Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
10. nov 2010

@sirinka vychadzalo to rovnako ako len doobedie, tak chodi na cely den, nehovoriac o tom, ze sa naucila spat v postielke 🙂 prvy tyzden pri nej jedna ucitelka stale sedela a hladkala ju 😅
@jamaat ver tomu 😀 a hlavne potom ten cas so sofiou si viem inak uzit 😅

sirinka
10. nov 2010

@emode no mne ked povedala, ze plna suma je 7500sk a za poluvazok 5000...tak som nemala zaujem...plus samozrejme strav k tomu...

jamaat
10. nov 2010

@emode Aj mne by veru niekedy dobre padlo, lebo ja ani nemám komu Emku nechať. Už ani Moniku nemôžem zneužívať, lebo je škola.

emode
10. nov 2010

tiez nie som za odkladanie tak malych deti do skolky, ale som presvedcena, ze im par hodin v tyzdni bez mamy len prospeje, a mamam tiez, su aktivity, ktore by som inak musela pod tlakom urobit so Sofiou, pricom trpezlivost u nas dvoch sa potom dost rychlo vycerpa ... alternativa je aby sa o nu par hodin postarali svokrovci, co je v pohode, ale ... nadlavanie piskotami a nosenie na rukach nie je to spravne vychovne podla mna, plus aktivity, co robia v jaslickach, malovanie, tancovanie, prechadzky v skupine ... to tomu dietatu da viac, si myslim, my ideme spolu von a po par metroch je to len hopa, hopa, ... voci ucitelke ju to ani nenapadne 😕

takze na cely tyzden urcite nie, ale par hodin je podla mna super pre dieta aj pre mamu 😀

kackabrcka
10. nov 2010

@emode dobry nazor..
ja dieta svokrovcom nedavam, este ani raz ju nemali a zaujem nemaju pritom svokra robi 2x4hod. za tyzden.. asi tak.. ked budem nutena tak skolka...
kocky dosli mi cizmy a neviem ktore si nechat-ked pasnu oboje... co sa mne nestava

dupinka
10. nov 2010

@emode súhlasím. Ja tiež uvažujem o návrate do práce na 1/2 prac. úväzok. Dopoludnia. Malý by bol v jasliach a ja by som sa profesijne realizovala 😀 Adamko bude medzi deťmi, čo mu len prospeje. Lebo nie vždy sa mama vie zahrať s dieťatkom tak, ako rovesníci v skupinke.
Chodíme plávať a vidím, že má takú detskú spoločnosť rád a pomáha mu to napredovať. Tak uvidíme, čo na to riaditeľ.

@kackabrcka mne sa páčia oboje, ale tie vpravo sú 1.

kackabrcka
10. nov 2010

@dupinka mne tiez ta prava.. je super teplunka.. ta lava je len ciastocne kozena.. preto vaham..

ladywitch26
10. nov 2010

@kackabrcka ber tie vpravo 😉

ja pojdem od marca do roboty od osmej do druhej, teda ak ma sef necha na povodnom mieste. to by som stanku davala na tri dni do skolky od deviatej do pol druhej a pri malom by bola aupairka. ak ma nenecha na povodnom mieste, tak budem robit pondelky, stredy a piatky urcite. v stredu az poobede, takze to by sla stanka len na dva dni. aj by mi to tak vyhovovalo, lebo chodi o pol druhej spat, takze pohra sa s detmi, vyzdvihne ju aupair zo skolky a rovno ulozi, lebo v skolke ich nedavaju spat tu. nech ma nejaky ten pravidelny rezim kazdy den rovnako.
ak samozrejme muz najde robotu dovtedy. ak nie, tak bude aupair robit on. 😅

jamaat
10. nov 2010

Jupííí, dnes spánok bez problémov! Ale večer išla neskoro spať, ráno vstala včašie a zívala už od zobudenia.

@kackabrcka Mne sa páčia viac tie vľavo, ide však aj o to, aké máš oblečenie. Mne na materskej, keď väčšinou len v rifliach a športovom behám, by sa viac hodili tie vpravo.

jamaat
10. nov 2010

Ale teda už mi veru aj chýba obliecť sa občas do krátkej sukne a obuť topánky na opätku. 😅

iinuska
10. nov 2010

ahojte, ja mam navarene dufam aspon na 3 dni. Kotol kyslej fazulovej polievky a 3 plechy slanych osuchov. Chalani to zboznuju 😝 Veru som sa aj zapotila

@jamaat vies, ze aj ja som mala vcera chut sa nejako slusnejsie obliect? Isla som totizto k zubarovi, som rozmyslala, a aj tak som nakoniec skoncila v nohaviciach 😀
@kackabrcka mne sa viac pacia tie napravo 😉

iinuska
10. nov 2010

@kackabrcka no alebo, ked sa nevies rozhodnut a sedia Ti obidvoje, tak si nechaj oboje 😀

mystery7
10. nov 2010

ahojky kocky
odvcera som bez netu v mobile, neviem ci je chyba v O2 alebo v mojej nokii ☹

tak dnes bola obhliadka toho bytu, bol o nicom. ponukla mi aj ine, tak pojdem este okukovat. som zvedava ako dopadneme

ja by som tiez dala Mirka na par dni aspon na doobedu do jasli, alebo do skolky, on ma rad deti a hned by sa istotne vselicomu priucil 🙂 ako ho poznam 😀

dnes mam nenormalne chute, jem hrianky s tatrskou omackou a sunkou + paradajky 😀

mystery7
10. nov 2010

ozaj a cizmy, tie vlavo asi tak skoro nepremoknu. u nas su skor mokre zimy.

jamaat
10. nov 2010

Práve som dopozerala súdnu sieň. Do rodného listu zapísali nesprávnu matku a keď tá správna vyšla z basy a chcela si zobrať dieťa z dojčenského ústavu, tak to zistila, samozrejme jej ho nedali, na matrike len arogantné kravy a ako vyzeral súdny proces, tak to som doteraz nepochopila. A aj keď súd vyhrala, aj tak jej automaticky rodný list neopravili, musela ešte aj to riešiť. No je to sila silovatá!!!

ladywitch26
10. nov 2010

@jamaat no vitaj na slovensku..mna najviac vytaca ta nenormalna byrokracia. vsak nie je normalne, aby sa jeden rodny list vybavoval 3mesiace. poskytnes vsetky udaje, irsky rodny list aj s apostilou, co je vlastne uradne overenie,ze je pravy, ale oni si to aj tak musia overovat.a na kazdom jednom urade ti povedia cosi ine. nikto si neprizna chybu a ked im to vytknes, tak sa este urazia a pekne ti to osladia.

iinuska
10. nov 2010

ahojte, tak dnes som stihla navarit, prevliect periny,oprat, kupelku upratat, zajtra ma prist kamoska, tak nech sa nezlakne 😀 😀 . Ale nie, som pred menzesom, tak stiham vsetko 🙂

jamaat
10. nov 2010

@iinuska Ja nestíham pred, po ani počas 😅

emode
10. nov 2010

@iinuska ???

ladywitch26
10. nov 2010

@iinuska no u mna menzes dlho nehrozi, tak najblizsieho pol roka budem mat doma bordel a potom sa aj tak budeme stahovat 😀 😀

sirinka
10. nov 2010

@jamaat
@ladywitch26 ja som matersku v rakusku vybavovala rok a stvrt 😉 o ostatnom ani nehovorim....zlate slovensko

mimi21
10. nov 2010

ahojte
dnes sme boli s mm neplanovane v Ikei, kedze mala spala cestou domov do 5 tak zaspala az pred chvilou, ja som totalka KO, zmorena ako pes, nevladzem sa ani pred telku odplazit 😝
idem pozbierat posledne zvysky sil, a cestou cez kupelnu sa skydnem pred telku 😅

jamaat
10. nov 2010

@sirinka Veď ja som ani nepísala, že na Slovensku je to najhoršie. Pamätám, že si spomínala, že v Rakúsku je to ešte horšie. Neporovnávam, lebo neviem, ako to funguje inde. Ale bolo to proti zdravému rozumu. Navrhovateľka bola pravá matka, nepochopiteľne odporkyňa bola zapísaná matka, ktorá ale tiež chcela, aby ju z toho rodného vymazali. No a tie reči a výsluchy okolo toho, čistá katastrofa.

sirinka
10. nov 2010

@jamaat podla mna ta sudna sien je divadlo...v skutocnosti to tak neprebieha...

jamaat
10. nov 2010

Emkino najnovšie obľúbené video - mačacie tango pre deti (aj s talianskymi a anglickými titulkami)

https://www.youtube.com/watch?v=yuUZrFwxDII
jamaat
10. nov 2010

@sirinka Je to robené podľa skutočných udalostí a zápisníc.

jamaat
10. nov 2010

A čo sa týka matrikárok, mala som už tiež tú česť viackrát na vlastnej koži zistiť, aké sú to štvorpísmenkové oné! Najmúdrejšie na svete!

sirinka
10. nov 2010

@jamaat neviem, ale je to blbost, ze ked sa dvaja bezdetni chcu rozviest, sud im v tom v dnesnej dobe bude branit 😉 ja to extra nepozeram, videla som par casti a tato mi prisla totalne vymyslena...

jamaat
10. nov 2010

@sirinka To hej. Ono aj keď sú deti a chcú sa obaja rozviesť, tak je hovadina, aby ich súd nerozviedol. Tým sa to naspäť nezlepí.

emode
10. nov 2010

strasne som si porezala palec na lavej ruke, mm musel zachranovat, lebo ja hned odpadavam, chuda sofia jacala dobrych 10 minut kym sme sa skonsolidovali vecer, bola hladna a nevedela co sa deje ... ☹ boli to fest, mam to riadne hlboke ☹
sofia posledne noci dost zle spi ´tak asi zalahnem aj ja 😢

kosska3003
10. nov 2010

ahojte uz som sa dostala aj sem dnes den o drzku tieto dlhe vecery su katastrofa musim sa hrat s malou potom som ju hodinu uspavala a som ko z nervami na zrutenie uz nech je koniec marca fakt sa tesim a moj chlap nieze by ma polutoval ale cusi este mi a vino ulial a nic cusi joj normalne mi uz aj adrenalin stupa a vybuchnem