Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

rybca
2. nov 2010

@sirinka to viem, ze maju byt o cm vacsie, ale pred tyzdnom som vyradila 21, takze teraz nosi 22 a jedny tenisky 23 a v pohode v nich chodi, tak na zimu urcite 23...🙂

sirinka
2. nov 2010

@rybca len niektore cislovanie nemusi sediet, ja cez bazar vzdy kupujem iba podla cm...uz som sa totiz oklamala

mimi21
3. nov 2010

pekne ranko
@sirinka gratulko k dalsej paradnici 😉 to bude mat mm doma veselo 😀
ja idem do poradne zajtra, uz sa normalne neviem dockat, pride mi to ze uz som tam nebola celu vecnost, tak chcem hlavne vediet ci je malinka Ok
ale podla toho, co predvadza posledne dni v bruku sa ma dobre, robi tam riadne gymnasticke zostavy, pripadne asi nacvicuje prichod na svet cez brusko, ale marne sa jej snazim vysvetlit, ze tadial cesta nevedie 😅
niekedy to normalne az poriadne zaboli, nejako si neviem spomenut, ci som aj od Ninky take riadne kopance dostavala
mm mi uz chce zakazat soferovat, ale dnes este pojdem s maminou do BB, chcem uz daco pokupit na VIanoce a mm bude mat aj meniny este tak musim popustit uzdu fantazii, ze co mu kupit

nikanika28
3. nov 2010

dobre ranko
my sme zase od piatej hore 😝 🙄 , toto skore vstavanie ma zabija 😠 . Naranajkovali sme sa a o osmej zas zalahla.
@sirinka gratulujem k dalsej princeznicke, riadny babinec budete mat doma 😵 . Rozmyslali ste uz nad menom?
@mimi21 hod bruskovu fotku 🙂
My sme kupili v sobotu domacu pekarnicku v Tescu, to je vam paradna vecicka, uz som v nej robila knedlu a chlieb, riadna mnamica to je...mnam 😵. A vcera som skusala zemlicky z celozrnnej muky, na prvy pokus dopadli celkom dobre, ja tieto kysnute veci neovladam, skor tortove 😀 😀

sssimi
3. nov 2010

@sirinka jej tak ďalšie dievčatko? Krása. No tatino už môže pokukovať po gulovnici, ale nejakej poriadnej, lebo 3 krásky ustrážiť.... uf.... To bude mať na plný úväzok 😀 😀 😀

Sarah už je na tom oveľa lepšie. Už skoro nesoplí a kašle len občas. Plávanie ešte vynecháme, ale už snáď od pondelka by sme mohli znova nabehnúť.

sirinka
3. nov 2010

@nikanika28 bude Janka...
dakujeme baby...

nikanika28
3. nov 2010

@sirinka ja mam rada taketo klasicke slovenske mena 🙂 ...sice Klara nieje cisto slovenske 😅 ...ale aj tak sa mi paci 😀
@sssimi ty si to spominala kedysi, ze ti Sarah vytaca nozicky?? Ako ste na tom teraz? Klarka tiez vytaca lavu nozicku dovnutra, ale uz je to ovela lepsie, niekolkokrat za den jej ju masirujem a natahujem slachy, svagrina studuje fyzioterapiu, tak mi poradila nejake cviky

dupinka
3. nov 2010

Ahojte!

Sirinka: dodatočne gratulko k ďalšej princezničke-

My sme kúpili Adamkovi topánky v Humanic-u s goratexovou úpravou. Stáli 69,95 Eur. Dosť, ale pri jeho akčnosti potrebuje mať niečo nepremokavé do snehu.
Dúfam, že ich potom predám na bazáre.
Tenisky mal 21, zimné sme kúpili 23ky, aby sa tam zmestila prípadne okrem pančuchy aj ponožka a aj rezerva, ak nôžka podrastie.

Majú aj lacnejšie, cca za 25-30 Eur tiež s úpravou proti premoknutiu, ale nie až tak premakané.

Ešte aj Ecco má drahšie, lebo sa platí za značku, predajňu majú v Avione a tuším, že teraz už aj v Poluse.

Inak oteplováky alebo overaly nekupujem v značkových obchodoch, to nemá zmysel. Ale do topánok, zvlášť na zimu, sa oplatí podľa mňa investovať.

kosska3003
3. nov 2010

ahojte ja som kupovala malej vsetko na zimu v polsku ma snehule s ovcim runom vnutry tak by jej zima nemala byt

tak ja baby odchdzam do Dudinciec sa zregenerovat tak pa v sobotu uz sa tesim na masaz

sssimi
3. nov 2010

@nikanika28 ona mi chodí po vnútorných stranách. Nevytáča nožičky. Jeden doktor jej dal také tvrdé pätné misky do topánočiek-vraj že má mäkké päty a musi ich mať pevne v topánke. Druhý doktor mi povedal, že je to úplne v poriadku-vraj je to len obrana proti plochým nohám. A odporučil mi len ortopedickú obuv. Vraj deti do dvoch rokov majú úplne nestabilnú chôdzu a pri chodení strašne vymýšľajú. Misky som nakoniec vyhodila, lebo sú strašne studené a nepotrebujem mať malú stále chorú.
Inak mám kamošku a malý jej dáva obe špičky k sebe pri chôdzi a mám mu len dávať topánky naopak.
Myslím, že masírovanie je najvhodnejšie a dobrou obuvou tiež nič nepokazíš. My fičíme teraz len na protetike.

iinuska
3. nov 2010

ahojte zienky
my sme vstavali o 8, v noci 2x kojenie. Doobeda sme stihli vybehnut aj von, este sme stihli, teraz zacalo porchat, tak uvidime, co bude poobede
pozeram damsky magazin, hovoria o mliecnych zubkoch, vraj ked vyde prvy zub, tak treba ist k zubarovi. tak to sa mi nezda 😝 . Adamkovi vysiel prvy, ked mal 3 a pol mesiaca

iinuska
3. nov 2010

a ze zubna pasta . Tak ja malemu cistim bez pasty

sirinka
3. nov 2010

@iinuska hej...treba tahat peniaze...ved zubari malo zarabaju 😉

iinuska
3. nov 2010

@sirinka presne tak

sirinka
3. nov 2010

@iinuska nam hovorila dentalna hygienicka, ze staci nechat pozriet zubky, ked je komplet mliecny chrup...a ze netreba ist ani rovno k zubarovi, ze to aj ona moze...tak my sme boli s klarkou pri nej, ked mala nieco vyse dvoch rokov...
ale samozrejme, ak je nejaky problem so zubkami, to treba riesit hned...

iinuska
3. nov 2010

@sirinka tak to vidim aj ja, netreba deti stresovat, pokial neni nejaky problem 😉

mystery7
3. nov 2010

my sme sa pytali nasho zubara a tiez vravel, ze sa netreba ponahlat, ak nie je problem. A zubna pasta.... nechcem ho zatial ucit pluvat, aby mi nepluval aj jedlo 😅 tak len voda
Zimne topanky sme kupili priamo vo firme, kde ich siju. Mame kozene, mm ich naimpregnuje. Jedny su trochu zateplene a druhe s kozusinou a vyssie. Dokopy ma vysli 36€.
My sme sme hore od 6:20.
Dnes sme boli na triple teste, tak mame vsetko ok, rucicky, nozicky, prsteky, nostek, hlavicka, mocovy mechur.... Videli sme babatko aj 3D, mame fotku, pekne sa vykrucalo, ma uz 5,6cm 😀
@sirinka gratulko ku kocke 😉

emode
3. nov 2010

@mystery7 super ze je vsetko ok,
my sme boli u zubara, mala som ja preventivku tak som zobrala aj malu, aj preto, ze uz mala 14 zubov, aj som sa chcela s dentalnou poradit, co a ako ... mala nemala ziadny stres, otvorila usta ako otvorila, mozno je dobre, ze bola a nic strasne sa nedialo ...
aj sofia sa zacala skor o hodinu budit, vecer ju uz o siedmej lame, sama sa vyberie do spalne 😀
dnes jaslicky, rano uplne bez placu 😅
ja som mala naplanovanu gyndu, kontrolu tej cysty po 2 mesiacoch, bola som tam trikrat a aj tak ma nevysetril, najprv 2x tam bolo ludstva na 2 hodiny cakania, a ked som prisla hodinu pred zaverecnou, uz tam doktor nebol, ma porazilo, chcela som to mat za sebou 😠

sirinka
3. nov 2010

@mystery7 tak super...gratulujem k dobrym vysledkom...

@emode nase nie su naucene na konkretnu hodinu ale na dlzku casu, kolko su hore a potom magda po obede ide spinkat, tak ked som jej obed posunula, tak v pohode aj obedny spanok a vecer zase ritual...kupanie, zubky umyt a magda ide spinkat a klarka este si v izbicke pozrie jednu rozpravku a tiez spat...takze u nas prechod casu v pohode...

emode
3. nov 2010

@sirinka ved v podstate to takto aj u nas funguje, len posledne dva tyzdne pred posunom casu chrnela aj do osmej preto pisem, ze si to posunula, mne vyhovuje, ze rano skor vstane, potom cez obed nie je az taky problem so spanim ... 😅

nic idem po malu do jasli, zas sa sem dostanem az vecer 😅

jamaat
3. nov 2010

@sirinka Jeeej, aké neobvyklé meno!! 😀 Ale v súčasnosti je už ozaj zriedkavé. Vlastne žiadne dievčatko s takým menom nepoznám.

sirinka
3. nov 2010

@jamaat veru...ale akurat vcera v cukrarni pokrikovala jedna mamicka po dcerke "Jankaaaa" 😀
aj o klarke som si myslela, ze tak lahko dalsiu nestretneme, aj v porodke hovorili, ze uz davno ziadnu nemali....a teraz byva oproti nam 8 rocne dievcatko klarka 🙂

jamaat
3. nov 2010

@mystery7 Super, že sú výsledky OK.

Emka teraz papá - obeduje. Ja už ju vôbec nemôžem kŕmiť, ona chce len sama. Ani tak nemôžem, že ona drží jednu vidličku a ja druhú. Ja ťam, ja ťam! A teraz je polievku (lyžičkou, nie vidličkou 🙂 ), tak to tak aj vyzerá okolo a na nej. 😅

mimi21
3. nov 2010

@sirinka pekne meno ste vybrali 😉
my sa stale nevieme dohodnut 😒

@nikanika28 no ja ale ziadnu bruskatu fotku nemam 🤐 budem to musiet napravit, lebo aj Ninka sa mi pekne k brusku tuli a dava pusinky 😵
@mystery7 to si uz mala tripple test? nerobi sa az po 16tt? sice aj kolegyna bola 2krat
hlavne je ze je vsetko OK 🙂

dupinka
3. nov 2010

baby, co kupujete detom k vianociam? My mame este aj meniny, tak neviem, co mu vybrat... 😖

mimi21
3. nov 2010

@dupinka ja som akurat dnes bola na "love" 🙂
ja kupim ako hlavny darcek kuchynku a este nejake drobnosti, mam uz kupeny novy avent hrncek, z takej novej kolekcie, ale ten mozno supnem do mikulasskeho balicka, a dnes som kupila knizku s riekankami, aj to som mala dilemu ake knizky kupovat, ci este take detske, alebo uz nejake s kratsimi rozpravkami a potom som nasla tuto, tak som ju vzala
ale vo svete knihy mali pekne take co sa rozkladal onbrazok ako sa otvorila strana a tie sa mi velmi pacili, bola tam snehulienka, popoluska, kocur v cizmach a cervena ciapocka
len prva co som chytila do ruky bola vnutri roztrhana a toho sa bojim, ci by to aj Ninu nelakalo trhat, ked sa to vnutri tak "otvori" 😅

mimi21
3. nov 2010

ozaj, nemate nahodou niekto na predaj prebalovaci pult?
chcem si kupit, ale pouzivany, predtym som mala len podlozku na komodu a teraz by som mala kam dat aj prebalovaci pult

sirinka
3. nov 2010

@mimi21 kamoska chcela predat, opytam sa jej...
a nemate este ani uzsi vyber mien?

mimi21
3. nov 2010

@sirinka no v zalohe je Ema, ak by nas nic ine nenapadlo
mm sa paci Diana, Daniela, Natalia
mne sa velmi paci Sofia

sirinka
3. nov 2010

@mimi21 z tychto by som ja asi vybrala danielu a potom natalku... 🙂