Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mamartinka
16. máj 2009

nezmilila som sa som rada.

kackabrcka
16. máj 2009

emode postolky su aj na suche zipsy uz niele na stahovacie snurky.. 🙂

emode
16. máj 2009

kackabrcka ved ja mam take, ale skutocne si mala ulavi az ked jej ich dam na chvilku dole ale ked treba tak balime

zuzkad
16. máj 2009

jeej gratulujem lady, ma riadnu babulku uuuuf...pekna vaha 😉 😉 😉 😉

ja aj ked dam dole malemu postolky tak neprdka 😔 😔 ale snazim sa troska s nozickami cvicit a aj masirujem brusko s pupikom tak dufam, ze pomoze pokazde dobre ako ma ...aj vcera som masirovala a prdkal pekne v noci, ale dala som mu aj feniklovy cajik, cize aj z toho to mohlo byt 😉 😉 hlavne, ze pekne potom spinkal 😉 😉

teraz sme mali zas sok, maly sa strasne moooc pogrckal..az som sa triasla, lebo toho bolo velmi vela az zacal kaslat z toho...bola som dost vylakana...ked som si predstavila, ze pri nom nie som a nahodou by to vhltol spat ☹ ☹ ☹ hrozne....tak sa bojim on ho moje malinke...moooc ho lubenkam 😅 😅 😅 😅 😅

emode
16. máj 2009

zuzkad ti verim musela si sa riadne zlaknut ja si tiez neviem predstavit zeby nieco sa stalo malej ... ked ju mam na pleci níekedy sa neubranim slzam, tak si uvedomim ako mi na nej zalezi ... 😉 😉 😉 😉

som zvedava, aku budeme mat dalsiu noc, naposledy spinkala celkom dobre
aj Vam sa stane, ze je drobec dlho hore napriklad jedno cele kojenie, ked si zoberiem, ze kazde 3 hodiny, tak nasa mala dokaze byt hore 3 hodky proste nespi vacsinou len kuka naokolo alebo sa zlosti 😕 😕 😕

a gratulujem ladywitch musela to byt fuska vytlacit malicku 😉 😉 😉

angelos
16. máj 2009

ahojte 😉

prisla som prvykrat kuk na majovky 09,ze ako sa dari drobcekom.gratulujem vsetkym,ktori su uz na svete. 😵 Ja sa uz nemozem dockat,myslela som,ze by som mohla rodit skor,kedze pri mojej dcerke som v jednom kole a pohybu mam az-az...ale stale nic...
vsimla som si,ze niektore tu uz mate aj dve deticky,tak sa mi snad podari obcas sem zaskocit,aby som vedela,ako sa vam dari "prezit"s dvomi detmi.

cakatelkam zelam bezproblemove porody. 😉

zuzkad
16. máj 2009

emode to poznam tie slzycky....ja aj ked plackal vcera ..vedela som, ze ho boli brusko, lebo som pocula ako velmi mu vrcia crievka a napinal sa cely ako moc si chcel poprdkat...tak som mala slzy aj ja, lebo mi ho bolo moc luto. Na stastie existuju liecky ako espumisan, cajik atd 😉 😉 to grckanie je strasna vec...snazim sa ho davat stale na bok aby aj ked spinka a pogrckal sa....nech mu to tecie do boku a nevdychne to spat...to je zevraj nebezpecne ☹ ☹ inac to nespanie sa stava aj mne. Maly hlavne okolo siestej vecer nie a nie spinkat...len sa nosit chce a place ked ho polozim a ani papat uz nechce...az na koniec zaspinka ...ale zrejme je to tym, ze mal tazobu alebo brusko bolave ☹ ☹ inak zaspinka pekne.

Ja som smutna, lebo v piatok sme boli v poradni na vazeni a od prepustenia sme vela nepribrali ...ked nas pustali z nemocky sme mali 2940g a v piatok len 2950g cize len 10g co je nic ☹ ☹ ☹ ale doki hovorila, ze to je v pohode este...ina vaha, len 5 dni doma atd atd...tak dufam, ze buduci tyzden to uz bude viac ☹ ☹

dannynka
16. máj 2009

ahojte 🙂

angelos-veru pri dvoch detoch uz niet tolko casu 😅 na pc,ale aj tak su urcite predenejsie detuchy 😉 Ja tru nakuknem ked mi detri obe spia a ja mam porobene 😅 😅 ale to uz je teraz malokedy 😅

zuzlad-neboj,on zacne naberat,aj moj Dominik mal po preusteni 3730g a ked sme boli za 5dni u doki tak mal 3810g 😉 takze tiez nie vela,ale moj je riasny papkac 😀 😀 😀 😀 mu nestaci s jednej didinky tťak si potiahne aj s druhej 😀 😀 😀 .Som zvedava kolko vazi,v utorok nas caka poradna 😉

lady-gratulujeme k babulke 😵 😵 😵 pekne miery 😉

inak dnes sa aj kamoske trencanke narodilo babenko 😉 bola tiez majovka 😵 😵 😵 😵 😵

dannynka
16. máj 2009

ospravedlnte moje pisanie,pisem ako madar to preto lebo pisem jednou rukou a na dreuhej mam Dominika 😅

inak my sa mame fajn,Dominik papa spinka sem tam pojeduje 😅 ako take malinke babo,....a mooc sa mu paci v kocariku 😉 ozaj a o kosske mate nejake nove info??

bambi7
17. máj 2009

lady gratulujemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 😵 😵

zuzkad nebojkaj moja bude pekne priberat 😉 mam teraz chvilku casu tak pisem my sa mame ok mala uz nevracia snazim sa ju len kojit iba v nutnom pripade davam bebu HA a je aj proti vracaniu.......mali sme nutrilon HA ale nesadol nam vracala z neho .....ale uz je to lepsie odsavam jej mliecko a je to uz ok 😉 snazime sa ako vieme 😉

a ako sa mate babulky ten cas tak leti teraz 😀
a espumisan davam aj ja malej aj pupik natieram na brusko a aj si ju davam pokopkat nech ma volnost a pocvicime 😉

veronika1982
17. máj 2009

zuzkad neboj.my sme po prepusteni vazili 3350 a to bolo v pondelok, vo stvrtok sme sli do poradne a mali sme tu istu vahu, o tyzden na to sme mali vahu 3410 co bolo len 60 g.. a na dalsi tyzden sme uz mali 3710 cize 300 g.. ono sa to pomalicky bude rozbiehat.. ja som sa tiez kvoli tomu naplakala a vazili sme sa na kadejakych vahach aby som odsledovala kolko vypil a nic... takze hlavu hore on zacne priberat...

henka76
17. máj 2009

cipka-aj som si to myslela,podľa tvojej fotky 😉 som rada,že ste v poriadku.Maximko spinká,papá...dokola to isté.včera prespal celý deň,boli sme aj vonku.nad ránom už bol vyspinkaný,ale potichučky sa mrvil v postielke 😀
prajem všetkým peknú nedeľu 😉

valmra
17. máj 2009

ahojte, trosku sa pridam do temy. necitala som vas, tak sa mozno budem opakovat, ale nejak nemam cas to vsetko citat 🙂 🙂

chcem sa spytat, ci mi neviete poradit: po nakojeni si laura nevie odgrgnut, mozem s nou robit cokolvek a stale nic... a po case ked je v postielke, tak grca ☹ porad mi to srdce trha.

cez den pekne spinka...3 hodinky, potom sa prebalime, napapame a zase spinkame...lenze pride vecer a ona ma oci ako sova - nie a nie zaspat...prvu noc doma bola hore od 23.00 a zaspala az o pol 3 a tuto noc od 20:30 do pol 1...a to chce byt iba na rukach a chce stale papat... ona je taky maly zrut...stale spuli hubinku a snazi sa tahat a tahat a tahat...ked nic nenajde, tak spusti straaasny plac...aj ked pol hodinku bola pred tym nakrmena.

kackabrcka
17. máj 2009

mrknite ohladne homeopatik na mliecko

http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

zajtra rano na 8smu idem nemocka - asi uz vyvolanie, info o narodeni poslem kodade 😉

emode
17. máj 2009

valmra
nasa ma rovnake stavy, tazko to zvladame lebo ja som uz v noci tak unavena, ze nevladzem ani rozmyslat ani hlavu drzat, myslime si, ze ju boli brusko a je strasne nepokojna, vsetci radia len to, ze to musime mesiac vydrzat, ze sa to potom same spravi ...

my sme sa naucili grgat na pleci, ale musi byt vybalena zo zavinovacky, tak si pekne odgrgne ... vacsinoou 😀 😀

valmra
17. máj 2009

dakujem 🙂
teraz snad v noci bude spinkat, pretoze od 12.30 bola hore az do pol9. medzi tym mala 10 minutove spanky. veeelmi vycerpavajuci den to bol.

a ma stale velky problem s grganim, skusala som aj bez perinky aj s perinkou a stale nic.

idem uz spat, lebo mi oci klipkaju od unavy, bru noc

martinaxyz
18. máj 2009

Ahojte baby 😉 ...prišla som len mrknúť ako sa máte...ja ešte stále čakám a nervozita sa mi stupnuje 😨 ...aj ja už chcem kočíkovať...

dupinka
18. máj 2009

Ahojte!

konečne som si našla chvíľku... Idem vás spätne prečítať.

My spinkáme cca 3 hodiny, niekedy aj viac, ak je chuť. A to je potom problém prebrať. Kojím zvyčajne bez perinky, v priečnej polohe.
Adamko papká najpr 6-8 minút, potom si odgrgne, oddýchne, a potom ešte dopĺňame. No a nakoniec ešte chvíľku pritúlený na prníku "kamufluje" papkanie, ale skôr je to o "cumlikovaní".

Preto som chcela vedieť, či dávate cumlík. Lebo ja zatiaľ nie, ale asi začnem. Len sa bojím, že ho potom bude mať v puse celý čas 😒

Čo sa týka mojej stravy, tak presne tak, ako písala monkap na prvej strane.
A zatiaľ necvičím, len si ľahnem na brucho s vankúšom pod podbruško, aby sa mierne stáčalo.

V pôrodnici som nechala len nevyhnutné kilá ☹ ale pomaličky to ide dole.

dupinka
18. máj 2009

ozaj, aj vy mate niekedy take pocity???

Ani neviem, ake to bolo predtym bez malehi a zaroven si neviem niekedy predstavit, ake to bude, ze uz to bude vsetko uplne inak. Proste mi az teraz dochadza, ze mame dieta. A placem ako diva od stastia, strachu, ci sa viem o neho dobre postarat, od samej lasky k mojim obom chlapom.....

emode
18. máj 2009

dupinka
nasa robi presne to iste najlepsie sa upokoji a zaspi na prsniku, cumel vytrvalo odmieta, uz sme kupili tri rozne druhy a nic, ked vidim ten ksichtik 😀 ked zaciti v ustach cumel, je mi do smiechu 😀 😀 pomoze len vo vynimocnych pripadoch, ked sa kupeme a malicka je uz strasne hladna ...

no ja som skusala cervenu papriku a uhorku a mala mala hnacku, takze toto nemozeme 😖

dupinka
18. máj 2009

mne uhorky nerobia nic, cervenu papriku som vcera len olizala...

henka76
18. máj 2009

ahojte maminy 🙂
veru ja neviem čo jesť...jem len šunky,polievočky,masko,ale chýba mi zeleninka ☹ bojím sa ju jesť ☹
a čo si dáte ked máte chuť na sladké?čokoládu nechcem,ale aj musli mi chutí len čokoládové..zatial som nezbadala žiadnu zmenu,tak potroške vyjedám 😀

zuzkaprofant
18. máj 2009

😀 dobre ranecko ako maminky vyspinkane 😀 😀 mi sme mali celkom dobru nocku davame cipky do ritulky tak maly je kludny vcera som mu aj dohovarala ze necch nezaspinka na ciciku ale nech papa ze maminka chce tiez v noci spinkat bo on by aj 3 hodky na didiku bol 😀 😀
bola tu hebame vazila ho tak sme pribrali mame uz 3300g tak som rada taky uz velky sa mi zda byt 😀 😀
zajtra chcem sa ist dat strihat som chcela melir ale kazdy ma odradza tak ostaneme len pri strihani
inac dievcata cvicite?

veronika1982
18. máj 2009

ahojte my sme sa vratili od doktorky pretoze mame sopliky a kasleme a mame zapalene ocko. takze musime byt doma a vo stvrtok ideme na kontrolu..takze odsavame sopliky a uvidime ci nam to prejde...

dupinka
18. máj 2009

zuzka: ja necvicim. Az ked prejde sestonedelie, akurat si davam pod brusko vankus, nech sa mi vracia do normalu. A inak sa dost potim, ved dojcenie je riadna makacka.

Henka, ja zo zeleniny jem akurat uhorku. Moze sa aj paradajka, ale len vnutro, osupana. A z ovocia osupane jablko a melon. V porodke som zjedla aj banan, malemu nebolo nic, ale radsej neriskujem.
Po 6 tt uz mozes aj brokolicu, postune aj karfiol.

Ak mám chuť na sladké, tak si dám Bebe alebo karamelové mliečko. Nakoľko teraz je strava skôr o mäse a múčnom, tak mi sladké veľmi nechýba.

A ako Maxim??

Veronika: a kde schytal Matej soplíky? Na prechádzke?

My sme ešte vonku neboli, máme týždeň, a chcela by som malého vziať von zajtra - pozajtra, podľa počasia.
čo mu mám obliecť??

veronika1982
18. máj 2009

dupinka... schytal ich odo mna pretoze ja som chora.. a ked sa chystas von tak ti odporucam ist len na taku kratku prechadzku.. oblec mu tielko ak mas, kosielku a nieco navrch a ja ho davam este do perinky a do takej tenkej deky.. niekedy mu dam dupacky a niekedy tie polo dupky..

dupinka
18. máj 2009

veronika, diky. Jasne, ze na prvykrat len cca pol hodinku.
Ozaj, prave som dala malemu cumlik, po krmeni si daval prsteky do ruky a natahoval pusinku, hoci viem, ze nechce papat. No a potahal parkrat a vyplul, pokojne spinka. Tak neviem, ci nechce, alebo mu to stacilo na zaspatie alebo budeme hladat iny typ...

monkap
autor
18. máj 2009

ahojte,
ja tiez necvicim ... nejako nemam cas a keby som aj mala, nechce sa mi ... radsej si lahnem a pospim 😝

my sme boli vcera prvy-krat vonku v kociku, dnes druhy-krat ... vyzera, ze malej sa tam paci, spokojne spinkala ... a patrik ako spravny brat ju nadherne kocikoval - az taky pysny bol ... 🙂

henka76
18. máj 2009

dupinka-dakujem za rady.Maximko dnes iba spinká 😉 pobede chceme ísť za tatinom do práce,tak si urobíme menšiu prechádzku,ved pracuje veľmi blízko(8min.)obliekam body,košielku , tenký svetrík a dupky.je v zavinovačke a máme tenkú deku.
zajtra ideme k doktorke,už som zvedavá koľko pribral.
ktorého doktora si mala pri pôrode?všetko ok?

zuzkaprofant
18. máj 2009

ja troska cvicim ale take cviky co su dobre aby sa dole dostalo do normalu ale stale pri tom zaspim 😀 😀 mna tui nemci terorizuju stym cvicenim akoby som nemala toho dost, kym maleho nakojim 2 hodky zaspi mi na chvilu a zase placka ze je hladny 😀