Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

henka76
15. máj 2009

mne zostalo ešte také riadne bruško,9kg,ale každým dňom sa mi zdá ,že je menšie 😒 musím normálne do obchodov dačo pokúpiť,lebo nič neoblečiem.

zuzkaprofant
15. máj 2009

dievcata potrebujem radu kamoska ide na sk tak si chcem dat doniest dake caje pre kojacie mamicky poradte mi co si mam dat aku znacku kupit a co este je dorbe pre babatko a ake vody pijete dakujem

emode
15. máj 2009

dualcore a henka to mate super 😉 my v noci aj 4x alebo mame krizu
my mavame krizu medzi desiatou a jednou v noci, potom horko tazko zaspi a spi az do rana ... ale teraz je aj doobeda nejaka nepokojna, bola prvykrat na teraske spinkat v kociku na 20 minut a budeme predlzovat, nechceli sme von kvoli tomu ocku ale doky povedala, ze uz mozeme ...

zuzkaprof ja pijem od Leros pre kojace maminky inak nie, zelene sa nemaju pit ...

zuzkaprofant
15. máj 2009

som si dala kupit aj vineu a korytnicku dojcensku vodu , a rozmyslam co este by sm zislo
to amte dobre mi spime tak dopol nociu tak sme hore do 3 a tak o 6 a tak o 9 a dookola takze spanok moj zadny len 3 hodky teraz je hore maly som ho obliekla do cisteho a pozera bo je zababuseny v kocariku
inac ked idete vonku jak babtko obliekate a co davate do kociarika iba deku , u nas je dnes zima asi 12stup tak ja ani vonku nejdem bo neviem co mam obliect aby neprechladol bo aj tak doma kycha

henka76
15. máj 2009

zuzkaprofant-ja pijem len čistú vodu alebo bezbublinkovú minerálku,doktorka kázala piť len čierny čaj,nie ovocné(ževraj aby nebola alergia na citrusy a iné ovocie).
aj my sa chystáme pobede von,len dnes je vetrík a bojím sa,aby nepršalo.
kočky poradte mi...ja mám chuť stále na sladké..ale čo si mám dať,ked všade je čokoláda?

henka76
15. máj 2009

zuzka-môj malý je v zavinovačke,deka a ešte vrch kočíka a oblečený ako cibuľa 😀

zuzkaprofant
15. máj 2009

ja pijem ovocne bo ze cierny je tak ako kava tak ja neviem co uz mam jest a pit poslala som martina kupit knihu s receptami pre kojacie maminy tak som zvedava ci nieco kupi

ja som mala maleho raz vonku a bol v perinke v deke nababuseny a kazdy tu mi kukal dokocara a sumeval sa nemci take daco nevideli oni mby len decku na neho dali taku ozdobnu a hotovo

ja sa bojim este snim chodit vonku ale ked sa oteply uz pojdeme chcem ist na dalsi tt ku kadernikovy tak urobime si stoho prechadku len enviem ci si dat melir alebo nie alebo si kupim len farbu a doma mi martin nafarby no neviem co mam robit

henka76
15. máj 2009

zuzka-aj ja čakám na lepšie počasíčko a veru kaderníčke by som mala ísť aj ja...ale asi zostanem len pri farbe,ved cez leto mi aj tak slnko vyťahá farbu,škoda melíru 😀

dualcore
15. máj 2009

zuzka ja pijem caje hipp alevo babylove...ja ich striedam a oba su dobre len ten hipp je sladeny. 😝
mne ostali 2kg po porode ale obleciem vsetko.brusko kazdy den stahujem nech mi neostane previs a uz sa aj pekne tvaruje tak som spokojna.
do kociara davam zavinovacku a do nej deku ked je chladno.
zuzi ja som vcera doslova zozrala polku cokolady a maly uplne v pohode.vraj sa moze jest vsetko ale len po troske a vsimat si ci dieta reaguje nejak zle na niektore z jedal.reakciu uvidis vraj po cca. 6-8h po zjedeni. 😉

zuzkaprofant
15. máj 2009

dualcore a aky mas pas no 2kg to mas super ja mam este 17kg..........xixix snad do konca roka schudnem

mystery7
15. máj 2009

kocky a nepadaju vam vlasy po porode? ja by som si tiez potoch chcela zafarbit vlasy, alebo dat melir, ale bojim sa, ze mi potom budu strasne padat vlasy 😒

zuzkaprofant
15. máj 2009

mys mne zatial nie tak uvidime

jamaat
15. máj 2009

Ahojte mamičky. Neodkladajte vychádzky von pre chladné počasie. Práveže keď je chladno, deti lepšie spinkajú. Len ich treba teplo obliecť. Ja dúfam, že keď porodím, nebudú akurát veľké horúčavy.

lluciaa
15. máj 2009

Ahojte. Monkap na prvej strane napísala mlieko ako nevhodnú potravinu pre dojčiace matky. Mne povedali, že mlieko môžem, tak ako je to???

dualcore
15. máj 2009

luci ja pijem mlieko normalne kazdy den 😝

vikykiss
15. máj 2009

😉 Ahojte kočky.Všetkým čerstvím mamičkám veľmi Gratulujeme prajeme hlavne veľa zdravíčka a mliečka 🙂
A čakateľkam prajeme nech to majú čo najskôr za sebou 🙂 😉

kvetinkaaa
15. máj 2009

ahojte!

nasa mala ma hnačku, aj sme boli dnes u lekara ☹ a dokrmovala som nutrolonom HA a ten mi grckala tak ani ten nemozeme. ale od včera vecera iba kojim a mala pekne spinka tak dufam ze nie je hladna...
a ze aj jedno uško ma citlivejsie tak mame kvapky. no je to horor báť sa o vlastne dieta. .. chuda moje male..

inak som netušila ze s tym kojenim je to taky problem....

mne teiz lekar povolil mlieko ale mam si ho prevarat tak tak robim.

vikykiss dakujeme velmi pekne 😉 krásne meno Maya, sa mi pači 🙂 ...ja som ze mária a to je hroznééé!!?!

pekny dnik pá

monkap
autor
15. máj 2009

lluciaa: ja som ten zoznam len odniekial skopierovala 😉
ale mne samej alergologicka zakazala pit klasicke mlieko pocas posledneho trimestra aj pocas kojenia (este pri prvom dietati) .... kvoli alergii, lebo ja som alergik a mlieko je silny alergen .... ale co je na tom pravdy, neviem

monkap
autor
15. máj 2009

ale mlieko v jedle napr. polievke, pudingy - jednoducho prevarene, ze mozem - rovnako ako pise kvetinkaa .. a mliecne vyrobky (jogurty, syry, ..) normalne ze mozem ... tu ide iba o mlieko v klasickej forme

monkap
autor
15. máj 2009

nas drobcek dnes zase spinka a spinka ... dufam, ze jej to vydrzi aj buduci tyzden, ked uz pojde mm do prace 😔

cipka
15. máj 2009

Pozerám, že sú stále otvorené 2 diskusie na máj...no, pripájam sa k väčšine mamičiek, ja som si urobila radosť 😉 na deň matiek a narodil sa nám chlapec s úctihodnými rozmermi 4 070 g a 52 cm. Trochu veľa, však?
A, pripájam sa ku gratuláciám mamičkám, ktoré medzitým porodili a želám hlavne veľa zdravíčka obom, pevné nervy, dostatok mliečka a už len radooooooooooooooooooosť

henka76
16. máj 2009

ahoj cipka-rodila si v nitre?ak áno,tak sme sa tam obišli.ja som išla v pondelok domov 🙂 prajem aj ja vám veľa pohodičky,zdravíčka a radosti 😉

zuzkaprofant
16. máj 2009

ahojte , cipka gratulujem to mas super ze babatko je uz take velke nas chrustik je maly v kuse je mu zima kym on bde mat 4kg tak aj jesen bude 😀 😀
dievcata poradte maly v noci tak placka nevieme si snim rady co mu je , pokakany nie je hladny tiez brusko masirujeme a stale placka ale az tak ze je fialovy potom sa ukludny na ciciku ale to za hodku kym si da povedat a da si cicik do ust a tak zaspinka neviem co je snim vcera sme boli v noci bezradny ale o 3 prestal plakat a spinkal az do teraz s prestavkami na papanie ale od pol noci do 3 stale plackame ☹

cipka
16. máj 2009

Vďaka Henka, ale mi sme sa neminuli, ja som bola s tebou na izbe 😀 😀 😉 Ako to zvladas doma s malym? Nas je zatial dobrucky (klop-klop)?

Zuzi, mozno potrebuje malý cítiť len maminku. Neskúšala si dudlík? Neviem, či si za to, aby dieťa malo dudlík, ale ak ti mám pravdu napísať, častokrát je to veľká pomoc, ak sa dieťa na to naučí. Možno by mu stačilo chvíľu dudlovať a upokojil sa. Avšak, dôvodov na to, prečo plače môže byť veľa, treba skúšať dokola. Ked nepomôže nič, tak znova vyskúšať to isté. Bohužial, prvé mesiace sú v tom ťažké, že nevieš čo malé dieťa chce a ked to teraz nechce o chvíľu to už nemusí byť pravda. A, ešte k tomu môjmu 4-kilovému, aj doktorka povedala, že je taký veľký ako 1-mesačné bábo, ale ten pôrod bol aj naozaj ťažký, lebo vytlačiť také veľké dieť nie je žiadna sranda ☹

lluciaa
16. máj 2009

Ja už neviem čo mám jesť. Všade píšu niečo iné a bojím sa aby som nezjedla niečo z čoho by malinkého bolelo bruško. V porodnici som zjedla kusok hraškovej polievky a potom sme plačkali. Vtedy nám pomohla sestrička, tá malého "vyprdkala" 🙂 Ale vraj je dobrý Espumisan L, máte s tým nejaké skúsenosti? Nežiadúce účinky tam nepíšu žiadne...

silvia.t
16. máj 2009

Ahojte mamicky pozeram ze rozoberate dojcenie,mam nejake postahovane recepty a rady ohladom toho,tak ak by nejaka chcela nech mi posle mail do IP a ja to preposlem 😀

monkap
autor
16. máj 2009

lluciaa: ja som espumisan kupila vcera ... ale este sme ho nedavali, tak uvidim ci pomoze ked budu problemy 😔

emode
16. máj 2009

lluciaa ani ja som zatial nic nedavala, ale postolky tiez robia svoje pisala jamaat ze zabranuju uniku vzduchu z criev aj stolice ja som si to vsimla pri malej akonahle ju uvolnim, pusti riadnu supu obcas aj mimo plienku 😀 potom je spokojnucka 🙂

mamartinka
16. máj 2009

ahojte.prepacte ze sa sem strkam.ale neviem ci do tejto temy nepisala niekedy ladywitch.ak ano tak dnes v noci sa jim narodila v Irskej porodnici o 1,47 nadherna Stanka z vahou 4170g.obe su v poriadku.

monkap
autor
16. máj 2009

mamartinka: gratulujeme ladywich 🙂 ... chodila do temy tesime sa na maj2009 .. okopirujem tam tvoj odkaz ..