Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
20. mar 2011

@luba142 a co ste vy chlapci??? u vas aj baby dostavaju na velku noc??? este by som pochopila keby si mala jedneho chlapca tak ten samozrejme dostane vyoblievane, a baba ako bolestne aby nesmutila. ale ked mas dve dievky tak na co kupujes???
a k tej polievke.....ked je hladny tak radsej ako by mal cakat sa necha nakrmit 😉

@ludmilabb a nezda sa ti ze je uz velka na kojenie??? ze uz by bolo aj nacase to obmedzit. ved v podstate by uz ani UM mat nemusela, lepsie by spavala.....samozrejme po prekonani prvych tazkych chvil.
ja osobne si myslim ze deti su uz velke na kojenie. som velmi rada ze som s patom do roka prestala,ziadne problemy okolo toho neboli a hlavne pokojne spi. a vy ked pisete ake cirkusy a nocne buntosenie len aby sa decko pricuclo miesto cumlu......

jamaat
20. mar 2011

@iinuska
@sirinka Aj Emka odkukala už dávno to nakláňanie taniera. A ja som najskôr nechápala, prečo začala polievku vylievať. Až potom mi došlo asi pre treťom raze. 🙂

sirinka
20. mar 2011

@borocka aj ja este kojim magdu... 😉

luba142
20. mar 2011

@borocka tak to nekupujem ja ,ale ked ideme k babke tak si vyslahaju 😉 ......pokym nechodia do skoly a nenechavaju sa vysibat spoluziakmi tak chodime sibat babky a od nich nieco dostanu...neviem ako u vas,ale u nas nevadi ze to je dievca 😉

borocka
20. mar 2011

@sirinka ja viem, ved je vas tu takych este zopar kusov........ved preto sa pytam. kazda z vas aj pise ze su potom s dietatom problemy pri spani, ze sa aj cez noc aj den zvyknu domahat.......inka ze ma vela mlieka a bolievaju ju prsniky ked to chce obmedzovat.

uprimne??? mne ked vidim zenu ako koji taketo velke dieta, ktore uz ma vsetky zuby,rozprava atd,......mne to pripada trochu ujete. ja som sa bala ze sa s patom dostanem do stadia ze kdesi vonku na prechadzke, na ihrisku sa mi zavesi na kolena a odopne mi mikinu aby dostal svoje. ine je ked sa koji aj vonku nejake babatko, to je celkom prirodzene, ved nikdy sa neda presne odhadnut kedy to dieta dostane hlad......ale tieto nase velke decka???

borocka
20. mar 2011

@luba142 u nas sa to vobec nenosi. ani baby zo skolky,ani vacsie......proste baby neoblievaju, nedostavaju ani peniazky ani sladkosti. a vsetky preto neznasaju velku noc. my napr sme brata preto neznasali, resp ten princip ze on si vzdy aj zarobil aj kopec coko dostal. a my sme boli na ocot, este aj sproste oblievanie sme pretrpeli. preto som taka zaskocena. ze naco je to dobre?? ved baby by zatial ani nevedeli ze nejaka velka noc existuje a vies si predstavit ten sok ked si takto zvyknu a potom pride rok ked namiesto darceka dostanu vedro vody do postele???

saskarisko
20. mar 2011

Ahojte,
baby, ak mozem. vidim, ze preberate mlieko (sice mm, ale neva). chcem sa opytat, kolko mlieka vam deti denne vypiju. lebo, ja ked som v jednom speci ustave zahlasila, ze Saska pije cca 1 l mlieka (kravskeho) denne, tak raz sa vyjadrili, ze OK, a druhy lekar, ze nie, ze to je hrozne vela, a mame to mnozstvo znizit. ono problem pri nej je, ze si to mlieko vyzaduje. rano 250 ml, na obed ako kedy cca 250 ml (a to zje obed), a pred spanim cca 250 - 500 ml (ako kedy). teraz sa nam ako tak podarilo zredukovat nocne mlieko (aj ked za neskutocnych vreskov). a to je normalne, a taktiez v priebehu dna pije aj caj.

luba142
20. mar 2011

@borocka no ja som tyk vyrastala tiez a vobec mi to nebolo divne potom ked som prestala s tatom chodit a ostavala som doma a cakala sibacov......este pred tym nez sme vystartovali tak sa u nas prestiedali bratranci s krsnym, ktory nas zo sestrou vyobracali uz ako male dievcence a potom sme sa vybrali my s tatom teda ja lebo sestra je o 7 rokov mladsia tak potom prebrala stafetu ona 😀 ....viac menej sa nechcelo tatkovi chodit samemu tak si zobralo aj mna,alebo sestru a tak sa to u nas zauzivalo

luba142
20. mar 2011

@saskarisko my pijeme teda este UM,ale pije rano 250 avecer pred spanim 200....okolo pol litra je tak akurat pre taketo deti....a popri tom ma jogurt skoro kazdy den a niekedy zje aj kopec eidamu 🙂

iinuska
20. mar 2011

@saskarisko tak 1 liter mlieka je dost. Ale nemyslim, zeby to malo nejako skodit. Ved, ked Saske chuti, a pyta si...

jamaat
20. mar 2011

@saskarisko Emka vypije cca pol litra, vlastne má pred spaním vždy jednu fľašku.

@luba142 Dobrý zvyk, schvaľujem ti ho! 🙂

luba142
20. mar 2011

@jamaat vic menej tieto sviatky neberieme ako take kedy sa maju dievcata chodit sibat a oblievat, vseobecne nam ide o to stretnut sa s rodinou a ked uz su aj deti tak je to ine,ideme k nasim alebo k svokre na obed, stretneme sa tam vsetci pokope aj s inymi clenmi ktorych dajme tomu cely rok moc nevidime 😉 a ze decka nieco dostanu tak to uz neni vec moja ale babiciek 🙂 🙂

ludmilabb
20. mar 2011

@borocka bohuzial my sme na bezmliecnejj diete, pretoze nam vysla z krvi alergia na bielkovinu kravskeho mlieka, cize neje ziadne mliecne vyrobky a preto som rada, ze mam svoje mlieko a mozem jej ho poskytnut...dufam, ze tato faza prejde a my zacneme jest aspon jogurty a tvrde syry a kojit som ju planovala do dvoch rokov to som este netusila o tejto diagnoze, ak to bude pretrvavat potiahneme este dlhsie, ano v noci ju kojim ale je to len raz co je pre mna pohodicka, vlastne ju kojim 3x denne, nepride mi to cudne...praveze su to chvile ktore uz nikdy nebudu a Sofia nepyta mlieko hocikedy pocas dna a uz vobec nie ked sme niekde mimo dom, kojime sa doma pred spanim a raz v noci
zaujimave je ze vsade sa odporuca davat detom do troch rokov mlieko ale samozrejme umele!!! a minule som videla jeden dokument kde africka matka isla so synom ktory mal vyse roka, pekne kracali a maly zacala plakat, zohla sa dala mu prsnik on si pocucal a isli dalej...pohoda to len tu sa to donekonecna rozobera

iinuska
20. mar 2011

co sa velkej noci tyka, tak kym som byvala v Bratislave, tak som ani netusila, ze existuje kvetna nedela, to je nedela tyzden pred velkou nocou, a to chodia tu na dedine dievcata spievat chlapcom a tie dostavaju sladkosti a peniaze. Jasne, ze uz tato geneacia mladych to uz netraduje, ale byvalo to tu tak.
A ja osobne Velkonocne sviatky nemam rada. 😝

borocka
20. mar 2011

@saskarisko
@luba142
@iinuska
@jamaat tak vy ste opacny extrem. u nas je mlieko nepriatel cislo 1. neznasa ho! ked som prestala kojit,tak este 4mesiace (do 13tich mesiacov) potiahol na umelom, potom 3mesiace pil granko. a dost. takze uz pomaly pol roka co nevypil ani kvapku mlieka. biele mlieko mu je hnusne, to zo zaciatku len tak olizol a nechal. potom s grankom sa uspokojil,lebo sa to zmenilo aj farbu aj chut. ale teraz, ani za nic. vobec. tak mu davam len syr a jogurty.
ale ja tiez mlieko neznasam, dokopy mozno pollitra vypijem za mesiac,len k haluskam a plackam sa mi pyta.

luba142
20. mar 2011

@ludmilabb ja som minule na stv v damskom magazine pocuvala pediatricku a ta hovorila ze do 3 rokov je to normalne, ze kazde dieta je ine a odstavi sa tiez v inom case...keby sme my matky nechali deti tak mozno viacere su este po druhom roku sem tam na prsniku, teda mne sa mala prirodzene sama bez natlaku odstavila nejako okolo roka, v noci uz sa uspokojila len cumlom alebo vodou asi od 10 mesiacov a cez den sa to pomaly tak vytratilo akosi som jej par krat ponukla UM a uz sa na prsnik ani nepytala 🙂

iinuska
20. mar 2011

@ludmilabb ani Adamka anilen nenapadne pytat si mlieko ked sme mimo domu
@borocka

luba142
20. mar 2011

@borocka moje baby obidve maju radi mlieko, Barborka je zatial na UM ale v pohode vypila aj kravske ciste bez granka tak este nemam dovod jej ho tam pridavat ani a Kiku som bohuzial uz pri striedani UM a normalneho naucila ze do normalneho mala granko a teraz ked ma vypit ciste mlieko tak moc nechce

borocka
20. mar 2011

@luba142 no vidis. a pato uz ked vidi mlieko tak ho stoci na pate. ani granko, ani uvarene kakao, ani kravske ani ziadne ine.......a akoby som si zelala aby aspon dve decka za den vypil

mystery7
20. mar 2011

@luba142 aj mne sa tento zvyk paci 😉 mne sa zdala oblievacka vzdy o nicom a tvoje dievcata si to takto aspon uziju
@ludmilabb je to zaberak, ako sa hovori, kto nezazije, nepochopi
@saskarisko u nas je to na obed vacsinou 330ml ale par krat uz vypil 2x250ml a na noc pije okolo 250-330ml. Takze v priemere 500-750ml za den. Plus jogurty - 250ml ma denne jeden a syr.

luba142
20. mar 2011

@borocka no ved prave aj na preveciu proti osteoporoze je dobre ked decka lubia mlieko...tak aspoon ze je jogurty a syry...neskusala si mu tie jogurtove mlieka davat?

saskarisko
20. mar 2011

baby, dik za info. no ja mam niekedy pocit, ze je naozaj extremistka. 😅 a popritom je jogurty, a syry
@borocka - Risko mi odmietol mlieko v 2 r. a 9 m. odvtedy ziadna angina (klop, klop), ustatie chorob (proste ho prekyslovalo). on teraz vypije mozno par hltov (v skolke), a tot vsetko. teraz nas kvoli tomu caka aj denzinometria, ci ma v poriadku kosti. ale on je jogurty, syry ...

iinuska
20. mar 2011

@borocka acidko chuti Adamkovi. Neskusala si davat Patovi ?

mystery7
20. mar 2011

@borocka kamoska to ma so synom tak isto. Kojila ho do 13-14mesiacov a ked prestali, tak ziadne mlieko do ust nevzal. Um vyskusali asi vsetky, tak to nechala tak. Denne zje 5jogurtov, rozne syry, sem-tam acidko. A je ok.
@luba142 @borocka ja ked som bola mala, tk by som biele mlieko nevypila, ani keby co bolo. Pila som len granko. Raz mi jedna dobra tetuska vysvetlila, ze granko sa robi z mlieka a odvtedy som uz ani to nepila. Co uz, ale vyrastla som z toho 😉 teraz pijem-mlieko.

borocka
20. mar 2011

@luba142 jogurty lubi, ale max 2 za den. ved by som sa na tom nedoplatila a zasa musi aj ine jedavat.
@mystery7 250ml jogurt???? kde? za kolko? u nas najviac 200ml zozeniem

luba142
20. mar 2011

@borocka podla mna ci vypije pol litra mlieka alebo by zjedol zo 3 jogurty mas uplne jedno....ja kupujem este aj UM takze mna to vide viac asi ako teba a nuz nestazujem sa,mohla by som prejst aj na normalne ale zatial ked byvala casto chora nechavam UM na radu doktora minimalne do leta a myslim ze Holandia ma take velke balenia jogurtov

borocka
20. mar 2011

@saskarisko asi nechapem?? potom co risko prestal pit mlieko sa mu zlepsila imunita,ci naopak?? lebo u nas teda ani v tomto smere ziadna vyhra. ale to ma pato este aj zo zubov, take teploty a sople.....a zo soplov potom kasel, tak to este nemozem objektivne posudit.

jamaat
20. mar 2011

@saskarisko Mlieko prekysľovalo???

dm1
20. mar 2011

@borocka aj my sa este kojime a keby to bolo len v noci tak mi to vobec nevadi som si zvykla. Vonku si vobec nepyta to ho ani nenapadne ale doma alebo ked sme u nasich ci u svokry tak to ano je velky zavislak aj cez den. Mne to nepride cudne a kludne ho aj na navsteve nakojim nemam s tym problem. My sme v januari prestavali aj vydrzal iba tak 1-2x za den aj to len ked spal a zobudil sa vtedy to islo hladko povedala som mliecko neni pokazene a bolo nepytal nejako extra. Ale zomrel svagor, maly si v den pohrebu a ked sme boli u svokry pytal a ja som vtedy akosi nemala to srdce mu nedat a odvtedy pyta stale ale uz nie mnam ale ble ked sme mu hovorili ze mliecko je ble 😝 . Ja by som chcela tak do jeho 2 rokov kojit tak mame este chvilku casu 😉

mystery7
20. mar 2011

@borocka my kupujeme len jogurty MilkAgro Sabinov. Su smotanove a naozaj v nich stoji lyzicka 😉 ine nam uz ani nechutia, sme tak zvyknuti. A ked su v akcii, tak 250ml stoji 0,42€. Akcia je 1x za 2tyzdne, tak ich nakupime plnu chladnicku a vyjedame. 😀