Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
24. okt 2011

@sirinka ja som to ucila malu ked bol mm doma a rychlo sa naucila za tyzden uz spi sama vcera som jej aj za odmenu uspavacika kupila takeho morskeho konika s FP no a ucila som ju tak ze som ju dala spat odysla ked plakala tak som ju chvilku nechala ale potom som prisla k nej si lahla utisila potom som jej povedala ze idem cikat ze nech spinka ale takto cikat som na zaciatku isla aj 4 krat 🙂 🙂 kazdy den to bolo menej a menej a teraz uz vypije mlieko dam jej pusu poviem nech spinka ona povie ze ano a ja ze je cacana a masirujem kukat telku akurato 8 ju ukladam ale sobotu sa cas posuva tak uvidime ako si to ona posunie

ludmilabb
24. okt 2011

@hoogy waaa sa musim pozastavit na tvojou vetou ze VYSLOVENE spolocne spanie neuznavas
a ze postielka sa stala pre Matka rajom...jasne kedze mas taky vyhraneny nazor tak si radsej k nemu vstavala a naspat ukladala do postielky, ja som zvolila iny pristup, Sofia spavala so mnou a pozor neslo o moju pohodlnost!!!
chcela som ju mat pri sebe, spala som s nou uz v porodnici a malo to svoje vyhody, vykladanie z postielky spatne ukladanie odpadlo, nebola som schopna ju odlozit od seba z presvedcenia, vsetci mi vraveli ze ma spavat vo svojej postielke, ze ju nemam v noci tolko kojit preto sa budi atd, ze ju nemam nosit...je to o presvedceni o nazore o cloveku a o dietati, a spolocne spanie bolo narocne a nie vzdy pohodlne ale malo svoje caro ci ma chces presvedcit o tom ze dietatu sa lepsie spi ked je malicke o samote ako pri matke????

sssimi
24. okt 2011

@sirinka
@hoogy baby ale ono toto uspávanie nie je od kedy dišiel mm. My už sme ju uspávali aj pred tým. Myslím, že to trvá od februára-vtedy bola dosť chorá, horúčkovala a za týždeň si zvykla na uspávanie. Od vtedy sa od nej nemôžeme vzdialiť.

@ludmilabb Skúsim, ale neviem či sa mi podarí. Spravila som hlúposť, že som čakala až do teraz, keď už má na toto moc rozumu. Mala som zakročiť keď ešte spávala v postieľke. Možno teraz keď nastúpila do škôlky a bude unavenejšia, tak by sa snáď na mňa usmialo šťastie.

Včera som sa o tom bavila s mm a ten že čo stresujem. Veď novorodenca nakojím, uspím a môžem si ísť lahnúť s malou. Evidentne zabudol ako to bolo so Sarah. Ta bývala ešte o pol noci svieža a kvôli kolikám mi od 3 týždňa preplakala od 17 do 23 hodiny. Ale veď jemu to môže byť jedno, keď je za horami-dolami 🙄

kosska3003
24. okt 2011

@ludmilabb ja neuznavam to ze niekto bachne dieta do detskej spat od malicka ako do vedlajsej izby to je ako pre mna nepochopitelne minule to bola aj v reflexe ze to odporucaju ze dieta je samostatne a spi celu nac a bla bla bla ja sa teraz bojim dat malu do vedlajsej izby a to ma 2,5 roka ked do teraz spala pri mne no ma postel pri mojej postely

akurat som malej a mne kupila listky na spievankovo maju u nas v decembry koncert aj zajtra su u nas v miragi otvaraju novy obchod pre deti tak tam maju vystupenie ako pojdem tam kuknut asi ale bude tam isto vela ludi ak to bude len niekde na chodbe

luba142
24. okt 2011

ahojte 🙂
@kosska3003
@sssimi
@ludmilabb
@hoogy
Ked bola Kika mala tak sme mali maly byt, mali sme vlastne len kuchynu a jednu izbu, spavali sme teda vsetci v tej izbe, ale mala samozrejme v postielke. Ked sme sa prestahovali na vycsi tak mala uz 4 roky a hned sme ju supli do velkej postele do deckej. Vtedy pri nej kazdy vecer musel mm byt pokial nezaspala, lebo tak bola zvyknuta, ze tam vzdy niekto bol pri nej. A v noci tiez par krat za nami chodila a nakoniec to dopadlo tak, ze ked v noci prisla tak mm siel namiesto nej do deckej spat a ona astala so mnou v spalni, takto to trvalo cca do kym sa nenarodila Babula, ale to uz nechodievala stale len tak 2x za tyzden. Prestala uplne az ked sa v noci Babulka budila a plakala, to ju rusilo a nejako si zvykla ostat u seba 🙂. Barborka zatial spava s nami v spalni v postielke, ale chcem ju pomaly presunut do deckej,len na to potrebujeme cas, asi cez vianocne prazdniny to skusime, len je naprd,ze Kika vstava do skoly a budila by ju skoro rano, tak neviem, mozno to nechame na letne prazdniny az to uz potom pojde aj doskolky takze to vstavanie by nevadilo

borocka
24. okt 2011

tak k story klucenka..............nakoniec vysvitlo, ze patulo ju dostal. v tej skupinke mladsich deti su 3chlapci a jeden z nich doniesol zvysnym dvom takuto klucenku.

sirinka
24. okt 2011

@ludmilabb krasne si to napisala...

@kosska3003 ja som tak mala klarku od narodenia spinkala vo svojej postielke a vo svojej izbicke, resp. od asi 1. mesiaca...skusila som to a slo to, ona strasne vela papala cez den a v noci pytala iba 4 mesiace, potom sa mi sama odstavila od nocneho kojenia.
na jednej strane to bolo uzasne pohodlne, dobre som sa v noci vyspala a ked nahodou castejsie som v noci musela vstat, tak cez den som to s nou dospala....
dnes mi je to strasne luto, ze som ju nemala pri sebe v postielke, o nejakej extra samostatnosti sa neda vobec hovorit a asi od jedneho roka mala fazu do nedavna, takze cca 2,5 roka, ze sa v noci budila a volala niekoho z nas k sebe....

dupinka
24. okt 2011

Ahojte!

náš Adamko sa rozhodol sám ísť do veľkej postele a svojej izby spať keď mal 2 roky. Cez deň som ho tam dávala spať asi od 1,5 roka, ale večer som ho nechávala pri nás, v postieľke.
Keď sa tak rozhodol sám, rešpektovali sme to. Prvé dni pekne spal, až nadránom priišiel pre mňa a museli sme si ľahnúť k nemu do postele, manželskú posteľ ignoroval.
Žiaľ, zaspávanie večer nám momentálne robí problém, vymýšľa, vrtí sa aj vyše pol hodiny, musím byť pri ňom. A to som skúšala postupne odchádzať a prísť, keď zavolá ("idem sa napiť vodu, vycikať a pod."). No a posledné dni ešte aj v noci zopakuje celú tortúru 😠

ludmilabb
24. okt 2011

@borocka no vidis sa to vysvetlilo 😉
@sirinka dakujem 🙂
@dupinka Sofia tiez obcas pri zaspavani "vymysla" chce cikat, popripade si vypyta piskotu co mi padne ako fakt vtipne od nej, a niekedy si myslim ze uz spi a a zrazu krik ze ona nechce spat s tou hrackou ktoru si sama vybrala do postielky ale s inou, tak jej ju vymenim a uz je dobre

dupinka
24. okt 2011

@ludmilabb ja ho musím hladkať, potom si zmyslí, že nemám ležať pri ňom na posteli ale dole, o chvíľu už chce, aby som si sadla tak a nie opačne,... 😠 Keď sa mu nechce spať a je veľa hodín, tak ma to vie priam vytočiť.

sssimi
24. okt 2011

@ludmilabb
@dupinka U nás to isté. Ak sa jej nechce spať, tak chce zrazu cikať, kakať, papať alebo piť. Tie prvé 3 viem, že si vymýšla a vodu má vo flaške pri sebe, takže sa tvárim že spím a som ticho. Lebo keby zareagujem, tak sa jej aj o hodinu natiahne zaspávanie.

jamaat
24. okt 2011

@hoogy Ja sa už len musím smiať na takých zásadách a výrokoch a la "som vyslovene proti spoločnému spaniu". Ja netvrdím ani na jedno, že je to to najsprávnejšie, ani na spoločné spanie, ani na samostatné. Lebo môžeš byť VYSLOVENE proti niečomu a proste ak máš dieťa - novorodenca resp. maličké bábo, ktoré je VYSLOVENE proti tomu tvojmu VYSLOVENE, tak pokiaľ nechceš to dieťa "trápiť", čo mi teda až tak zásadová nepripadáš, tak sa prispôsobíš a na svoje VYSLOVENE zabudneš. Ver mi, že keby ti dieťa na prsníku v noci zaspávalo hodinu a nakoniec sa prebralo zakaždým, keď ho preložíš do postieľky, tak by si si to po týždňovom kolotoči rozmyslela. Lebo fungovať 24 hodín denne sa proste nedá. A takému maličkému to ešte nevysvetlíš. Mala si šťastie, že Maťko v podstate spolupracoval.
Už som to viackrát písala, zažila som oba spacie extrémy, tak to viem posúdiť.

luba142
24. okt 2011

@jamaat no ako Emka,boli ste u doktorky?

jamaat
24. okt 2011

@borocka No vidíš, zbytočne si stresovala dopredu. 🙂

Boli sme dnes u lekárky, tak Emka má atb. Moč bol v poriadku, ale hrdlo má vraj škaredé, robili CRP. A veľa detí je chorých.

@hoogy Ty si myslím písala, že dávaš malému echinaceu. V akej forme? A môžu to také malé deti? Lebo ja echinaceu beriem a aj ma napadlo, že dať Emke, ale čítala som na niečom, že až od vyššieho veku.

luba142
24. okt 2011

@jamaat takze nakoniec sa potvrdilo hrdlo, co sa ti teda nezdalo byt zapalene 🙂, ale teda aspon,ze to niesu moc. cesty 🙂...skore uzdravenie

sirinka
24. okt 2011

@jamaat zvlastne take bezpriznakove...tak hlavne nech je rychlo fit...

magda ma uz zase sople...ani nie po dvoh tyzdnoch... 😠

jamaat
24. okt 2011

@luba142
@sirinka Ďakujem. Nekašle síce, ale mala som podozrenie aj na hrdlo, lebo nechce jesť ani piť, tak reku sa jej zle prehĺta. No ktovie. Dnes si v Lidli sama vyhliadla ochutený tvaroh, ktorý ma strašne rada. Skoro z vozíka za ním vyskočila. A keď som jej doma chcela z neho dať, tak ee. A keď som jej aj tak šupla za lyžičku do pusy, tak ju začalo nadrapovať. 😕
ATB má jesť po jedle. Len neviem, po akom, keďže nič nechce. Idem paradajkovú polievku uvariť, či si aspoň z tej nedá.

jamaat
24. okt 2011

@sirinka Ty si spomínala, že si robila jogurty a na FB bol článok, že v kúpenských je tá živá mikroflóra nejako krátko pôsobiaca. Tak ma napadlo, keď budem robiť domáci, ale základ bude z kúpenského jogurtu, tak sa mi tam tiež rozmnoží len tá "upravená"? Čo myslíš?

Samozrejme aj ostatné sa môžete vyjadriť 🙂

jamaat
24. okt 2011

Asi nechám automatové mlieko zkysnúť a to skúsim dať Emke namiesto probiotík, ak to bude chcieť. Zakysanka jej inak chutí. Jaaaj, sa človek došpekuluje, keď chce mať niečo prirodzené a neupravované. 😠

sirinka
24. okt 2011

@jamaat ja ti neviem, mne sa z jedneho joogurtu podarilo urobit asi tak 3x a potom uz to poriadne nezhustlo, mozno je to len nejaka moja domnienka, ale tak nejako mi to vychadzalo...

luba142
24. okt 2011

@jamaat no ak ma anginu tak asi ani nepoje teraz zo 2 dni toho moc, Babula ked mavala anginu a horucku k topmu tak mi vyvratila aj ATB prvy den a dokonca aj Nurofen, vtedy som jej cipky musela davat a jest tiez nechcela velmi na zaciatku......ja som vzdy k Atb davala tu Biogayu aj ked je draha ale je v kvapkach 🙂

hoogy
24. okt 2011

@ludmilabb pozri nebudem sa tu hadat o tejto teme to je tvoj nazor a to co som napisala je zase moj. kazda sme presvedcena o svojej pravde kazdy clovek a kazda matka je ina.

sirinka
24. okt 2011

@hoogy a nastastie aj kazde dieta.... 😉 a tie nam obcas pripravia prekvapenia....

mystery7
24. okt 2011

@ludmilabb
@hoogy
@sirinka

chcem reagovat na to spanie. Mirko spal s nami od 7 mesiacov do 23 a este aj teraz idem niekedy spat k nemu ak o to poziada-alebo mm.
Od narodenia sa casto v noci budil a fungovali sme v 2hod intervaloch den-noc. vydrzala som to 7 mesiacov a potom som to vzdala. ja som bola uz totalna troska, nespala som len behala k postielke. Ked som ho vzala k sebe, spala som do pol pasa vyzlecena. Mirko si v noci nasiel prsnik pocucal a spal dalej. Takze teraz som uz ani neriesila co budem robit so Slavkom. V noci mu len dam prsnik a spim dalej. niekedy ani neviem kolkokrat som kojila. pri Mirkovi som sa vzdy musela prebrat.

sirinka
24. okt 2011

@mystery7 presne, tak nejako som na to spolocne spanie prisla aj ja....

mystery7
24. okt 2011

@sirinka vsetko zavisi od dietata. kamoska ma 2 deti, totalnych kludasov do pol roka pili 1x v noci od pol roka jej obaja prespali celu noc. co sa da na to povedat? ja len ticho zavidim 🙄 😝

ludmilabb
24. okt 2011

@hoogy tak ja len dokoncim.....lebo sa mi neda nereagovat ked niekto neuznava matky ktore spia so svojimi detmi...pride mi to odveci a duplom v tejto nasej teme 🤐

kosska3003
24. okt 2011

@mystery7 no ako keby som v takej situacii isto ju riesim ako ty ja som malu ani po leziacky nekojila mozno raz mne sa tak skosi ani kojit nedalo tak som rada ze mala bola kludne dieta v noci ako pol roka miprespala celu teraz to tak uz neni ale tak to mlieko uz pyta len raz no som zvedava ake bude druhe dieta 😀 dufam ze po marike

sirinka
24. okt 2011

@mystery7 vies co, mne to takto vyhovuj...milujem ten pocit, v noci si privonat k jej vlaskom, postiskat si ju a ked ma ona chyti svojimi ruckami a v spanku tak krasne spuli pusinku, mne ani spat netreba...ked vidim, aka je klarka uz velka, dokonca cast jej zivota uz sa odohrava mimo nasej rodiny, v skolke, kam my uz nepatrime a tak postupne sa nam tie dietky osamostatnia...tak ja si rada vychutnam s mojim miminkom kazdu chvilku pokope.... 😵

borocka
24. okt 2011

@ludmilabb matka napisala ze neuznava spanie v spolocnej posteli s dietatom, a nie matky ktore to praktizuju.
dala som sem ten clanok,len tak...som si myslela ze nik ani nezareaguje okrem tych co maju cerstvejsie babatka....a aha aka diskusia, neplodna 😖