Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
2. jan 2010

ahojte, monka, tak snad su to len zubky

aj Adamko sa dogula vsade, kam potrebuje, pripadne sa doplazi :-

ladywitch26
2. jan 2010

caute, ja az teraz vecer, lebo doobeda som este na dve hodky musela do roboty zbehnut nahodit objednavky do pocitaca, potom som zehlila a potom skoro dve hodiny zhavila drat s nasimi, lebo chceli vidiet vnucku.

inak co sa my budeme snazit presuvat kolenacky. pchaa, my sme si dnes vymysleli lepsi sposob cestovania. posadila som ju na puzzle na zemi a nemohla dociahnut na psa a asi sa jej nechcelo zvalit na brusko, tak sa zacala nadhadzovat zadkom a posuvat nohami, tak sa jej normalne podarilo presunut cely meter dopredu. a bohovsky sa jej to ratalo 😀 inak ked uz je na brusku, tak sa stale len tak pohupuje dopredu a dozadu na kolienkach, ale posuvat sa vie len dozadu. dopredu ani centimeter. a tiez sa stavia tak na spicky, ako keby robila kliky. zadok dohora, tak neviem, ci sa na to lezenie rovno nevykasle a nepostavi sa rovno na nohy 😀

a tiez badam, ze uz zacina registrovat, ked nie sme pri nej. minuly tyzden som sla rano do roboty a muz ju vzdy zoberie k oknu, ze zakyvat mi. no a len co som zasla za roh, tak taky jakot spustilaaaa. a len mamamamamaaaaa.
a vecer ziadne take,ze ulozit do postielky a odist z izby. vcera mi pustila sirenu, ale akonahle som vosla do izby, tak stichla, hodila vitazoslavny usmev a kym som bola pri nej, tak do par minut uz spala. a dnes som ju nakrmila ale nevyzerala,ze by sa jej chcelo spat, tak som ju ani nesla dat do postielky, lebo by bol vreskot, ale bola strasne zlatucka. sedela mi na kolenach, opreta hlava o hrud, chvilu ma capala po tvari, pozerali sme telku a zrazu len citim, ako sa mi zosmykla na operadlo sedacky. zaspala ako drevo. 😀

iinuska
2. jan 2010

lady, mam kamosku a jej mala nelozila, ale zacala rovno chodit 😉

ladywitch26
2. jan 2010

inus, my s obidvoma segrami sme tiez vobec nelozili, len sme rovno chodili. tak to mame asi v rodine 😀

ludmilabb
3. jan 2010

ahojte, dobre rano 🙂
noc bola rusnejsia ale co uz, chce sa mi spat no to nie je ale ziadna novina 😝
Sofia sa uz zacala davat na styri a pekne sa posuva dopredu, ozaj zo dna na den pokroky ale sudy nevala, velmi malo sa prevracia a z chrbta na brucho len minimalne

zuzkaprofant
3. jan 2010

ahojte mi sme mali otas noc maly vysoke tepltoy neustupovali tak sme pohotovost volali a ty poslali dokyho deckeho tak mame daky virus dychacich ciet ci co lebo maly hrozen tazko dycha a kasle sopel uz dako ustupil ale hlieny ma poiadne ze vrackal nam vkuse ja som hotova bola ze uz aj mna trebalo atovat a muz det´to christianko hotovy chudatko moje len chrapcal palckal vkuse do rana ho muz na ruckach nosil a teraz ja som hore a ho kolisem nech pospinka troska ale neprajem nikomu

vkuse nas navsteva musi nakazit bo niektoryych rodicov by som vytrepala chodia ku nam s nakazenymi detmi co som kazala kazdemu ze ani so soplomku nam nemaju chodit ale oni ze to som hypochonder asi a potom mam doma pohotovost vkuse uz asi kazdeho pri dverach budem kontrolovat lebo tak sa neda bud hnackami nas nakazia ze 2 tt ratujem maleho potom seba a teraz toto 😠

iinuska
3. jan 2010

dobre ranko, u nas noc klsika cca kazde 2 hodiny hore.Ale dnes aspon nebol rano uz o pol 7 hore, ale prebrala som sa o 8 a Adamko si blabotal na brusku a nakukal na mna 🙂

zuzka, u nas bola minuly tyzden navsteva a synovcova manzelka riadne kaslala, a vraj to nic nie je, ze uz dlho kasle. Vcera som sa dozvedela, ze ma zapal priedusnice. 😠
tak rychle uzdravenie malemu drobcekovi

jamaat
3. jan 2010

Zuzka, tak to musíte mať ťažké. A nedajú sa mu ani odsať hlieny, že mu to zateká?? Ak má husté, vyskúšajte Sinupret, je to bylinkový sirup a je super!

ludka, tak Sofia ide nakoniec ešte predbehnúť kopu rovesníkov! 🙂 .........Emka má zodraté kolienka, nejaké kolenačky by sme jej mali vymyslieť 🙂

emode
3. jan 2010

jamaat svagrina davala malej kolenacky take podobne ako na volejbal 😀

my zase len dozadu a posadit sa, dopredu e-e na styroch sice peruje ale nic viac, tak neviem, kedy zacneme lozit 😕
ale emka a sofia ludkina su riadne sikovnice 😀

zuzkaprofant
3. jan 2010

kto vie po nemecky doky vravel ze maly ma krupp syndrom ked osi to damdo slovnika je to zaskrt ☹

jamaat
3. jan 2010

Záškrt?? 😲 .....To ešte existuje? Ja to poznám len z kníh.

ludmilabb
3. jan 2010

zuzkap 😅

Janka preco by isla Sofia predbehnut ostatnych, vsak ona je taky lenosko oproti Emke sama si videla,
vsak lozia, plazia vsetci a my sme zacali len teraz a prevaluju sa tiez, Sofia je taká bôčiková

jamaat
3. jan 2010

http://www.meduniqa.at/Medizin/Erkrankungen/Kru... ..........................preložila som to ako zúžený zápal hrtana a priedušnice. Proti záškrtu sa očkuje.

jamaat
3. jan 2010

ludka, no lebo začala tak náhle a už sa aj púšťa loziť. Mnohé sa len zodvihnú a viac nič, len sa kývajú....ako emode písala.

zuzkaprofant
3. jan 2010

jamat si si ista bo mne furt zaskrt vyskakovalo ked som si to prekladala ja neviem az tak dobre choroby po nemecky ci znamenaju
dik jamat idem si to precitat bo som citala nieco podobne malicky dako zaspinkal tak apson ked pol hodku pospi bude dobre len mi nechce nic papat

to ho ta navsteva s uk nakazila lebo ih maly tak kaslal a soplil a oni ho biom liecini to zanmena ze ani sopel neodsali ze sam vyjde 😠

jamaat
3. jan 2010

zuzkap, proti klasickému záškrtu sa očkuje plošne, takže sa to skoro vôbec nevyskytuje. Na Slovensku sa vyskytol naposledy r. 1980. Daj si do vyhľadávača laryngotracheitída.

ladywitch26
3. jan 2010

zuzka, proti zaskrtu sa ockuje vsade v europe, myslim ze jedine vo svajciarsku sa nemusi, tam je na rodicoch, ci daju dieta zaockovat. a mimo ineho, zaskrt ma ovela tazsi priebeh.
teraz citam o tom kruppe, je to vlastne zapal hrtana, laryngitida. virusove ochorenie, takze antibiotika uplne zbytocne, neucinkuju. vela tekutin, ale bacha, nie teple, skor studene, maximalne vlazne. zmiernuje to opuch. teplo moze zhorsit opuch, zuzi sa hrtan a to je nebezpecne, moze sa zacat dusit. vtedy treba hned do nemocnice s takym malym. odporucaju dieta lepsie obliect a posadit do chladnej, vlhkej miestnosti. otvorit okno a na radiatory dat zvlhcovace alebo mokre uteraky. po par dnoch to prejde, ale bohuzial, ak to uz raz dieta dostalo, tak sa to zvykne opakovat. cim je dieta starsie, tym to ma miernejsi priebeh, po 5tich rokoch uz byva pokoj od toho.
tot vsjo z mudrej knihy 😉

jamaat
3. jan 2010

Ano, potvrdzujem, laryngitída sa zvykne opakovať. Sesternicin syn to mal.

zuzkaprofant
3. jan 2010

no tak ste ma potesili aj doky nam kazal ist s malym v noci vonku len ja som sa bala bo ma teplotu aby sa nepohorsilo tak sme nesli bo vonku bolo minus4 o 3 ranokeby mi maly nieco chcel vypit ani zemlicku nechcel plackal ked kusal do nej a potom ju vyhodil
idem si to precitat na nete

dupinka
3. jan 2010

Ahojte!

my máme konečne vonku prvý zub!!

A druhý sa derie. Zuzka, skoré uzdravenie malému 😉

jamaat
3. jan 2010

zuzkap, keď to má opuchnuté a bolí ho to, treba dávať papať skôr riedke. A hlavne tie tekutiny!

zuzkaprofant
3. jan 2010

jamat on an nic nechce len mleicko alebo vodicku cistu som tsi to precitala no mam dost chudatko moje idem mu dat vlhky uterak na postielku

ladywitch26
3. jan 2010

inak vyhlasujem, ze ten skaredy ekzem na zadku je uz ovela lepsi. pomohol sudocrem, uz to nebolo po nom take zapalene. teraz je to uz len ako sucha koza, a dokonca som tu v lekarni nasla oilatum, tak jej to teraz tym natieram.

ladywitch26
3. jan 2010

inak zuzka, nielen pri laryngitide, ale celkovo pri nadche ja malej vzdy prehodim na postielku mokru plachtu na noc a znizim teplotu v izbe. a este pri hlave podlozim nohy postielky knihami, nech je trosku nasikmo. muz bol chory na priedusky, ked bol maly, dokonca bol ako 5rocny v tatrach na lieceni a tam doktori robili to iste

zuzkaprofant
3. jan 2010

no musim dako zvysit postielku asi tak jak ty lady to bude naj lebo ja malemu ked je v postielke pustam alarm keby nahodou sa nenadychol tak bude pipat

ladywitch26
3. jan 2010

zuzi, to sa podla mna nemusis bat,uz je dost velky.ak sa mu nebude dat dychat nosom,tak bude ustami.

hoogy
3. jan 2010

dupi gratulujem k prvemu zubu 🙂 aj nam tak isiel jeden za druhym....moc ste si vytrpeli?

hoogy
3. jan 2010

jamaat tie kolenacky sa daju bezne dostat aj nas maly mal uplne zodrate ked zacal lozit teraz uz pomenej lozi takze je to lepsie,ale celkom vtipne v tom vyzeral 😀 my sme to kupili v alltoys

jamaat
3. jan 2010

hoogy, veď uvidím, zatiaľ to nie je až také akútne.

iinuska
3. jan 2010

ahojte 🙂

my sme boli vonku, nikde nikoho nebolo,vsetci cucali doma v teplucku,dobre kosa, len s jednou mamickou s kocikom som sa stretla aj 2 x