Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
15. mar 2012

@borocka no teraz ma take fazy mega jedenia a nejedenia 😉

sirinka
15. mar 2012

@borocka ja som chvalabohu ziadne problemy po prvom porode nemala, tiez som este bola relativne mlada prvorodicka, vsetko sa rychlo a bez komplikacii hojilo...
story so sestrickami a ich neschopnostou naucit zeny dojcit ani nebudem popisovat, ale to sa da skutocne pri dalsom porode vsetko eliminovat, jednak uz v podstate nepotrebujes ziadnu pomoc, jednak si mozes vybrat ine zariadenie, kde na svet privedies svoje dieta...

borocka
15. mar 2012

@sirinka ze relativne mlada...........kolko mas rokov, 30? sorry ze sa tak pytam, ale popravde len zopar ma uvedeny vek,tak je to tazko tipovat 😉

sirinka
15. mar 2012

@borocka tohto roku oslavim uz 32...ale ako ja sa citim stale mlada...ale co sa tyka tehotenstva a porodu, najidealnejsie je z cisto fyzickeho pohladu okolo 20 az 25...vtedy je najvyssia sanca na bezproblemove pocatie, vynosenie a porod....ja som pri klarke v case porodu mala uz par dni 27...preto hovorim, ze som bola este relativne mlada prvorodicka 🙂

jamaat
16. mar 2012

Ech, ohromne rýchlo večer preletí, keď zaspím s Emkou a zobudím sa o 1,15hod. Tak som sa teraz navečerala a môžem ísť pokračovať v spánku. Z toho Emkinho ustavičného priečenia som potom taká unavená, že odkväcávam skôr ako ona. Vrátili sme sa o 1 a pol roka dozadu, zase sa hádže o zem a mrnčí, zavýja... ☹ 😠

mystery7
16. mar 2012

@jamaat vidim, ze v nasom privatnom klube je stale veselo 😀
aj u nas tak. Mirko ked sa vecer poriadne nevyreve, tak ani by nezaspal 🙄

jamaat
16. mar 2012

@mystery7 Ja to nechápem. Ešte len oči ráno rozliepa a už je protivná. Odkopáva zlostne deku, prípadne aj do mňa kopne. Mám ju vyše týždňa doma, už sa teším, keď pôjde zas do škôlky.

jamaat
16. mar 2012

Aha 🙂 http://www.hyperzlava.sk/sk/ponuka/3418

Len tu teraz väčšinou debatia tie, čo tam s nami neboli 🙂

mystery7
16. mar 2012

@jamaat mirko ma aj dobre rana, ale ked sa rano zobudi a uz reve.....to viem, ze ma caka super den 🙄

jamaat
16. mar 2012

Inak Emka má nejaké divné sople, okrem toho, že sú zelené, tak sú v nich oranžové kúsky...ako z tekvice. Ešte som to nevidela. A stále má oči sklené, ako keby bola nevyspatá, alebo mala silnú nádchu. Lenže už je v záverečnej fáze choroby, už vykašliava hlieny.
Ako je to vlastne s tými poslednými stoličkami? Už by pomaly mali ísť, nie? Musím pogúgliť.

sirinka
16. mar 2012

@jamaat mali by do troch rokov vyjst...moje deti mali komplet obidve v dvoch rokoch...janka ma uz teraz 12 zubov...
robili emke vyter z nosa?

luba142
16. mar 2012

@jamaat fu Emka ma s tymi soplami stale rozrobene, co? To je strasne tieto skolky. My uz mame vsetky zuby asi od 2,5 roka, ale nam aj skoro zacali. 🙂

borocka
16. mar 2012

@jamaat to je dobra ponuka, nejdeme??? my sme vtedy platili 20eur na noc ( 2postelovky) a toto je na tri noci este aj s jedlom na 39. to sa mi zda dost dobra cena, nie??
inak pato uz ma vsetky zuby, teda tych 20. emke este nevyrastli?? to uz ste tu hadam posledni.

@sirinka 27....tak pred par rokmi by som ti povedala ze si uz v strednom veku, ale dnes 😉 😀 😀 cim je clovek starsi tym sa na to inaksie pozera. ja mam 24. mam dieta, bola som vydata. v podstate by mi uz naozaj vsetci mali vykat ( hoci ja to tak neznasam) a dodnes ked si kupujem listok do autobusu, tak sa pytaju ci polovicny. ked kupujem alkohol tak chcu obcianku. a to nehovorim ze na kupaliska a vstupne do zoo, zamkov,atd si kupujem detske do 15rokov 😝 😀 😀 😀
akurat ze nemyslim si ze by som az tak mlado vyzerala, to skor dnesne teenagerky sa do koze nevmestia 😠

luba142
16. mar 2012

@jamaat
@borocka tak podme 😀

luba142
16. mar 2012

@borocka
@sirinka ja som mala Kiku v 25 ke a zdalo sa mi to vtedy akurat 🙂

jamaat
16. mar 2012

Tak sople som trochu pogúglila, potom mi volala Monika, že ju bolí jedno ucho a vôbec naň nepočuje (ale na ORL ani zaboha nechce ísť, koza stará). Tak som si povedala, že to bude nejaký fajný bacil, lebo už sme tým pádom všetci nascípaní, hoci niekto nie akútne, a šla som k doktorke s Emkou. Má atb do nosa aj celkové. Tak dúfam, že keď sa už takto prelieči a bude už vonku teplejšie, tak vydrží dlhšie zdravá, lebo je to katastrofa! Keby som chodila do roboty, tak už by ma dávno vyhodili, keďže by som musela byť stále s ňou.

A zuby...ja už si to nepamätám s tými stoličkami, koľko ich má vlastne vyjsť. Emke som pozerala, má 20 zubov.

jamaat
16. mar 2012

Aha, takže Emka má vlastne všetky zuby už, čiže choroby a zlé nálady už nemôžem na zuby zhadzovať. Hmm....tak potom je to len povahou. No super!!! 😢

kosska3003
16. mar 2012

@jamaat 20 zubov tak to ma vsetky inac ten central v pohode cena ked je tam ja strava

borocka
16. mar 2012

baby, vy davate deckam vigantol?? pripadne dokedy ste davali?????
teraz som narazila na taku diskusiu ze az do 2rokov by sa malo, a potom este v zime aj stale, hoci aj do puberty. tak ten nas detsky dal patkovi tusim do 7-8mesiacov a ked som prestala kojit, tak nam viac nepredpisal.

a este som chcela.pred rokom sme sa bavili o tom, ze niekedy sa pri kiahnach clovek nevyhadze, dobre si to pamatam,vsak??????????????? lebo v skolke mali pred tromi tyzdnami, patkov najlepsi kamos mal, tak som cakala este tento tyzden ci sa mi maly nevyhodi ale nic.
a ked tak spatne uvazujem, ked bol 2tyzdne dozadu s tymi divnymi teplotami, ci nahodou to nemohlo byt z kiahni, len mu vyrazky nevypukli navonok

jamaat
16. mar 2012

@borocka To pravdepodobne nebude ono. Aj Emka mala také teploty bez iných príznakov pár dní po Paťovi, aj som si na vás spomenula vtedy.

borocka
16. mar 2012

@jamaat vies ze som dufala ze by sme sa zhodi ze by to mohlo byt ono....... lebo ani mamina ani starka nikdy nemali kiahnove vyrazky, hoci mi je tazko uverit ze ked sa o nas vsetkych starali pocas kiahni aby to nechatili....
tak som sa aj tak nadejala, ze by to pato tiez mohol taky gen schytat 😝

jamaat
16. mar 2012

@borocka Dospelí to asi ťažšie chytia.

jamaat
16. mar 2012
iinuska
16. mar 2012

@jamaat nepocula, neviem

iinuska
16. mar 2012

@borocka ja som davala vigantol Adamkovi do asi roka. potom uz na leto som mu prestala davat, a uz som ani nezacala

luba142
16. mar 2012

@borocka my sme vigantol davali do roka stale, potom sme mali v lete prestavku a od septembra sme davali do 2 rokov zasa, a vtedy nam dr. povedal,ze mame dat este na jesen a zimu, mali sme pol flasticky tak to od septembra vyuzivala a odvtedy sme nedavali. Ale vraj to neni vobec na skodu ako sa dava aj stale pocas zimnych mesiacov 🙂
Ked su kiahne tak sa vyhadzuju vzdy vyrazky, ale nemusi to byt po celom tele, ale moze sa stat,ze je ich len par, mozno aj zo 4, ale zeby nemal vobec to sa stat nemoze. Inkubacka je az 21 dni a ak ich nedostane tak potom ich nemusi mat, alebo teda ak sa nevyskytnu este niekedy v skolke neskor,alebo v skole. Mozno teraz ho obisli
Inak moj muz ich ako dieta tiez nemal a ani teraz ked to mali baby tak ich nedostal

luba142
16. mar 2012

@jamaat nepocula som o tom, ale ak by to mal niekto osvedcene, nemuselo by to byt zle 🙂....ak ta gula na pranie,laka ma to stale ale take prachy vyvalit a bude to na prd?

jamaat
16. mar 2012

@luba142 Tie gule má Ludka, tak sa jej spýtaj. Ale už dávnejšie sme sa tak rozprávali, že sa nám zdá, ako keby prádlo tak trochu páchlo po praní s guľou. Ja mám len takú magnetickú, ale tiež sa mi to tak vidí. Občas ju šibnem do prania, keď si spomeniem.

iinuska
16. mar 2012

@jamaat
@luba142
nad tymi gulami do pracky som rozmyslala aj ja, ale akosi k tomu nedoslo...

luba142
16. mar 2012

@jamaat
@iinuska aj ja som nad tym rozmyslala, ale neverim tomu a nechcem experimentovat 🙂