny rezim, niekedy spime, niekedy nie, ale urcite zaspime v autosedacke, takze keby nieco, nalozim ju do auta a vymyslam program 😀

zuzkaprofant
2. jún 2009

ahojtte ako sa mi mate moj cely den spinka len sa kazde 3 hodky budi na spanie keby som vedela tak si idem lahnut snim a vecer bude hore uz to vidim zase sa nevyspim no co uz aspon som si precitala casopis mama a ja ktora zvas tam ma foto v majovej casti???

A stihla som aj pozehlit poporat rucne dake veciciky maleho a pozehlit ale uz tu driemem pri telke 😀
inac to vsetky balite na siroko ja mojho maleho vobec

kackabrcka
2. jún 2009

kocky nemam ani na vas cas, mame malo mliecka takze odsavam kazdu hodku aby som mala aspon 30ml ako zaklad krmenia a inak musim dokrmovat.. takze zial vobec nestiham ☹

sirinka
2. jún 2009

kacka ale hlavne prikladaj, to najlepsie zase nastartuje tvorbu...

emode ked povedali, ze nemusis, tak nemusis 😉

sssimi
2. jún 2009

Kočky pomoc. Chytám zápal v ľavom prsníku. Mám ho zo spodu červený a riadne ma bolí... A citim, že mi začína horúčka 😢 ... Skúšala som horúcu sprchu na prso a aj som sa snažila odsávať- odsala som ledva 30-40ml za hodinu pred tým v pohode za 10 minút aj 80ml... Teraz mám na cecku zemiak nadrhnutý... Bojím sa že stratím mlieko 😢 A ono sa to neprenesie na druhý prsník?

sirinka
2. jún 2009

baby co iba kojite ako davate vitamin D?

dannynka
2. jún 2009

siri-ja ano,a dnes sme boli na poradni pytala som sa na to dr povedal ze najblizsie 3-tyzdne mam stale davat raz do tyzdna 😉

dupinka
2. jún 2009

Siri: ja na lyzicke 2 kvapky pocas dojcenia, ked ma pauzu. Malo by sa davat spolu s mlieckom pre lepsiu vstrebatelnost.
Kedze moj maly takto miesane nechcel, vyriesila som to tymto sposobom.

Sssimi: daj si studeny tvaroh a odsavaj v sprche, daj si striedavu.

ladywitch26
2. jún 2009

simi, ja som to mala pred par dnami, stale sa snaz odsavat, ono sice mozno ani nepojde, ja som dva dni nedostala z jedneho ani kvapku a bol tvrdy ako skala. drz to stale v teple, vyhrej horucou vodou, masiruj a ono to po case povoli. mne pomohol kapustny list do podprdy a na noc frote uterak na prsia. som sa sice dopotila ako prasa v tom, ale tak sa to vyhrialo, ze rano uz same tieklo.

monkap
autor
2. jún 2009

zuzkaprof: sirinka je tam 😉

sssimi: mne pomohli obklady z kapusneho listu ... vyskusaj 😉 tiez som mala kusok taky zacervenaly, velmi bolestivy, triasku, zimnicu .... ale nastastie ta kapusta ma zachranila 😵

sssimi
2. jún 2009

Sakra kapustu nemám doma ☹ ... Neviem ako to zvládneme, ale budem sa snažiť... Pred chvíľou som kojila z oboch prsníkov a aj som si poplakala-pekne to bolí 😢

zuzkaprofant
2. jún 2009

sir9inka ty si taka kocka mamina 😉
ja odporucam sprchu, kapustny list ktory treba pred tym tak naklepat prilozit na cicusky a dat si plienku na to a podprdu ado rana si cicusky ako znovuzrodene, alebo dobry je aj tvaroh len potom to smrdi ako skysnuty a bordel je stoho poradny ja som uz na to expert ja som si to uz poradne odskakala som mala poradne hrce pod pazuskami oboma a horucky burtal vysoke ale naj mi pomohol vazne ten kapustovy list 😀 😀

inac dievcata poradim vam ja nedavam zadny vitamin malemu mne poradili ho natret opalovacim kremikom a dat ho kazdy den na 10min na slniecko aby na rucky a tvar mu svietilo ze je to lepsie ako tabletka 😀