Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
20. jún 2011

Zajtra máme stretávku zo základky prvú, som na tú účasť zvedavá 😀 😀 😀

borocka
20. jún 2011

@luba142 ale nie je ani take velke. my sme zo skolky kedysi nikam nechodili, a vedela som ze teraz sa chodi tak na jednodnove vyletiky, ale s doprovodom rodicov.
pamatam sa ked som bola mala, 4-5 rocna tak som bola v prvych taboroch, ale to slo najviac 20deti ( z par rodin co sme sa aj inak stretavali, a rodicia, pripadne iny rodinny prislusnici robili veducich). takze to bolo take......rodinne vsetko. v prvom ozajstnom tabore som bola az ako 10-11 rocna.a 8 rocna som bola na mesiac v belgicku ale to som vtedy tazko znasala.
no v kazdom pripade si neviem dost dobre predstavit ako je niekde na kope 20-30 5-6 rocnych deti a su na ne 2 ucitelky. alebo chodi aj iny dozor??????

luba142
20. jún 2011

@borocka nasa mala chodili 2x do roka od 4 rokov do straznice do skanzenu a 2x do roka do zoo, nikdy nemali ziadny problem s vyletami, v predskolskej chodievali kazdu stredu na stadion bruslit v zime a na jar zase na plavaren a vsetko bez rodicov a v skolke mas teraz maximalne do 25 deti v triede

iinuska
20. jún 2011

@borocka ja si myslim, ze tam je urcite viacej dosplelych. A este aj zdravotnik

kosska3003
20. jún 2011

@borocka ved kedysi uz 4 rocne deti aj na nakup same s listkom chodili aspon ja isto si pamatam mam mi dala listok ja som ho dala predavacke ta mi dala tovar ja som zaplatila a sla domov

borocka
20. jún 2011

@iinuska tak to dufam ze je tam viac dospelych. hoci napr u nas v skolke viem ze su dve vychovavatelky.
@luba142 a kolko uciteliek chodilo na tu plavaren s kolkymi detmi?????

@kosska3003 kedysi bolo kedysi. aj ja si pamatam ze som este v skolke bola ked mama ma poslala s papierikom ze mlieko, chlieb,maslo.......ale dnes je uz vsetko inak. viem ze nase predavacky by zdaleka take ochotne neboli, a tu u nas zije tolko ciganov a kde akych vyrastkov. no bala by som sa velmi.
ja viem, ze ked som bola druhacka v skole, tak najmladsia sestra bola este v skolke.a kazdy den som po nu musela ist. proste nemohli samy prist domov mladsi surodenci. a to zijeme v malej dedine. a dnes uz duplom. uz nie je len to riziko, ze ci zvladne sam prejst cez cestu.

mozno som prilis uzkostliva, ale radsej to budem prehanat akoby sa mi raz maly nevratil domov 🤐

luba142
20. jún 2011

@borocka 10 deti a 2 ucitelky,boli2 skupiny deti a striedali sa kazdy tyzden jedna skupina a do skolky pre surodenca moze chodit starsi od 10 rokov u nas

emode
20. jún 2011

@iinuska vlastne nekojim od stredy minuleho tyzdna, ked som nastupila do nemocky, prsniky absolutne problem nemaju 😅 len to, ze ked si stlacim, stale tam je ... tiez som bola vyzbrojena salviovym cajom aj tie homeo som mala ...

tu plienku sme dali, ked sme isli my spat cca po dvoch hodinach ... ani sa nezobudila 😀

borocka
20. jún 2011

@luba142 tak dnes neviem ako to funguje s vyzdvihnutim deti, ja som po tych mojich surodencov chodila pred 15timi rokmi. a teda liezlo mi to pekne na nervy 😝

borocka
20. jún 2011

@emode ak ti mlieko nevyteka, netlaci ta, tak ani riesit velmi nemusis. ono to samo vymizne. mne tiez bez umyslu zmizlo, a to mal maly len 7mesiacov. ptoste kazdym dnom bolo menej a menej tak sme plynulo museli nahradit umelym

iinuska
20. jún 2011

@emode a naco ich stlacas ? 😀 😀 😀 Ale nie, srandujem... Ono sa postupne vstrebe. Neboj

luba142
20. jún 2011

@borocka kedze niektory rodicia nemaju inu moznost tak to musia riesit cez starsich surodencov, bohuzial,nie kazdy robi v praci od 8-16 a ani ja ani mm nie cize starosti budu mat aj moji rodicia a neskorsie aj Kika bohuzial

borocka
20. jún 2011

@luba142 ale sak ja viem. nasi koncili v praci az o stvrtej, a kym prisli z mesta, tak decka boli doma. aj ucitelky o stvrtjej zatvarali skolku. ale ked som mala tych 8rokov tak mi to nejako bombovo neladilo do denneho rozvrhu, ze ist do skolky po sestru 😠
ale ked to bude s patkom, tak tiez bude musiet ist po neho ten,kto akurat bude moct. dost pochybujem ze sa to bude dat mne vsetkych 5 dni v tyzdni.
inak do kedy sa mozu tie kiahne prejavit??

sssimi
20. jún 2011

@borocka
@iinuska Samozrejme dievčatku naušničky a peniaze.

@iinuska Ja som ako krstná chcela aj niečo vecné. A keďže dostanú všetko od nás po malej, tak tie naušničky mi padnú vhod 😀

luba142
20. jún 2011

@borocka 2-3 tyzdne je inkubacna doba cize 14-21 dni

borocka
20. jún 2011

@sssimi tak dostanu......vy chcete mat este jedno babo,nie? takze zrejme poziciate, a urcite chcu mat rodicia aj nieco vlastne pre babatko. tak aj pre chlapca by sa dalo vela veci vymysliet: lehatko, hracia deka, hrazdicka, prebalovaci pult, ....... je strasne vela veci co si musis pre prve zadovazit bez ohladu na pohlavie.
zrejme ste chceli kupit nieco na pamiatku, ale z toho to dieta este nic nema, to si uzijete pri prijimani, birmovke, na svadbe, na 18tini, a podobne.
a ako sa vola krstna dcera? ani si sa nepochvalila!!

luba142
20. jún 2011

@sssimi aj my sme dostali pre obe dcerky pri krste od segri ako krnej nausnicky,sama som tak chcela 🙂, no ale neviem co by kupovala pre chalana veru 😀

ludmilabb
20. jún 2011

ahojte zienky, dufam ze ste sa mate vsetky dobre a deticky su zdrave 🙂
ja som nejaka vycerpana a to som bola u svokrovcov vyse tyzdna ani varit som nemusela len okolo Sofie
ktora je nejaka cim viac rozdrapena ci co 😠 robi naschvaly a to doslova a furt otazky preco ale nie tie take pekne zvedave otazky ale ked sa hneva tak mama preco si ma vyzula, mama preco si mi to zobrala, mamaaaa
predtym mi vravela maminka a teraz som zrazu mama 😒 uf niekedy by som ju dala niekomu na postrazenie inak mi sibne, uz aj po riti fasuje ale to uz mam nervy v prideli, aj vtedy je mama preco
inak je sikovna, velmi pekne spieva pesnicky co ma prekvapuje sama sa nauci text z telky to Spievankovo recituje aj chlapika...inak ste si vsimli ako tam maju tie zajacie kozky na dvore? 😝

ludmilabb
20. jún 2011

a u svokrovcov zacala Sofia cikat do gatiek, nie kazdy den ale ujde jej, ale rano sa budi vzdy sucha co je zaujimave, to drzi riadne a to sa nad rano kojime cize je hore..pocas denneho spania tiez drzi ale uz som si zvykla ze sa mi zacala pytat tak som ju neupozornovala ci chce ist cikat, sama sa vypytala dala som ju a nemala som ziadnu starost ale od vcera ako sa mi vycikala na rukach to uz na nu nenechavam ale davam ju preventivne aj ja

jamaat
20. jún 2011

Aj Emka má/mala rozdrapené obdobie. A zisťujem, že keď sa s ňou snažím len po peknom dohodnúť, tak je čoraz horšia. Takže tiež pár krát aj vyfasla a keď ma začala prevracať, že niečo chce a keď som jej dávala, tak zrazu nechce, tak som jej to potom už proste nedala. Aj som nahúkala na ňu pár krát a potom sa dosť často stačilo len spýtať, keď sa zase priečila: Chceš ma nahnevať? alebo Chceš po zadku? Vzápätí sa vedela unormálniť.

sssimi
20. jún 2011

@borocka krsniatko je ešte v bruchu 😀 švagrina je v 5tom mesiaci a asi to bude Natalka. No a čo sa týka oblečenia, lehátka, monitoru, kočíka, postieľky a pod. budú mať odo mňa a od druhej švagriny, ktorá má tiež dievčatko, čiže by zbytočne niečo kupovali, hlavne ak nechcu ďaľšie dieťatko. A keďže majú hypotéku, tak isto nebudú kupovať veci naviac.
No a keďže my plánujeme otehotnieť až o rok, tak sa zase s vecami pekne poprestriedavame. Možno budú aj tak musieť čo to pokúpiť, lebo Sarah je májová, Chiara je marcová a Natalka bude novembrová čiže nebudú sedieť všetky veľkosti.

sssimi
20. jún 2011

Ozaj kočky ako sú na tom vaše deti s inými deťmi? Sarah začala všetkých naokolo tlcť. A to je najmladšia. Všetci, ktorí ju kedysi bili, tak im to všetkým opláca. Dnes okopávala suseda na trampolíne, tak dostala po riti, potom ho pohryzla, tak dostala facku. Ale ona má z toho prču. Rozrevala sa až keď sa zobrali domov a ja som jej povedala, že idú preč, lebo robí Miškovi zle. Najviac sa bojím, že jej to niektorí z nich vráti a doláme mi ju. Ona je taký chrústik medzi nimi a ani veľa sily nemá, ale nepáči sa mi to a isto ani ostatným mamičkam. Dúfam, že ju to čoskoro prejde.

luba142
20. jún 2011

Tak Barborka mala zvysenu teplotu a teraz sa napila trochu mlieka a vyvratila vsetko co tam mala,aj nestravenu mrkvu z polievky od obeda, cely den bola akasi mrzuta,neviem co zas na nu lezie do riti 😠 😠

iinuska
20. jún 2011

@sssimi facku by som nedavala. Radsej po riti, aj to opatrne, ked su uz bez plienok. Asi by som jej radsej vysvetlila, ze deticky budu smutne, a nebudu sa chciet s nou hrat a podobne.

jamaat
20. jún 2011

@sssimi No ja ti neporadím. Emka agresívna nie je a ani Monika nebola. Musí to byť nepríjemné.

mystery7
20. jún 2011

@sssimi agresivna mozno ani nie je, len si uvedomila, ze sa nema nechat mlatit.
ja si vzdy hovorim, ze to coskoro prejde ☹ vyskusaj aj ty. Ale velmi mi to nepomaha.

U nas je opat vrestiace obdobie 🙄 u Mirka. Dnes bol dost tazky den, Slavko nechcel cele poobede spat. Len plakal a plakal a zival a ked zaspal o 5 minut uz plakal opat. Ale nebola to kolika.

borocka
20. jún 2011

@sssimi tak to poznam. pato taky je, ale len do jeho sesternice. ta je starsia o 8mesiacov, tak su si fyzicky vyrovnani. hoci ona je urozpravanejsia, az otravna. ale chapem to, proste mu lezie na nery. pretoze v poslednom case tu chodi dost casto, berie mu vsetky hracky, berie mu vsetku pozornost, musi sa delit a prisposobovat. proste si brani teritorium. inak taky vobec nie je. k cudzim deckam je v pohode, az velmi utiahnuty, ze on sa necha obtlkat.
myslim ze je to u sarky len taka faza. proste skusa hranice. brani si teritorium. je doma, ona sa musi delit, tak sa jej to zrejme nepaci. hoci spolocnost ma rada a preto je smutna ked misko ide domov. aj u nas je to tak, pato by ju dakedy v zuboch roznosil,a ked odide domov tak ju non stop spomina, chce ist on ku nej a podobne. je to sice laska, ale velmi obmedzena.

@iinuska myslim ze simi nemyslela taku ozajstnu facku, skor ze mala dostala po puse za to ze pohryzla. viem, tiez take uz pato schytal. mal obdobie ze hryzol do krvi ako divy.
a to vysvetlovanie a tak dokola. pre krista pana, ja uz mam niekedy pocit ze nerobim nic ine len vysvetlujem. su veci co ho upozornujem uz odkedy lozi. tak mi to pekne lezie na nervy ked si neda povedat. proste uz bez pardonu dakedy dostane po prdelke alebo po prstoch. ved on stale strka prsty do zastrcok, a keby len prsty. hra sa so sporakom, trieska dverami, kope do steny, atd atd..........

ludmilabb
20. jún 2011

@iinuska tu facku jej asi ustedrilo nejake dieta aspon tak som to ja pochopila 😝
Sofia vie byt tiez k detom agresivna, niekedy automaticky pride nejake dieta k nej a ona ho odstrkuje, ja jej hned vysvetlujem ze to nesmie robit, ze pojdeme prec...mozem vysvetlovat to aleluja
a po zadku aj holom uz dostala tiez napr. vcera vecer ani bohovi si zalozit plienku, prehadzovala sa mi trikrat mi usla, valala sa po posteli, kraviny kedze sa tak s holym zadkom predo mnou pretrcala uslo sa jej po nom 😝

ladywitch26
20. jún 2011

caute zeny, co tu nove? konecne mam net, no uz som skoro dostala abstak... 😀
nosi tu este niekto plienky,ci len my? stanka sa mi pekne pytala na nocnik, ale ako sme sli na dovolenku na slovensko, tak ho totalne ignoruje. uz jej ani nevadi behat s plnou plienkou. ak ju necham bez nej, tak bez problemov pusti aj do gati. proste na dovolenke nemala svoj nocnik, na iny nechcela ani sadnut a odvtedy to ma na haku... ☹

kosska3003
20. jún 2011

@ladywitch26 no my v plnom prude dnes som jej aj gatky dala aj sa dva krat vycikala ale potom to s nou zase seklo a bala sa vycikat tak zase plienku ale tak ja dufam ze sa do konca leta nauci