Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
23. apr 2012

@borocka *****Vase dieta v mesiaci máj dovrsi tri roky veku, naposledy Vam bude vyplateny rodicovsky prispevok za mesiac maj 2012 vo vyplatnom termine v mesiaci jun 2012, rodicovsky prispevok sa vyplaca za cely kalendarny mesiac***
Totot mi pisali zo socialky, ked som sa pytala na nejake veci

borocka
23. apr 2012

@luba142 teraz si m fakt potesila 😉

joannas
23. apr 2012

@luba142 ahoj,aj keď dieťa chodilo celi máj do škôlky?

sssimi
23. apr 2012

@mystery7 Ale chcela ja mám Fka 😅

luba142
23. apr 2012

@borocka no aj ja som sa potesila, lebo aspon budem mat este aj rodicak k vyplate, ktora este asi nebude bohvie co ten prvy mesiac 🙂

@joannas no ak mas dieta v skolke tak sa na to vyplacanie rodicovskeho nevstahuje tak si myslim,ze aj tak dostanes za maj

joannas
23. apr 2012

@luba142 ďakujem,a tvoja ide do škôlky v máji?

luba142
23. apr 2012

@joannas nie, az v septembri

mystery7
23. apr 2012

@sssimi jaaaj, tak to ta chapem 😉 mne sa uz aj moje zdaju privela 😅 a ked v meste vidim niektore zeny chude ako prutik a umele prsia vacsie ako moje, fakt ich nechapem

iinuska
23. apr 2012

ahojte zienky
No uz sa nase detusky budu mat 3 rocky. Strasne to letiiii. Idete uz vsetky do robotky ?

sssimi
23. apr 2012

@mystery7 veď to je záťaž na chrbticu strašná, nechápem ako to niekto podstúpi dobrovolne. Síce netuším ako sú ťažké implantáty, ale isto nejakú váhu majú. Ja som vždy uvažovala o zmenšení, ale tie riziká nepodstúpim. Len sa bojím čo sa stane ak schudnem 😅 😕 🙄

hoogy
23. apr 2012

@iinuska ja nejdem 😀 este 2,5 roka dalsieho ma caka.ale mas pravdu ze to riadne ubehlo.

hoogy
23. apr 2012

@sssimi a vzdy si mala take velke aj ked si nekojila?

iinuska
23. apr 2012

@hoogy no to viem, ze ty si si to este predlzila 😉

luba142
23. apr 2012

@iinuska ja uz idem od maja tiez do roboty 😒

iinuska
23. apr 2012

@luba142 ano, to som citala na fb. Drzim palce 😉

sssimi
23. apr 2012

@hoogy Keď som chodila na strednú, tak som mala Cčka, ale aj o 15kg menej 😢

mystery7
23. apr 2012

@sssimi @hoogy ja som na strednej mala 20kg menej a kraaaaasne B 😉

ladywitch26
23. apr 2012

caute zeny, co tu nove?
tusim ste tu vcera riesili rec, no stanka tiez komoli slova, vynechava alebo prehadzuje pismenka, ale pride mi to take mile. ona to ma tazsie, kedze je v kontakte prakticky az so 4 jazykmi. slovencinu, anglictinu a este aj cestinu, kedze dost rozpravok na dvd ma v cestine a este aj aupairka od susedov, co chodi za mojou je ceska, no a aj polstinu, kedze poliakov je tu dost. ale to sa jej snazim obmedzovat kontakt uz. inak doma mi uz obcas uprednostni anglicke slovo pred slovenskym, hlavne tie,co su lahsie. budem ju musiet asi cepovat, nech pouziva len slovencinu. nedavno sme mali stretnutie slovakov a tam jedna mamicka mala syna, co rozpraval len po anglicky. ona mu odpovedala po slovensky, on vsetko v pohode rozumel, len proste sa mu anglictina zda lahsia, tak slovencinu nepouziva vobec a jeho matka je z toho dost smutna, ale nespravi s tym uz asi nic. 😒 inak stanke sa huba nezavrie, ona musi v kuse cosi mliet. uz aj v skolke mi vraveli,ze je strasne ukecana, len jej nerozumeju. niekedy jej nerozumiem ani ja, lebo len aby rec nestala, zacne si cosi rozpravat, ale nie je to ziadny mne znamy jazyk. mam pocit, ze sa proste hra na to,ze rozprava po anglicky 😀
inak uz mate obdobie "preco?" niektora? ja som akurat pred tyzdnom rozoberala so znamymi, co maju trosku starsie deti, oni sa stazovali, ze uz im z toho pomaly sibe,ze stale otazky a ja som im vravela, ze stanka zatial nic. no a asi dnes zacala, lebo teraz pred chvilou som jej rozpravala rozpravku pred spanim a bola schopna sa fakt za kazdou jednou vetou spytat "a pleco?" aj ma to prestalo bavit, kym som jej tu rozpravku dohovorila. a najviac to zabila na konci, ked som povedala,ze zazvonil zvonec, a rozpravke je koniec a ona do toho "a pleco?" no tesim sa na dalsi den, ak to takto bude pokracovat,pridem o nervy 😝

borocka
24. apr 2012

@ladywitch26 aj pato ma obcas taku naladicku, ze si vymysla slova.......neviem co tym sleduje ale ohromne ho to bavi.
a PRECO???? mame uz od minuleho juna. uz sa mi aj isteho casu zdalo,ze to nejak ustalo....ale zasa nabral na obratkach.........vsetko je preco. preco mu dam take a take tricko, preco sa ma kupat, umyvat, ist von, spat, preco vyslo slnko, preco prsi, preco pes brese, preco ide traktor, preco auto nechodi po kolajniciach, preco sa topi sneh, preco preco preco, vsetko co vidi a pocuje sa spyta ze preco............ dakedy sa tvarim ze som nepocula a neodpovedam ( lebo uz nevladzem a ani neviem co by som mu mala povedat aby to pochopil a prestal sa pytat). je to ako zacarovany kruh

ladywitch26
24. apr 2012

@borocka no ja si myslim, ze stanka nemala "preco" doteraz kvoli tomu, ze proste nikoho nechcela pustit k slovu 😀 teraz sa uz asi rozhodla, ze da sancu na vyjadrenie aj mne

borocka
24. apr 2012

@ladywitch26 tak dosla do veku kedy ju zaujimaju priciny a nasledky. pato je chalan, celkom taky technicky typ...rad montuje a rozobera veci, skusa ako funguju, takze u neho to zacalo trochu skor si myslim prave preto. ale pomaly vas to tu caka vsetky 😝 mozte sa tesit 😀 😀

ladywitch26
24. apr 2012

@borocka hej, hej, "tesim" sa. kolegynina dcera ma v priebehu 10minut doslova zabombardovala otazkami. no som si riadne prevetrala znalost anglictiny pri nej 😀 a to je len o dva mesiace starsia od stanky. mam ale dojem, ze oni vsetci zacinaju skor, lebo "why?" sa lahsie vyslovuje ako "preco?" 😀

borocka
24. apr 2012

@ladywitch26 u nas sa hovori ze dieta s tym zacina cca v troch rokoch, ze zacina obdobie vzdoru, hladania vlastnej osobnosti a dalsie psycho-bachorky. poniektorym tu uz obdobie vzdoru aj skoncilo 😝 podla mna to velmi suvisi so schopnostou dietata vyjadrovat sa, kedy zacne rozpravat. pato to pocul aj u neterky,takze to tiez malo svoj vplyv. ale on od malinka patral "co je za tym"

ladywitch26
24. apr 2012

@borocka tak stanka sa velmi slusne vyjadruje uz pekne dlho, vlastne rozpravat zacala dost skoro, len asi ozaj nechcela nikoho pustit k slovu. lebo ked polozis otazku, tak musis byt chvilu ticho, kym ostavas odpoved, a to doteraz u nej asi bol problem 😀 ona fakt ked otvori oci, tak aj hubu. najskor si len tak sepka v posteli, potom si zacne spievat a nakoniec zacne vykrikovat "maminkaaaa, ja uz nechcem byt v postielkeeeee. urob mi mlieckooooo" a ja musim hned vystartovat, aby mi fabiho nezobudila tak zavcasu

sirinka
24. apr 2012

nasa Klarka obdobie "preco" ani velmi nemala a myslim, ze uz ani nebude, take to klasicke...ale zato magda, ako nahle zapocujej jej prve "pečo???" pot ma oblieva, lebo je uplne jedno, co jej odpoviem, vzdy povie a pečo a zopakuje moju poslednu vetu...

borocka
24. apr 2012

@sirinka presne, je to zacarovany kruh.......tie otazky nemaju konca. ja uz som patovi tolkokrat povedala "lebo medved".
@ladywitch26 pato sa rano v posteli velmi rad tuli a hra. vzdy sa ku mne vopcha pod paplon, hladkame sa, mojkame. potom tam nastahuje par "hraciek" a aj hodinu vydrzi kym ideme k ranajkam. chvile po prebudeni su tie najkrajsie s nim, vacsinou ma dobru naladu ( uz od babatka neplace po zobudeni), je pritulny.

luba142
24. apr 2012

U nas otazka preco este neni aktualna 😀...obdobie vzdoru je cim dalej tym vacsie a rano u nas je, ze uz som vyspinkana a chcem mliecko 😀.....Zacalo u nas fungovat ked je zla a nakricim na nu, poviem ze ju nebudem lubit taku zlu uvrieskanu, to ze ked sa skludni tak stale chodi a mojka sa a vravi," ty ma lubis ! "
Bude mi ,chybat to male trestidlo ked budem mat poobednu a blastne ju uvidim len rano 😒

mystery7
24. apr 2012

u nas "preco?" frci daaavno a je to na nervy. Vsetko preco, a my odpovedame a odpovedame...niekedy uz to nezvladnem a zmenim temu.

Ako riesite ked vas deti poslu prec? Idete? Dnes sme ich oboch kupali. Vybrala som Slavka a Mirko zrazu zahlasi, ze chce curat. Mm uteka pre nocnik (dame mu ho do vany, sadne, urobi a mozeme pokracovat v kupani). A Mirko nanho chod prec a dalej melie, ze chce curat. To sa este raz zopakovalo. Mm ho zobral a posadil na nocnik a odisiel, cisty koniec aky zachvat nastal. On chcel, aby som len ja dosla-ked videl ze mam inu pracu. Vynervacil zase poriadne. Susedia nas miluju.

kosska3003
24. apr 2012

@mystery7 no mna mala pravidelne posiela prec ked nieco chce co jej zakazem napriklad ked pyta iod starkej sladke a ja poviem nie tak povie mama prec alebo hoc kto ked jej nieco zakaze ho posle ako niekedy idem ale niekedy ma smolu zakaz je zakaz

hoogy
24. apr 2012

@mystery7 my to riesime tak ze odideme. ale nastastie to nie je teraz az take zle prestal to robit ked sme vazne odchadzali. ale napriklad mojich rodicov este posle alebo takych co su s nim malo.