Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
12. jan 2010

simi, moja po zobudeni vydrzi tak pol hodinu sedkat na zemi, ale tiez uz len v choditku. a lieta ako sarkan v tom.

iinuska
12. jan 2010
zuzkaprofant
12. jan 2010

nedavate deticky tam na zem nech si same pochodia po 4 nozky lebo tak sa ani same nenaucia

ja som tiez rozmyslala ci kupim bezku le radsej nie kupim len tu pomocku na chodenie taky vozik co bude tlacit

iinuska
12. jan 2010

my nemame choditko. Snazim sa aby bola co najviac na zemi, nech posiluje, ved este ani sam nesedi 😒

ladywitch26
12. jan 2010

zuzka, ja ani moje dve segry sme nelozili po styroch. mali sme bezky a aj bez nich sme potom chodili dost rychlo. a co ma muz synovca 3rocneho, tak on nemal bezku a len co zvladol sedenie, tak sa zacal sam tahat na nohy chodit. na brusku nebol vobec, jeho to proste nebavilo, tak tym padom sa lozit po styroch naucil az par mesiacov po tom, ako vedel chodit. tragediu by som z toho nerobila

zuzkaprofant
12. jan 2010

ja len ze bezka nie je dobra na chrbatik pre babatka co viem mne to ani doky neodpoucala

monkap
autor
12. jan 2010

my tiez nemame choditko ...

sirinka
12. jan 2010

ja choditko mam ale dobre schovane....ani jeden lekar sa mi o tom pozitivne nevyjadril, takze naco predbiehat vyvoj, ked pride cas, nacia sa chodit, uz budu dostatocne pevni a hotovo 😉

sirinka
12. jan 2010

iinuska super sedacka 🙂

sirinka
12. jan 2010

tak prave skusam polohu manduca na boku a je super 🙂 tusim aj v obchode to bude praktickejsie ako ked som ju mala na bruchu...

zuzkaprofant
12. jan 2010

sirinka ja som skusala minule ale som zle pozapinala pasy neviem to dobre dat ako blondika som kukala na ten navod🙂))

Ja uz hodku hladam flasu lucky neviem kde som ju dala 😎

monkap
autor
12. jan 2010

ja si ju poriadne neviem dat ani na chrbat 😝 sa bojim, ze mi spadne 😝

sirinka
12. jan 2010

monkap na chrbat je este asi skoro... 😉

zuzkaprofant
12. jan 2010

to som na chrbat ani neskusala ja klasic davala le dlho som maleho v tom nemala uz dako mi tak nechce byt chce sam si chodit ja uz ho skusam sem tam ked neviem co snim za rucky a tak chodime a on pekne nozky preplieta 😀

iinuska
12. jan 2010

sirinka, dlho sme , alebo som vyberala 🙄 ,

dupinka
12. jan 2010

Ahojte!

my mame chodiaci pultik, maly sa o neho obcas oprie, ked chce stat, ale este ma slabe nozky, podopieram ho ale dlho mu to nevydrzi. Ako chodak to vyuzivat nechceme...
Zuzkad, to "tuki-tuki tukalo" ci ako si to pisala, to nepoznam 😒 Unas leti Kukulienka a Smeli vojaci a tiez vsetky klasicke recnovanky. Moj MM sa len cuduje, ked mi napadne nejaka nova, ze kde som to doteraz v tej mojej hlave nosila.

emode
12. jan 2010

tak poobednajsie zaspavanie v postielke 5 minut, ale netesim sa este, urcite nemame vyhrate ... no aj maly uspech potesi 😀

zuzkad
12. jan 2010

tak uz sme doma dobre som zmrznuta na kost, dobra kosa je vonku, ale aspon sme boli na cerstvom vzduchu.

Mne maly spinka v kociku aj dve hodiny v pohode, ma rad kocikovanie a ked je pekne a nemrzneme vydrzime sa flakat aj dve tri hodiny 🙂 🙂 🙂 co som rada, lebo cim je dlhsie vonku o to viac je spokojnejsi a vecer mi pekne zaspinka.

ja mam sice doma choditko, ale maly bol v nom asi dva krat ..nepaci sa mu v nom a ani mne osobne sa nepacilo ako sa v nom chuda trapil, mne este nelezie a ma k tomu kusok, tak ako sirinka pise nebudem predbiehat vyvoj, mne sa paci, ze je este taky babatkovsky a len sa prevaluje o to viac si ho uzivam ako batola 😅 😅 😅 😅 sem tam ma troska skrie, ze niektore deticky uz aj stoja, ale aj doki mi povedala, ze vyvoj dietatka nie je sutaz s druhym dietatkom a nic nerobit na silu vsetko sa nauci a ma pravdu 🙂 🙂 🙂

vo stvrtok idem na klbyky tak drzte paste, aby mal maly vyvinute jadierko uz aj na druhej nozicke, lebo este stale na jednej nemal preto este chodime na kontrolu 😖 😖 😖

ladywitch26
12. jan 2010

zuzka, keby mi v bezke nestala, tak ju do nej tiez este nedam, ale ona normalne vydrzi stat uz aj dve minuty bez toho, aby sa oprela, za ruky ked ju drzim, tak tiez uz par krokov spravi a uz sa narodila dost pevna, tak si myslim, ze je to v pohode.

inak sa akurat na nej smejem, lebo jack je z nej uz na prasky. prave ho v tej bezke zatlacila do rohu a on chudak stepuje a snazi sa nejako odtial dostat a ona ho bacha po usiach a rehoce sa na nom. uz pred nou nie je v bezpeci ani v pelechu, lebo minule mu aj donho vliezla 😀

iinuska
12. jan 2010

zuzka, tak sme na tom podobne s klbikmi. Mne doktor hovoril, ze to ma cas aj do 10 mesiacov. 😉

monkap
autor
12. jan 2010

siri: na chrbat este nie? som myslela, ze od 6 mesiacov sa moze ... raz sa mi ju tam uz podarilo dat, ale tak nesikovne ... no hroza .... tak to teda necham este tak .... na bruchu je to najpohodlnejsie .... a od kedy sa moze na chrbat?

dm1
12. jan 2010

siri ty mas skusenosti s manducou - myslis ze by tam mohol vydrzat maly aj nejaku tu kratku turu po horach? myslim tak na jar-leto. neviem ci sa to oplati kupit teraz alebo pockam az na druhe mimi

mne choditko vyslovene zakazal doktor na neurologii a tiez povedal ze by ich zakazal normalne predavat...

dnes tu bola kvetinka s malou Miskou tak na seba drobci kukali. Sa ale bojim ked sa hra s nou alebo aj co ma "kamosku" NIkolku lebo ho strasne zaujimaju ich nausnicky a sa bojim aby ich nepotiahol a neublizil im

dnes som 1x dala trochu poriku do mrkvy a ziadna slava.... spapal sice 130g ale uz som prestala davat lebo ho normalne natiahlo a vypluval to. to este nerobil. nechuti mu asi. no esteze ked som to vcera varila tak som por zamrazila zvlast a nie vsetku zeleninu spolu - mohla by som to vyhodit. som si jak popoluska pripadala ked som to triedila podla zeleninky - len som varila take ktore len po troske pridavam spolu s mrkvou tak som to nechcela naraz mrazit to by tam bolo moc petrzlenu a poru

maly ma na rukach pri pliecku nejake fliaciky - najskor som si myslela ze som ho hadam silnejsie chytila a ma modrinku ale neee je to fliacik cerveny jak ekzem.... natrem to hydrolotiom a uvidime

sirinka
12. jan 2010

monkap na chrbte az ked babatko uz pevne, samostatne sedi.
dm1 samozrejme, manduca je na to ako stvorena, prave to aj bol dovod, preco mame manducu aj patapum, aby sme mohli nosit obidve....takze aj ked ti uz bude matko behat, tak ked sa unavi, zoberies ho do manduce. je skladna a lahka, nemusis sa trapit s kocikom....

lady neviem, co povazujes za dost pevne, ale vseobecne sa povazuje za dost pevne na sedenie az ked sa dokaze samo posadit, to iste plati aj na statie a chodzu....takze nie ze ked ju/ho posadim ci postavim a vydrzi, tak je pevne, ale ked to dokaze samo dietatko. ani vodenie za rucicky nepovazuju niektori odbornici za prave najlepsie vo vyvoji chodzi...

zuzkaprofant
12. jan 2010

sirinka ja tiez na manducu nedam dopustit stala dost ale sa oplatila ja bez nej ked bol mini tak by som neporobila nic
maly mi chce len na ruckach spinkat uz tak taha od kedy bol chory 😀 uz vie co je dobre si vsimam a si vybojuvava a ja dobra dusa povolim stale co mam robit.xiixi

idem bo placka v postielk zistil ze to nie su rucky 😀

ladywitch26
12. jan 2010

no inak s tymi manducami som aj ja spekulovala teraz, ze jednu na chrbat a druhe dopredu, ale ked som si zratala, ze stanka uz teraz bude mat pomaly 10kil, druhe tiez nejake to kilecko, tak to neviem, ci by som ich zvladla. zas taku kondicku nemam 😝 asi radsej kupim ten kocik pre dve deti,co su za sebou.

zuzkaprofant
12. jan 2010

lady alebo velku v kocariku a malu v manduce 😀 😀 lady do kedy budete v irsku a kde presne ste a sa aj stretavas so slovenkami?

ladywitch26
12. jan 2010

zuzka, asi velmi dlho. domov sa nemam preco vracat. nie som typ, zeby som musela kazdy den navstevovat rodicov, prakticky niekolko krat do tyzdna si zavolame cez skype, takze v kontakte sme a tu uz mame zazemie.
sme uplne na juhu a mam tu akurat slovenskych susedov, ale inak tu slovakov vela nepoznam. muz ma par kamaratov z futbalu 60km od nas, tak ich obcas ideme navstivit, ale inak som v kontakte s babami len cez konika,co su tu v irsku. lebo sme dost roztrusene, vacsina v dubline, co mam tri hodky cesty.

inak zajtra sme mali ist prvykrat do toho materskeho centra, ale aj tento tyzden je zatvorene kvoli pocasiu. dnes nenormalne fuci a leje. aj obchody zavieraju skor, lebo cez den su cesty zatopene a len co sa zotmie,tak je z toho hned lad.no a vsetci maju letne gumy, tak na tom sa velmi soferovat v tom neda.

zuzkaprofant
12. jan 2010

lady na stalo nechcete ostat?Ja ze si blizko dublinu,

dm1
12. jan 2010

baby od zajtra maju v tescu v akcii aj prikrmy hami, hipp, sunarka 2+1 zadarmo. aj kase maju zlacnene a tiez tie pampersky co tu boli uz spomenute

zuzkad
12. jan 2010

lady 😀 😀 😀 budes ako indianska babicka 😉 😉 😉 ...inak ked pises o psikovi 😀 😀 😀 dnes som zazila super vec som pozerala ako puk 😕 😕 😕 krmila som maleho ( ryza, kukurica, kura a mrkva ) kusky a taka kasa to bola...ako vzdy nas psik prosika pri krmeni a sedi vedla maleho a caka co dostane... malemu som davala po lyzickach ked tu zrazu sa maly natiahol a nabral si do pasticky jeho jedlo ja som ani nestihla dat misku dalej..a s tou pastickou plnou jeho jedla naciahol rucku na nasho psika a ponukol jej...samozrejme nasa potvora hned zacala oblizovat mu celu past...chuda male moje asi ho uz nebavilo pozerat sa ako pri nom pes prosika a tak sa nastval a dal mu jest 😀 😀 😀 no paraaada 😉 😉 toto by bolo naozaj video 😀 😀 😀

inuska tak som hned kludnejsia, ze nie som v tom sama ...teda jadierka, ze este nemame ...vlastne este jedno 🙂 🙂 ked do 10 mesiacov je cas tak som kludnejsia 🙂 🙂 🙂 🙂

ja som manducu nepouzivala a ani ju nemam,....ale po pravde...ja som trdlo makove a nejak netusim akoby som to mala viazat 😝 😝 😝 u nas je kocik a doma sa nejak nepyta nosit, staci, ked sa vidime 😅 😅 😅