Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
30. aug 2011

@sirinka jasne, no s nami je to uplne ine jasne🙂 mne bude slovenska strana. no ako je to blbe ze ti to pri dvoch detoch dali a pri tretom uz nie.

@borocka no mozno ste uz na konci. sopliky mozu trvat aj dva tyzdne.ale snad vam to nepokazi vikend

jamaat
30. aug 2011

@borocka Tak sa teda s tými soplami netráp a užite si Kováčovú. Len s nejakým kúpaliskom by som si dávala pozor, to radšej nie.

sirinka
30. aug 2011

@hoogy blbe je to, ze mi to pri magde skoro nanutili a presvedcili ma, ze mam narok a teraz mozu hocikedy tie peniaze pytat ako nepravom vyplatene...tak to uz by ma nasrali...

hoogy
30. aug 2011

@sirinka presne toto ma inak napadlo. ale snad nebudu.

sirinka
30. aug 2011

@hoogy no ved uvidime, co nam cas prinesie hmmmm

jamaat
30. aug 2011

@sirinka Kúpila som v DM tú kys. askorbovú. V návode píšu na špičku noža že je 60mg. Ale je v tom aj odmerka. Tá má koľko? Ako meriaš dávku?

jamaat
30. aug 2011

@sirinka Už som si preštudovala nemecký návod, takže ak som dobre pochopila, odmerka má 120mg. Zaujímavé, že po nemecky je ODD 120mg, po slovensky 60mg 🙂

sirinka
30. aug 2011

@jamaat niekde dokonca uvadzaju, ze odmerka je 135mg 😝 ja to davam tymi odmerkami, ma tych 120mg...

borocka
30. aug 2011

@jamaat
@sirinka tak ja som to s Cckom vzdala. doteraz sme neuzivali, myslim ze pato je este celkom odolne dieta oproti tomu co tu pocuvam a aj zistujem. ja som Ccko ani ziadne ine pomocky nikdy neuzivala, v nasej rodine sa to celkovo nenosi.
dnes som akurat nasla celaskon tak pato ho cmulal ako cukrik.
ja som len chcela v zdravi prezit tento vikend a hlavne nastup do skolky, chcela som mu polepsit aby bol odolnejsi ked uz bude v kolektive, ale myslim ze samotne Ccko to rozhodne nespravi.

borocka
30. aug 2011

Ako plynú dni a roky
deti zvládnu drobné kroky,
spájajú si smiešne hlásky,
striháme im prvé vlásky...
Často ani nevnímame,
aké šťastie, že ich máme,
že žijeme pekné chvíle,
jedinečné, drahé, milé.

Až mi z toho smutno býva,
že týmto dňom budem kývať.
Že prídem o rána v daždi,
kým do práce beží každý
a s cudzími svoj čas trávi,
pri mne sú tí moji praví...
Ja sa pod perinou schúlim,
svojich drobcov pevne túlim.

Bojím sa, čo príde potom,
keď mi za škôlkarskym plotom
drobná rúčka zakýva...
Ako budem zakrývať,
že tam plačem ako malá
a že by som všetko dala
keby aspoň tento raz
vedela som vrátiť čas?

Je mi jasné, že to nejde,
že ma ten splín časom prejde.
Vlastne sa už môžem tešiť,
čo nového budem riešiť.
Besiedky a divadielka,
isto budú sláva veľká.
A rozkošné kresbičky,
dojmú srdce mamičky.

Milé moje kamarátky,
čas materskej vám bol krátky?
Odporúčam všetkým vrelo
nezúfať a priznať smelo,
že ten život rýchlo letí
a kronika našich detí
novú stranu otvára:
Máme doma škôlkara!

mystery7
30. aug 2011

@borocka pekne a pravdive 😉 ja som sa minule zamyslala nad tym, ze sice ma chlapci niekedy nicia, ale travim cas s mojimi najmilsimi. V praci by to bolo s cudzimi a este aj tie nanic vztahy 🙄
Ja davam Mirkovi sirup cebion multi, ked je soplavy-aby mal organizmus silu bojovat. Inac davam v kritickom chripkovom obdobi oscilococcinum 1x tyzdenne. Zatial to stacilo, doteraz sme ziadne atb nebrali. S Mirkom som najviac behala po dr az teraz ked mal ten jacmen v oku a to mal atb kvapky a masticky.

Posledne strany som nestihala citat, jarmokovali sme v bj a teraz sme este ostali na relaxacnom pobyte 😉

borocka
30. aug 2011

@mystery7 veru, aj ked to da zabrat a kolkokrat som hotova psychicky aj fyzicky z maleho, tak predsa len, nic krajsie a lepsie nemam ako jeho

ladywitch26
30. aug 2011

babyyyyy, mna asi slahne.... zasa mam nanic aupairku.... ☹ ona sa s nimi vobec nevie zahrat. ked nie som doma,tak s nimi sedi cely den pred telkou. resp. ona je vyvalena na gauci a decka cumia na telku. a ked aj stanka zlezie dolu,ze si chce kreslit, tak ona len pri nej sedi, proste ziadna aktivita, zeby si s nou vyfarbovala obrazky... dnes bola u nas nika, predchadzajuca aupairka a to bol teda rozdiel. ta sa s deckami nahanala, kreslili si so stankou, vonku sa jasili na trampoline...boli sme v limericku, mala som obchodne jednanie, tak sli obidve a kym som ja bola na tom jednani,tak baby mi strazili deti. resp. nika tlacila kocik (dobrovolne, a pritom ta nova ma platene za to,ze sa o nich stara) a ked si nika chcela obliect bundu a poprosila ju,nech nachvilu tlaci kocik ona,tak jej nadrzo povedala,ze radsej nech ich dalej tlaci nika, lebo vraj su tazki. 😠 no toto ma teda maximalne dozralo...uz zmizla do izby, ale zajtra asi hodime vazny pokec...
ja neviem, ale asi si predstavovala,ze dvojrocne dieta presedi cely den na zadku a ona bude len pri nom sediet. 😖

luba142
30. aug 2011

@ladywitch26 a Nika vlastne preco neostala u vas, preco si si ju nenechala??

ladywitch26
30. aug 2011

@borocka pekna basnicka...akurat,ze tu sa to berie inak, kedze nastup do prace po pol roku, takze je to ine. je rozdiel odchadzat od polrocneho dietata,ktore iba papa,spi a prehra sa potichu v postielke, ako ked odchadzas od trojrocneho dietata,ktore sa ti uz hodi okolo krku a povie,ze maminka,budes mi chybat... ☹ tu zasa vsetky mamy prezivaju nastup do skoly. kedze tu sa chodi tak od 4-5rokov. akurat mam teraz par znamych, co im zajtra zacina skola. jedna pisala na fb, ze uz teraz place a druhu som stretla v banke, tej ide teraz dcera akurat a tiez ze si zajtra asi poplace. a to uz ma dvoch starsich chalanov v skole, ale aj tak to bude brat tazko...

ladywitch26
30. aug 2011

@luba142 lubka, muz prisiel o pracu v aprili, tak ked sme sli v maji domov na slovensko, zostala uz tam. lebo to nevypadalo,ze by si muz tak rychlo nieco nove nasiel.no ale sa jej tak paci v irsku, ze povodne sice chcela zostat uz na svk, ale ked uz bola tam, tak sa rozhodla,ze zasa pride. a hned v juni si nasla novu rodinu hodinu od nas. mala to prakticky vybavene behom tyzdna, lebo mi volala jej domaca ohladne niky, tak som jej dala maximalne pozitivne odporucania. ma teraz dvojicky 10mesacne na starosti a obcas chodi ona sem na vikend alebo muz zajde s detmi v nedelu tam, ked ma vezie na trh, lebo to mame po ceste. a jej rodina uz stanovi tiez vraveli,ze su maximalne spokojni. no chyba nam tu riadne, ale co uz narobime.a zasa pre niku je to aj krok dopredu, ze ma teraz irsku rodinu. u nas sa trosku rozkukala, poducila sa anglictinu a teraz sa moze zasa zdokonalovat, uz sa dorozumie aj s jej novou rodinou.ako keby som ju veeelmi prosila, tak by sa mozno ku nam zasa vratila, ale asi by to nebolo fer voci tej druhej rodine.

luba142
30. aug 2011

@ladywitch26 hmm takze teraz asi budes hladat niekoho znova? To je mi luto,ze ti to s tymi babami nevychadza 😒

ladywitch26
30. aug 2011

@luba142 lubka, ja uz normalne rozmyslam, ze asi skusim nejaku brazilcanku a hotovo. na tie som este nepocula zleho slova a stanke uz hadam aj prospeje, ked sa zacne ucit anglictinu trosku intenzivnejsie. rozumiet sice rozumie, ale odpoveda po slovensky.

mystery7
31. aug 2011

@ladywitch26 skoda, ze to s tou kockou nevyslo, ale skus sa s nou porozpravat a vysvetli jej, ze si to takto nepredstavujes.

Kocky odkedy sme detom davali tie kukuricne chrumky? Neviem si spomenut.

iinuska
31. aug 2011

@ladywitch26 asi by bolo fakt dobre si s nou pohovorit. A ona uz predtym niekde robila ? Ci vy ste prvi ?
@mystery7 juj, ani si velmo nepamatam, tak mozno 8 mesiac ?

jamaat
31. aug 2011

@mystery7 Vôbec si to nepamätám.

ladywitch26
31. aug 2011

@mystery7
@iinuska no ved na dnes vecer mam naplanovany pokec s nou. bud sa spamata, alebo jej kupim hned spiatocnu letenku. lebo co ma maximalne dozrala, vcera som si este odskocila do banky na hodinu a ona nechala deti na krk nike a isla si vonku zapalit. chuda nika si sem prisla oddychnut od jej rodiny a namiesto toho sa tu musi venovat este aj mojim detom. ale mladej normalne nezaplatim za jeden den a jej vyplatu dam nike.
ako s fabienom super, aj ked namiesto nosenia na rukach a bozkavania by si s nim radsej mohla knizky pozerat, no ale tak co uz. doma sa sestre starala o polrocneho syna, tak skusenosti s miminom ma, ale najviac ma stve, ze robi strasne rozdiely medzi nimi. proste fabi je zlatucky anielik atd, a na stanku doslova dlabe. a uz aj stanka na nu. decko velmi rychlo zisti, kto ma zaujem sa s nim hrat.a uz som jej musela zarazit niektore vyrazy, lebo napr. minule mala fabiho na rukach a vravi mu,ze mama ta lubi, aj ocko ta lubi, aj ja ta lubim. a viacej ako stanka, lebo ta ta len bije... 😠 a vcera jej uz aj nika par veci vravela, stanka dupala na poschodi a ona po nej kricala,ze nech nedupe. tak jej nika povedala, ze no asi dupe preto, lebo sa tam nudi...keby sa s nou pekne zahrala,tak nema problem. ved prakticky moja mama je pre stanku akoby cudzia, vidi ju 1-2x do roka, ale mama s nou nikdy nemala problem. v kuse sedeli za stolom a kreslili si, citali spolu atd.proste je rozdiel venovat sa dietatu aktivne a pasivne...no nic, vecer bude asi dllllhy pokec

sirinka
31. aug 2011

@mystery7 ja uz malej davam...ako mala 5 a pol mesiaca a zacala sa zaujimat o nase jedlo...

ludmilabb
31. aug 2011

ahojte, dnes Sofia zacala v jasliach plakat no to bol blby pocit, ze som ju musela nechat tak ☹
@mystery7 veru ani ja nie ale nebola som z prvych, pamatam si ze jamaat davala fotku s Emkou na FB ako ju zuje a to som este Sofii vtedy nedavala

jamaat
31. aug 2011

@ludmilabb
@mystery7 Tak som teda pohľadala tú fotku na FB a pridaná je 4.12., čiže Emka mala pol roka.

iinuska
31. aug 2011

@ludmilabb Sofia uz chodi do jasiel ? Ale to len teraz cerstvo, ci ?

ludmilabb
31. aug 2011

@iinuska hej dnes druhykrat na cely den, zajtra si totiz idem po index do skoly a zacinam oficialne moje nove studium
@jamaat tak som si dobre zapamatala

iinuska
31. aug 2011

@ludmilabb jaaaj, tak vam obom drzim palceky. 🙂

mystery7
31. aug 2011

ja uvazujem, ze budem Slavka prikrmovat od 5.mesiaca vecernou kasou a vtedy by som zacala aj tie chrumky skusat. Aj ked v noci pekne spinka, stale je hore 2-3x na kojenie. Cez den si nemam sancu zdriemnut, spia naraz len vynimocne a tak som neustale rozbita.
Vcera isiel Mirko bez spanku. Vstal o 8 a doobedu sme boli doma, tak nebol unaveny. Dnes vstal o 7:45 ale uz som mu zabezpecila vychadzku, tak zaspinkal.
Od znamych sme dostali super bicykel, boli sme kupit duse a poobede ideme skusat krasojazdu. Neviem ci pochopi princip pedalov, lebo ani na klasickej 3-kolke ani na motokare mu to nijako nejde.

borocka
31. aug 2011

@mystery7 pocuj,a o kolkej rano vam zacina skolka? lebo pato musi do 8ej tam byt takze ho nastavujem aby o siedmej rano vstaval. nech ho nemusim budit a nech sa mu tak organizmus nastavi. a ty pri dvoch deckach myslim ze potrebujes minimalne tolko casu rano sa vypravit.... potom sa aj na obed lepsie unavi, a snad aj vecer normalnejsie zaspi.
ja sa velmi nadejam ze skolka nam pomoze s rezimom