Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ostrovanka
18. feb 2011

@zuzkaprofant nechapem potom, preco lekar povedal, ze moze ist do skolky.... toto zdravotnictvo tu ma privadza do sialenstva.
minule mi lekar zas povedal, ze po 24 hod ucinkovania antibiot. a ak bude mat teplotu nizsiu ako 38, moze ist do skolky....
tak co na to povedat?

zuzkaprofant
18. feb 2011

@ostrovanka no to je ako tu okial neumeras nie si chora takze asi preto ja viem ze mi sme sa prvy raz nakazili od znameho co prisiel s detimi ku nam s uk a doky nam povedal okial sa raz nakazil tak sa mu to bude opakovat a mal pravdu maly nemam chripky a nic ine ale len toto alebo srajdy 😀
a vies podla seba ked mas teplotu ako ti je zle tak vies aj detickam nie je oki aj ked doky povie ze deti toho vela znesu jasne znesu ale moj ked ma 37, 5 uz ho kontrolujem a vonku urcite nejdeme neivem ja si davam pozor lebo najhorsie su prechodene choroby

napr moj mal sajdu co sme sa nakazili vsetci doma a doky decky ked som tam bola mi povedal ze netreba zadne lieky ze to do tt prejde jasne a byt okakany a neivem ci seba ratovat ci maleho alebo koberec a doky ze ved to nic netreba lieky nic len nech mu davat colu a slane ticinky no co povedat som kukla na neho a on ze odkial som 😀

ladywitch26
18. feb 2011

@ostrovanka to je aj tu tak. ale mne sa zasa zda, ze na sr sme az moc precitliveli. taka bezna mamicka vybehne k lekarovi hned, ako ma zelene sople. a pritom mi to jedna doktorka vysvetlila, ze vacsinou su zelene kvoli tomu, ze su v nose dlhsie a zmiesaju sa s prachom, ktory dychas. ono to sice trva aj dva tyzdne, ale vacsinou prejdu same.

@zuzkaprofant zuzi, a ako co ti mal dat ten lekar na hnacku? antibiotika? drvivu vacsinu hnaciek sposobuju virusy a proti tym ti antibiotika nepomozu. skor mozu este uskodit, lebo vynicia aj laktobacily v creve. a smectu alebo zivocisne uhlie si kupis bez predpisu v lekarni, na to nepotrebujes chodit k lekarovi. ja ked cosi, tak zabehnem najskor do lekarne sa spytat a oni mi vzdy poradia. a ak je to na antibiotika, tak mi sami povedia, ze treba ist k lekarovi.
inak na hnacku a zvracanie aj tu na pohotovosti odporucia vybublinkovany 7UP 😅

ladywitch26
18. feb 2011

@emode ze 20ky... to mate aj s ludkou take popolusky dievciny. malinke nozky. stanka ma labu 24ku uz 😕

zuzkaprofant
18. feb 2011

@ladywitch26 no hej ale ked ti dieta vracia hnackuje uz 5 den a vkuse co vypije ide von a ma teplotu a doky ti povie ze to netreba lieky a nezisti ci to nie je samonela alebo neico podobne veis no neviem , ja som tu hnacku mala a poviem ti keby sme nemali na to lieky homeopat, tak nedozijem do dalsieho dna nerajem nikomu takze ja nie som za lieky moj maly este nebral antibiotika ziadne ja berem mas aspirin na vsetko ale ked uz treba tak treba

ladywitch26
18. feb 2011

@zuzkaprofant tak na 5ty den to uz by som tiez asi soptila, keby sa to nelepsilo. a to doktora ani nenapadlo, ze sa moze dehydrovat? to uz je potom divny doktor. a nemas moznost ist k inemu? ja som tu v irsku vystriedala troch, kym som bola spokojna. jazdim sice do susednej dediny, ked cosi treba, co nie je vzdy prijemne, ale aspon viem, ze mam dobru doktorku.

zuzkaprofant
18. feb 2011

@ladywitch26 no mala som smolu nasu zastupoval taky teplos, moja stara doky od 1.,1 isla na dochodok tak mam smolu co uz zastupuje ale uvidime co bude , to je tak nemci vsetko homeom liecia ale zalezi na akeho dokyho natrafis v nasom meste nie se velmi dobry doky ale co uz ja ked nemusim nechodim , nastastie maly mam len laringitidu a hnacku ked uz ma

soffi
18. feb 2011

ahojte, tak my sme od rana machladeny, noc bola o nicom, kedze to uz na nu liezlo....nastastie ziadne tpeloty, len sopliky, len rozmyslam ci to nemoze mat od stoliciek, ale nechce mi ukazat pusu...neviete? ona skoro pri vsetkych zuboch smoklila 😨

kosska3003
18. feb 2011

@soffi podla mna moze isto aj moja raz mala sople a isli jej zuby ale je aj pocasie naprd len na choroby stvorene

emode
18. feb 2011

@soffi ako aj my, teraz uz presvita jedna stolicka a tiez mala minuly tyzden sopliky, ale zazehnali sme, aspon dufam ... zo zubkov priamo to nie je, je to o tom, ze vtedy je organizmus oslabeny a lahsie sa uchyti choroba alebo to, co by sa bezne vobec neprejavilo sa prejavi ako viroza ... drzte sa, vela striekaj solny roztok a hlavne odsavajte, aby neskoncili sopliky na uskach ako nam pred vianocami ☹

mystery7
18. feb 2011

ahojky
Tak aj u as otrasne pocasie 🙄 zatiahnute a obcas mrholi. Boli sme trosku doobedu vonku, ale neprsalo asi len 15min. Vsetko rozmocene.... Vzhladom k pocasiu som navarila cesnakovu polievku, snad nas choroby obidu.
Dnes mam divny den, pichalo ma zospodu v bruchu ☹ dala som si 2magnezia a preslo to. Snad nic vazne.

soffi
18. feb 2011

no my odavame vzdy, vysavac vonku a mala si uz aj sama odsava, len jej ho musim zapnut, lebo to este nezistila ako sa robi hihi

mystery7
18. feb 2011

@jamaat @emode u nas je velky bazen spojeny s malym. Ale nas maly by bol vo vode neustale, snad mu ani chladnejsia neuskodi. My sme nikde nechodili plavat, ale chceme to vyskusat. Chcem aby s mm chodili pravidelne na plavaren. Zo zaciatku pojdem aj ja ako dozor a potom sami 🙂

emode
18. feb 2011

@mystery7 treba ich zamestnat 🙂

emode
18. feb 2011

@mystery7 sofia je vo vode ako v siedmom nebi 😅 stale chodi a spomina: "ideme pavat na pavaen" 🙂

mystery7
18. feb 2011

@emode chcem, aby mali nejaku spolocnu cinnost-iba oni dvaja 😉

sssimi
18. feb 2011

@borocka tak cez leto sme hneď kupovali 2je sandálky-lebo z tých mi vyrástla, ale tie druhé obuje do teraz a k tomu mala 1 tenisky 20ky, teraz má 2je 21ky-jedny dostala, čižmi, gumáky, 3je capačky a ešte mi jedny také žabkové poslala jedna pani k nákupu, ale tie som jej ani nedávala.... Mám pocit, že jej bude viac nožička rásť v lete. Pretože to jej noha narástla z 18ky po 20ku a počas zimy sme sa dopracovali len na 21ku.

sssimi
18. feb 2011

Inak ahojte 😅

My dnes desná noc po strašne dlhej dobe. Sarah sa asi 3x prebudila, ale s neskutočným plačom. My s mm skoro infarkty obaja. Mám pocit, že sa niečoho bála, ale práve včera bola celý deň maximálne spokojná a ešte sme aj boli celý deň doma, keďže pršalo.Tak neviem čoho sa tak strašne mohla báť. Po 3ťom plači som si ju zobrala k sebe-zadriemala a opäť strašný rev, tak som rozsvietila a snažili sme sa ju ukľudniť. Prilepila sa na mna a nechcela sa ma ani pustiť. Lenže tak sa rozobrala, že bola hore od 2 do 5tej 😖 , potom spala skoro do 10tej. Teraz už spinká, tak som zvedavá koľko potiahne. Myslíte, že už majú decká nočné mory?

mystery7
18. feb 2011

na gymaky som uplne zabudla a este jedny tenisky, co nosil na ihrisko 🙂 nezda sa to, ale nazberaju sa tie topanky

emode
18. feb 2011

@sssimi aj my sme mali tazku noc, asi ten spln, lebo normalne to byva lepsie 😒

sssimi
18. feb 2011

@emode bol spln? Jáááj tak to som nevedela. No tuším bude Sarah v tomto pomne-takže len vyla na mesiac 😀

ladywitch26
18. feb 2011

@sssimi mohla to byt nocna mora. nam tak nedavno spustila stanka revy a spominala veroniku.cosi sa jej snivalo o nej. tak sme ju tiez museli zobrat k nam spat.

luba142
18. feb 2011

ahojte...aj u nas dnes otras pocasie, stale smokli ani sme neboli vonku

@sssimi aj my sme mavali take noci...vzdy som sa na ten rev zlakla, strasne to bolo 😒 😒

sssimi
18. feb 2011

@ladywitch26 Sarah nám nechcela nič povedať, tak neviem, ale od bolesti plače úplne inak.

@luba142 Barborka to mala asi z nemocnice

luba142
18. feb 2011

@sssimi no mavala take stavy po tom co sme prisli domov, ale aj po par mesiacoch tak to uz asi z niecoho ineho 😒

iinuska
18. feb 2011

ahojte,len vas chcem pozdravit, od rana lietam, balime, tak taky mierny stres je doma. Adamko chce ''pomahat'', tak vybera veci co mame davat do tasiek, tak mame veselo. 😀
Snad vas vecer aj precitam 😅

luba142
18. feb 2011

@iinuska pozname take balenia 😀....prijemnu lyzovacku 😉 😉

iinuska
18. feb 2011

@luba142 dikyyyy 😵

borocka
18. feb 2011

@ladywitch26 u nas sa obuv ani oblecko nenici. nachodi toho dost, ale zasa nic nenosi tak dlho aby sa znicilo. to uz co by musel robit s botami aby ich za tri mesiace znicil???? bu si velmi prisna alebo mas doma kazisvet 😀 ked bol mensi tk par teplakov zodral v kolenach, kym len lozil. ale teraz uz len obcas nejaky blby flak co nejde vyprat. inak mam vsetko suce veci kludne na predaj. ved uz to zacnem pomaly inzerovat len sa musim dokopat.

mystery7
18. feb 2011

u nas na topankach vidno nosenie, ale daju sa este pouzit -nie predat 😅

Chlapci isli vonku, ja relaxujem, pozeram chutis mi na jojke 😀