Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
2. feb 2012

@borocka nie z celeho toho co sa mu ma oddelit sa mu oddelila proste len polka. mm mu to pozera oni sa kazdy vecer spolu kupu.ale sem tam musim skontrolovat nech nahodou nema nejaky zapal alebo tak 😉

matko nosi 98 bundu a dufam,ze mu vydrzi kym prejdu tie najvacsie mrazi. lebo ked sa zohne uz ju ma dost kratku. a veru som mu skusala aj nohavice z minuleho roka oteplovacky 92 a vyzeraju na nom ako vyrastene po starsom surodenevcovi.proste su mu kratke. a tricka co ma zvacsa ma 3-4 roky. ale mozno beneton take mensie sije.

luba142
2. feb 2012

@borocka no prave, my mame aj brucho a aj pevne nohy a ruky a to sa zdalo, ze bude ina ako Kika...dobehla ju 😅

borocka
2. feb 2012

@hoogy tak ja neviem. pato ma bundy normalne, rukavy mu akuratne sedia, a aj ked sa zohne tak mu bunda spolahlivo zakryva chrbatik, normalne ho pod ne viem obliect a zapnut, dokonca mam pocit ze tie bundy su mu este aj sirsie. nie je v nich napchaty. gate mu tiez sedia.
zrejme je inak stavany. mozno sa to na nom inak nauklada oblecko a potom to aj inak vyzera. a tricka nosi na 2-3roky, dokonca pulovre ma 86 😕 na vianoce som mu kupovala jeden v tescu, ten je 1-1,5roka a druhy 92ka v CA. a oba mu teda urcite celu jar vystacia a pri tempe akym rastie si myslim ze aj na jesen 😕 a jeden som mu kupila v HM na 3-4roky ale v tom maly moze plavat este.
ale zasa mikiny ma len 98ky, hm, CA,tesco a tie su mu akuratne

sirinka
2. feb 2012

@borocka no ja magde kupujem na 3 a 4 roky...a to magdulka je chuducka, ved janka uz vazi skoro tolko co ona...
magda nosi uz skoro vsetko 98...
co som doniesla oblecko z FR, tak vsetko na 4 roky...proste je chuda, ale dlha...

hoogy
2. feb 2012

@borocka ja zase nemam rada ked ma matko moc kratke oblecenie. ako aj ja ho pod nu v pohode naobliekam ale uz sa mi zda dost kratka. no z HM mame to cislovanie 2-4 a v pohode nam to sedi. tak na kazdom oblecenie inak sedi. len sa cudujem ze este take male cisla kupujete. ja sa uz hnevam aj na pancuchy co ma 98/104 ze nejak sa mu stahuju dole.

luba142
2. feb 2012

@borocka
@sirinka co my mame veci z tesca tak mame bud 98 co este ako tak vinosi, ale uz jej zacinam kupovat tiez na 3-4 roky, lebo je je to zase uzke a na trupe kratke, vylieza jej to z gati

borocka
2. feb 2012

@sirinka tak co som videla posledne fotky magdulky na fb,tak este ma kade tade faldiky........pato hadam faldy ani nikdy nemal.
@hoogy
@luba142 a zasa u kazdeho vyrobcu aj jedna velkost je v skutocnosti inak velka. na malom vidim ze bude nizky a stihly, taky spuntik, potom az v puberte ho potiahne do vysky. posledny rok narastol minimalne, hadam len 4cm co tak pocitam, toto leto mu snad ani nebudem kupovat nove tricka akratasy. zas bude nosit len tie 80ky co mal uz to prve leto 😀

sirinka
2. feb 2012

@borocka tak zase nie je uplne vychudnuta...mne sa sice taka zda popri svojich baculatych sestrach, je od nich ohodne utlejsia...vazi necelyych 13 kil, co klarka vazila uz v roku.... 😅

luba142
2. feb 2012

@borocka ved jasne,ze co znacka to iny strih a aj vo velkostiach tej istej kategorie su rozdiely, ja som len na margo tesca,kde ty si pisala,ze vam, jedobry sveter na 1-1,5 roka pisala, ze my mame sveter na 2-3 roky tak akurat do jari. Na porovnanie 🙂

hoogy
2. feb 2012

@borocka ved jasne kazde dieta rastie inak nam zase amtko narastol cez leto 8 cm. a teraz mam pocit ze zase potiahol. a presne kazdy vyrobca inak sije.

sirinka
2. feb 2012

bozeee, ved ja uz janulke kupujem veci na 18 mesiacov 😅

kittyaoliver
2. feb 2012

Ahojte, vidim, ze mam asi najvaxsie dieta 🙂 oliver nosi tricka, pulovre, bundy 110 - ma strasne dlhe ruky a sirsie ramena, nohavice ale iba 104. Ten moj strasne rychlo rastie.. A topanky ma teraz 27, ale asi ich vyrastie, takze ratam, ze este jedny zimne budem muset kupovat...

sirinka
2. feb 2012

@kittyaoliver wau...tak to uz su pekne velkosti...skoro ako moja klara... 🙂

borocka
2. feb 2012

@hoogy
@luba142
@sirinka je to sranda, pato prvy rok zivota rastol ako o prteky, z 51cm na 75 na rocnej prehliadke, a potom na 15mesacnej uz mal 86cm!!!!!!!!!!! to bol brutaaaalny skok za 3mesaice. a potom akoby utalo, ved narastol ani nie 10cm za rok a pol. hoci na pohlad sa zda ze rastie, ale to len tym ze sa mu formuje telo,predlzuju sa koncatiny, pochudol, vyformoval sa.
ked mu odfotim len tvar tak vyzera kludne aj na 4roky,pretoze uz nema licka. ma krasne vyrysovane licne kosti, vlasy dospelacky, spicatu bradu.

luba142
2. feb 2012

@hoogy
@sirinka
@borocka tak my zase nohavice oblecieme niektore aj 92, podla strihu, 98 musim niekedy ohnut trosku, takze ono je to fakt aj na veciach a znackach co je ako site

hoogy
2. feb 2012

@borocka mne matko prvy krat teraz v lete tak podskocil vsetci nechapali ze kolko narastol. dobehol vlastne vsetkych co mame kamaratov.ale aj tak posobi skor sko stuple dieta aj ked brusko ma 🙂

kittyaoliver
2. feb 2012

@sirinka vsetci si myslia, ze je o rok starsi, podla vysky.. Inak, uz ked sa narodil, bol velky..54 cm a 4550 g 😀

sirinka
2. feb 2012

@kittyaoliver no aj kamaratka ma takeho velkeho syna, stale trcal skoro o hlavu od svojich rovesnikov...ale tak kym sa jedna o chlapcov, tak to tak nevadi...mam aj kamaratku, ktora je prilis vysoka a to uz take fajn nie je...

sssimi
2. feb 2012

@jamaat konečne mi prišiel mail od toho daminavtu na ten vitamín C. Vraj poštovné je už v cene a spotreba je do dvoch rokov (je tam uvedené, že od doručenia, takže asi mal na mysli od otvorenia). Neviem či sa mi oplatí zobrať to kilové balenie. Asi skúsim to menšie za 12€. Objednám to po 14tom, musím počať na rodičák 😅

sirinka
2. feb 2012

@sssimi urcite sa oplati kilove...do dvoch rokov ho v pohode minies.

sssimi
2. feb 2012

@sirinka prosím ťa koľko Cčka dávaš deťom bežne-a ako často (teda preventívne) a koľko keď sú choré (alebo začínajú byť). Chcem vedieť na ako dlho m vydrží 200 gramové balenie toho Cčka. Diky

sssimi
2. feb 2012

@sirinka to fakt? Aj keď ho budem dávať len Sárke? A Janulke si začala od kedy dávať?

sirinka
2. feb 2012

@sssimi no na prevenciu mam jamieson cmulacie, to im davam po 500mg podla potreby,
pri chorobe sa odporuca denna davka 100mg na kilo vahy rozdelit do 3-4 davok, pri zaciatku ochorenia mega davky, dospelym kludne 2 gramy, po hodine dalsi gram az kym necitis ulavu...
da sa stiahnut knizka o megaskorbickej liecbe
miminka...niektore maminky davaju par mg uz v porodnici, ja som janke zacala davat hned, ako mi prislo to nekysle cecko, davam jej okolo 200-300mg...

sssimi
2. feb 2012

@sirinka Máš na to nejaký dávkovač?

mystery7
2. feb 2012

@sirinka kde sa da stiahnut ta kniha? a ako davaju babatkam to C? mohla by som aj ja davat ten prasok z DM Slavkovi do vody?

sirinka
2. feb 2012

@sssimi nie, na zaciatku som si odvazila, kolko je to priblizne a podla toho davam...hlavne sa snaz nepouzivat kov, ale radsej plast, kov do urcitej miery cecko nici

sirinka
2. feb 2012

@mystery7 napriklad tu je link a mozes davat aj slavkovi, ja zvyknem cecko rozpustit vo vode a pridavam im tam agavovu stavu z DM alnatura, aby to bolo "chutnejsie"
http://www.zdravie.sk/sz/content/728-38310/vita...

sssimi
2. feb 2012

@sirinka A koľko je cca 500mg na kávovú lyžičku? Neviem s také množstvo ani predstaviť momentálne. To je vlastne pol gramu?

sirinka
2. feb 2012

@sssimi to je asi tak pol lyzicky...