Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
25. okt 2011

ja pozera zuhause im gluck 🙂 nech mam inspiracie do domu :D

borocka
25. okt 2011

ja som dnes pozrela bez servitky. maju celebritny tyzden, takze fajnova pohodicka, ziadne hlupe kalkulovanie a sutazenie.

sirinka
25. okt 2011

@mystery7 ja som ho nedavno piekla prvykrat a bol fajn...len ja mak nemam rada a ten nemlety mi este duplom tak vadil...ale zjedol sa komplet cely... 😀

sirinka
25. okt 2011

a ja uspavam janku...dnes ani za pana oci zatvorit....

iinuska
25. okt 2011

ozaj, dnes zase Adamko exceloval. Len som na neho volala po mene, a on reagoval: '' Co moja ? " 😀

hoogy
25. okt 2011

@iinuska 🙂 uz chyta slang od starsieho 🙂

iinuska
25. okt 2011

@hoogy no tak to ano 😀

hoogy
25. okt 2011

@iinuska tak sa mas este na co tesit 🙂

jamaat
25. okt 2011

@sirinka Aj u nás nespavý deň, cez deň nespala, ani o tretej nezaspala, hoci som pri nej ležala, o piatej už bola planá z únavy, o siedmej trochen cirkusov, od pol ôsmej v posteli, ale zaspala až po vyše hodine, keď som už pri nej zase bola a hladkala ju. Furt jej mykalo rukami-nohami, čo sa skľudniť nevedela. Asi už príliš unavená, či čo.

jamaat
25. okt 2011

U nás teraz veľmi často používané výrazy (zjavne aj v škôlke pochytené): "nechcem toto" a "choď preč". Na Moniku je riadne protivná, na Denyho tiež.
Dnes sme pol dňa plastelínovali, veľmi ju takéto veci bavia.

ludmilabb
26. okt 2011

@jamaat tu plastelinu musim aj ja vyskusat
@borocka aj ja som pozerala bez servitky ale myslim ze tam jedna osoba predsa len kalkuluje a to pani Siskova

ludmilabb
26. okt 2011

@iinuska Sofia sa zacala vypytovat ako sa vola maminka, ako sa vola ocko tak sme jej povedali ze Ludka a Janko tak to opakuje alebo ked pocuje svokru ako nas s mm oslovuje (to uz roky rokuce) ze dietatko moje a Sofia mi minule hovori co chces papat dietatko moje 😀 najlepsie ked sa spyta ako sa vola Blazika? a ja ze havko 😀 😀 😀

sssimi
26. okt 2011

@hoogy
@jamaat ja dávam echinaceu, ale nie sirup, ale tabletky.

@sirinka som zvedavá ako sa rozhodneš s tou antikoncepciou. Ja to chcem riešiť s mojou pôrodníčkou. Som srašne zvedavá čo mi navrhne. Tabletky nechcem, teliesko mi telo po pol roku "vypudilo", teraz uvažujem nad vaginálnym krúžkom-vkladá sa raz za mesiac, ale je tam riziko zlého vloženia. Ešte ma napadli tie gely čo sa dávajú cca 5 minút pred sexom, mali by "zneškodniť" spermie 😀 , ale zase tam si myslím, že by to spolu so mnou bolo až prehnane vlhké, keďže s týmto problém nemám.
No zatiaľ som odhodlaná znova skúsiť teliesko, ale čakať do krámov zase nechcem, tak snáď mi ho vloží aj tak. Neviem či to pôjde.

sssimi
26. okt 2011

@ludmilabb Mm zatlka pred malou svoje meno 😀 Bojí sa, že mu bude hovoriť menom, ale ja ju aj tak nenápadne učím no zatiaľ to Sarah neprijíma. Keď jej poviem, že ocko je Mirko, tak to síce zopakuje, ale keď sa jej spýtam ako sa volá, tak povie tatik a odmieta všetko ostatné 😀

Dnes som cestou do škôlky zistila ohromnú informáciu. Už dlhšie začala malá hovoriť "čuš". Ja sa na to hnevám. Má to od mm, ktorý to používa dosť často. A aj keď si už dáva pozor a teda je aj málo doma, tak Sarah to slovo používa docela rada a často. A dnes ju bonzol sused, ktorému sa to strašne páčilo. Vraj desiatovali a tá moja herečka si odsunula stoličku, postavila sa a zaručala "čuš"! Na koho síce neviem, ale príjemné mi to nie je. Bol pri tom aj mm, tak si snáď riadne vstúpil do svedomia a fakt sa mu už nepodarí preriecť.

hoogy
26. okt 2011

@jamaat no veru aj u nas je plastelina velmi oblubena. teraz aj vodove farbicky naspat a vystrihovacky. v tomto smere mam doma asi babu 😀

sirinka
26. okt 2011

ahojte aj my plastelinujeme....v noci som skoro nic nespala, janka stale dookola plakala...som celkom mimo dnes....

kosska3003
26. okt 2011

ahojte no lastelinu este nemame musim zadovazit ale vodovky tie ju teraz bavia mne mala od rana no dnes vynimocna potiahla do pol 9 stale len kde je zahrajko a pievanka no a asi sa jej aj o tom snivala lebo aj zo sna hovorila zahrajko 😀

jamaat
26. okt 2011

@sirinka Ja nechápem, čo sa deje. Emka sa v noci zobudila 2x s veľkým plačom a bola zlostná a nervózna ako starý psisko. Vlastne ešte aj je. Nechcela, aby sme sa jej čo len dotkli, zúrila, potom už len mrnčala a všetko naopak chcela, ako sme urobili. Zobrala som ju na ruky, že ak sa jej niečo snívalo... spúčala sa. Tak som ju položila na zem, rev, chcela ísť do postieľky. Dala som ju teda do postieľky - rev, chcela ísť von. Keď sa konečne v postieľke zvalila, tak neležila normálne, ale sa krútila, na štyroch hlavou zapichnutá bola, nesmeli sme ju zakryť, nesmeli sme nič. Prvý krát ešte zaspala, druhý krát sa už nezobudila s plačom, ale hneď taká zlostná. Všetko sa opakovala. Volala som ju k sebe spať, vôbec nereagovala, neodpovedala, celý čas nerozprávala. Keď som ju chcela zobrať, zase revy. Tak som ju nechala vymravčať sa, potom som ju dala k sebe, tak sa trochu ukľudnila. A ráno zase to isté, všetko bolo zle a len rev, nekomunikovala.
Čiže čo som si večer myslela, že bola len príliš unavená, tak to už bolo toto. Rozmýšľala som, či ju neboli brucho z atb, ale to by sa práveže prišla mojkať a ľutovať. Lenže ona nás vôbec nechcela, odháňala, rukou sa zaháňala, kopala. No nechápem.

sirinka
26. okt 2011

@jamaat no janulka ma sopliky, tak sa jej zle dychalo, to bol jeden dovod a ten druhy som zistila rano, musela niekedy v priebehu noci kakat, co nezvykne a kedze bola v spacom vaku, tak som nic necitila...a stipala ju ritka... ☹

jamaat
26. okt 2011

Takéto účinky sa pripisujú splnu, ale bol práveže nov.

ludmilabb
26. okt 2011

@sirinka tak uz vies co v tom bolo 😨 ...mne tiez pred casom takto zo spania mrncala ale zaspala a potom nadranom vstala a ked som ju chytila precikana, taky studeny zadok mala
@jamaat to sa co u vas deje 😕 , ked je taka zlostna tak jej ozaj nieco moze vadit, v noci byva Sofia obcas ked sa zobudi s placom akoby "vymatena" ale to preto lebo je v polospanku a dnes rano vresky lebo som vstavala ona zvykne este tvrdo spat ale teraz sa prebrala a vravi mi kam idem reku na zachod a uz idem vstat tak zacala plakat ze ona chce este spat, ja ze dobre nech si lahne tak to nieee ona ide so mnou, prisli sme do kupelne tam place ze ona chce spat, poslala som ju do spalne sadnem si na zachod a zo spalne vresky riadne, mm ze si ju mam brat, tak povrestala kym som prisla, chcela ist na ruky, potom ze cikat a to cele kvoli tomu ze rozospata, nevedela co chce 😝

ludmilabb
26. okt 2011

@sssimi Sofia po mne opakuje slovne spojenia MA PORAZI a riadne nahlas vykrikuje TY KOKOS to sa tvarim ze nepocujem, veru musim si davat pozor na jazyk 😝 ale niekedy to zo mna vyleti ani neviem ako, ja nenadavam ale ty kokos no co ja viem je take na prelome 😒

mimi21
26. okt 2011

ahojte
aj u nas besna noc 🙄 a este k tomu emka o 5.15 vyhlasila budicek 😝
ona si uz teraz 2 hodky spinka a ja uz som upratala, periem uz druhu pracku a navarila
aspon ze cez den dobre spi, tak si stihnem veci porobit, ale nie v kociku - tam spi max. 15minut

nasla som tuto sedacku pre Ninku, co hovorite?
http://www.predeti.sk/detailsklk.aspx?sklk_id=1...

sirinka
26. okt 2011

@ludmilabb
@sssimi pred chvilkou som pocula magdu ako hovori mackovi "ale to nemyslis vazne..." 😅

sirinka
26. okt 2011

@mimi21 aj ja som po nej pokukavala...teraz som skor nalomena na tuto
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
a klarka ma tuto
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
paci sa mi, ze ma tu bocnu ochranu taku velku...

mimi21
26. okt 2011

u nas teraz fici : do prcic ja neviem ani tu macku nakreslit - ked kresli na tu tabulku co sa da mazat

kosska3003
26. okt 2011

baby aky prasok pouzivate ja mam teraz tie ariel kapsule gelove aj pred tym som pouzivala tekuty prasok a avivaz a akosi vsimam ze mi pracka nechava flaky taka sede neviem z coho to je ani vodovky mi nevypralo z tricka poradte cim je najlepsie prat lebo ma uz ide urvat z toho

sirinka
26. okt 2011

@kosska3003 ja pouzivam klasicke prasky, ariel a persil a kazdu odolnejsiu skvrnu predperiem zlcovym mydlom...neexituje prasok, v akejkolvek forme, ktory b yvapral naozaj vsetko....

zuzkaprofant
26. okt 2011

@jamaat nas kiko tuito noc to iste vrestko , ja som sa tak zlakla ze co mu je aj muz nakoniec mliecko sme mu dali a bol ticho a zase o 4 rano sa to opakovalo ale to som ho rpitisla ku sebe a spal dalej neivem on to ma tearz casto take vreskoty v noci myslim ze zuby tie posledne 2 stolicky lebo sem tam ked sa pozabudne ma v ruku v pusinke , inac neivem co to moze byt ☹

kosska3003
26. okt 2011

@sirinka no mne sa jedna hlavne o tie flaky ci to robi tekuty prasok alebo avivaz niekomu neviem cim to je lebo tie flaky tam pred pranim neboli to mi je jasne ze vsetko sa vyprat neda