Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
3. jún 2009

dievcata kolko nase babatka by mali vypit mliecka moj vypije 80ml a je hladny mam mu este dat ale sa bojim aby zase mi nevrackal

ladywitch26
3. jún 2009

zuzka, moja bez problemov vypije aj cez 100ml. doktorka mi povedala, ze pokial si pyta, tak jej mam dat. co bude mat navyse, tak vygrcka, to nie je problem

mimi21
4. jún 2009

pekne ranko maminky
moja mala mi asi grcka z tej fialovej vody na zabu 😒
ked sme to prestali davat, tak bolo vsetko ok, a vcera poobede som jej to dala a odvtedy mi zase grcka vela
v noci mi celu postel ogrckala, tak idem prezliekat periny...

pre istotu som zacala z toho ceciku kde mam vela mliecka odsavat, nech sa nezapali
sssimi dufam, ze uz je ti ovela lepsie 😵 😵 😵

bambi7
4. jún 2009

cafte babule nasa pije 90ml a niekedy aj 110 je to ok 😉

bambi7
4. jún 2009

dnes ideme na 14h do poradne tak potom napisem co noveee uz sa tesim 😵 snad pribera ale myslim ze hej.... 😵

emode
4. jún 2009

Ahojte maminy,
akosi nestiham, lebo mame program na kazdy den, zistila som, ze mala je spokojna, ked sme niekde prec, sa tulame stale alebo kde je vela vela ludi okolo nej a ona si spinka 😉 to asi preto, ze ked bola v brusku som robila v Call centre a si viete predstavit ten frmol tam 😉

vcera sme boli na prvom vaznom vylete, je to od nas asi 70km, take Lazy chaluparske, nadherna priroda a cerstvy vzduch, mala bola akov bavlnke a dobrucka, nic jej nevadilo aj cestu znasala vyborne. 😀 Pridam aj fotecky, lebo sa tak stretli aj so sesternicou 😀

zuzkaprofant
4. jún 2009

cafte ja som dnes zase hotova ja som uz jak budik nastavena na kazde 3 hodky a mo j maly si to pretahol a ja som mu 2 hodky zohrievala mliecko a mala ho narukach kym sa mi zobudi a potom uz spinkal len 2 hodky tak co som oci zatvorila uz sme boli hore
teraz sa mi tu puci a autosedacke bo cakame na sedacku pre neho a nohou ho hompalam aby pospal nech sa aspon najem a umyjem bo inac nemam sancu

moj tak vypije 80ml a je uto asi tak ze akurat a o 2 hodky je hladny lenze ja vacej nemam mliecka co pumpujem tak asi zacneme prikrmovat ke to tak podje dalej bo hladosko je a tak sa v noci skoro budi 😉

ta ako citam bodaj by sa mi nebudil ked malo vypije tak je casto hladny tak idem b´volat mm nech kupi umele mliecko ze vyskusame

stija
4. jún 2009

ahojte kocky, vidim, ze vsetky maminy su zaneprazdnene 🙂 my sme dnes hore asi od pol piatej ale uz konecne zaspava. snad aj zaspi 😉 asi si pojdem tiez trocha lahnut a von az po obede.

mon aj my berieme tie kvapky rovnako.

nasa mala sa asi hodinku po papani casto budi a kruti, krici a tak. najskor ju boli brusko, teda skoro urcite. nemali ste podobny problem? pupik nepomaha, trocha nosenie zvislo, ale neviem, ci jej to neublizuje na chrbatik, tak ju tak nechcem este vela nosit a trocha pomaha, ked ju rozbalim. ale to by som ju musela mat rozbalenu stale. a na klbiky ideme az buduci tyzden. a lekarka mi kazala zatial balit na dve bavlnene plienky (jednorazovky neratam.), ze dievcatka mavaja castejsie problemy s klbikmi. co pomaha na to brusko? a feniklovy caj mam pit ja, alebo dat malej?

emode
4. jún 2009

stija ahoj my mame rovnaky problem, davame espumisan, babycalm kvapky a robime vsetko mozne aj nemozne, aby ju to tak nebolelo, mame taky kazdy druhy den. Tiez sme jej davali dole to siroke balenie, nastastie klbiky su v poriadku a doky dokonca povedal, ze uz nemusime balit nasiroko. Nasa doktorka este odporucila casto polohovat na brusko, ked vidim, ze sa kruti a puci, hned ju prevratim a trosku jej to pomoze ... tak asi tolko ... treba len vydrzat a mojou stravou to nebude, to by som uz nejedla vobec nic ...

sirinka
4. jún 2009

caute baby...ja sa tesim, vaha mi vcera ukazala uz pod 70 kg 😀 ale zatial aj tak skoro nic neobleciem, len sukne nosim...vcera uz som si aj chcela kupit nejake nohavice, ale vsetko na mne hrozne vyzeralo... 😠 tak este vydrzim...

stija
4. jún 2009

emond a espumisan davas pri kazdom papani, alebo raz denne? ten mame tiez a neviem, ci vobec pomaha 😒

dupinka
4. jún 2009

baby, co mam robit, ked maly placka, ze chce papat, a pritom nedavno jedol a ked mu dam, tak vygrcka vsetko?? Cumlik nezabera, resp. stale ho po chvilke vypluje a mrnci alebo place.

mystery7
4. jún 2009

ahojte, dupinka, toto mame aj my. davas uz cumlik? ja nad tym uvazujem, neviem ci bude chciet tahat potom 😕

sirinka
4. jún 2009

dupi skus ho nosit, dat na brusko, cvicit z nozickami. mozes prevarit dojcensku vodu a dat mu par lyziciek. pripadne ho nechaj na prsku iba minutu-dve...

mys ja malej cumlik davam a cici taha v pohode...z cumlika nic netecie, to ich tak nezblbne, pokial nebudes davat aj flasku.

mimi21
4. jún 2009

baby ako zohrievate odstriekané mliečko?
som si ráno odsala a malá je teraz nekludná, stále mrnká, aj dlhsie papá, tak neviem ci nemám málo
ale ked si stlacím bradavku, tak mliecko tam je

sirinka
4. jún 2009

mimi tak skus iba skontrolovat techniku prisatia...ak si si ista, ze ma v prsniku mliecko, je blbost davat ho z flasky, mozes si tym pokazit dojcenie.
inac ja som zohrievala vo vodnom kupeli.

mimi21
4. jún 2009

prisata je dobre, len je chudatko taka nekludna ☹
zaspinka vzdy tak na 10 minut, ani noc sme nemali dobru 😒

mystery7
4. jún 2009

siri, mne ide o to, ze po nakojeni mi pekne zaspinka. ked ho dam do postielky tak o 10 minut uz mrnci a place. Napadlo ma, ze by som mu po kojeni -ked uz vypluje prsnik, odgrgne, dala cumlik. Myslis, ze by to pomohlo??
inac, dostala som sa k casopisu mama a ja s tvojimi fotkami, krasne ta urobili 😉

sirinka
4. jún 2009

mimi tak potom asi nie je hladna a pricinu placu musis hladat inde 😕

mys myslim, ze skor nie, ale vyskusat to mozes...ja mam taku skusenost, ze deticky prve tyzdne si vyzaduju ludsku blizkost tak ako boli zvyknute v maternici... 😉 pride aj cas, ked uz budu schopne pekne spinkat v postielke...

mimi21
4. jún 2009

no este to moze byt ta nestastna zaba v pusinke
dnes nam dr. dala nejaku novu vodicku, tak uvidime ci zaberie
a mala place uplne az tak zurivo, cela je zase doskriabana , ocko nám dá ked príde domov z práce 😅

mystery7
4. jún 2009

a na brusko davate len espumisan? nam v lekarni dali infacol

mimi21
4. jún 2009

mys ja espumisan zatial vobec nepouziva, s bruskom problemy nemame
prdkame a kakame jedna radost 😀 😀 😀

jamaat
4. jún 2009

Ahojte. Tak vidím, že nás je viac s rovnakým problémom. Moja dnes ešte nespala, ak nerátam 20 minút zdriemnutia. Od desiatej ju ukladám...prebaľujem...nosím...zabávam...kŕmim....a furt len rumázga. Keby som s ňou chodila, to by sa jej páčilo, ale ja nevládzem toľko. Dnes som sa pevne rozhodla, že idem kúpiť babyvak. A asi sa vykašlem na nejaký bazár na nete, radšej dám viac peňazí v obchode, ale nech ho mám hneď. Dnes som ešte ani obed nestihla navariť.
Dovarím, lebo staršia dievka tiež jesť potrebuje, a pôjdem s Emčou von. V kočíku určite zaspí. Keby som vedela, že to bude takto dlho trvať a bez úspechu, už som mohla byť von dávno.

mystery7
4. jún 2009

my sme raz mali problemy, tak sme kupil, pre istotu

polohujete babatka aj na brusko? ja sa bojim, ze sa mi povracia

mystery7
4. jún 2009

jamaat: tak si mozeme zalozit klub. u nas je to presne tak isto ☹ najhorsie je ze neviem preco place, skusam to iste stale dookola a nakoniec sa aj tak vzdy rozplace

mojmu malemu sa uroobili na hrudi take cervene flaky, co to moze byt?

jamaat
4. jún 2009

Najhoršie je, že sa stále tvári, že už-už ide zaspať, tak reku si porobím konečne, čo treba. A figu! Zase sa preberie. Už len čakám, kedy aj v noci začnú takéto cirkusy. Zatiaľ sa mi budí pravidelne po 3 hodinách. Mááárišku! Prvá dcéra bola úplne bezproblémová, tak teraz si to idem asi o to viac vychutnať. Začalo to už pôrodom. 😒

jamaat
4. jún 2009

Žienky, ktoré ste krstili alebo sa v tom vyznáte: Za krst sa platí? Lebo svokra začína vymýšľať a dohadovať farára, že by nám ju pokrstili, aj keď nie sme zobratí. Ale je mi to dosť proti srsti, urobila by som to len preto, aby svokruša mala srdce namieste.

mystery7
4. jún 2009

neviem, spoplatnene je to ako kde, zavisi na fare a fararovi

jamaat: ved prave aj mne zaspi na rukach, ocka strbinky, ziva a mam pocit ze uz spi a v postielke.... place ako o dusu ☹

jamaat
4. jún 2009

Mys, u nás to isté. Už som ju nechala aj vyrevať sa, tak teraz chvíľu je ticho, potom zase mrnčí, potom zase ticho...a tak dookola...ale nespí.

mystery7
4. jún 2009

moj ma taky hlas, ze ho nemozem nechat vyrevat. Velmi prenikavy.
Dnes budem skusat cumlik. 😒