Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
2. jún 2010

dm, veď práve. A vitamíny v ňom? O tom by sa tiež dalo polemizovať, či sú umelé vitamíny až také prospešné. Na to sú tiež rôzne názory, lenže farmaceutické firmy majú bohove silnú lobby.

dm1
2. jún 2010

nika presne tak aj ja planujem postupne davat na varenie KM. a ked dokojim aj na pitie. len to uz mi asi ani mlieko nebude chciet

nikanika28
2. jún 2010

dani, mozno bude, Lukas ten pijaval mlieko skoro do troch rokov na obed pred spanim. On je celkovo dost mliekovy, vacsinou ma naliate pri veceri mlieko

iinuska
2. jún 2010

dm, mozno mu len nesadla

mimi21
2. jún 2010

no ja som dnes skusila dat Nine uvareny puding a velmi ho teda nechcela
a idem sa z nej usulat, ako je jahody pred kazdym sustom si poriadne slastne vzdychne, ja vtedy pukam smiechom 😀

sssimi
2. jún 2010

Babulky ja vááás nestííííííham.... Z učenia mi o chvíľu mrdne a to sa ani poriadne neučím, lebo malá sa mi po polhodinke zobudila, tak mám zas minimálne do polnoci vystarané.... Jáááj nebaví ma to. Keď do toho čumím príde mi to také jednoduché, ale sama nezatnem ani pol slova ☹

jamaat
2. jún 2010

Ja som tiež bola z automatu mlieko kúpiť, čítala som si tam o ňom a je tam napísané, že je to veterinárne kontrolovaný chov. Takže asi len tak ľahko tuberové mlieko robiť nemôžu.

sssimi, no nezávidím ti. Vydrž to dáko, nech je to už za tebou.

ludmilabb
2. jún 2010

iinuska srandicky 😀
mimi ja jahody nedavam nejako sa bojim ze sa mala vysype
dnes som jej dala trosku surovej mrkvy na chrumkanie a celkom sa jej pacilo.

Dm presne aj ja si myslim ze mu nesadla kombinacia, teda robila si mliecnu kasu a do nej si zamiesala ciste uvarene jablka?

sssimi ja by som nezvladla ziadne ucenie to teda klobuk dole

nikanika28
2. jún 2010

simi, nepanikar, ty to zvladnes, neboj sa.... 😉 Inac mne velmi pomahalo, ked som si to, co som sa potrebovala naucit pisala na papier farebnymi perami ..tak som si to dobre zapamatala..obcas sa mi sice stalo, ze som vedela, akou farbou to mam napisane, kde presne sa to nachadza, pripadne, ci je to podciarknute, ale za boha som nevedela prist na to, co tam bolo 😀 😀 😀 😀 ....

dm1
2. jún 2010

ja robim nemliecnu kasu len s vodou a presnidavka vzdy. teraz som dala ciste uvarene jablka. skusala som aj mliecne kase ale maly to nechce ☹

jamaat
2. jún 2010

nika, ja mám podobný systém učenia. Alebo aj v knihe som si predstavila, kde to bolo napísané, a tak som si skôr spomenula. Máme vizuálnu pamäť.

nikanika28
2. jún 2010

dani, inac aj mne sa mala povracala z tejto jablkovej kase...tam su take kusky susenych jablcok...mozno sa jej to prilepilo niekde a drazdilo ju to....vtedy mi vracala 4x 😒 ..tak ale neviem, ci to nebolo spojene aj s nejakou virozou, pretoze mala potom aj horucky a vlastne aj zuby jej sli... 🤐

dm1
2. jún 2010

nika ale to je cista kasa a domace jablcka uvarene a prepasirovane takze kusky tam neboli.... asi mu to len nesadlo alebo to rychlo zjedol uz sa to 1x stalo pri kasi

mimi21
2. jún 2010

ludka ja som najprv jednui skusilam ale ani teraz vela nezje, tak 2, max 4

ludmilabb
2. jún 2010

nika veru mne nestacilo podciarknut si v skriptach ale prepisat na papier farebne fixky funguju doteraz 😀
dani domace jablcka si kde zohnala?

luba142
2. jún 2010

@kackabrcka ja davam Sunar a budem asi plne az do 1,5 roka davat a potom prejdem na Kravske mlieko a nasa pije mlieko 4x za den. Myslim si ze 1x za den ked jej chuti je velmi malo, keby nemala rada mlieko nepoviem ale ked pije v pohode tak jej dam tolko kolko potrebuje, ale davam aj jogurty a mliecne kase

dm1
2. jún 2010

ludka u nas predavaju domace jablcka na trhu boli velmi chutne skoro som ich sama zjedla 😉 . ci je fakt pravda ze su domace neviem ale aspon slovenske hadam budu

ja som jahodu skusala ale nas nechce takto ziadne surove ovocie. ale ked som mu dala 3 jahodky do kase surove tak to spapal

ludmilabb
2. jún 2010

dani mne Sofia rada obzuva jablko aj ked polovicu jablka potom v omrvinkach zbieram po jej obleceni 😀

kosska3003
2. jún 2010

no moja mi kasicky vobec nechce ale uz som jej dlho nedala musim skusit ona mi rano zje jogurt potom na desiatu kojenie ked sa zobudi obed o 4 kojenie a o 6 bud chleba alebo presnidavku no musim skusit nico nove

ludmilabb
2. jún 2010

kosska to ti doobeda vela nepoje

kosska3003
2. jún 2010

ludmila no skoro nic len ten jogurt a kojenie a rozok zuzle a mne stava o 9 niekedy skor niekedy neskot a ide spat o 12 ona mi malo zje ale nevidno to na nej ze by jej nechutilo baculka je riadna

dm1
2. jún 2010

ludka mi tiez mame len rano kojo, na desiatu presnidavka, potom obed, jogurt a kasa. medzitym kojo a rozok do ruky ale tak polku max.zje. a to niekedy ani kasu vobec nechce uz. ale zato je na mne pricucnuty teda pekne casto 😝

kosska3003
2. jún 2010

idem ja do hajan caj uvareny UM spravim teraz a ideme bojovat aj ked to vidim ze vyhra cecok dobru noc

mimi21
2. jún 2010

kosska a ovocie nejake malej davas?

nikanika28
2. jún 2010

no tak to my mame rano ked sa zobudi okolo pol siedmej mlieko..mozno 150 az 180, ako kedy, potom okolo osmej chlieb s dzemom alebo sunkou alebo syrom alebo... a to sprace niekedy aj cely krajec, potom ked sa zobudi jej dam nieco na zuzlanie, bud rozok, piskotu, jablko do ruky alebo banan...potom obed, zapije 150 mlieka, olovrant jogurt alebo ovocie a vecera kasa plus mlieko 150-180

ludmilabb
2. jún 2010

ja ked casto kojim cez den tak vecer uz nemam dost mlieka to mi potom nervaci na prsniku a v noci duplom
ja kojim rano, na obed a vecer niekedy aj poobede ked je taka nervna ze uz neviem co mam robit niekedy zaberie a niekedy nie
na desiatu ma bud jogurt alebo ovocie s tym ze ked my ranajkujeme ujde sa jej kusok rozteka elbo chlieb
na obed zeleninu, zltok, maso na prestriedanie
na veceru bud kasu alebo co nezje z obeda
aj ja idem spat

ludmilabb
2. jún 2010

nika Klarka sa nezda 😀

sssimi
2. jún 2010

Baby šak ja už si to aj prepisujem do mne zrozumiteľnej reči a len toľko, aby sa to dalo ešte všetko narýchlo prečítať. Proste len nech viem začať rozprávať-aby som tam nezostala vyvalená stáť. Len Sarah akosi nespolupracuje. No čo už babula jedna. To plávanie má na ňu energetický vplyv....

sssimi
2. jún 2010

Ozaj Sarah dnes praskala melón a paráda. Strašne moc jej chutil.

luba142
2. jún 2010

my tak podobne ako Nika, okolo 6-pol 7 mlieko, okolo 8-pol9 zje asi tak polku chlebika alebo vianocky niekedy sice ani nie potom ide okolo pol 10 spat tak ma mlieko zasa, ked sa zobudi tak okolo 12 obed, po 14 mlieko a spanok niekedy az o 15. potom mame okolo 16 olovrant, to zje bud ovocie alebo jogurt, po 18 kasa a okolo pol 8 mlieko a spanok