Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
13. feb 2012

@sssimi vzdy sa najprv dava dlaha, lebo sa pocita s opuchom a az neskor sa dava sadra na pevno...

jamaat
13. feb 2012

Ahojte. Tak ja som sa v sobotu dala ako tak do poriadku, včera sme boli v tom Slovenskom raji a dnes mám hroznú nádchu. Emka je tiež doma, kašlala celú noc.

sssimi
13. feb 2012

@sirinka Nakoniec dostala ortézu na ruku. Sardu mať vraj nebude. Má to okolo pásu a v tom ruku zastrčenú. Chúďa dosť, že ju to v noci bolelo a nemohla spať, tak ešte počúvala ten môj kašlací monológ. Doktor mi dal silnejšie ATB. Dnes ešte brnknem kamoške čo ma má rodiť, či si nemám prísť pre predpis na tabletky proti zápalu, lebo ten večne pri ATB chytím. Tak by som to liečila zároveň.

jamaat
13. feb 2012

@sssimi Radšej si preventívne dávaj vaginálne čípky na zlepšenie mikroflóry (Gynoflor, Vagilact), prípadne jedz nielen jogurty, ale aj v tobolkách lactobacily. Zaručene to pomáha. A nezaškodí občas si dať aj preventívne, keď neješ ATB, pokiaľ si na zápaly náchylná.

borocka
13. feb 2012

@jamaat
@sssimi simi, tiez mavam zapal po atb ( vdaka bohu som ich psledne brala pred 3rokmi 😝 ) ale doma si drzim rosalgin, taky postrek do vaginy. uz ked citim naznak ze nieco nie je v poriadku ( a ze mi staci aj zmenit penu na holenie,aleb sprchac) tak to pouzijem

jamaat
13. feb 2012

@borocka
@sssimi Rosalgin je dobrý, ale to už je skôr na liečbu, mikroflóru neobnovuje.

sssimi
13. feb 2012

@jamaat @borocka zápaly mávam len po ATB našťastie. Mám doma ešte nejaké tablety vaginálne priamo na zápal, ale neviem či je niečo špeciálne pre tehotné a niečo pre tie netehotné 🙂 Volala som doktorke a mám vo štvrtok prísť. Tak si hneď spravým aj poradňu a nepôjdem v pondelok. Vo štvrtok už budem vedieť aj či je treba.
A jogurty môžem ak som zahlienená a beriem ATB? No skúsim zajtra mangela poslať niečo kúpiť na prevenciu. Už ho počujem ako to formuluje lekárničke 😀 😀 😀

sssimi
13. feb 2012

@jamaat sa mi zdá, že ten mám doma-také hnedé oválne gulky. Nechce sa mi isť pozrieť do lekárničky.

luba142
13. feb 2012

@sssimi podla mna ak tie jogurty budes jest pocas dna tak ti to na zahlienenie neublizi, ja som davala normalne malej aj mlieko na noc teraz ked bola chora a nedusila sa mi v noci kaslom 🙂

jamaat
13. feb 2012

@sssimi Tieto sú oba biele a konzistencia ako klasická tabletka (penicilin napr). To čo máš ty, budú teda asi už antibiotické alebo antimykotické čípky.

sssimi
13. feb 2012

@luba142 Ja som to teraz trošku obmedzila, lebo ten kašel je ozaj dosť zlý a keď chytím taký dobrý záchvat, tak ma aj brucho dosť bolí. Teraz mi otec naordinoval maslo na priedušky. Neviem či to pomôže, ale neublíži to. Budem mať hrudníček ako dieťatko 😀 Dnes v noci toho isto veľa nenaspím. Ani poobede sa mi nedalo zdriemnuť čo ma tak hrdlo škriabe.

@jamaat Môže byť. Ja už to nechám na doktorke čo mi naordinuje. Sama radšej nebudem vymýšlať. Možno ani zápal nechytím keďže tieto ATB môžu aj tehotné. O pár dní budem múdrejšia 😅

luba142
13. feb 2012

@sssimi ja som mala na skrabanie v hrdle a bolave hrdlo nejake homeopatika, neviem uz ako sa to volalo, pohladaj na nete alebo sa opytaj v lekarni. Mozno to maslo pomoze, inak som citala kdesi,ze na bolave hrdlo, je dobre tiez na gazu dat zohriaty olej alebo mast a dat na krk a obviazat 🙂

hoogy
13. feb 2012

@sssimi ja som na teba dnes zabudla zajtra hned rano zavolam mm a dam ti vediet.
@sirinka som si dnes citala stare vydanie mama a ja z roku 2009 a koho som tam nenasla v zmenarni
😉

sirinka
13. feb 2012

@hoogy 😀 jeeeej, to je take mileeee....ja som to mala so sebou v porodnici...

borocka
14. feb 2012

@jamaat ale rosalgin su dva druhy, teda aspon svojho casu boli. jedno boli cipky do posvy,ktore boli zrejme na liecbu ked uz zapal vznikol ( to som mala cez recept), druhe je volnopredajny postrek, taky prasok si rozrobis s prevarenou vodou a potom napumpujes do vnutra. posledne mi to doktor odporucal, vtedy to bola novinka. cipky som vyminala, ostal mi len ten postrek, tak ho raz za cas pouzijem. a som s tym spokojna

jamaat
14. feb 2012

@borocka O tom prášku hovorím, aj ja ho mám.

@sirinka Emka na záchode rada číta Mama a ja a tiež tam si 🙂

sirinka
14. feb 2012

@jamaat ja tam citam maxim a evu....

jamaat
14. feb 2012

@sirinka Aj v maxime a eve si? 🙂

sirinka
14. feb 2012

@jamaat 😀 no to sa mi este nepodarilo...ale tak ja citam aj ine casopisi ako len tie, v ktorych som ja haha

sirinka
14. feb 2012

@jamaat a to preco citate take stare casopisy???

jamaat
14. feb 2012

@sirinka Zostal zabudnutý tam a Emke to vôbec nevadí, že je starý 🙂

sirinka
14. feb 2012

@jamaat tak super...dufam, ze sa jej tam pacim 😝

sssimi
14. feb 2012

Ahojte.
Už sa u nás snáď začína črtať na lepšie časy. Mamčina ruka sa bude hojiť dlhooo, takže bude ako-tak v rámci možností po ruke minimálne do konca marca. Mm sa mi vráti domov. Mal by tu nastúpiť do práce 🙂 . A dnes mi aj uznaná PN-ka prišla, tak ešte počkať či uznajú materskú a bude fajn. No a od včera som držiteľkou našeho autíčka. Mm už má svoje na značkách 🙂
A ATB začínajú účinkovať 😀 V noci to bola ešte bieda, ale teraz sa cítim lepšie. Len mám desnú svalovcu na bruchu z kašlania a siakania sopla 😔

kosska3003
14. feb 2012

@sssimi no konecne dobre spravy mne zase mala chytila sopel uz mam z toho nervy a este aby mi luto nebolo nejde zvlhcovac neviem ci je zaneseny solou alebo co do paroma skusam ho riadne vycistit uvidime lebo asi tazko mi ho reklamuju ked zistia ze som tam vincentku pchala a my mame straaaaaaaaasne tvrdu vodu ale zajtra nam bude dobre konecne dojde tatino

sirinka
14. feb 2012

@sssimi no ako sa postupne veci na dobre obracaju...

sssimi
14. feb 2012

@kosska3003 za vyskúšanie nič nedáš. Ja by som to reklamovala. Sarah stále nie je úplne fit zo soplov, ale vraj kým sa neoteplí, tak s tým mám rátať 🙄 . Momentálne jej nedávam nič, len Echinaceu. V škôlke bola 2 dni. Uvidíme do kedy.... Dnes prišiel rodičák, tak idem objednať to nekyselé Cčko.

@sirinka Veru, všetko zlé je na niečo dobré. Už som veru strácala optimizmus, ale dnešok mi ho zase napravil 😀

kosska3003
14. feb 2012

@sssimi no ved ak to nepojde to reklamujem ved sme to kupili pred vianocami posli mi prosim ta posli mi link na to cecko uz mi to kysle dochadza pomaly

hoogy
14. feb 2012

@sirinka bola som prekvapena 🙂 ale pekne ta zmenili 😉 kocka

sirinka
14. feb 2012

@hoogy len ten tim by som potrebovala aj doma mat, inak sa na seba moc nepodobam haha...ale to tehu oblecenie bolo super, kvalitne, len trosku pridrahe...

hoogy
14. feb 2012

@sirinka no drahe to teda je 🙂 aj ti dali nieco z toho domov?