Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
19. mar 2011

Aj u nas konecne bez dazda,sice fuka vietor, ale da sa. Petko bol s Adamkom voku, stihla som trosku popratat, obed navareny.

@luba142
@emode
tak nech ste skoro fit

luba142
19. mar 2011

@iinuska dakujem,ja som nevarila mame na obed gulas od vcera a k veceri si madam Kika rozkazala MAGGI NAPADY PECENE REBIERKA 😀
http://plusprevas.sk/vyrobky-plus/4526-maggi-na...

borocka
19. mar 2011

@jamaat
@ladywitch26
@emode u nas odmenovanie za cikanie do nocnika vobec nefuguje. je to nieco, co ma byt pre neho prirodzene...samozrejme vzdy ho pochvalim, za hovienka aj tlieskame.a vzdy nakonci dna ho pochvalim pred vsetkymi, aby sa citil odceneny ze vsetci vedia ako sa mu darilo. a momentalne sme vo faze, ze v obchode uz plienky nemaju, ze nam ostali posledne kusky ktore si nechavam na spinkanie aby nemal mokru postel. takze vobec mu nedam na vyber, len slipky si moze popozerat ktore sa najviac pacia. dole ma vytiahnutych par teplakov na prezlecenie. a moentalne funguje tak, ze ked to na neho pride tak si cvrkne, zasekne ho a uteka na nocnik. bohuzial si to este nevie dost dopredu uvedomit. ale super je,ze sa hned aj nepocika,hend to stopne takze sa dokaze ovladat 😅 dnes ho velmi chvalim. je to pre nas velky pokrok. tak len aby mu vydrzal.
dost uvazujem ze kupim take treningove nohavicky na vonku, vlastne ak sa pocika na prechadzke tak mu nepretecu nohavice,ale sam bude citit ze ma mokre (nebude to pohodlne ako v pamperskach).

aj v rzozpravani som na neho trochu pritlacila,lebo je lenivy ako mul. aj slova ktore vie povedat je dakedy lenivy. takze ked sa pytam co chce papat,tak on vzdy len ze ham. a ja chcem aby povedal ze jogurt, alebo sunku, alebo alebo.... ak si nieco pyta tak chcem aby to pomenoval, lebo on dakedy je lenivy pvoedat aj kefka a pasta. stale mu opakujem ze "toto" neviem co je, a "tam" neviem kde je.
dakedy sa dozlosti,a odide naprazdno,ale aj to pomaha. nebavi ma furt triafat ze co asi by mlady pan chcel. jasne ze ho netlacim do sloviek ktore v zivote nevyslovil, tie mu len slabikujem a cakam ci zopakuje. ale take ktore pozna doverne tak ocakavam ze bude pouzivat.

ladywitch26
19. mar 2011

@borocka a nebojis sa,ze ti prechladne, ked ho nechas v pocikanom? ja neviem, ja by som si netrufla, aj ked dievcata su asi viac nachylnejsie k problemom s mechurom.

@luba142 muz sa rano pytal stanky, co chce papat na obed a ona zahlasila, ze kuaaaaaa. tak uz sa pecie 😀

mystery7
19. mar 2011

ahojky
U nas pocasie o nicom, neprsi, ale silny vetrisko mame. Uz 2x nam zvalil cely stojan s pradlom, tak putoval dnu.
Nejaky sused sialene vyhrava na husliach-alebo pocuva vaznu hudbu. Toto tu este nebolo ☹
My sme bez plienky sem-tam rano, ked sa poriadne vycika do nocnika a kym ideme von.
Dnes ale sedime doma, tak tomu zodpoveda aj nalada 🙄 auticka nechce pozicat ani mm, ten moze vedla neho len sediet a on sa hra. Ale sam sediet a hrat sa nebude.
Ja uz mam na 1/2 pripravenu kolozvarsku kapustu. Sedi v rure, staci zapiect. Ale zabudla som kupit kyslu smotanu, tak bude bez nej 😅

borocka
19. mar 2011

@ladywitch26 ved to, ze uvazujem nad tym....lebo ked ma plienku tak sa spokojne do nej vycika. hoci vcera pri zaspavani sa este pytal na nocnik (len sa mi ho uz nechcelo vyzliekat obliekat). neviem co by som mala pouzit. byt dve hodiny vonku a dufat ze sa nepocika ale vypyta sa, alebo mu dat plienku a zasa ho dade na ulici prebalovat....... ale pockala by som este tak mesiac (a mozno sa prekvapkam a do mesiaca budeme bez plienky uplne).
a zasa tieto treningove nohavicky bny mali byt nieco ako stare latkove plienky zvnutra. z vonku maju taky sustak (nieco ako ortopedicke gatky ked sa bali nasiroko), a zvnutra su vypchate. takze dieta citi ze je mokre ale nik to nevidi. a ked sme my rastli na latkovych, rodicia s nami aj v zime chodili vonku. a neboli sme z toho chori. a deti vraj uz od roka boli komplet bez plienok, lebo to bolo moc nepohodlne.

borocka
19. mar 2011

@mystery7 pato si prave vyzaduje spolocnost, akticnu spolocnost, kopeme do lopty, pustame si auticka, vkladame tvary, nahaname sa a skryvame, poamahal s vysavanim, ja som kreslila a on mi bral ceruzky ze ha ha, nahanacka 😕
a meno uz mate vybrate?? akym smerom rozmyslate?

ladywitch26
19. mar 2011

@borocka no ja neviem, ci deti boli od roka bez plienok, nejako sa mi to nezda. rocne dieta si este neuvedomi, ze mu treba cikat. skor to bolo tak, ze nas nasi drzali pod kazdou chvilou na nocniku a tym padom sme vela tych plienok nepotrebovali a nehody sa brali ako sucast toho. 😉

no, stanku som uspala, aupair isla na vylet, tak muz bude sam s obidvoma. hadam preziju... 😕 ja bezim do roboty...

borocka
19. mar 2011

@ladywitch26 moji rodicia spominaju ze od roka sme sa pytali a od roka a pol sme boli bez plienky aj v noci. kto ako. kazde dieta ine, kazdy rodic ma inu metodu, inak je prisny........

luba142
19. mar 2011

@borocka haha este to aby mi povedala co chce papat...nechces od neho privela???Nechapem tvoje naroky,ved on nerozmysla ako ty,ledva sa naucil nejake slova a ty uz po nom chces aby sa s tebou bavil ako troj, stvor rocne dieta v skolke???

jamaat
19. mar 2011

@borocka Aj ja si myslím, že si naňho príliš náročná. V podstate máš šťastie, že má Paťo s tebou trpezlivosť. Zatiaľ. Lebo sa ti veľmi ľahko môže zaťať. U Emky by si s takým niečím absolútne nepochodila. Zaťala by sa, o zem tresla, zúrila a ty by si dosiahla pravý opak.
A že ste sa od roka pýtali na nočník? Tak to si dovolím tvrdiť, že haha!! Neexistuje! Asi rodičia len zabudli, kedy presne to bolo 🙂

luba142
19. mar 2011

@borocka presne ako pise @jamaat...a vidim to na mojich detoch ze kazde je ine Kika sa uz v takomto veku pytala kakat a uz sa zacinala pytat sama aj curat a viac mneje v dvoch rokoch uz sme mali plienku len na spanie a ked sme isli von, bola vtedy zima, ale Barborka nema ani snahu sa pytat ani na curanie a ani na kakanie a ked spomeniam nocnik uteka kade lahsie.....teraz mi povedz co mam robit?? Asi nic musim cakat az sama dospeje k tomu,ze si uvedomi ze treba curat a kakat na nocnik...teraz len vie ze je pokakana

sirinka
19. mar 2011

@jamaat presne som vcera na nich kukala, je to klarkina velkost 😀

sirinka
19. mar 2011

aj moja mama mi tvrdi, ze ako sme zacali chodit, tak nas oducila od plienok...ja to neverim, napr. sestra zacala chodit v 9. mesiacoch, to nemala sancu ju oducit...no ale uz nemam chut sa s nou ani s inymi o tom dojednavat...

soffi
19. mar 2011

@borocka mylsim , ze privelmi tlacis na pilu, to su veci, ktroe prisu proste v zivote postupne, naco do neho stale rypat a vo vsetkom ho neustale povzbudzovat....deti sa ucia najma sledovanim kazdodennych veci, a o chvilku budu vediet vsetko, ale vyzadovat aby ti povedal, ci chce jogurt alebo sunku je moc...ja som rada ked mi ninka povie ze chce alebo nechce ham, niekedy aj prilisna snaha je na skodu...trochu povol, a vonku bez plienky by osm ja teda s ninkou nesla, sice dnes sme od rana bez plienky, akurat na spanok, ale to by som si netrufla, mi doma mame treningove plienky, ale mam pocit, ze sa od klasickych lisia len tym ze sa stahuju ako gatky...inac sa mi zdaju rovnake-ine som ani nevidela tak neviem...

@sirinka moja suseda davala syna od pol roka na nocnik a v roku sa mi chvalla ze sa do nocnika vycura aj kaka...teraz ma rok a pol a ona place ze jej zacal uplne odmietat sediet na nocniku...lebo podla mna tomu este nerozumie apredytm tam sedel lebo nevedel chodit 🙂 , ja sama na ninke vidime ze az teraz zacala rozumiet o com to nocnikovanie je, pred 3 mesiacmi sme to skusali, a bola este uplne mimo...my sme sa vraj pytali skor, co tiez neviem vysvetlit, ale na druhej strane sme v inych veciach boli omnoho pozadu ako nase deti

jamaat
19. mar 2011

@sirinka Určite to s odstupom času tak vnímajú, po čase sa všetko zdá krajšie, lepšie, ľahšie, rýchlejšie. Jedine že by ste to mali zapísané v detských knižkách a že by to tam zapísala vtedy, keď sa to stalo. 😀

luba142
19. mar 2011

@jamaat ja som si pri Kike viedla taky kvazi dennik, pisala som tam dolezite momenty ci pokroky a preto viem ze sa v roku a pol uz pytala na velku a v dvoch rokoch sa zacala pytat aj curat kedze je v oktobri tak okolo vianoc uz sme nenosili cez den plienku i ked mala nehoda sa este stala,ale teraz vidim,ze s Barborkou to bude asi horsie 😀 ,no ale kedze ma 2 roky v maji tak budeme pomaly privykat na nocnik a v lete ju skorej mozem nechat bez plienky ako teraz v zime tak snad sa trosku v lete naucime 😕 😕

jamaat
19. mar 2011

@soffi No dovolím si tvrdiť niečo iné aj preto, že už mám vyše 15-ročnú dcéru, čo je dosť blízko k vašej generácii a borocke duplom. A borockini mladší súrodenci už duplovatým duplom. Monika sa mi pýtala, keď mala 1 a 3/4 roka. Nepamätala by som si to, ale podľa fotiek viem a viem, že to bolo v lete, takže si to viem vyrátať. No a bola medzi prvými zo svojich rovesníkov. Pritom to ešte nebolo úplne, ešte na noc mávala plienku. Väčšina detí začala okolo 2 rokov. Monika a väčšina detí, s ktorými sme sa poznali, používali vtedy klasické látkové plienky. Takže ani to nebude platiť, že vďaka mokrým plienkam sa deti pýtali ročné!

sirinka
19. mar 2011

@jamaat no mi hovor...niekedy ked mi zacne mama vyratuvat, ako ona vsetko uzasne stihala a ja len s tazkostami... 😝

soffi
19. mar 2011

no ja som momentalne totalne na nervy, nina sa mi postala do gati behom hodiny uz 3x!!!!!!! och, uz ma to prestava bavit, ona proste nie a nie povedat, az vtedy ked uz cika

luba142
19. mar 2011

@soffi na to ti poviem jedno NENI ESTE PRE NU TEN SPRAVNY CAS CHODIT BEZ PLIENKY 😉 😉

luba142
19. mar 2011

@jamaat ja mam sice len pomaly 8 rocnu dceru ale suhlasim s tebou,aj u nas to tak bolo 😉

sirinka
19. mar 2011

@soffi
@luba142 suhlasim s lubkou 😉 a ked to prezenies, zbytocne si to oddialis este o par mesiacov, kym mala zabudne na stres z celej tejto akcie...

soffi
19. mar 2011

@sirinka
@luba142 lenze ona je cely den bez plienok, ja ju dam na nocnik a ona sa vycika ale potom pride taka hodina, kedy proste sa jej nechce a ja sa jej na to pytam kazdych 10minut a ona samozrejme medzi tym s avycika...dufam ze sa do sept. nauci, lebo ak nie, tak neviem ako to bude so skolkou...ja ju nejako zvlast do toho nenutim, ale vidim ze tomu rozumie teraz s anapr.uz vycikala do nocnika...ale sa jej nechce sadnut lebo samozrejme nema cas

luba142
19. mar 2011

@soffi a ty ju davas od septembra do skolky??? Ides do prace ci co?

jamaat
19. mar 2011

@soffi Práve preto som ja zaviedla cukríky ako odmenu, aby mala sama záujem na ten nočník ísť. Ani si nepýta vždy cukrík. Ale keď si pýta, tak jej dám. Jeden, viac nie.

Teraz sa hráme pexeso, tak musím ísť. 🙂

soffi
19. mar 2011

@luba142 no do prace musim nastupit najneskor od januara, takze od septembra ide na adaptacny cas, a potom naostro, v polke roka by mi ju nevzali

iinuska
19. mar 2011

@soffi u nas beu hocikedy, dokonca sa ma sama ucitelka pytala, ci nchcem dat Adamka uz od maja

saskarisko
19. mar 2011

Ahojte,
@borocka - co sa reci netlac. ja som svojim tlakom vyvolala u svojho syna tiky. a ver tomu, ze zbavit sa ich je sakra tazke ☹ . Patko je stale maly. vyvoj dietata je velmi individualny. Risko zacal hovorit tak intenzivnejsie v 2 rokoch a 9 mesiacoch, a to v zlozitych vetach a so slovami, ktore pocul mozno raz. vyslovnost trenujeme doteraz. a to predtym obdobim prestal pouzivat slova, ktore uz pouzival. a az logopedicka ma ukludnila, ze to pojde, len treba pockat, a nechat mu cas. Saska zacina vo vetach hovorit uz teraz.

co sa nocnika tyka, nam pomohla knizka O nocniku. jednoducha, vyborne zrozumitelna. ale aj tu plati, ze kazde dieta je zrele v inom veku. my ideme na to stylom, doma ziadna plienka, ako odmena je nalepka. ked sa prihodi nehoda vysvetlime, utrieme a ideme dalej.