Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
17. dec 2010

@mimi21 no, mala by si malu cez den davat spavat do tej izby,travit tam s nou cas,nech sa udomacni......a ked pride babatko a bude v noci plakat, tak ninka mozno sama bude chciet do vlastnej izby aby sa lepsie vyspala.........mozno.

@ladywitch26 vies, ja ta nechcem kritizovat, alebo podcenovat........pato je samostatna kapitola, tvoja stanka je sice sibal ale vravis ze vie posluchat, je jasne ze ked maleho kojis a venujes sa mu takto intimne tak stanka sa prave vtedy najviac dozaduje pozornosti. to uz treba riesit individualne. ale maleho mozes od nej dat bokom, do krmiacej stolicky (takej co sa prerobi na lehatko) alebo do ohradky kam sa stanka nedostane a neublizi mu! a aj ju treba ucit, ze stale nemas cas robit to co prave chce ona. bud ju zaujmi tym co robis ty, nech ti "pomaha" alebo nech sa uci hrat sama. a ked fabi zacne lozit,tak zas to bude uplne super.....budu sa vediet krajsie zahrat spolu

mystery7
17. dec 2010

ahojky
Tak ja som sa vysantila v obchodoch. Darceky mam z krku, nakupila som si nejake drobnosti aj pre seba 😉 a malemu som kupila overal - maskacovy, vyzera ako cerveny baret 😀

mystery7
17. dec 2010

@inuska tu u mamy maju v obchode tu motorku za taku cenu ako na nete 😉
Ale zvazujem, ci ju kupit. Mame doma uz tu trojkolku, ani sme ju nejako velmi nevyuzili ☹ tak mm odmontuje rucku a nechame ho v tom behat po byte. Ked sa to neujme, tak kupime motorku.

berus222
17. dec 2010

ahojte baby. mam taku otazocku: maju vase deti radi odrazadla? myslim tie klasicke, nejaku motorku alebo psa, nie ten bicykel bez pedalov. lebo mam rovnako stareho syna a nasho (aspon zatial) moc neoslovili a kazdy sa ma na to pyta.

ladywitch26
17. dec 2010

@borocka dat maleho do ohradky, kde sa stanka nedostane...no to je sice super napad, ale to by som tu ohradku musela mat aj so strieskou. pretoze ho mam teraz v cestovnej postielke, ale ona mu tam zvrchu hadze hracky. proste sa chce so vsetkym delit. akurat som nedavno citala, ze 18mesacny chlapcek zabil svojho 5 mesacneho brata. klepol ho hrncom po hlave tak silno, ze bol na mieste mrtvy. mozes dietatu opakovat aj 100x za den,co nesmie robit, ale nikdy nemas 100% istotu, ze ta posluchne. este je vo veku, kedy ani nahodou nepochopi dosledok svojich cinov.
@berus222 moju stanku odrazadlo zaujalo akurat vtedy, ked mala 10.mesiacov.prave sa naucila chodit a strasne rada na nom tlacila kamarata o mesiac starsieho. ale sadnut si na to, to ju nejako neoslovilo.

borocka
17. dec 2010

@berus222 my sme mali aj takeho krasneho psika, patovi sa velmi pacil ale stala sa mu nehoda, takze siel do srotu a kupili sme motorku......velmi sa mu paci. velmi rad a vela jazdi. ak sa to miskovi nepaci, tak to vobec neries!!!!! co na tom???

iinuska
17. dec 2010

@mystery7 vies co, len ta trojkolka je taka nemotorna po byte, predsa to odrazadlo je lahke, moze si ho nadvihnut, prelozit a tak 🙂

iinuska
17. dec 2010

@berus222 no my ho mame ako darcek, tak dufam, ze sa malemu bude pacit. A ked nie hned, tak na jar vonku urcite

ladywitch26
17. dec 2010

@borocka inak mna mozes podcenovat, ale nepodcenuj stanku.... baby, co boli na majovom stretku ti potvrdia, ze to je nezmar s vrtulou v zadku. a ak k tomu priratam aj momentalne neziaduce ucinky kortikoidov, co berie, tak je ako neriadena strela

iinuska
17. dec 2010

@ladywitch26 flinstonovci 😀

borocka
17. dec 2010

@ladywitch26 ja teda neviem kde je chyba.......ak to zvladali nase mamy a babky, tak preco my nie??? su sice tie nase deti take "modernejsie" ale snad aj my sme o nieco flexibilnejsie a pokrokovejsie.........
a to ze sa chce stanka delit, ved to je ake pekne (samozrejme v istych medziach). moj pato chyta hysaky, vrieska, vrci, je agresivny ak mu nejake ine dieta siahne na hracky, alebo na mna.........

borocka
17. dec 2010

@mystery7 tiez si myslim ze trojkolka nie je naj napad........je tazsia, nemotorna,........ my mame super v tom, ze sedadlo sa da regulovat ako blizko je k volantu,. takze na jar skusime ci dokaze pedalovat.........myslim ze to nie je nerealne. on je motoricky velmi zdatny.

borocka
17. dec 2010

@ladywitch26 myslim ze stanka a pato su si aktivitou zrejme podobni.................ja by som si pri nom netrufla mat teraz dalsie dieta, velmi pochybujem ze by som ho vobec dokazala donosit a este k tomu zdrave..........
stanka je navyse aj rozumna a poslusna.......a aj na tie hovadiny ktore navyvadza treba mat v hlave......ty uz "len" musis najst sposob ako odovodnovat, vysvetlovat, zamestnat......

ladywitch26
17. dec 2010

@borocka tak s tou poslusnostou som to zrejme zakrikla, lebo posledne dva dni neposlucha skoro vobec.
a co myslis, preco sa fabi narodil vcassie? a to som tu uz mala vtedy aupairku. 😀 ale vazne by som to posledne tyzdne pred porodom bez nej nezvladla. prakticky som sla 2 tyzdne vcassie na pnku, lebo som nevladala ani chodit kvoli nizkemu tlaku. a neviem, ako to zvladali vase mamy, ale mozno teraz sa im to zda,ze v pohode. mozno si ja o par rokov poviem,ze to tiez bolo v pohode, ale ked som mame oznamila, ze som druhykrat tehotna, tak len zalomila rukami, ze ako ich chcem preboha zvladnut...

ladywitch26
17. dec 2010

@iinuska maju to aj v materskom centre, dokonca az dve, a pomaly poradovnik na ne musi byt, co sa vsetky chcu v tom vozit 😀

kosska3003
17. dec 2010

ahojte tak som tu dlho nebola som chora uz je to lepsie ale dva dni som bola na skapanie este ze mm je doma a sa staral o mariku

@ladywitch26 to ti verim ze to mas tazke ja ked vidim co mi Marika vivedie vytiahne si varechu a zacne ma byt tak si voem predstavit co vyvydza stanka fabienovy je mala a este nema rozum na take veci ako je zodpovednost moja aj kolko krat jej poviem sprav moja moja zacne hladkat a v sekunde ba trieskat treba to len vydrzat ja nikdy nepochopim ako nas mama zvladla sme traja po 13 mesiacoch narodeny pekne marec april maj rok po roku joj nechcem ja uz aj teraz kolko krat rozmyslam co s tym druhym babom ale akosi ani neni kedy som chora porom kramy a uz je v robote 😀 vela sil ti prajem
@borocka no ja som mala cest stanku vidiet a to mala rok a bola iny sinter tak si neviem predstavit ako je teraz 😀

mystery7
18. dec 2010

@ladywitch26
@borocka ani predtym to zeny nemali lahke, ale ostavaju len pekne spomienky. Kamoska ako mala- 12-16 rocna chodila s kamoskami po sidlisku a pomahali mamickam kocikovat deti. Mali normalny rozpis kedy ktore dieta kocikuju.

@inuska ja to stale zvazujem, neviem sa rozhodnut.

kosska3003
18. dec 2010

@mystery7 to som aj ja tak chodila jednu susedu som ja vlastne vychovala teraz sa mi ledva pozdravy opica mala ja by som potreebovala taku babu co by mi chodila kocikovat 😀 😀 😀

mala konecne zaspala huraaaaaaa obed navareny dnes som robila kacaciu polievku a pecenu kacku tak mame hody chcela som po sviatkoch ale kedze mm ide hned po vianociach do roboty tak som spravila teraz

iinuska
18. dec 2010

@mystery7 ja som tiez chodila kocikovat ked som mala asi ako13-14 rocna a velmi ma to bavilo 🙂

borocka
18. dec 2010

@kosska3003
@iinuska ja kocikovanie nezanasam.........kym patko spinkaval v kociku, tak som ho len uspala, nechala pred domom a zatial som si porobila co bolo treba........a ked zacal behat, prislo leto tak to bolo zasa veselsie. lebo len tak peskovat a tlacit kocik ako slepy, nemy, hluchy.......to je brutal otrava. teraz uz ani neviem ako mi ta hodina co sme vonku prejde.

borocka
18. dec 2010

HELP!!!!!!!!!!! neviete kde mozem zohnat len operadlo na sanky??? u nas v sportovom to maju furt vypredane, a ja uz to ozaj surne potrebujem!!!!!!!! hocijaky net shop mi poradte!!!!!!!!!!!!

iinuska
18. dec 2010

@borocka v tescu nemaju?

gocrazy
18. dec 2010

@borocka skus pozriet v tescu, my sme ho tam kupili minuly rok, stal cez tristo korun...

borocka
18. dec 2010

@iinuska
@gocrazy ee, v tescu uz nie je :( apson u nas nie

borocka
18. dec 2010

http://www.sportove-potreby.sk/drevene-operadlo... nasla som taketo,ale neviem c bude dost pevne

iinuska
18. dec 2010

@borocka to sa mi zda take nejake labilne. To klasicke operadlo vyzera byt pevnejsie

borocka
18. dec 2010

@iinuska
@gocrazy na MMB neviete v ktorej casti sa to da najst, sportove potreby alebo hracky??

mystery7
18. dec 2010

ja som s nim rada chodila aj ked bol malicky. mne pride dost otravne vysedavat doma. aspon som sa prechadzkami udrziavala vo forme 🙂

dnes som sa na nakupoch opat vysantila a mam rok pokoj 😀