Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
10. jún 2009

rybca ja som mala najvacsi problem prave s prisavanim uz odzaciatku - v porodnici horor a to len 1 prsnik, doma sa to zlepsilo ale zlom nastal ked mal tak 3 tyzdne to sa nechcel prisavat skoro vobec a kazde prisatie nam trvalo niekedy aj 2 hodiny.... ti poviem aj som si nad nim poplakala a aj som chcela vytiahnut flasku ale nevzdala som to a presiel tyzden a maly sa bezproblemov prisava a krasne papa.

rybca
10. jún 2009

dm - a mozem sa spytat kolkotky mas prsia? a co bradavky? a mlieko ti hned tecie? lebo mne saaj prisal, potiahol asi 3x, ale ked mu tam nic neslo, tak uz bradavku nechcel, v nemocnici mi nevedeli pomoct, male bradavky, tvrde dvorce, obrovske prsia, cize polohu sme tazko hladali,

a to si ho dve hodiny nechala plakat a trapit sa?

monkap
autor
10. jún 2009

rybca, skus napisa annag do temy dakujeme annag https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ... ona vie velmi dobre poradit ohladom kojenia, urcite ti poradi ...

dm1
10. jún 2009

rybca - prsia mam take C a co sa tyka bradaviek tak v nemocnici mi povedali ze maly sa na ne tazko prisaje ze budem muset pouzivat klobuciky... Riesila som to vzdy odsavackou - bradavky povytiahla a vtedy som skusila maleho prisat. Vies si predstavit ked sa tak dlho prisaval ze som to niekedy absolvovala pocas kojenia aj niekolkokrat...

To ze sa prisaval tak dlho trvalo mozno 3-4 dni a bolo to fakt hrozne. Ked maly uz fakt dlho nejedol a napriek tomu sa takto hneval na prsniku bola som zufala az mi na neho stekali slzy ☹ . Ale mamina aj ostatna rodina ma presviedcali ze treba vydrzat a nedat flasu ze sa to "podda". A teraz je to uplne idealne, uz ani neviem co je to vytahovat bradavku odsavackou, maly ju chyti pekne sam. Uz ma ani bradavky nebolia - predtym mi aj trochu krvacali - no proste horor. Dufam ze uz to bude OK.

Mlieko mi hned netecie, treba aby par-krat potiahol a potom uz je to ok.

dm1
10. jún 2009

aj ja som pisala aj annag tu na konikovi a pomohlo aj to. Ale sama doteraz neviem preco maly zo dna na den prestal spekulovat a pekne papka...

rybca
10. jún 2009

dm - tak ja ma G, ked si sadnem, tak medzi prsia a stehna sa mi maly horkotazko zmesti, no skusim si s nou popisat, dik za radu

sirinka
10. jún 2009

dm to si to super zvladla... 🙂 drzim vam palce, nech to takto aj vydrzi...

rybca a skusala si aj bocnu futbalovu polohu, pripadne poleziacky?

rybca
10. jún 2009

siri - bocnu sme skusali este v nemocnici s laktacnou, ale neuspesne, tie bradavky su v takej polohe, ze maly musi byt ani nie na boku, ani lezat, nieco medzi tym a to je pre neho este asi tazke, to by som asi potrebovala specialny vankus, alebo podperu, anatomicku s presnym sklonom a poleziacky uz vobec nie, lebo spodne prso prilahne bradavku a druhe prso je uz zase vysoko

som uz pocula aj take pribehy, ze sa prisalo babatko az v niekolkych mesiacoch, hm, no uvidime ako sa nam to podari

sirinka
10. jún 2009

http://www.mymamy.sk/dojcenie.htm#polohy
rybca tu su take najbeznejsie polohy... ale najlepsie by to asi fakt bolo, keby ta mohla pozriet dobra laktacna poradkyna...

zuzkaprofant
11. jún 2009

dobre ranecko ako sa mateja super spala som do 5 maly spinkal od 23 az do 5 tak som sa konecne vyspinakal a ani by som nevstala ale pomrcal a ja dobra mamina ze je hladny som ho zobrlala on len pocickal a spal dalej asi budem mudavat casto jest cez den a v noci potom nie je vobec hladny

sirinka maly mi vcera tak kusol do ciciky ze az nechcel mi pustiti cicusku a mne na zachodik trebalo ist tak som potahla a on sa zlakol a zakusol to vam bola bolest 😀 tak zase kojim na stymi nastavcami kym sa mi to zahoji ☹
inac mne jednu cecusku normalne chyti ale druhu mi nevie chytit neviem preco ale skusame .,xixii...

dnes mame navstevu idu knam svokrovci a maly mi akurat zaspal 😀

monkap
autor
11. jún 2009

zuzkaprof: ked potrebujes vytiahnut prsnik z pusy, tak najprv strc ukazovak do pusy popri bradavke a potom v pohode vyberes bradavku a ziadne hryznutie nehrozi - ked tak do ukazovaka a to neboli 😉

mystery7
11. jún 2009

cauky, je tu niekto?
my sme vcera pochodovali po byte do polnoci. maly zaspal na rukach a ked sme ho dali do postielky, tak hned otvoril kukadla a zacal spievat.
myslite ze ked ho budem poobede budit aby nespal, tak v noci bude spat lepsie?? da sa to vobec??

monkap
autor
11. jún 2009

mys: vyskusaj a uvidis ... kazde babo je ine ...

mystery7
11. jún 2009

len aby to nedopadlo tak , ze nebude spat poobede a ani v noci 😅

monkap
autor
11. jún 2009

mys kamoska mala presne take dieta - nespal poriadne ani vo dne ani v noci, a dr. jej na to povedala, ze su deti, ktore jednoducho nepotrebuju vela spat 😔

monkap
autor
11. jún 2009

patrika mam choreho 😝 dr. kazala ho izolovat - ale ako?? ked som sama doma s dvomi detmi?? tak ho siel teraz mm zaviezt ku babke .... zajtra ma ist k dr. na kontrolu, tak uvidime ... ale uz je mu lepsie 😅

monkap
autor
11. jún 2009

ja som truba, som robila rano caj sebe aj patrikovi a ku babke som mu zabalila ten svoj (pre kojace matky) 😀

lasenka
11. jún 2009

dobre ranko 🙂

mys - ja som to skusila a trosku pomohlo 😉 uz spinkame pekne aj v noci, vstavam vacsinou 2-krat, len ta dnesna noc bola vynimka - vstavali sme 4-krat, hmm.. som ako mechom udreta a este take pochmurne pocasie tu mame ☹

lasenka
11. jún 2009

monkap - 😀 😀 😀

mystery7
11. jún 2009

nam sa ho podarilo uspat az o 12:00 a vstaval o 3:00 a potom o 5:45. odvtedy nespal a az o 8:30 som ho uspala. aj to mi zaspal az na prsniku.

emode
11. jún 2009

Ahojte,
ako vidite, nestiham sem ani chodit nieto vas citat, vidim, ze uz aj uspechy mame, babetka prespia v noci dlhsie, to mi snivame dalej 😀

monap nam napisala na tie vyrazky do papierov ze seboroicka dermatitida s ekzematizaciou ze uz zacina ekzem najpr mame skusit od Avene taku specialnu masticku a ak nepomoze tak uvidime dalej po desiatich dnoch ... 😀

las aj my zhruba tak kojime my sme mali ale vcerajsi den kruty, mala sa od jednej nevedela poriadne najest, len tak pocuckavala a hned zdriemla potom sa zobudila po 20 minutach od pol stvrtej takto nespala az do desiatej a ked ju chcel manzel uspat spustila taky usedavy plac ze sa normalne az zadusala, musela som prist ja zobrat ju hore, prilozit a do 5 minut bola uspata ... presne to co nechcem robit ☹ ale asi ma potrebovala len citit ...

monkap caj ako caj, nie? 😀 😀

monkap
autor
11. jún 2009

emode: nam tiez pisala ten ekzem - seboroicky .... a este cosi .... natieram tekutym pudrom s imazolom a myslim, ze uz sa to zlepsuje (natieram vecer po kupani, mala potom vyzera ako indian 😀 ) ..... tu hormonalnu mast zatial nedavam 😝

atima
11. jún 2009

ahojte velmi nestiham sem chodit ale dnes mam kusok casu tak prispejem skusenostami aj ja.

emode moj maly robil zo zaciatku presne to iste papal každych dvadsať minut a ked som ho priložila tak zaspal, tak som to vyriešila tak že som odstriekavala do flaše mlieko a tak ked sa napapal tak spal aj 4 hodiny.

Že vraj novorodenecky ekzem sme mali aj my, no nam velmi pomohla pasta s rybím olejom. Smrdi to ale pomaha okamžite malý už o niekolko hodin nemal ani jednu vyražku.

zuzkad
11. jún 2009

ahojte, dnes rano som sa zobudila s myslienkou..ze takto to dalej nejde, ze maleho musim naucit spinkat aj cez den v postielke, ze nie je mozne aby stale spal len v kociku a ja si derem novy koberec, ked ho uspavam cely den, pokial nejdeme von 😖 😖 😖 tak som ho trpezlivo dlhooo kojila, pokial sam neodmietal prsniky...som sa potesila, ze uz UM nie je moc potrebne davat, lebo zapal ustupuje a ja citim, ze mliecka mam uz viac, ale samozrejme, aj moje odsavanie a caste prikladanie urcite pomohlo...boli to, ale tesim sa, ze to je citit ten vysledok...nie je pre mna nic potesujucejsie ako vediet, ze moje mliecko postacuje malemu 😅 😅 😅 😅 nooo ale k uspavaniu...som nakrmila a ponosila na odgrgnutie....potom som ho dala do postielky kde som mu pripravila veeela hraciek a zapla kolotoc...strasne roztomilo vnimal vsetko okolo...co ho dooost unavilo, som bola v soku, ze mi tam bez placu vydrzal aj 10 minut 😕 😕 😕 ...potom mrnkal este tak som skusila cumlik na ukludnenie a ocka som mu prekryla plienkou...mojim mlieckom postriekanu, to som sa docitala na jednom fore 😉 😉 😉 trpezlivo som ho jemne buchala po zadocku, co mam moooc rad, potom som ho uz len hladkala jemne po brusku a moj chrustik kraaasne zaspinkal a spinka uz hooodne dlho na to, ze je den a on je v postielke 🙂 🙂 uz skoro dve hodiny 😅 😅 😅 tak som rada, ze moj ranny plan na teraz splneny 😉 😉 😉 😉 dufam, ze nam to takto pekne pojde dalej...

paaani tak som sa tu nejak rozpisala ...je vidno, ze maly spinka a ja mam cas 😀 😀 😀 😀 😀 dokonca som si aj nechty stihla nalakovat na rukach a nohach 😀 😀 😀 😀

pekny dnik prajem....ja pockam kym sa mi laska moja zobudi a pojdeme von 😉 😉 😉

mystery7
11. jún 2009

moj si pospi 10 minut v postielke a potom placka, ponosim ho na rukach 3 minutky a sup do postielky. taky kolotoc

ladywitch26
11. jún 2009

tak my mame dnes rekord. vcera mi mala zaspala o osmej vecer a zobudili sme sa az o stvrtej rano. uz tretiu noc, co mi spala viac nez 6 hodin. kazdy vecer mame sice ruch,lebo pyta kazdu chvilku jest, niekedy stiahne 100ml a o pol hodinu zasa pyta, to jej dam este trosku sosnut, ale bojim sa jej zas davat tak vela, ale ona sa asi potrebuje pred spanim poriadne nadlabat,aby vydrzala tak dlho 😀 to ma asi po maminke, mamka tiez potrebuje poriadnu veceru,aby vydrzala v noci spat a nebudila sa na hlad 😀 inak ja s nou nemam problem v postielke, zaspi ako drevo.ale zas ju mam naucenu, ze akonahle zamrnci, tak ju pohladkam po licku a ona sa ukludni a spi dalej. to aj cez den. tak sa sice v noci obcas budim, ale to len z postele natiahnem ruku. a ona aj ked kukuckuje, ako keby videla,ze aj my lezime a po case zaspi aj sama.

inak baby,co mate menej mliecka, skuste odstriekavat hlavne v noci. niekde som citala,ze prolaktinu je najvyssia hladina prave v nocnych hodinach. aj ja odstriekam o polnoci ovela viac ako cez den.

nany100
11. jún 2009

nechcem sa vám tu pliesť, ja som aprílovka...len jeden postreh mystery- čím lepšie spí cez deň, tým lepšie aj v noci...malinké bábätko na režim ešte nenaučíš, len treba vydržať..ani naša nemá ešte režim, ale od 6.t je to oveľa lepšie, budí sa 1-2x za noc...ja by som ju v žiadnom prípade poobede nebudila, oni ešte nerozoznajú deň a noc a spinkajú keď potrebujú 😉 ...držím palce všetkým 🙂

sirinka
11. jún 2009

ahojte...ta nasa spi v postielke jeden spanok cez den cez obed, sama sa tak nastavila...inac iba na rukach, v kociku alebo v lehatku...teraz uz aj v manduce...
v noci - vecer ide od postielky okolo 22:00 a ked sa zobudi cca o druhej, uz je pri mne v posteli..

a ako pise nany...spanok prinasa este viac spanku...takze babatko ktore sa cez den nevyspinka kolko potrebuje bude v noci od unavy a mrzutosti zase len hore...taketo finty funguju skor u starsich deti, nie u novorodencov 😉

veronika1982
11. jún 2009

ahojte.. tak my sme boli vcera na alexandrovcov a maly vyspinkal doma pri babke cely cas.. az ked sme prisli domov tak sa zobudil...lae tiez mame kazdy den iny.. raz spinka pekne a inokedy chce byt len na cicke..

uz som bola aj na kontrole u lekara a vsetko je fajn takze si uz mozeme ist pre prispevok.. kupili sme byt takze nam to pomoze. ha ha

dupinka
11. jún 2009

Ahojte!

mys, mozno to chce len trochu dlhsie ho ponosit na rukach,... Radsej par minut navyse ako kolotoc.
Teda aspon pri nasom malom to plati. On ked vecer zaspava, tak pri nom musi niekto byt, lebo ked si myslim, ze uz spi, tak otvori ocka a kontroluje 😉 Ak by som odisla, tak sa cele uspavanie zacina odznova. Takto si polezim par minut navyse a je spokojnost na oboch stranach.

Inak, my mame dobry rezim spanku a bdenia, celkovo je maly dobre dietatko (klop-klop), tak radsej nebudem provokovat, chichi.

Chcela som vediet, ako v tychto dnoch obliekate vase deticky? Lebo napr. dnes je u nas velmi teplo, no aj tak som obliekla body s kratkym rukavom, nohavice a mikinku. A do tenkej zavinovacky.
Pri prechadzke som videla mamicku s dietatkom par dni/tyzdnov starsim, ktore lezalo v dupackach a neprikryte, co mi prislo trochu prehnane na tak male babatko. Alebo som ja prehnane starostliva? Nemal mokry zatylok. Hm 😖 ?