Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
21. dec 2010

@iinuska aj mna svokra zasobi v tomto smere comu sa tiez tesim...ja iba dva tri druhy co s deckami sa da...

ladywitch26
21. dec 2010

@iinuska moja mama zasobuje celu rodinu a my sme jej museli vzdy pomahat. tyzden pred vianocami pomaly do druhej v noci. taaak sme to nenavideli. mama aj 12 druhov napecie. stano tento rok spravil akurat medvedie labky, zajtra asi zltkovy rez spravime a jeze a ak sa mi bude este chciet, tak mozno suhajdy.

jamaat
21. dec 2010

Ja nemám ešte ani suroviny na koláče nakúpené. Zajtra musím kúpiť a čo -to už aj upiecť. Svokra nám pár koláčov dá, ale inak pečiem sama.

ladywitch26
21. dec 2010

@jamaat my sme suroviny boli nakupovat zaciatkom mesiaca, tie davy v obchodoch fakt nemusim. 😝

borocka
21. dec 2010

tak mimi je este v kope?? sestra mala tiez termin na 26.12, ale dnes o pol piatej rano sa nam narodila katuska cisarskym....mala omotanu pupocnu snuru okolo krku,rucky a nozky. mala velmi slabe ozvy, tak si ju uz vcera po prehliadke nechali v nemocke a v noci jej odtiekla voda. mala to aspon bez bolesti. teraz sa uz len zotavit a v nedelu ju pustia domov.

ja som si inak den krasne uzila, take ticho a klud som nezazila uz celu vecnost a vestim ze ani nezazijem 😅

iinuska
21. dec 2010

@ladywitch26 aj ja snazim tesne pred sviatkami obchody zdaleka obchadzat, este aj chlieb mame v mraznicke 😅

borocka
21. dec 2010

@ladywitch26 a aj sa tolko u vas zjedlo?????
moja mama take 4 druhy zvykla piect, a veru aj z toho este poostavalo. a ja mam za to, ze radsej si castejsie upeciem, ale nech je cerstve ako mi to tam ma tvrdnut cely tyzden.
pre mna pecenie nie je robota, takze kludne si aj na stefana nejaku pochutinku upecieme🙂

borocka
21. dec 2010

a este som nas zabudla pochvalit, vecer pri prezliekani do pyzama sa patovi podarilo povedat BMBOLE - to mal byt brmbolec 😝 no aky sikulo

ludmilabb
21. dec 2010

@sirinka my ideme ku svokrovcom tak som nakazala svokre nech spravi trosku jemnejsi salat pre Sofiu ona vela koreni takze pre istotu aby nezabudla
@iinuska u nas pecie vo velkom svokra aj ked teraz ako bola chora uz tolko nevari ale aj tak sa na Vianoce buduc ich nich stoly prehybat ja spravim len par pisingerov a je vybavene
@jamaat dnes som chcela robit kosiky a zistila som ze nemam mlieko aka som ja sikovna 😝

ladywitch26
21. dec 2010

@borocka mama radsej bude este aj 23. vypekat, len aby az do 27. nemusela nic, len prihrievat. my tie tri dni nerobime nic, len oddychujeme.bud sa vyvalujeme pred telkou v pyzamach cely den, alebo ideme lyzovat. otec je vlekar, tak si to mozeme uzit hocikedy. a mama precie pre celu rodinu, takze ked napecie 12 druhov, ale podeli to pre kazdeho, tak nam mozno 10kuskov z jedneho druhu zostane. no a nasa rodina, to rataj nasich, jedna segra s frajerom, druha s frajerom a my dvaja so stanom ked sme boli, tak stol zostal vzdy ako po najazde kobyliek 😀

mystery7
21. dec 2010

ahojky
Tak my sme boli poobede v nay-ke, lebo svokre odisiel mixer a ona vypeka na vianoce. Tam boli ale riadne rady 🙄 som rada, ze my mame vsetko nakupene. Dnes som este nakupila ozdobne tasky na darceky a mam pokoj.
Chlieb a jogurty este pojdem nakupit. Hlavne musim upratat a to je pre mna najtazsie, lebo Mirko ma vsade prenasleduje-aj po vytretej podlahe 😅

mystery7
21. dec 2010

@sirinka aky mas recept na salat pre dievcata? Vyskusam aj pre Mirka, nechcem robit majonezovy.

mystery7
21. dec 2010

vidim, ze vsetky peciete 😉

jamaat
22. dec 2010

Ešte furt všetky pečú. A ja si konečne idem kúpiť nejaké ingrediencie a dnes niečo upečiem.

borocka
22. dec 2010

@ladywitch26 tak to ja zasa nemam rada. ked som bola mensia tak som sa doslova prezierala. kym bolo na stole, tak som tlacila aj nasilu, lebo ved co ked ma niekto predbehne a mne nic neostane. ale teraz,........radsej si dam dva taniere kapustnice, ktoru nemame kazdy tyzden ako sa pchat sladkym.
a k tym mnozstvam, tak aj my mame dvoch rodicov, 6deti, jednu starku,......takze na mnozstvo je nas podobne. teraz pribudol jeden svagor a tri vnucata (jedno babatko, ktore papaniu neublizi).

no a salat pre pata neriesim vobec. jemu sa nepacia jedla kde je toho vela nabryzganeho, takze mu urobim zemiakovu kasu a zeleninu na masle. cele menu mu musim vymysliet, pretoze nezje ani kapustnicu, ani salat s masom alebo rybou, a veklu sancu nedavam ani opekancom ( pupakom...neviem ako to poznate)

ladywitch26
22. dec 2010

@borocka no ale neprezieraj sa, ked mama tak skvelo vari 😀 ja neviem, ale aj ta polievka je na vianoce akasi lepsia, ako obycajne.
mama vzdy robila opekance na zaciatok, potom hovadziu polievku a kapustnicu, lebo otec musi mat kapustnicu, ale my odmalicka sme ju nechceli, tak nam robila hovadziu, potom salat, file, rezne a pecenu kacku alebo hus. na silvestra namiesto kacky robi svieckovu s knedlami. preto este tri dni potom dojedame, lebo je toho dost 😉
teraz s muzom si spravime kapustnicu, ale len do pol hrnca, stanke spravime hovadziu polievku, salat, ale stanke odoberiem predtym, nez tam pridam majonezu a kupim jej cerstvu tresku a uvarim jej ju. hadam to postihame, lebo neviem,ci muz este aj na stedry den nebude robit. iri maju sviatok az 25.teho.
inak som rozmyslala,ze darceky si rozbalime podla irskych zvykov az 25teho rano. nech si ich stanka aj uzije. lebo ak budeme vecerat o nejakej siestej, darceky si rozbali o siedmej a o pol deviatej by sme ju uz isli ukladat do postele. takto to asi nechame na rano a moze sa s nimi potom hrat cely den.

mystery7
22. dec 2010

ahojky,
Tak my sedime doma ☹ vonku prsi. Mirko sa striedavo motorkuje a stvera po mne.

iinuska
22. dec 2010

ahojte

@mystery7 Ty uz si dala Mirkovi tu motorku? Ci to ma nieco ine?

@ladywitch26 to s tym rozbalovanim darcekov je dobry napad. Adamko, kedze ma aj meninky ma toho dost, tak neviem, ci taky rozkokoseny aj zaspinka.Som rozmyslala, ze darceky k meninam by sme mu mohli dat uz doobeda..

borocka
22. dec 2010

@ladywitch26 u nas mame najprv opekance, potom kapustnicu a nakoniec salat s rybou. moj otec pochadza z dubnice a tam mavali sladku fazulu ako polievku, ale to je iny hnus. my doma vsetci kapustnicu milujeme. s rybou je to uz horsie. ja ju spapam, mladsi surodenci si radsej daju rezen alebo rybi prst. no a optom sme taki plni ze nejaka pecena hus alebo kacka by bola navyse.
na silvestra na veceru robime len nejake studene misy, a na novy rok mame slavnostny obed z hovadzieho masa.

dnes ten cas ide dako pomaly :( boli sme hodinu von, uz sme pol hodinu dnuka, stihli sme sa najest, pokakat a prebalit a uz len odratavam minuty kedy pojde pato spat.

borocka
22. dec 2010

@iinuska vy kupujete darceky este aj mk meninam???????
u nas sa meniny akosi vzdy obisli s nejakou cokoladou.

iinuska
22. dec 2010

@borocka my uz spime. Adamko chodi okolo 12. Ano, kym su deti male, tak darceky kupujeme. My dospeli uz len tu cokoladku

sirinka
22. dec 2010

@mystery7 salat uplne klasicky, len miesto majonezy daj kyslu smotanu alebo biely jogurt 😉

borocka
22. dec 2010

@iinuska a kedy je vhodny cas prestat kupovat? kedy je dieta uz velke?

borocka
22. dec 2010

@mystery7
@sirinka a myslis ze mirko by nezvladol uz normalnu majonezu?? u nas doma sa robi domaca.......a
myslim ze krpci su uz celkom velki a pomaly by mali skusat vsetko normalne, tak ako to jeme my. je to sice tazke jedlo, tak na zaciatko postaci par lyziciek.....

iinuska
22. dec 2010

@borocka to Ti neviem povedat presne, este aj starsiemu synovi kupujeme nejaku malickost k meninam, a to bude mat 15rokov. Ale posledne 2-3 roky su to prakticke veci, co potrebuje.

mystery7
22. dec 2010

@sirinka vdaka, vyskusam
@borocka mirko uz salat s majonezou ochutnal a nechutil mu, tak chcem skusit nieco ine.
@inuska ano motorku uz dostal, nech sa s nou zabava. On aj tak teraz este pointu z darcekov nepochopi. Mozno buduci rok. Pod stromcekom si aj tak najde viacero prekvapeni.

borocka
22. dec 2010

@iinuska ja mu kupovat na meniny nemam v umysle. ked bude trosku vacsi tak mu pripravim k tomu dnu nejake prekvapenie, ze zajdeme na zmrzku, alebo na kolotoc......vdakabohu ich ma v lete, alebo mu upeciem nieco co ma rad. ale taky hmotny darcek.....to nebudem vediet kedy stopnut...

mystery7
22. dec 2010

vcera som v lidli kupila cucoriedkovy dzem. Dnes som mirka ukecala, ze chlieb s maslom a dzemom su cukriky, tak krajec zjedol za 5min a zapil mliekom 😉
V poslednej dobe mi chlieb ignoroval, nijako ho nechcel jest.

ladywitch26
22. dec 2010

@borocka ja myslim, ze decka by sice zvladli aj tazke jedla, ale naco im to davat, ked viem,ze to nie je zdrave. este sa hranoliek, majonezovych salatov a inych sajrajtov ujedia dost. cim neskor zacneme,tym lepsie. ja mam 54kg pri 170cm, podla BMI mam podvahu, ale aj tak mam cholesterol 6.5. nepotrebujem, aby mi tak skoncila aj stanka.

inak na vianoce sa zasa neprezierame, vsak ti nikto nekaze nalozit si ryby a salatu plny tanier. nasi maju take zvyky, ze musi byt tolko jedla na stole, kolko je mesiacov v roku. a kazdy trochu ochutna zo vsetkeho.

iinuska
22. dec 2010

@borocka aj to je pekny darcek. 🙂