Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
9. okt 2011

@sssimi Už som zistila z toho linku, ako je to s pultom 🙂

mystery7
9. okt 2011

vcera vzal mm Mirka k svokre, ze idu na vikend prec. Aj tam spal poobedny spanok, ale potom sa na mna stale pytal, tak mi zavolali. Ked pocul moj hlas, tak velky plac, ani hovorit nemohol. Nakoniec dosli o 20:30 😅 ked ho chceli dat spat tak koniec. On tam nebude, on chce mamku. Ale aspon trosku som si oddychla, povenovala sa Slavkovi.

Kocky, pouzivali ste niektora svoje materske mlieko na kase pre deti?? Ja by som chcela, ale nemam odsavacku (staru som vyhodila, lebo mi nicila bradavky) a neviem ci sa mi podari odsat z jedneho prsnika 150ml.

hoogy
9. okt 2011

@iinuska presnu tuto sme chceli aj my matkovi kupit,ale modru vo viedni ju maju aj v modrom. nakoniec sme zvolili autickovu. ta sedacka vyzera super🙂
@sssimi no tato nasa je skoro az do lahu. dost sa da potiahnut.malemu potom nepada hlava. no popozeram este a rozhodnem sa,ale dakujem

borocka
9. okt 2011

@jamaat mna tiez maly vytaca do nepricetnosti :( no najhorsie je, ze pre blbosti. ty aj ked das emke po riti tak zasluzene, a mas zly pocit. ale ja??? rano vstanem, vyspata, oddychnuta, odhodlana byt v pohode. aj ked vyvedie brutalitu, tak ho neudriem....ved nemam zaujem takymto sposobom zacat den (hoci by si zasluzil), ale cim je viac hodin tym som z neho viac na nervy........a povedzme o 7ej vyvedie obycajnu prkotinu ktora by ani nestala za rec, lenze po celom dni uz tych prkotin bolo toooooolko, mne sa preleje posledna kvapka a uz to zo mna fici.
ale snazim sa to robit presne ako siri, vysvetlim mu raz, dvakrat, chcem si zaviest niektore veci ako pravidla. proste to tak bude lebo ma! lebo som to povedala a o niektorych veciach sa nediskutuje.
a co niektore pisali,ze hodenie o zem neriesia.no ani ja by som nie, keby to mlady praktizoval. lenze on v takom obchode, alebo na namesti, alebo kde to na neho pride sa nehodi o zem, nieee, to by potom musel aj vstat, on sa preistotu rozbehne opacnym smerom. takze ho musim nahanat, brat na ruky......nemozem pockat kym ho to prejde 🙄 😠 😠
a jani, co si pisala s emkou, tak ja by som jej to pitie nechavala vzdy pripravene a po ruke. ako psovi. ked bude chciet, vie kde si najde a moze si dat, nemusi si pytat, nebudete sa zbytocne nervovat obidve. a napriklad s tymi klucami, obujem najprv ju a hned jej poviem ze kluce su tam a tam,ak chce tak nech otvori kym sa obujes aj ty. proste jej dat cas nech sa rozhodne ci vobec chce odomknut. lebo emka je ocividne vznetlivejsia, sama nevie co chce a este narychlo povedat ano alebo nie, tak to je pruser.
vidim ze ty si taka pohotova, zmyslim si a idem. a emka nie. alebo deti celkovo nie. aj mna to vytaca ked daco chcem sikovno a maly ako taky lekvar sa musi este rozmysliet 😕 😀 😀

jamaat
9. okt 2011

@borocka Ten čaj a kľúče boli len ako príklad. A otvára, keď sa vraciame zvonku. No a keď mám ruky plné ťažkých tašiek alebo iných vecí a ona začne špekulovať, tak ma ide vychytiť. Nie raz som ju tam proste nechala, buď ešte vo vchode, alebo na schodišti. Minule tak ručala na schodoch, že suseda vybehla, čo sa stalo. Začala ju utešovať a ešte aj čokoládku vyfasovala 😅
A nebodaj ak sa ešte ponáhľam niekam, tak to je ešte iná kapitola. To ako na just ma bude ignorovať.

Dnes sa vymrachtala hneď ráno, samozrejme keď sa mala obliekať, tak som ju nechala samu v spálni. Tentoraz nezúrila, len divadelne mravčala ako pokazený gramofón. Radšej som si zavrela všetky dvere medzi ňou a mnou, lebo to je hrozný zvuk. Potom som sa k nej vrátila a už sa obliekla v pohode. Až do prezliekania pred poobedným spaním bola zlatá.
Jo, a po tom večernom cirkuse tak tvrdo spala, že sa nadránom ani ku mne nepýtala. Lebo inak ju stále okolo piatej prekladám k nám do postele.

jamaat
9. okt 2011

@jamaat No a keď som ju tu dobre poohovárala, tak teraz, keď sa zobudila, sama ma zavolala, že sa ide prezliecť 😀

jamaat
9. okt 2011

A ako pekne si sama sebe píšem.

sssimi
9. okt 2011

@hoogy hej, tak to je dobrá autosedačka, lebo Sárke dosť hlávka kvacá. Ja jej ju potom podopchávam látkovou plienkou, ale aj tak ju má všelijak. V jednom obchode som našla vankúš do autosedačky. Vyzerá ako te klasický U vankúš do auta, ale vzadu nemá výplň-iba po bokoch. Ale nejak som sa stále neodhodlala ho kúpiť. Vždy keď tam prídem, tak majú práve nevyhovujúce veľkosti na predaj.
@jamaat to najlepšie funguje 😀 Ja som sa začiatkom augusta sťažovala, že Sarah kaká zásadne do gatí. Od toho momentu sa nepokakala ani jediný raz a krásne stíha na záchod. Tak dúfam, že som to zase teraz nezakrikla. A minulý týždeň som ju chválila, že pekne prespí v detskej a tento týždeň len lietam 2-3x za noc čo plače a ako bonus sa mi každú noc nasťahuje do postele. Síce je pravda, že má kašel a ten ju budí, ale ja sa už fakt až bojím vyjadrovať a hlavne ju tu chváliť. 😀

zuzkaprofant
9. okt 2011

cafte vidim ze co sa tu deje , musim priznat ze nasho preslo vysli mu 2stolicky a je super ziadne hazdanie to neblbolo par tt uz aj mesiacov asi a ked je zly poviem ze mamku boli srdeicko a uz sa mojka .. musim poklopat na drevo,, neivem sa mi zda zenas zacina robit take veci stale skor potom vam tu pisem atak po case vase deticky nastupuju a moj sa znormalizuje................................xixii drzim palce a len pevne nervy

borocka
9. okt 2011

kocky,neviete ci a kde sa daju zohnat oteplene navleky do gumakov? mame len take klasicke obaja a dnes teda rano tu prsalo a bolo aspon mne dost zima aj na nohy.tak len tipujem ze patovi zrejme tiez. a nestaci mi len vlozka, chcela by som taku "ponozku" teplu do toho kupit

inak krpec sa dnes urval z retazi. ja nechapem........on je velmi preberavy v jedle. ked mu pochuti tak sa napraska, ale to je raz za den a raz za cas. ale dnes?? rano 4 kusky makoveho zavinu ( take 1cm hrube platky zvyknem nakrajat) to bolo o osmej. o pol dvanajste uz vyrevoval ze chce jest. od 12ej do pol druhej zjedol tanier polievky beznu davku, 2kopceky ryze aj s masom a dalsie 3kusky zavinu ako dezert. a to som ho brala spat s revom ze on chce este jest.
po 4ej som ho budila, hned isiel jest 4kusky zavinu a jeden cely suchy cerstvy rozok z pekarne. a o 6ej uz do seba naladoval 200ml jogurt, taky husty pudingovy. k tomu ho zajedol celkom urastenym bananom.
a to som ho zabrzdila ze to bola vecera ze dnes si uz nema pytat.
on ide z extremu do extremu. vacsinou mu staci jeden maly jogurt, tanier polievky a ten banan na cely den. a dnes???? no neviem co sa porobilo

mystery7
9. okt 2011

@borocka mozno rastie, tak telo si pyta. Skus kupit termoponozky v klasickej obuvi. Alebo uz rovno zateplene gumaky?

borocka
9. okt 2011

@mystery7 tak nechcem kupovat nove gumaky,ked tieto mame asi 2mesiace a nemaju chybu. som myslela ze taka vlozka sa da dokupit. alebo poprosim starku aby z dlhej chvile ustrikovala nieco 😉

kosska3003
9. okt 2011

@borocka vsak mu daj hrubu ponozku byvaju take chlpate a to mu bude teplo ked mu das este pod nu tenku ponozku si myslim marika ma zeteplene gumaky tak to mame vybavene ale zachvilku jej budu male a k tomu jedeniu aj moja tak je ze raz nic poriadne za cely den a niekedy by aj slona zjedla ako dneska asi zase rastie ale uz neviem kde sa taha stale 😀 😀 😀 😀

hoogy
9. okt 2011

inak kocky tak neviem co je dnes vo vzduchu,ale aj matko dnes jedol o sto tristo v kuse nieco v ruke drzal. na obed zjedol dokonca aj tanier polievky. sa mm smial ze ked mu na slovensku tak chuti tak budeme castejsie chodit :D tak si tiez myslim ze sa asi taha.

iinuska
9. okt 2011

@hoogy Adamko zase velmi malo je. On nosi este rifle 12-18 mesiacov. Ale zase brusko a licka ma. Takze neriesim 😅

jamaat
9. okt 2011

Aj Emka má teraz jedavé obdobie. Sama si pýta a to u nej nebývalo zvykom.

zuzkaprofant
9. okt 2011

@iinuska aj nas kiko to iste on mi nosiveci spred roka🙂

borocka
10. okt 2011

@iinuska sranda, to bol adamko o kusok vyssi od patka na stretku, a my sme uz gate 92ky odlozili, su mu vyskackane. 98 mu este kusok zahynam.
@zuzkaprofant patovi su zimne bundy z minuleho roka dobre, uplne v pohode ho do nich aj riadne obliect mozem, zapneme ich, chrbatik dobre zakryvaju, len rukavy su mu vyskackane.....takze kupovat musim

mystery7
10. okt 2011

@borocka aj u nas tak, bundy by aj boli dobre, ale rukavy su mu kratke. este mu chcem vyskusat overal, ale asi tiez tak bude

borocka
10. okt 2011

@mystery7 na kombineze nam boli rukavy minuly rok dlhsie, ale obavam sa ze nohavice mu budu vyskocene, tak asi si nepomozem 😀

hoogy
10. okt 2011

@borocka
@iinuska no matko je zase taky chudsi v pase vsetky gate mu musim na doraz davat ale eru riadne sa vytiahol na zaciatku leta sme 86 nosili a teraz su nam 92 uz male musim 98 kupovat,ale este troska ich vyhnem ked nema topanky tak sa mu to sucha. bundy presne tak isto na rukavoch uz tak velmi na doraz,ale ma dvor este dobre. a to on bol vzdy skor taky mensi a uz vsetky deti co mame kamaratov dorastol.

sssimi
10. okt 2011

Baby tak to moja sa teda riadne vytiahla. Fičíme na 98ke a už máme aj 104, ale s patentom. Perfektne to drží, tak ich aspoň dlhšie ponosí. Je síce vysoká, ale veľmi tenučká. Neviem po kom to dieťa je 😀 😀 😀

borocka
10. okt 2011

@hoogy ja tiez ztazka zhanam gate aby nam v pase sedeli. co uz, na dlzku vyhnem ked treba, hoci pekne to nevyzera. ale tak teraz na zimu dostane aj pancusky, aj tricko budem do nich zapravovat, tak sa ten objem pasa kusok umelo zvacsi 😉
inak tiez tak, na jar som odlozila nohavice 86ky, v lete ho potiahlo a teraz 98 musim pokupit.

inak co obliekate deckam?? u nas je rano ledva nad nulou, ale do skolky to mame ani nie 10minut,tak si myslim ze aj otuzovat trosku by mohol. nechcem mu davat pancusky. ved to prebehneme. ale dala som mu dnes podsite gate. a akurat pozeram, ze este 1ny by som mu take kupila, a potom nazimu uz trosku vyteplene flisom.

mystery7
10. okt 2011

u nas dnes boli 4 stupne. Slavko isiel vo fusaku, nechcela som ho uz rvat do kombinezy a Mirko isiel v nohaviciach, mikine, veste

mystery7
10. okt 2011

od rana mi Slavko len kaka a kaka, take riedke, zlte. zeby zuby? dufam, ze nie choroba 🙄

borocka
10. okt 2011

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7988179&tab=1
myslite ze taketo cizmicky budu stacit na suchu zimu a teploty tak jemne pod nulou? jasne s pancuskami aj ponozkami

borocka
10. okt 2011

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12320723&tab=0
alebo aj taketo sa mi celkom zapacilo. take nepremokave do snehu mame superne, ale chcem este nieco slusnejsie aj k nohaviciam

ostrovanka
10. okt 2011

@borocka Ja by som zvolila skor nejaku kvalitnu goratexovu cizmicku, vyteplenu.

ludmilabb
10. okt 2011

ja som Sofii dnes rano aj pancuchy zabila lebo sme isli k doki s kaslom, mne sa to zda prilis velky skok a samej mi je zima...veru aj ked ma podsite gate sa mi zdaju tenke ci co 😕 budem musiet este jedny kupit lebo ma len tieto, ostatne take tensie
@jamaat Sofia je praveze strasne malo, len si furt lizatko pyta, keksik a piskoty to je cele co chce, hrozneee
a nosime este tie vase HMkacke rifle ze velkost pre 9-12 m akoze nechapem tie miery
niektore handry co ma 92 su jej len tak tak hlavne pyzama ale inak je nizka nema ani 92 cm, ona vobec nepribera ani nerastie, nerozumiem preco sa tak zasekla