Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
16. feb 2011

@soffi Presne tak to je.

ludmilabb
17. feb 2011

@jamaat ja by som aj zabudla ale mam to napisane, ze dvakrat denne spala po polhodinke ked mala 8 mesiacov, ak potiahla 45 minut tak to som ani neverila, vstavala presne ako hodinky, a doba stravena uspavanim presiahla dobu spania tiez bezne
@soffi u nas bezne reagovala na parkety, ktore su snad 30 rocne takze zo spalne vychadzam este aj teraz bez dychu a ak nahodou po chodbe kde mame plavajucu podlahu pocupital zase nas pes hned bola hore

jamaat
17. feb 2011

@ludmilabb No veď viem, že u vás to prebiehalo podobne. A len sme ticho závideli tým, čo mali normálne spavé deti 🙂

Dobré ráno. My sme sa už stihli s Emkou hneď ráno pohádať. Vždy si rada obúva papuče, dnes si jednu dala obuť, pri druhej jej niečo preletelo cez nos a koniec. Za toho boha nie. Mohla som vysvetlovaaaať! Tak som ju nasilu zdrapila, papuču obula, začala zúriť, odišla som do spálne, zavrela za sebou dvere a v posteli si čítala. Po chvíľke už došla s úsmevčekom, aká je ona dobrá. A teraz zase vymýšľa s raňajkami. Šunku zjedla, žemľu rozmrvila a teraz pýta ďalšiu, kde ešte šunka je. Keď som jej nedala, tak teraz stojí v stoličke a robí blbosti. No a keď ju o chvíľku budem chcieť odtiaľ zobrať, tak zase začne zúriť, že tam chce byť. Ach jaj.

jamaat
17. feb 2011

Tak a už je tu zas škrek opičej samice. Po chvíľke naťahovania, či bude jesť alebo nie, vstávania v stoličke, som ju vybrala. Ozaj neviem, čo chce.

iinuska
17. feb 2011

dobre ranko
Mysme dnes spali do 8. V noci len 2x kojenie, tak super 😵
Adamko si rozkazal na ranajky prazenicku. Teraz sa zazracne sam hraje, cita knizky, tak vyuzivam chvilu.
U nas pave posledne dni funguje prisuvanie stolicky k linke, Adam chce vsetko vidiet. Strasne je zvedavy

emode
17. feb 2011

@iinuska my pravidelne prisuvame tie schodiky ikeacke ... "chcem tolik" ... stolik 🙂 a robi so mnou vsetko ... len ja obcas chytim nerv, lebo chvilku ju neustriehnem a hned je vsetko vyliate a vysypane 🙄

pozitivum vsetkeho je, ze uz vie povedat, muka, olej, sol, korenie 😀

@jamaat niekedy same nevedia, co chcu 😕

este mam dnes "volno", tak si to uzivam, a vlastne sa aj tak musim ucit 😒
sofia sa rano prekvapivo rychlo dala obliect, teda hlavne preto, ze isla do jasliciek medzi deticky 😀

ludmilabb
17. feb 2011

@emode a co sa ucis?

ludmilabb
17. feb 2011

zase tu doslo k vypadku 😒

emode
17. feb 2011

@ludmilabb no kedze tema kupa este stale nie je uzavreta, potrebujem si urobit hygienicke minimum pre pracu s potravinami 😅 taka banalita, je to asi 60 stran sprostych paragrafov 😖

mystery7
17. feb 2011

ahojky kocky
Mirko nosi teraz topanky 24, na jar som kupila 25 a na leto uz mam 26 kupene.
Co sa tyka spanku, tak u nas to bolo od zaciatku otrasne ☹ o hodinovych uspavaniach viem svoje. Vzdy sa zobudil po 15min a ked ma nenasiel vedla seba, hned budicek ☹ toto som si fakt dlho vychutnavala. A este aj teraz su take dni.
Ocaky mame uz tesne na prerezanie, snad budu coskoro vonku a nastane trochu kludu.

@jamaat a vy chodite na normalnu paaren? Ja chcem poslat mm s Mirkom.

ludmilabb
17. feb 2011

@mystery7 my mame 21tku nozku 😀

ladywitch26
17. feb 2011

baby, 8.marca bude presne rok, co zacala stanka sama chodit, a ked som to tak zratala, tak topanky, co som jej naposledy kupila, su uz 11te v poradi, ak ratam aj trojo papuc. 😨 zacinali sme 19kami, teraz som kupovala 24ky, plus dalsie papuce, lebo dvojo uz stihla znivocit.

@mystery7 ty mas aspon stastie, ze druhy drobec bude moct nosit topky po braskovi, ale fabimu asi sotva obujem ruzove sandalky. ☹

ostrovanka
17. feb 2011

Ahojte kocky, casto tu nepisem, ale z casu na cas si vas precitam.
Teraz vsak mam nieco, s cim by som naozaj potrebovala poradit.
V noci mi zacal maly z nicoho nic chrčavo dýchať a pretrvávalo to celú noc. Ani sa to chrčanie nedalo počúvať. Pár krát sa mu podarilo odkašlať, potom sa to na chvíľu to chrčanie zmiernilo.
Dnes ho MM zobral k lekarovi a prisiel s diagnozou laringitida. Lekar povedal, ze ak mu bude zajtr lepsie, moze ist do skolky.
Chcem vas poprosiť o akekoľvek skúsenosti s touto chorobou. Ako ju vlastne na slovensku diagnostikujú /či sa robia nejaké testy a pod./
Akú liečbu nastaví lekár, čo odporúča, čo nie...

My žijeme v Nórsku a tu je zdravotníctvo na úbohej úrovni oproti Slovensku.
Ďakujem za rady.

jamaat
17. feb 2011

Dnes deň D, rozumej deň Debil! Ako debilne začal, tak aj pokračuje. Emka ani nespala. Teraz sa chvíľku ukazuje, aká je dobrá (to tak zvykne, keď ju vyberiem z postieľky po nespaní). No idem sa jej venovať, kým zase amok kvôli ničomu nechytí. A keď dôjde tato z roboty, nech si užívajú jeden druhého a ja sa naložím do vane, vlasy si zrekreovať a nervy umyť. 🙂

jamaat
17. feb 2011

@ostrovanka To bude mať len nejakú slabú laryngitídu, lebo pri ozajstnej sa dieťa až dusiť začne. Vtedy treba ísť do chladu. Naobliekať a trebárs len k otvorenému oknu sa postaviť. Nemám s tým osobné skúsenosti, len čo viem od iných.

mystery7
17. feb 2011

@ostrovanka nemam s tym ziadnu skusenost, skus pozriet ci nie je tema na konikovi o tom.

@ladywitch26 to je pravda, ale papuce mame tiez uplne rozbite, tie budeme isto kupovat nove.

@ludmilabb no, on je aj dost vysoky, tak musi mat aj nozky vacsie 😉

ladywitch26
17. feb 2011

@ostrovanka tak ako pise @jamaat , to ma potom velmi slabu formu laryngitidy. stanka sa mi zobudila uprostred noci (lebo najhorsie ataky su prave v noci, neviem preco), uplne bez hlasu, snazila sa nieco povedat, ale ked to neslo, tak sa prelakla a zacala plakat. no a hned mi aj omodrievala, lebo sa nemohla nadychnut. doktorka mi vravela, ze to je podobne ako pri astme, take sipave zvuky, akurat pri astme ma problem dieta pri vydychovani. pri laryngitide ma problem sa nadychnut, lebo ma opuchnuty hrtan. u takeho maleho dietata ma priemer len 1cm, takze ked opuchne, pruuuser. naobliekat, a otvorit okno, nech dycha studeny vzduch, prip. ak zvlada, tak napit sa cohosi studeneho, lebo to utlmuje opuch. a hned na pohotovost alebo do nemocnice. je to virus, takze antibiotika su ti nanic. lahsie formy sa ani neliecia nicim, tazsie liecia kortikoidmi. tu davaju prednisone, taka mini ruzova tabletka. ale pekne svinstvo to je, lebo su to prakticky steroidy. cize zmeny nalad, v jednej minute mas dieta ako naspeedovane, lieta po dome a o dalsiu minutu uz pomaly postojacky zaspava. inak zvykne sa to opakovat, ak to uz raz dieta malo, tak mozes cakat, ze to bude mat znovu. tak do 5 rokov vacsinou to mava taky vaznejsi priebeh. stanka to mala pred vianocami a vcera som bola mrknut znamej do bazaru, tak ze jej dcera to ma tiez. ze zacala kaslat, ked boli na nakupoch a zrazu mrkne do zrkadla a ona uz vyvratena v sedacke a modra, co nemohla dychat. a nech ta nepomyli, ze dieta vypada cez den ok. stanka mala tyzden nadchu, ale akurat v ten den sa mi zdalo,ze jej uz prechadza, ze uz je dobre, no a o polnoci poplach, viezli sme ju na pohotovost. 😖

sssimi
17. feb 2011

Ahojte 😉
Trápite sa? U nás od rána prší, tak sme nikde neboli. Už čakám kedy príde mm. Celý týždeň chodí domov až po 19tej 🙄 .Ja som dnes dáka lemravá, ale šak som rybu ugrilovala, zemiakovú kašu spravila, mäso do pacu švacla, 2 pračky vyvešala, dlážky poumývala, detskú upratala a aj tak sa mi zdá, že nič nerobím 😖 Sarah číta knižku a ja pôjdem ešte mäso do trúbi šupnúť, keď mi mm zavolá, že ide domov. Ach, niekam by som vybehla energiu vybiť....

ostrovanka
17. feb 2011

@ladywitch26 dakujem, studujem na internete info.
U nas to vcera v noci nebolo az take akutne, ale celu noc chrcal pri dychani. cez den bol s nim mm, je zivy, trosku zvysena teplota. Uvidim ako bude v noci.
Mali sme ist na chatu do hor, ale rusim, hoci mi je moc luto. Dufam, ze to nebude mat akutnu podobu, lebo tu do nemocnice min. pol hodka.
Dali nam u lekara tiez nejake tabletky, ktore mame podat v akutnom pripade.

soffi
17. feb 2011

vcera mi zomrela vzdialena kamaratka, cely den na to mylsim, rano ju nasli mrtvu ,nic jej predtym nebolo....mala len 29.... ☹ ☹ ☹

mimi21
17. feb 2011

@soffi ach, to mi je velmi luto, uprimnu sustrast 😔
vzdy je to strasne ked je to neocakavane a je to mlady clovek 😔

soffi
17. feb 2011

@mimi21 my sme sa nejako velmi nepoznali, stretli sme sa asi 5x, bola to najlespia kamoska mojej dobrej kamaratky, par zuriek sme spolu stravili, ale velmi ma to sokovalo, ze ako tak nahle mohla zomriet...po pitve povedali z emala opuch mozgu a obojstrannny zapal pluc, ale jej nic nebolo, este vecer si vyberala kuch.linku do noveho bytu...ani nekaslala , ani ju nic nebolelo

luba142
17. feb 2011

@soffi fuuu to je teda blbe...taka mlada ☹ ☹

ladywitch26
17. feb 2011

@ostrovanka tie tabletky zaberaju do 10 minut. podla mna by tie hory mohli pomoct. bude tam studeny vzduch. a niekedy to ma trvanie len 1 den. ak mas tabletky, tak kludne chod, v nemocnici by mu dali aj tak len to iste. 😉

@soffi smutne, ked takto nahle. uprimnu sustrast

luba142
17. feb 2011

@soffi inak zapal pluc je hrozne nebezpecny...neverim zeby nepocitovala nejake priznaky, ja som mala len na lavej strane zapal a bolelo ma na hrudi a kaslala som 😲 😲

soffi
17. feb 2011

@luba142 ved prave to mi nejde do hlavy ☹ , ona mala pred *5 rokmi tazku nehodu a vraj lekari vraveli ze mozno odvtedy nieco nebolo ok, ona sa od nehody stazovala ze ma hrozne migreny...asi to neboli migreny ☹

borocka
17. feb 2011

@jamaat tak bud rada ze pri vareni nepomaha. u nas je to v kurze a ja mam z toh ostrasne nervy. lebo on chce miesat, ochutnavat...vsade tam mam ohen na sporaku, vsetko je horuce, a cakam kedy daco na seba prevrhne.

@kosska3003 hmm,my sme zacali uz veeelmi davno trenovat bez koca, pomaly.....len tak na postu, do obchodu, na otocku tam a spat. a teraz uz koc nemozem vziat lebo by ho zbytocne lakal. jednoducho ked ides na prechadzku s malou tak si sprav cas, neurci ciel....lebo budes len nervozna ze nestihas. v klude, ak pridete len po zakrutu, tak len po zakrutu. a skus jej vziat kocik pre babiky nech tlaci, alebo auto na motuzku....u nas to velmi pomahalo. ale hlavne sa neponahlaj! prechadzka je pre nu! pomaly bude trenovat aj vydrz aj poslusnost.

@soffi jaj,ale on pocuva len ked ho upozornim na auto, to uz ma zafixovane. inak tiez chodi ako ho napadne.....ale ak sme na prechadzke tak to neriesim, kym uz neobtazuje ostatnych ludi. ved nech sa len vyvenci. neurcim si ciel prechadzky, idem kam chce on.......

luba142
17. feb 2011

@soffi ktovie no...mozno sa citila zle a nehovorila o tom,ale ja som bola na tom tak ze som sa ledva schamrala z postele, stale mi bolo zle citila som sa slaba...no tazko povedat, ale ked to zistila pitva neverim ze by sa necitila zle ☹ ☹ ☹

borocka
17. feb 2011

@ladywitch26 ako to mas pekne zratane🙂 u nas bude rok 1.4. co zacal chodit sam. a uz vtedy som mala jedny papuce a jedny cizmy zodrane, lebo ved on uz za ruky musel aj povonku capkat.idem kuknut kolko mam celkovo odlozenych 😉
14 vratane capaciek. to je vybava, co??? a k tomu je len chlapec, tak mal vzdy len botasky alebo sandale......a co vase baby, ved tam musite este k suknickam ratat nejake topane navyse

ladywitch26
17. feb 2011

@borocka ja capacky neratam, to som stanke ani nekupovala. radsej som jej dala ponozky s tymi gumenymi protismykovymi ploskami.
@luba142 ja som mala pred par rokmi zapal pluc, ale ani horucka, ani nic podobne. citila som sa v podstate zdrava, akurat som sa strasne rychlo zadychala. vysla som hore po schodoch a uz som dychcala,ako keby som maraton odbehla.