Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
28. feb 2011

@borocka Ja strihám Emke len ofinu a tiež jej vlasy hustnú. Veď ony postupne rastú viac a viac bez ohľadu na strihanie.
Presne ako aj @luba142 píše.

@mimi21 Ak chceš vyskúšať to lehátko, môžem ti požičať, Emka bez neho pár dní vydrží. Aby si nekupovala zbytočne. Ja som ho tiež kúpila kvôli spaniu, ale práve vtedy sa Emka rozhodla, že inde doma nebude spávať, len v postieľke. (To však neznamená, že zaspávala bez problémov) A určite si kúp šatku alebo manducu. Babyvak ti tiež môžem požičať na vyskúšanie, ešte ho mám. Aspoň aby si zistila, či sa chce nosiť v takýchto stiesnených priestoroch. Teraz už by som šla do manduce, aj keď je drahá ako šľak. Ale dá sa dlho využiť.

luba142
28. feb 2011

@borocka strojcek sa da nastavit aj na dlhsie...neviem kolko tam je maximalna dlzka a myslim ze ked sa mrvi treba ho zabavit 😀 😀, a prave by si to nemala mat doschodkovane ...no ale ved je to na tebe,ak ti to pekne ide noznicami tak strojcek mozete vyskusat niekedy u kadernicky najskor

borocka
28. feb 2011

@jamaat emka este byva v lehatku??? my sme mali od fisher price take vibracne, co sa dalo prerobit na hojdacku.......maly tam nebol ani do pol roka,lebo prakrat odtial vyskocil 😲 😀 😀 teraz ho mame pozicane u znamych.

@mimi21 neviem ti vobec poradit, my sme taketo problemy nemavali. ale povedz nam, ako ninka reaguje?? aka je starsia sestricka??

borocka
28. feb 2011

@luba142 zabaveny je, davam mu vtedy kozmeticky kufrik a on sa machli. len mu vadia vlasy ked mu padaju..... 😝 a najhorsie je vystrihat ho okolo usi......v tom ja nemam mieru ani prax, neviem ako by to vlastne tam malo vypadat 😖

luba142
28. feb 2011

@jamaat aj ja striham Babulke len ofinu, lebo na zadu to sice ma uz trosku dlhsie,ale este jej to necham a uvidime ma to dost jemnunke a krepati sa to ale je mi ju luto celu prejst stojcekom 😀. Kiku sme presli bez lutosti,ale mala hustejsie vlasky alebo mozno to klamalo kedze mala tmavsie ako Barborka

luba142
28. feb 2011

@borocka no prave na to je dobry ten strojcek rychlo a aj oklo usi a mas celu hlavu na jednu dlzku a 2 cm nie je az tak malo 😉

jamaat
28. feb 2011

@borocka Pozeráva v ňom rozprávky a hojdá sa. Alebo keď jej dám nejaký keksík, tak je naučená v ňom jesť.

iinuska
28. feb 2011

@borocka mne sa prave noznicky zdaju byt nebezpecnejsie. Strojcek je v pohode 😉

kosska3003
28. feb 2011

@ludmilabb vyzera to ako u sofii ale nie take brutal ale sa mi vidi ze jej to mizne som jej to tym balzamom natrela a sa aj oteplilo vonku vyzera to lepsie ak sa jej to vrati hned idem
no my sme dnes spali do pol 9 tak mala mi len teraz zaspala som zvedava do key potiahne ale o 3 ju budim a pojdeme vonku dnes je krasne uz citim jar vo vzduchu len nech to aj vydrzi a je uz teplucko a hlavne sobotu ideme na svadbu a nechcem mrznut pred kostolom

mystery7
28. feb 2011

tak to len u nas je pod mrakom a akoby jemna hmla????? 🙄 🙄

kosska3003
28. feb 2011

prisla mi nova mama a ja tak idem pocitat kym mi ju Marika nezoberie do parady

luba142
28. feb 2011

a kde je @sirinka, nerodi nahodou uz?? 🙂

emode
28. feb 2011

@luba142 ano, pod tym ma krasny husty porast, ale tieto vyrastene, co mala zbytocne zatazovali korienky, pretoze boli nijake a zvykne sa zmenit kvalita, trosku zhrubnu, ale nemusia, podla dispozicie, ale dali sme si poradit, tak uvidime 😕 len si stale na nu neviem zvyknut, ved dam fotky 😅

a strojcekom ju strihala v kadernictve a Sofia sa ani nepohla ani nemukla, za odmenu mala zmrzlinu 😀

emode
28. feb 2011

@luba142 ved aj mne bolo luto ale fakt to boli take nijake vlasy a strasne sa jej vzdadu chlpili 😝

luba142
28. feb 2011

@emode ved aj malej sa chlpia a ani zdaleka nema take vlasy ako mala tvoja,myslim ze mala hustejsie aj pred ostrihanim

mimi21
28. feb 2011

@luba142 na brusku sa mi neulozi ak myslis aby spala na brusku, inak ju davam, ale dlhoi nevydrzi
@iinuska ano, len kojim a feniklovy caj som neskusala, myslis pre mna alebo pre Emku?
ja nechapem preco sa nevie vykakat ☹
@borocka Ninka reaguje uplne v pohode, zatial ziadne ziarlivostne prejavy, klop, klop, ma emku rada, stale ju bozkava, rozprava nam co emka ma: oci, dasi (vlasy) biganko (pyzamko) 😀 😀 😀 ako keby to bolo nieco nezvycajne 😀

mystery7
28. feb 2011

Mirko mi spi uz cey 2 hodiny bez prebudenia 😅 zazrak

mimi21
28. feb 2011

@jamaat diky za ochotu, zvazim a ked tak sa ozvem 😉 ,
nasla som krasne ruzove lehatko od fisher price ale je len do 11 kg a NInka sa tam urcite vtrepe, takze pre nas nevhodne 😝

sirinka
28. feb 2011

@mimi21 ja mam lehatko od FP do 9 kil...uz v nom lezali viacere vacsie deticky vratane tych nasich a stale je uplne funkcne 😉

jamaat
28. feb 2011

@mimi21 Ja mám do 20 kíl, takže sa tam môžu aj obe zvaliť 🙂

luba142
28. feb 2011

@mimi21 no aspon na chvilku ju davaj troska na brusko, nie spinkat,ale len tak pokial vydrzi 🙂, a ten feniklovy caj co si sa inusky pytala tak mozes pit ty, ked kojis, ja som ti o tom uz pisala ale asi si nepostrehla ,davnejsie....ja som ho pri Barborke pila ale aj SAB som davala, kakala mi teda do kazdej plienky,takze nejake velke problemy s kakanim sme nemali,len s bruskom a plynami asi.....no ved vyskusaj a uvidis par dni ho pi 😉 😉

iinuska
28. feb 2011

@mimi21 to Ti verim, ze to je trapenie. A ano, myslela som Teba, aby si pila ten caj. S doktorkou si sa neradila ?

ludmilabb
28. feb 2011

@mimi21 my sme boli akurat vcera na navsteve u kolegynky, ma 3 mesacneho synceka a ze ten raz aj 17 dni nekakal, potom zase 11 dni...mne ked Sofia ý dni nekakala tak som bola v strehu 😕

iinuska
28. feb 2011

co sa kakania tyka, tak Adamko nekakal maximalne 2 dni, a to je kojeny dodnes 🙂

@ludmilabb 17 dni??? Tak to si neviem predstavit. 😕

jamaat
28. feb 2011

Emka dnes spala takmer 3 hodiny, dospávala asi ráno, lebo sa zobudila už o 6,20hod. A práve som jej pustila to DVD Spievankovo, ale zdá sa, že nebude závislá 🙂

lejlocka
28. feb 2011

@mimi21 chcela som ti len povedat, ze to nie je az take nezvycajne. moj prvy syn bol tiez nekakaci typ. zacal normalne kakat az po prikrmoch... inak sa mi cely cas sam takmer nevykakal. a tiez mu to po druhom dni strasne vadilo, reval, pucil sa atd. jedine co nam pomohlo, rozbalit ho a masirovat brusko, najdi si na internete ze ako... neboj sa aj pritlacit. proste som to vzdy musela vymasirovat, len tak sa vykakal. a ked ani to, tak rurka... na nervy to bolo, ale preslo to... doktorka ti na to nic ine asi neda, len tie probiotika, co ani nam nepomahalo.

mimi21
28. feb 2011

@iinuska k dr som sa dnes nedovolala

borocka
28. feb 2011

@luba142
@iinuska joj ked ja som strojcekom este nestrihala. vsetko je raz prvykrat, ale riskovat to prave na malom?? 😖 a lubi neviem ci si videla patove fotky,ale ja mu nechavam ozaj take dlhsie, odrastene vlasky, na kohuta ho cesavam. na chlapca ma ozaj celkom bohate, huste, v lete mu slnko melir vytahalo. tak mu to nechcem vykmasat. zatial mi to noznicami vyhovuje, len aby sa v lete zbytocne nepotil.

@jamaat to mate fajn. my sme ho potom pouzivali na hracky. ale skoda je toho. celkom drahe bolo, take vybracne, polohovatelna opierka a da sa prerobit na hojdacie kreslo.

@mimi21
@sirinka myslim ze vsetky taketo decke veci sa vyrabaju s vacsou nosnostou ako je oficialne uvedena. nase lehatko je do 18kil. siri ty sa ako citis?? uz sa ti to krati 😉 a mimi, tak to som rada ze ninka dobre reaguje. este tie surodenecke skrenice len vzniknu 😒 a ty si uz po porode v starej forme??

sirinka
28. feb 2011

@borocka ja sa citim na nic...nevyspata, deti teplotuju, ja silna nadcha....

borocka
28. feb 2011

@sirinka uz to vydrzis.......zacne jar, bude len lepsie 😉