Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
17. jún 2009

sssimi: ja najnovsie ked som v kuchyni a mala je hore, tak vylozim lehatko na jedalensky stol a pracujem ... a mala kuka na mna 😅

mimi21
17. jún 2009

ahote vsetky
lady a skusala si kojit tak z boku?
ja to tak robim, velmi mi to vyhovuje, malu si podlozim vankusom, a ked je dobre podlozena mam obidve ruky volne a stihnem sa niekedy pri kojeni aj najest 😀
a je vtedy vo zvislej polohe, netlaci jej nic na brusko ...
inac o tych vredoch z refluxu som pocula aj ja, ked sa s tym nic nerobi a je to hlavne preto, ze sa neustale vracia zaludocna stava zo zaludka a moze to poskodit aj pazerak

monkap
autor
17. jún 2009

v nedelu mame krstiny, kosielka aj sviecka su uz pripravene ... sa tesiiim 😅 aj trosku mam strach, ci mala vydrzi byt tichucko celu omsu ... ale verim, ze ano 😅

mimi21
17. jún 2009

inac dnes v noi sa mi mla tak pogrckala, ze som to mala este aj vo vlasoch...
neviem cim to je, ale aspon raz za tyzden sa mi tak pogrka, ze mam pocit, ze islo vsetko von, na jeden sup
ale asi nie vsetko, lebo niekedy potom bez problemov zaspinka 😔
je inac strasne zlatucka, stale sa usmievka, zacala uz registrovat hracky na hrazdicke a kolotoc v postielke - usmieva sa nan a pritom si nieco mrmle 😵 😵 😵

mimi21
17. jún 2009

nejako sa mi stracaju pismenka 😀 😀 😀

ladywitch26
17. jún 2009

simi, tak to sme dve, ja mam tiez take lehatko a tiez ju hupem popri pisani na pc 😀 len nasa je este aj hudobne zalozena, hra jej k tomu hudba. aj zaspi, ale akonahle prestane hrat, tak sa znovu zobudi a musim jej to pustit znova. 😀

mimi, ja uz som skusala vsetky mozne polohy, ale stanka je hyperaktivna, ona sa musi stale vrtiet. v noci mi ju aspon muz pridrza. a este mam problem aj s druhym prsom. z toho mi tak tecie, ze musim drzat uterak na nom, lebo inak by som ju mohla rovno prezliekat.

mimi21
17. jún 2009

idem trochu pozehlit, lebo uz nemam ani 1 plienku cistu, ozehlenu...
inac baby aj vy tak vela periete?
ja mam pocit, ze stale 😠 😠 😠
a je mi nejako zle od zaludka, dufam, ze som nieco nezjedla, a neprejde to na malu

mimi21
17. jún 2009

lady aj mne z jedneho viac tecie, skusala som sa zaklonit a lebo opriet do zadu, a trocha to zabralo
inac aj ja som mala pocit, ze mala bude mat reflux, lebo ona este aj take divne zvuky vydavala, tak krochkala 😒
ale vdaka bohu uz je to lepsie, klop, klop, klop, ale este stale spinka v noci s podlozenym matracom

monkap
autor
17. jún 2009

mimi: ja tiez stale periem ... a zehlenie neznasam ... ale akurat cakam, kym lenka zaspi a idem zehlit 😝

sssimi
17. jún 2009

Mimi aj mne malá už pekne reaguje a usmieva sa ako slniečko-no veď sme rodili v jeden deň 🙂 a aj ja nič iné nerobím len periem a žehlím ako debil-ale to aj pre to, že dávam malej latkové plienky, lebo bola z jednorazoviek vyhádzaná. No a najhoršie je že našho oblečenia mám už plný kôš a k nemu sa akosi neviem dostať 😖

Monkap tak držím prsty!!! Nech neplačká a nech jej je dobre pri krste 😉

Lady mne v nom teraz malinka spinká 🙂

ladywitch26
17. jún 2009

mimi, presne viem, o com hovoris. mala mi tak divne chrci obcas a aj je akoby zachripnuta. aj to su priznaky refluxu, to vtedy, ked vygrcne ale prehltne to naspat. a tiez cele dni nic nerobim, len periem a zehlim. obleciem ju do cisteho, tak sa mi pogrcka. prezleciem ju, vymienam jej plienku a ona uprostred toho zacne cikat. vsetko mokre naokolo. esteze mam tolko veci, inak by som musela prat aj dvakrat denne. vcera bolo horuco, sli sme na ambasadu vybavit rodny list. mala bola v autosedacke 7 hodin a hoci som jej dala len bodiky bez rukavikov a mala hole nozicky, aj tak to tak prepotila, ze som ju musela 4x prezliekat.a o podbradnikoch ani nevravim. tych denne miniem aj 6. esteze mi kamosky podonasali cele sady, mam ich hadam zo 15.sa mi to zdalo strasne vela, ze co s nimi budem robit, ale vidis, zidu sa.

monka, ja tiez zehlenie neznaaaasam. kedysi som robila aupair v anglicku a tam som musela zehlit. odvtedy mam z toho traumu. 😝

inak uz u mna bola zdravotna sestra, mame 4900g. za dva tyzdne sme pribrali 700g. aj mi povedala,ze to hned vidi na nej, ze pribrala, lebo sa jej zda vacsia. no ja to vidim na dupackach, ze su jej akosi mensie. tie uplne prve uz neoblecie 😀

mimi21
17. jún 2009

aj moja rastie ako z vody, vobec mi nepripada ako jednomesacne babatko 🙂

sssimi a z akych jednorazoviek sa ti vyhadzala? skusala si viac znaciek?
kamoske sa mala vyhadzala z pampersiek, tiez jej dlho trvalo kym na to prisla a teraz pouziva huggies a je to OK
no ja latkove pouzivam len na utieranie pusky, odgrgnutie a tak, ale stale mam pocit, ze su vsetky spinave
som zvedava na ten nedoplatok za vodu a elektriku 😎 😎 😎

sirinka
17. jún 2009

tak k tym vredom, vo vacsine pripadov sa grckanie upravi do tretieho mesiaca...takze to nie je dlhodobe...podla mna je to veeelmi zriedkava komplikacia novorodeneckeho refluxu 😉
ak ma babo reflux taky silny, ze neudrzi v zaludku vobec nic, jedna sa uz o chorobu a to treba riesit, hlavnym priznakom je prave nepriberanie babatka...takze ja by som nestresovala.

co sa tyka nosenia...klaru som nosila skoro nonstop kym zacala chodit...to mala cca 10kg...a da sa to...samozrejme, s nosicom je to o 300%pohodlnejsie ako bez, ale proste niektore deti su take...vyzaduju si neustale naruc svojho rodica...co narobite...aspon mam pekne svaly na rukach, ale tie som mala uz aj z roboty 😀

bambi7
17. jún 2009

cafteee babulky dala som fotky 😉

mimi21
17. jún 2009

aj mne dr povedala, ze kym mala pribera, je to OK, takze problem je naozaj len vtedy ak mimco neprospieva a nerastie
neboj lady, urcite sa to upravi, aj ked ta chapem, lebo ja som si myslela tiez ze mame reflux

bambi7
17. jún 2009

babulky my sme boli na sone koli refluxu a ze do 3 mesiacov je to bezne......treba len vydrzat

nasa vracala ale uz je to ok reflux nemame len minimalne

sssimi
17. jún 2009

Mimi taktiež z pampersiek, ale tuším už jej prestávajú vadiť. Možno bola pred tým vyhádzaná kvôli tomu, že jej boli tie plienky veľké a šúchali sa jej pri vrtení. Vyhádzaná bola len okolo gumičky na brušku a na nožičkách. Riťku mala čistú

sirinka
17. jún 2009

bambi strasne je zlata ako sa vam smeje 🙂 uz sa tesim, ked aj nasa zacne, ta ma zatial iba spankove usmevy...
nausnicky ste nechali nastrelit?

bambi7
17. jún 2009

ahoj siri dakujeme ....mame nastrelene to menej boli 😉 a nase nausnicky co ma kupene sa daju o 3t 😉

a ako sa mate babulky?siri nasa sa tak smeje casto je to smejo

jamaat
17. jún 2009

Ahojte.
Aj moja grcká čoraz viac. Ale nie sú to veľké množstvá. Ibaže to na nervy lezie, že je všetko furt ogrcané. Najmä tým natráveným mliekom.

Dnes sme nakúpili malej hračky v IKEA, perfektné sú. Ale aj tak sa pôjdem na pôjd pohrabať a nájsť hrkálky po staršej dcére, vtedy sa ešte predávali iné, nie tieto ťažké.

mimi21
18. jún 2009

dobre ránko 😵
ten moj poklad zase len spinká a spinká
večer od pol 9 do 4 a potom od 5 doteraz
pojdeme do mesta, tak som sa normálne stihla naraňajkovať aj namaľovať, tak konečne budem vyzerať aspoň trochu ako človek, lebo väčšinou nič nestíham

jamaat a aj ty si bola s malou v ikea?
ja by som sa už tiež išla niekam vyblázniť na nákupy, len sa mi zdá ešte maličká na to aby som šla s ňou, a bez nej sa mi veľmi nechce 😉

monkap
autor
18. jún 2009

dobre ranko,
mimi mne spinka podobne ... vecer od 10 do 5 a potom od 6 a zatial spinka ...
ja by som tiez nesla s malou do obchodov .... su to malicke deticky este .... nerada by som riskovala ochorenie 😝

bambi7
18. jún 2009

cafte babulky ako sa mate?

zuzkaprofant
18. jún 2009

cafte vasebaba tak dlho spinkaju moj rekord ma asi vcera ze spal 5hod vkuse inac tak 3 max 4 hodky a je hore ☹

monkap
autor
18. jún 2009

mne uz sa zobudila ... teda sa len mrvila, ale uz som si ju prilozila ... nasledovalo nase 5min kojenie a vec vybavena .... 😅

atima
18. jún 2009

baby...mate niektora doma babatko ktore ma vela vetrov, normalnu stolicu a stale tlačí? Pozerala som ten infacol, že ten by mu mohol pomocť, čo vy nato. Vie mi niekto poradiť? Už som z neho zufala pekne papa, ale stale tlačí.

emode
18. jún 2009

ahoj
my sme najviac prespali 4,5 hodky dnes v noci od pol desiatej do jednej len ale ja som vdacna aj za to ...
siri aj nasa sa uz tak smeje hlavne ked ju zbavujem zakakanej plienky ale neviem vystihnut okamih na fotku 😉
my chodime do obchodov, nemam ju kde nechat ked potrebujem nakupit 😖

silvia.t
18. jún 2009

atima ja som mala to iste a ani infacol ani espumisan nepomohol...az raz mi jedna mamicka poradila babycalm ten si neviem vynachvalit a je cisto prirodny

http://www.docsimon.sk/tovar/babycalm-15ml-konc...

jamaat
18. jún 2009

Dobré ránko.

Mimi, nebola som v IKEA, len môj chlop bol. Ale spoločne sme doma vybrali, čo kúpi, preto som použila množné číslo. Ale inak by som asi šla aj s ňou, veď teraz nie je nejaké chrípkové obdobie. A podobne ako emode, tiež chodím na nákupy s malou a či je to Kaufland alebo IKEA, to už je jedno.

monkap
autor
18. jún 2009

jamaat: nejde len o chripku ... patrik mal minuly tyzden nejaku virusovu infekciu ... virozy su rozne
😝