Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
12. jún 2009

ahoj kosska..... super, ze je vsetko 😉 OK

klomi
12. jún 2009

ahojte,aj ja mam malinko casu dostat sa k PC.Mala driemka,tak som len na skok,ze mrknem co mate ktora noveho.
Asi my raste zub mudrosti a este k tomu mam aj aft,takze cela huba ma boli uz 3 dni ☹ . Rano som isla k zubarke,no ta tam nebola, lebo je na nejakom seminari ci co...Tak trpim, lebo ani pirulu si nemozem dat 😢

aj mi sme boli uz na nozickach,tiez v pohode a ze ju mame balit aj tak nasiroko

takze tak,pekny dnik 😵

monkap
autor
12. jún 2009

klomi: mna tiez boli zub .. ale mam este herpes, tak som nesla ani k dr., to by ma nevysetrila ... ale ked silno bolel, ja som si tabletku dala ... bo inac by som bola nervoooozna z toho

emode
12. jún 2009

sssimi siri ja mam tiez dilemu ci mam balit alebo nie ... klbiky sme mali ok pri tejto prvej kontrole a doky povedal, ze uz balit nemusime ...

co vy, idete balit?
monkap my uz mame tvaricku lepsiu, ta masticka od Avene obsahuje tiez zinok a nejake antibakterialne latky,

inak prave som malu uhojdala v lehatku, dufam, ze jej to na chrbatik nebude vadit ale je to jediny sposob ako ju momentalne viem - neviem uspat

u nas pocko katastrofa, vietor, prsi, asi je to burka, a vonku mi zmokol kocik na dvore ☹ som ho zabudla ked som isla s malou dnu ... 😖 😖

monkap
autor
12. jún 2009

emode: super, ze tvaricka je uz lepsie ... to vam rychlo zabrala ta masticka .... my to mame uz tiez lepsie, ale stale to nie je uplne OK ... snad uz coskoro bude ... buduci tyzden mame krstiny, tak nech je mala fesanda 😵

monkap
autor
12. jún 2009

emode: pozeram, ze sofia uz ma nausnicky ... dali ste jej ich nastrelit ci prepichnut usko ... co je lepsie???

emode
12. jún 2009

monkap no stale to nie je idealne, ale urcite lepsie 😉 a nausnicky sme dali este v porodnici 😀 za 3 eura 😀 ze nech to mame co najskor za sebou a skoro vobec neplakala, len si tak mrnkla ...

emode
12. jún 2009

tak a mame po spani vydrzalo nam to presne 40 minut ... a krik 😉

sirinka
12. jún 2009

emode juj ubohy kocik... 😅 aj u nas hrozne pocasie, strasne fukalo a prsalo, potom bolo slniecko, to sme apson stihli prechadzku, klarka uz vie byciklovat a teraz malinka spi stale vonku v kociku...

monkap ja necham malej nastrelit...u mna je to jednoznacne prijatelnejsia a menej bolestiva metoda...vyskusala som si obe varianty aj na sebe 😝

monkap
autor
12. jún 2009

siri: kde to nastreluju??

emode
12. jún 2009

kamoska dala malej nastrelit a dost ich to bolelo ked potom vymienali za riadne 😕

tusim mam dako menej mliecka alebo zeby dalsia laktacna kriza v 6. tyzdni?

sirinka
12. jún 2009

monkap u nas v zlatnictve. my sme aj klarke dali nastrelit a vymenu nausniciek zvladla bez problemov.

mystery7
12. jún 2009

ahojky,
aj my sme boli u ortopeda a vsetko mame ok, ale mame balit nasiroko a kontrola o 2 mesiace.
ako balite nasiroko? nemate niekde obrazok? neviem ci to robim spravne ☹

sssimi
12. jún 2009

Emode dobre si s tými naušničkami spravila-vraj prvý týždeň detičky tak necítia bolesť. A u nás stojí prepichnutie 6€-pekne na tom ryžujú!!!

Siri u nás vraj nastrelujú až od 3och mesiacov, tak včil neviem čo spraviť.

Mys ja dám jednorazovku. Na ňu na obdlžnik prehnutú plienku a ortopedické nohavičky.

mystery7
12. jún 2009

ja davam jednorayovku a na nu na tretinz poskladanu velku plienku a este je yohnuta na polovicu - je to dost velke ☹

monkap
autor
12. jún 2009

mys : ja tak isto ako ty ... ale este jednu bavlnenu navyse (mame problem, tak ortoped kazal) a na to ortoped. nohavicky ...

mystery7
12. jún 2009

no ja davam vlastne 2 taketo plienkz, ale eviem ci to malemu nebude vadit ked bude teplo 😒

sirinka
12. jún 2009

sssimi u nas az od styroch, klarka sa pri prvej nausnicke zlakla, tak zacala plakat, pri druhej uz ani neplakala...

ja tiez davam jednu poskladanu plienku + nohavicky

mystery7
12. jún 2009

siri a v pohode to staci? ja som davala jednu ale vraj mu nozky nedostatocne odstavali od seba tak mam davat 2

sirinka
12. jún 2009

mys ja som to takisto robila aj pri klarke a stacilo...a u magdalenky vacsinou cez den davam latkove, takze tam uz nepridavam nic ine...buduci tyzden ideme tiez na kontrolu, tak uvidime...
ale existuju take nohavicky sendy, mozno by vam to bolo dobre.

sirinka
12. jún 2009

http://www.worker.sk/1354/
toto sme objednali klarke k anrodeninam...tak sa tesim a dufam, ze to bude ok...

emode
13. jún 2009

Ahojte babenky, prajem pekny vikend, my este nevieme, co budeme robit, ale nieco si najdeme. Idem nieco varit, kym mala spinka 😉

kosska3003
13. jún 2009

ahojte aj ja prajem pekny vikend aj ked u nas je ztamracene a poprcha ale som u mami na dvore tak mala bude dneska cely den vonku aj teraz spinka pa

monkap
autor
13. jún 2009

ahojte,
dnes je tu tichuuucko 😨 😕

zuzkad
13. jún 2009

ahojte kocky 😉 😉 😉

pozeram, ze bambi sa stale neozvala 😕 😕 😕 ...haloooo ☹ ☹ ☹ ☹ ako sa mas ? Co Noveee ??

U nas sme sa celkom pekne naucili na postielku uz treti den pekne spinka maly v nej, zobudi sa, prebalim ho, nakrmim, pohrame sa ...a ked vidim, ze zacina byt mrzuty tak ho dam do postielky, pustim kolotoc a potom po nejakej dobe zacnem uspavat...pekne zaspinka a spinka aj 3 hodiny..klop klop klop sa tesim 😉 😉 😉

U mna uz zapal ustupil, ale este stale nemam vela mliecka, snazim sa ale...odsavam, ked je maly hore casto prikladam, aby co najviac vytiahol aby sa mi tvorilo o to viac mliecka, tak bojujeme...

sirinka nevies co je na tom pravdy, ze po nejakom tusim 3 mesiaci sa mliecko troska viac rozbehne ?? Ze ho bude viacej ??

sirinka
13. jún 2009

zuzkad nie, skor je to o tom, ze prsia uz sa naucia produkovat presne tolko, kolko bude babo potrebovat...takze kolko vypije, tolko sa zase doplni. v tretom mesiaci byva posledna laktacna kriza obcas a potom uz sa tvorba mliecka ustali...samozrejme za predpokladu, ze babo je vylucne dojcene.

sssimi
13. jún 2009

Zuzkad aj mne sa pri zápale začalo strácať mlieko. Keď som odasala 20ml bol to úspech a teraz sa mi už mlieko rozbehlo. Včera som medzi kojeniami odsala 180ml z oboch a pri tom som aj malú pekne nakojila. V mrazničke mám odloženého pol litra 😀 . Tak dúfam, že sa to udrží.

Siri myslíš si, že aj s klobúčikmi sa dá dlho kojiť? Mne už malá bez klobučika nechce papať.

sirinka
13. jún 2009

sssimi este sa da naucit bez klobucikov...ale ak mas dost velku produkciu mliecka, tak sa da kludne aj rok a viac

mystery7
13. jún 2009

ahojky
ja zatial neodsavam mlieko do zasoby. je to nutne?? bojim sa ze by mi neostalo dost pre maleho. snad nam nebude chybat