Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
27. feb 2010

ahojte 🙂

ja som si konecne dnes sadla...mala som perny den...najskor som upratovala, cistila som klietku morcatam, psika som kupala, vycesavala a strihala ...cize pol dna prec...a vecer som este piekla zakusok, lebo zajtra pride navsetva k nam, tak aby si mastrtili 😝 😝

teraz som este robila drahemu tatarak...pred tym samozrejme maleho kupala, krmila a dala spinkat..uz aj spinka...teraz sa pripravujem na zmrzlinkuuu a potom sa idem pomaznat s morcatkami, lebo dnes som sa im malo venovala...ale jeden uz zacina byt ochoceny..aj sa ozve ked vojdem do izby...ten druhy je bojko este predo mnou uteka a plasi sa, ked pridem ku klietke 😅 😅

niiiiic nie je v TV klasika 😠 😠 😠

ked tak rozmyslam o papani mojho maleho...asi uz papa vsetko...dnes mi zbastil plny tanier cestovin a maska na stave...zboznuje to...potom banan, kolacik atd atd...strasne sa rozjedol 😀 😀

ladywitch26
27. feb 2010

emode, tak mangovy dzus aj ja moooozem. 😝 😝 a najlepsi je taky cerstvy, jedna firma tu robi organic, cize bio aj jablkovy, len sa rychlo rozchyta. nastastie hned rano ako pride, tak poviem kolegyni, nech mi odlozi a ona ho niekedy ani nevylozi do chladnicky, ale necha mi ho v mojom kombi v chladiacej miestnosti, kde mam zasoby tovaru do mojich sekcii. no, obcas je vyhoda pracovat v obchode 😀

a jeden miestny podnikatel, jeho otec dokonca vlastni titul sir, a polovica pozemkov je jeho, tu ma obrovske ovocne sady, a je to priamo za nasim domom. a oni nielenze predavaju jablka do obchodov v celom irsku, ale aj vlastny must z toho robia. je sice drahy jak slak, 3,50€ stoji sedemdecka, ale dobryyyyy, lebo je tam len stava a nic ine.

ludmilabb
27. feb 2010

no ja viem ze mango sa moze len ma prekvapilo ze v napise bolo jablko-broskyna ale manga tam bolo len malinko

juska vcera som bola a bolo super sice na hodinku a pol ale konecne som debatovala o veciach, ktore som uz sice davno nerobila no ale verim, ze coskoro budem 😵 😵 😵

ladywitch26
27. feb 2010

zuzka, mne sa mojho irskeho morciaka dodnes nepodarilo ochocit. on je taky divy, stale hryzie. a nevychovanec, mam ho chvilu na rukach, tak uz mam mlacku. ved aj stanku musim drzat od neho dalej, lebo sa bojim, ze ju cvakne. tie doma,co som mala, tie boli take pritulne, aj dve hodiny som ich mohla nosit na rukach a vydrzali, kym som ich nedala do klietky, a toto je ako z divych vajec... 😒

jamaat
27. feb 2010

Ahojte.
Tak torty som ja robila minimálne 14, keďže Monika má 14 rokov. A dobre jej vychádza dátum narodenín - 20.10.2010 sa stane občiankou, bude mať 15 rokov.

Surovú mrkvu som ešte nedávala.

emode, ty si bola vo Venezuele?? Tak to mi musíš porozprávať. Mojim snom je Peru, Bolívia, Venezuela, Mexiko.

zuzkad
27. feb 2010

lady tieto morcata su uz chvala bohu naucene na ludi, cize nekusu vobec...jeden mi dokonca oblizoval ruku..len su este dost plache a ked si ich chcem vziat na ruky tak predo mnou utekaju ☹ ale vcera som si vzala toho odvaznejsieho na ruky a celkom dlho sa nechal hladkat a mojkat cca 20 minut, co ma potesiloen druhy sa taha odo mna prec stale ☹ ☹ ale vsimla som si, ze ked si vyberiem jedneho, ten druhy ho hned hlada a vola ho ...take je to zlate 😅 😅 teraz som si ich chcela vziat na ruky a najskor som sa zlakla, ze sa biju..a oni sa hrajkali 😅 😅 tak sa nahanali a skakali 😅 😅 dufam, ze sa nezacnu mlatit neskor, lebo osmaci sa pustili do seba par krat 😝 😝 😝

inak riadneee chute mi robite s ovocnou stavou 😝 😝 😝

ladywitch26
27. feb 2010

zuzka, vraj ak samci nepridu do kontaktu so samickou, tak budu v pohode. len im nikdy v zivote tu samicku neukaz, lebo to zacnu chlpy lietat. inak som raz mala parik, kde bol samec vyslovene pod papucou. on bol taky plachy a ona dominantna.proste ak ona cosi chcela, tak on sa musel prisposobit, no som sa na nich nasmiala 😀

jamaat, no super datum. inak aj moja segra je v ten den narodena, len ona bude mat 27 teraz.

a venezuela, peru atd, to by pre mna nebolo. prilis teplo 😝 ja som aj na slovensku v lete umierala. a maximalne mi vyhovuje prijemne irske mierne podnebie. v zime nula, v lete 20 stupnov.... 😀

emode
27. feb 2010

ludka teraz neviem, ci preto, aby si sa citila lepsie, alebo ako inspiraciu ...

jamaat boli sme sice, ale klasicka dovolenka na Isla Margarite, keby som vedela skor, tak urcite volim kombinovany, ale aj tak sme videli dost 😀 Sri Lanka je krajsia 😀 😀 😀

zuzkad
27. feb 2010

lady ja by som im ani nemala od kial samicku ukazat 😀 😀 pocula som aj ja, ze pokial nebude samicka, nemali by sa dvaja samcekovia bit, tak dufam, lebo ked sa osmaci pobili tak som mala stres ako hovado...az som sa bala, ze sa pozabijaju, normalne lietali po celom akvarku a kusali sa a ja som skoro plakala, ze si nieco spravia 😕 😕 😕

ludka zaujimava tema...aj ked mi az srdce stiahlo ako to autorka temy popisala, ze sa boji, ze nervoch malemu ublizi 😕 😕 boozenko to aj ja mam sem tam nervy, ale pri najhorsiom si zandavam alebo trochen hlasnejsie okriknem maleho, ale ked uz vela place tak mi je ho skor luto a mojkam ho zatial to u nas zabera 😉 😉

emode
27. feb 2010

ludka ja som uz tiez parkrat vyletela na malu ... len ked som potom videla tie jej oci a plac, nebolo mi vsetko jedno, ale tiez to tak robim, ked je zle, tak ju radsej necham na chvilu samu aj ked reve, a az potom k nej idem ... najhorsie ked som doma sama ☹ ☹ ☹

zuzkad
27. feb 2010

ja som bola nervna prve dva mesiace...nejak som bola mimo, unavena, mlieko a kojenie ma trapilo...mala som pocit, ze som uuuuuuuplne na nic mama...bola som total neschopna a depky boli denne ...potom som nejak nasla system...naladili sme sa s malym na jednu vlnu a spolocne nam to ide az do teraz klop klop klop...ale su dni, ked vstane s naladou pod psa a len mrnka a mrnka...a mne uz huci v hlave vtedy sa jedujem ale ak zvysim hlas na maleho tak uz viem, ze je cas nieco robit, lebo chytam nervy...tak sa snazim rozveselit maleho a u nas v zlej atmoske zabera najviac tancovanie...aj ked nie vzdy je naozaj na to nalada... 😝 😝

ladywitch26
27. feb 2010

emode, ja zurim akurat ked ju mam teraz prebalit, lebo sa mece ako ryba na suchu. to je ako prebalit krokodila niekedy.a ona zacne tak nervacit, ze je az fialova, ale to uz si nevsimam, lebo ked za akoze zachadza od revu, tak sa aspon nehybe a mozem ju zapnut. inak ma uz ten jej rev nejako nevzrusuje. viem, kedy len zuri a to proste odidem flegmaticky z miestnosti a ona sa hned skludni. ale potvora, dost to zacala zneuzivat na muza teraz.

emode
27. feb 2010

sofia tiez zacina castejsie zurit predtym to nerobila ale teraz sa prehne do takeho obluka ked ju napr chcem zobrat na ruky a ona ma na mysli nieco ine ... (nieco ine rozumej prso ... 😅 ) alebo kope ked ju prebalujem ale to staci prisnejsi pohlad, pridrzim ju riadne pevne tak prestane ... mne je to jej zurenie skor na smiech len neviem, ci reagujem spravne aby som ju v tom nepodporovala ...

inac zuzkad tiez prve tri mesiace boli asi najhorsie ... a potom ked jej isli zuby od pol roka ... ☹

ladywitch26
27. feb 2010

emode, tak u nas ten prisnejsi pohlad absolutne nezabera, ona ked zuri, tak ma zavrete oci 😀

zuzkad
27. feb 2010

take nervy pri prebalovani poznam aj ja ...nema rad, ked mu chcem natriet prdelku, to sa tak prehne, ze nemam sancu a krem na sadocek je po celom jeho telicku, len nie na zadocku 😀 😀 ale aj ked ho mam na rukach a chce ovladacku, mobil ci buchat po PC tak to ho nepustim a tak sa zacne nervovat, ze sa az prehne do zadu...a napne nohy...take male a take jedovite to je 😀 😀 tiez sa na tom sem tam aj smejem, ale dufam, ze tym nic nepokazim 😝 😝 😝

emode nooo na prve mesiace si viem spoment dooost dobre...tazke obdobie...hmmm nieco nove, velka zmena v zivote...nervy stres, unava a este aj depky z postavy uuuuuf...aj teraz su dni, kedy mam doost, ale ked maly zaspinka a ja ho idem pozriet a vidim toho maleho cloviecika ako spinka spokojne az mi ide srdce vybuchnut z hrude ako ho luuuuubim mooooc 😅 😅 😅 😅 😅 inak pre mna bol maly velkaaaa zmena v zivote a este aj necakana 😀 😀 😀 ale nelutujem ani na sekundu...on je proste zazrak moj 😅 😅 😅

booze na joj.ke davaju vojnovy film a ja vojnove filmy nenavidim 😝 😝 😝 des ta vojna 😠 😠 😠 😠 😠

ladywitch26
27. feb 2010

akurat v telke davaju umucenie krista, co reziroval gibson. no hnusny krvak, ani pozerat na to nemozem. 😝

zuzkad
27. feb 2010

ja som to lady pozerala avnejsie na vianoce alebo po vianociach to davali a doost surove to bolo 😝 😝 😝 ja skor komedie mozem, aj ked aj horor si rada pozriem 😉 😉

emode
27. feb 2010

dobru nocku babule 😔

jamaat
27. feb 2010

Tak ja som dnes Emku prebaľovala postojačky a bolo to lepšie, ako s ňou zápasiť poležiačky. 😅
A zúrenie poznááááme! Aj moje, aj Emkine. 🙂

ladywitch26
27. feb 2010

jamaat, ja som uz tiez rozmyslala prebalovat ju postojacky, ale ked ona nielenze neobsedi, ale ani nepostoji chvilu a zakakanu ritulu treba aj poriadne poutierat a to v stoji nejako nejde... 😒 tak sa zurime, alebo ked je doma muz, tak jeden prebaluje a druhy vseliako mozne zabava. normalne dvaja s nou mame co robit 😀

zuzkad
27. feb 2010

ja ked prebalujem tak som komplet dokopana, lebo to je obrovska zabava pre Nica kopkat si do maminky 😝 😝 😝 ...samozrejme, ze sa tocime, krutime a nehovorim o tom ako ked sa zameram na ritulku a kremujem a maly mi taaaak dobre prdne, ze mi az vlasy odveju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no paraaada 😀 😀 😀

idem ja tiez do hajan, lebo 7,30 mam budicek ked nie skor, lebo sa cas podozrivo skracuje na 7,00 dufam, ze sa to tam zastavi uz lebo vstavat o takej piatej by som nechcelaaaa.... 😅 😅 😅

dobruuuu 😉 😉 😉

sssimi
27. feb 2010

Ahojte!
Lady ja som bola na umučenie krista v kine-pôvodne sme šli na animák 😀 A zistili sme to až keď sme mali v rukách lístky, že na čo sme sa to dostali...

My máme tiež riadne súboje pri prebalovaní 😠 😠 Už ma pekne z toho bolia kríže sakra.........

ladywitch26
27. feb 2010

simi, no tak to ste mali dobry sok v kine 😀 to asi ako moj muz. som ho vytiahla na 28 weeks later, podla ukazok v telke som myslela, ze nejaky katastroficky len, lebo stale tam hovorili o nejakej katastrofe, a nakoniec mi muz skoro usiel odtial. on horory nemusi vobec. a hned prvych 5minut filmu total brutalnych, sama krv dokola, hryzli sa tam jak besni, muz si len oci zakryval 😀

sssimi
27. feb 2010

Lady to bolo o zombikoch? Ja také ľúbim 😀 Môj muž tiež také nemusí-posero 😀 A čo sa týka umučenia krista-hmmm čo ja viem... Bolo to skôr nechutné ako strašné a ja sa radšej bojím ako čumím na červenú obrazovku... Nič pre mňa. A v kine samá mníška-ani nadávať sa na to nedalo 😀

ladywitch26
27. feb 2010

simi, ano, zombieci, ale nejako extra ma to nenadchlo, uz som aj lepsie videla. strasne sa mi pacil the knowing s nicolasom cageom, to sme boli este aj so stankou na tom v kine 😀

a to umucenie je fakt brutal, sa maskeri museli namakat, tie jazvy porobit a litre malinovej stavy minuli. 😝

a co tam mnisky robili? vsak to farari zakazovali ten film nie?

jamaat
28. feb 2010

Umučenie Krista sa mi páčilo. Je to síce brutálny film, ale reálne zobrazený. Kedysi bola oveľa krutejšia doba ako teraz. Mučenie bolo úplne bežné. Aj Pontského Piláta dobre vykreslil.

mimi21
28. feb 2010

ja som rozbita ako ciganska hracka 😝

inak ahojte 😉

do postele som sla po vcerajsom turné po kolegyniach az o 2, o pol6 som sa zobudila, atk som driemala pri poslednej tretine hokeja, a mala sa o 7 zobudila a za zivy svet nechcela byt v postielke, lenze mm spal v obyvacke tak som si ju ani nemohla vziat k sebe do postele, lebo keby som zdriemla, tak som sa bala aby mi nespadla...

no a aj tot pisem ako po brutalnej opici, furt mi tam nejake ine pismenka skacu, stale to mazem 😅

juska3
28. feb 2010

mimi 😀 som na tom dost podobne 😉 maly sa tuto noc zobudil ani neviem kolkokrat, ked som sla spat, tak som si ho vzala k sebe a kym sa ulozil to bola doba, normalne si hlada polohu, takze sa aj 10x prehadzuje, sadne si, lahne si a takto to opakuje do vsetkych stran, na vankusi, bez vankusa, na paplone, bez paplona, na mne, vedla mna, niekedy si pomrnci, kolkokrat zaspim skor ako on...a takto zacal aj rano vstavat o piatej, pol6, potom este zaspi na hodinu, dve,

ja som od tretej hore, o stvrtej som vstavala na hokej, v druhej tretine som zaspala a budila som sa na goly 😉 a definitivne som sa zobudila na konci tretej tretiny, ked mm nadaval, ze sme prehrali 😒 asponze som si pospala

ladywitch26
28. feb 2010

nasa stanuska dnes vstala zazracne o siedmej.no az som verit nechcela. za posledne styri dni pravidelne 5.40 a teraz 7.00. to nam asi dopriala, ze nedela, pospite si dlhsie 😀