Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
7. jan 2012

@ludmilabb moje sa tak same odstavili obidve po druhom roku...magda teraz obcas cuca, tak raz za dva mesiace, ale to preto, ze mam mlieko, keby som uz nemala, tak by si ani nespomenula...

jamaat
7. jan 2012

@sirinka Dík.

@mystery7 Polovica zo sumy, čo sirinka píše, čiže 30eur za 735g.

mystery7
7. jan 2012

@jamaat to je tiez to ciste C praskove? Popremyslam.

jamaat
7. jan 2012

@mystery7 Je to čisté C, ale nie kyselina askorbová, je to askorbát vápenatý myslím. Ja chcem inú ako z DM, lebo také kyslé nemôžem dať do hocičoho a mňa aj preháňa.

sssimi
7. jan 2012

@jamaat koľko to vyjde? Ja by som sa možno pridala ak si to už neobjednala.

jamaat
7. jan 2012

@sssimi cca 30 eur za 735g. Ešte som neobjednala, čakám, či sa niektorá pridá 🙂

sirinka
7. jan 2012

@mystery7
@sssimi
@jamaat 🙂 inac neviem, ako to vychadza pri objenani vacsieho mnozstva na postovne, myslim, ze v tej teme o cecku pisali, ze najvyhodnejsie je objednavat po dvoch kusoch...
ja budem o par tyzdnov zase objednavat...

ludmilabb
7. jan 2012

co je s lady? nejako sem nechodi, som sa jej chcela spytat na tu ocistovaciu kuru 😀
@sirinka heh obcas su takto od teba cucne... to ma ako bonus 😀

sirinka
7. jan 2012

@ludmilabb inac presne vcera som na to myslela, ze ako lady s tou kurou dopadla... 🙂
no a dnes som to tu spomenula, tak si dala po veceri...

jamaat
7. jan 2012

@sirinka Myslím, že pri väčšom množstve sa už platí clo alebo niečo také. Viem, že je tam potom zádrheľ.

jamaat
7. jan 2012

Dnešný zážitok: Na prechádzke Deny vyhrabal a prizabil myš. Keď som na neho skríkla, tak ju pustil, ale už jej nebolo pomoci. Tiekla jej krv, kŕče v labkách... No a Emku nedajbože od nej dostať. Stále sa chcela pozerať, myš nie a nie zdochnúť, ľúto mi jej bolo. Nakoniec som ju zahrabala snehom a Emku nejako odtiahla. Ešte som rozmýšľala, že ju pod tým snehom pridupnem, nech to má za sebou, ale neviem, ako by som to Emke vysvetlila. Takto som jej povedala, že chce spať a že ju Deny vyhrabal, tak ju znovu zahrabeme. 😕

sirinka
7. jan 2012

@jamaat no to neviem, nepamatam si uz, trebalo by pohladat,a lebo sa zase opytat...
a deny by ju zozral?

jamaat
7. jan 2012

@sirinka Neviem, či by ju zožral. Chcel sa k nej vrátiť, ale nepustila som ho.

sssimi
7. jan 2012

@ludmilabb
@sirinka Lady je teraz na deti sama s mužom (aspoň myslím). Aupairka je doma.

@jamaat skús pozisťovať a daj vedieť. Pripojím sa.

sssimi
7. jan 2012

Baby na stenách v detskej mám také "masné oká" od spodku až po strop. Je to plieseň? Bojím sa o malú. Vôbec jej nechce prestať kašel a z vlhkého jej prešiel na suchý aj napriek neustálemu užívaniu sirupov a odhlieňovacích kvapiek. Už jej to trvá 6 týždňov. A ja sa potrebujem konečne prespať a nie len behať. Ale teraz sa bojím, aby to nemala z plesne (ak to pleseň je). Na nete som takúto formu nenašla-všade popisujú len farebné, ale je to práve na takom mieste kde by to aj mohla byť. Zajtra ideme prestavovať nábytok, ale teraz neviem či si mám malú presťahovať k sebe do spálne a v podstate si tým "zavariť", lebo ju už potom od tiaľ nedostanem, ale zase ide mi hlavne o jej zdravie. Tak, že či ste sa s takouto formou už stretli, alebo len zbytočne stresujem.

jamaat
7. jan 2012

@sssimi Už nemám viac čo pozisťovať, len to, čo som ti napísala. 🙂 .....A tá pleseň neviem. Ja mávam skôr také čierne fľaky, keď sa objaví.

dm1
8. jan 2012

caute baby! zajtra ide maly prvykrat do skolky uz mam z toho nervy. Cim viac sa blízi skolka tak uz necika tak pekne ako predtym - predtym pekne bez nehody cele dni a teraz kazdy den nehoda 😒 . Dufam ze to bude skolke OK 😢

sssimi
8. jan 2012

@jamaat Veď práve, že je čierna, zelená, hnedá a pod, ale masné oká neviem. Ide mi o to, že som chcela dať novú omietku až tak o 3 roky, ale ak je to pleseň, tak to musím dať spraviť na jar ☹ .
Tak ak je to všetko v poriadku aj napriek tomu clu, tak ho objednaj aj mne. Dik

dm1
8. jan 2012

@sssimi take som veru este nevidela ale zase nie je normalne aby sa len tak nieco take spravilo 😕

sssimi
8. jan 2012

@dm1 týmto sme si tentor rok prešli skoro každá 😀 . Je to dosť náročné. U nás to bolo mesiac. A zase riešim opačný problém. Sarah mi pred škôlkou nehody nemávala, ale teraz máva každý deň raz cvrknuté. Je to vždy keď sa s niečim hrá. A v škôlke sa jej to isto stáva, lebo občas príde so zaparenou šušurkou, lebo si to buď učiteľka nevšimne alebo sa jej pre tu trošku nechce. Neboj nebude ani prvý a ani posledný s nehodami. Sarah sa mi už raz aj pokakala v škôlke. A ako som to sledovala, tak sa to tam stáva pravidelne a aj oveľa starším deťom. Decká sa hrajú, uvedomia si v poslednu chvíľu, že sa im chce a ak nemajú učiteľku hneď pri nich, tak proste nestihnú. Držím palce na zajtra a nech to Maťko zvláda s úsmevom na tváričke. Nie že ty budeš plakať pred škôlkou 😉 .

dm1
8. jan 2012

@sssimi ja viem ze vela vas ma uz deti v skolke ale u nas to bolo cele tak akosik na rychlo a skor ako som to mala naplanovane.... a maly sa musel velmi rychlo od plienok oducit a navyse ma este stale ten blok na kakanie ☹

sssimi
8. jan 2012

@dm1 Veď to, ale je to tam už dlhšie len pokým Sarah nechytila ten kašel, tak som tomu nevenovala veľmi pozornosť. Ešte ma napadlo či to nemôže byť farbou, lebo ňou mám vymalované aj w.c a tam je to tiež, ale len na stene ktorá susedí s vonkajškom, tak ako v detskej. No netuším čo s tým. Čakám kedy sa mm zobudí, splaším ešte jedného chlapa a nech mi ten gauč presunú. Ja som to už všetko nachystala, tak sa už neviem dočkať čo ma tam čaká.....

sssimi
8. jan 2012

@dm1 my sme tiež nastúpili rýchlo. Ja som sa bola v septembri spýtať či môže Sarah nastúpiť od januára a ona mi na druhý deň treskla, že hneď. V septembri sme chodili len na hodinu a od oktobra mi učiteľka povedala, aby som ju doniesla normálne na 4 😕 .... A to tu hodinu som tam chodila s ňou, čiže to bola pre mna normálne podpásovka. V noci som ledva spala, no des..... Výhoda, ale bola, že ma nič netlačilo ako teba práca. Takže keby to nezvláda, tak ju nechám doma.
Inak aj sused mal ten istý problém ako Maťko a k tomu kakal vždy ráno. On to ale začal zadržiavať, samozrejme ho zapekalo a on mal z toho až horúčky, potom sa im tam pár krát pokakal a zvykol si. Už sa im tam pýta.

dm1
8. jan 2012

@sssimi ved to ze ty keby jej to neslo si ju nechas doma ale ja nemam na vyber a to je dost na nervy 😖

a s tymi stenami je to fakt skor ako vlhkost hlavne ked je to len na stene ktora hranici s vonkom 😕

sssimi
8. jan 2012

@dm1 Už sme prerobili detskú a je to tam v pohode. problém bude v špajzi, ale to je prerábka na dlho keďže tam mám skrine a úúúplne plnéééé. Takže teraz bude stena dýchať aspoň z detskej a v lete sa budem bavkať so špajzkou 🙄

ludmilabb
8. jan 2012

@dm1 co sa kakania tyka ak ma Matko blok mozno to spravi ako Sofia, ona proste kaka az doma a to ona kakavala v pohode doma ale vzdy len na tom svojom speci vedierku a so mnou takze si to nechava na doma 😀 mozno postupne zacne aj tam, neboj sa nejako sa to zvladne drzim palce budem na vas mysliet 🙂

jamaat
8. jan 2012

@sssimi Keď objednám len 2, tak tam clo nie je. .....Tie fľaky budú len vlhkosť a môže to súvisieť aj s maľovkou, ak je nejaká menej priedušná.

sssimi
8. jan 2012

@jamaat práveže mám túto malovku na všetkých stenách a robí to len na tých čo susedia s vonkajšou stranou domu. Asi bude potrebné zatepliť, ale kým na to naškriabeme......

iinuska
8. jan 2012

ahojte

@dm1 drzim palce. Neboj, ono sa to polepsi. Aj ty uz ides do roboty?

mystery7
8. jan 2012

@sssimi moze to byt tym zrazanim vlhkosti. Tie steny su z jednej strany studene a z druhej kuris. Ako ked sa aj okno orosi. Skus cez den v deckej vypinat radiator.

Dnes mm zapol zvlhcovat a uz nerapcal, ale po pol hodine opat zacal. Tak uvidime, co dalej.