Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
5. okt 2009

my sme dnes boli na tej neurologii. malemu potvrdili ze ma zvyseny ten svalovy tonus a teda casto moc napina svaly pri akomkolvek podnete. ale vyvija sa po mentalnej aj fyzickej stranke normalne len bude treba cvicit ☹
ale doki vravel ze je to v pohode ze cvicit len preto lebo u takychto deti potom hrozi ze pri uceni chodit by chodili len na spickach lebo by sa stale napinali. zevraj je to tym ze som mala ja problemy na konci tehu - vysoky tlak, opuchy, bielkovina v moci a nasledny CS. ze taketo deti sa vacsinou vzdy vyvijaju neskoro takze je to u neho aj tak dobre. ma upokojil doktor len si neviem predstavit to cvicenie isto bude strasne plakat 😒

este sme sa zastavili v tescu v TN ktore je vacsie ako to nase a kupila som tak kopu veci pre maleho a aj ten podbradnik igelitovy ale bohuzial je na prd - maly ho mal pri papani tak max. pol minuty lebo mu to krasne "sustalo" a hend to riesil do pusy....

dm1
5. okt 2009

monkap - my ideme k dokimu nasmu zajtra ale myslim ze my nemame ani tych vasich 6150gr... a kolko merate?

mimi21
5. okt 2009

dm a z akeho podnetu si isla na neurologiu?
moja dr. ma posle kam sa ja budem pytat 😅

dm1
5. okt 2009

nasmu dokimu na obycajnej poradni sa zdalo ze maly je hned napaty ked ho chyti tak nas poslal.

dm1
5. okt 2009

a este mi povedal ze stale viac tu hlavicku dava do jednej strany / aj ked mne uz sa ani nezda ale ze sval je skrateny/ tak mu to mam podkladat

iinuska
5. okt 2009

ahojte, my sme sa vratili z BA, bola som u zubara, mala som odkolene z blomby, tak mi to spravil, inak OK. Sme sa smiali, ze pozre zubky aj Adamkovi 😀

iinuska
5. okt 2009

nika, to bol tvoj manzel v spravach?

sssimi
5. okt 2009

Ahojtéééé...

My už máme po kontrole nožičiek a viac už nemusíme chodiť.... Ako povedal doky: Sarah je zdravá ako rybička 🙂 Sa moooc teším z toho.

DM aj budeš musieť niekam chodiť cvičiť? Či doma?

iinuska
5. okt 2009

simi, my ideme o 10 dni, tak som zvedava. Dufam ze bude vsetko OK ako u vas 😉

dm1
5. okt 2009

sssimi - iba nam to raz ukazu a potom doma. a o mesiac kontrola

sssimi
5. okt 2009

iinuska to áno....

Mys nečítala si knihu každe dieťa sa vie naučiť spať? Ja som včera do toho konečne nakukla a je tam písané, že dieťa ktoré si zvikne na to že pri ňom ležíš keď zaspáva, tak sa bojí zaspať, aby si náhodou od neho neodišla.... No to je na dlho... Ťažko sa to tu vypisuje... Ak chceš pošli mi mail a ja ti tú knihu prepošlem aj keď je v podstate až od pol roka, ale oplatí sa prečítať.

dm1
5. okt 2009

ssimi - ja som o tej knihe uz pocula aj je tu taka diskusia na konikovi ale osobne si myslim ze kazde dieta je ine. jedno je narocnejsie ine nie a neda sa dieta vychovavat a ucit podla ziadnej knizky 😉

sssimi
5. okt 2009

DM tam ani nejde o to, ale sú tam celkom dobré poznatky a v podstate sa to dá čítať len tak... Zatiaľ som čítala len nejaké príbehy a potom tam boli rady... Možno by sa v niektorom Mys našla... Veď za to nič nedá ... Ja by som tu knihu nekupovala, ale dala som si ju poslať.

sirinka
5. okt 2009

mystery to moze byt, ty si na zaciatku pisala, ze ti nechcel spavat v postielke a mozno ma z toho teraz taku traumu. skus ho naozaj mat co najviac pri sebe, nosit, mojkat ho, spavat s nim...

sssimi tu knihu popravde som iba zacala citat, ale ta metoda vyplakania dietatka sa mi nepaci...skor by som si cchela precitat od prekopovej kdyz dite nechce spat, ale neviem sa k nej dopracovat.

sssimi
5. okt 2009

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... Keby mám doma malého šoféra, tak by som kúpila 😀

Siri ja ju ešte nemám prečítanú.... Fakt som čítala len niečo a moc som skákala, lebo som niečo hľadala, ale tie čo som prečítala sa mi páčili.... To o vplakaní som nečítala...

ludmilabb
5. okt 2009

mys my s mm sme usudili ze nasa bojuje so spankom akonahle klipka ocami z poslednych sil este civi a ak nahodou na dlhsie zatvori po chvilke sa strhne a kontroluje ci je vsetko tak ako ma byt
staci jej spat polhodinu, myslim ze tu medzi nami nie je take dieta co by za posledny mesiac spavalo cez den fakt len polhodinky

sirinka
5. okt 2009

ludmila ale je...nasa tiez pospava iba po troskach a taka bola aj klarka. ale akonahle mam magdalenku v manduci, pospi v pohode aj dve tri hodky... 😉

sssimi
5. okt 2009

Toto sa mi páčilo:

Ukladanie do postieľky možno vyzerá ako u ročného Kiliana. Aby zaspal, rodičia ho nosili na rukách. Vždy, keď ho mama chcela uložiť do postieľky, prebudil sa.

Alebo ako u deväťmesačnej Mariky: Mama ostávala večer v jej izbe 2-3 (!) hodiny, stále na seba pozerali, držala ju za ruku, niekedy ju zobrala do náručia.

Alebo ako u mnohých ďalších rodičov, ktorí si „musia“ ľahnúť k deťom do postele, kým nezaspia. Beda ale, ak sa pokúsia vytratiť priskoro! Dieťa sa úplne prebudí – a hra začína odznova.
Všetky tieto príklady - v 3. kapitole ich bude ešte viac – majú jedno spoločné: Deti, ktoré sa bránia zaspaniu, sa nedokážu uvoľniť. Sú v strehu, lebo keď zaspávajú, sa im stane niečo, čo nechcú – rodičia im „zoberú“ akýsi druh náklonnosti.
Aj vy by ste sa cítili podobne, keby ste išli do postele s vedomím, že akonáhle budete zaspávať, zoberie vám niekto perinu! Asi by ste bdeli dosť dlho, len aby ste tomu zabránili. Podobne „rozmýšľa“ aj dieťa: „Keď zaspím, niekto sa vytratí. Alebo ma niekam prenesú. Ostáva mi len jedno: Nezaspať!“ Celkom bystré dieťa, nemyslíte?!
Našťastie nie všetky deti takto reagujú. U mnohých zvíťazí únava nad strehom, a prechod do hlbokého spánku sa napriek tomu podarí celkom rýchlo. V 3. kapitole sa dozviete, ako môžete uľahčiť svojmu dieťaťu zaspávanie.
Vráťme sa ešte späť k 4. schéme na str. ......... Každé dieťa skôr či neskôr zaspí a upadne do svojho najhbšieho hlbokého spánku. Pre mnohých rodičov to znamená, že asi 3 hodiny budú mať kľud. Početné šípky v schéme, ktoré znamenajú „krátke prebudenie“ začínajú až po 23.00 hod. – a síce vtedy, keď samotní vyčerpaní rodičia sami upadajú do hlbokého spánku.
Niektoré deti plačú prvý raz už krátko po zaspaní. To môže znamenať, že ešte celkom nezaspali. Určite je tomu tak, ak sa ozvú po 20 alebo 30 minútach.

emode
5. okt 2009

my mame rekord dnes sme naobed spali 3 hodiny 😀 zla sprava je ze to len dospavala noc 😒

kosska3003
5. okt 2009

ahojte
konecne som vas docitala no mi zo spankom chvala bohu nemame problem ale problem mame s tym ze sme stale chore uz aj kasle chudatko moje tak sme boli u dr dneska bereme fenistil niake vitaminky a ze buduci tyzden ju chce zaockovat tak dufam ze s toho rychlo ´dostaneme lebo sa bojim ju dat zaockovat ked bude chora

mimi21
5. okt 2009

no mne dnes bola mala ako male slniecko, stale vyrehotana a skoro cely den kecala, bola som v meste s lkamoskou co ma 7 mesacnu dcerku a vykrikovali na seba z kocikov

mala zacala bohovsky zivat, uplne na plne usta a poriadne nahlas, ako taky maximalny vegetak, no strasne je pri tom podarena

my sa tiez ockujeme buduci pondelok

zuzkaprofant
5. okt 2009

dievcata potrebujem poradit aky mate fusak ma niekto kaiser a aky je musim do konca tt uz konecne kupit daky lebo sa ochladi a ja nemam nic len neviem aky mam objednat cez net lebo ja sa do obchodu s takymi vecami nedostanem

ludmilabb
5. okt 2009

sirinka ja ucim malu na babysatku ale vydrzi v nej 5 minut ☹ o 2, 3 hodinkach spania v nej...mozem zatial len snivat

sssimi viem poznam tu knizku aj ked som ju este necitala...posli link kde sa da stiahnut 😉

mimi tak to mas supeeer ze mozes s malou behat po meste a vsetko ok 🙂

sirinka
5. okt 2009

ludmila mozno jej vadi poloha, treba skusat, magde vyhovuje, ked chodim, teda sa rytmicky pohybujem a jej to pripomina pobyt v brusku.

jamaat
5. okt 2009

No znie to logicky, čo v tej knihe píšu, ale či pri Emči som alebo nie som, je to úplne jedno. A v noci spí úplne v pohode, aj zaspáva normálka. Keď je tma, tak spí. Keď je svetlo, je problém. Dnes to boli zase polhodinové spánky.

mimi21
5. okt 2009

a u nas napriklad vecer, ked je tma, tak zaspi bez vsetkeho, bez dudky, ja len pohladkam , dam pusu, poviem, ze lubim a spinka sa
cez den musi byt dudka - aj v kociku, pritulit si decku a to niekolkokrat musim k malej, aby som jej dudku dala do pusy a podla decku, aby si ju chytila - to je asi ta jej perina podla knizky 😀 😀 😀

zuzkaprofant
5. okt 2009

dievcata taky problem mate so spinkanim? Ja len vecer maly mi nezaspi skor a ked zaspitak sa zobudi ako o 22hodke a neskor 😀 ale cez den mi spinka vkuse ked tak zobeerem podriemkava ale poobede od tej 15hodke co som si vsimla mi prespi aj 2 hodky to som si dnes uz lahla knemu aj ja
ja niekedy ho dam po dhrazdicku a kukam on tihco odoceny na bok a uz driemka len ho nesmiem nicim zobudit ako telegon alebo hrnce alebo casopis lebo uz je hore tukat do pc mozem.ixxii...vyhoda

kosska3003
5. okt 2009

no ani ja nemam problem ja ju dam do postielky dame cumlik a spinka najdlhsie jej to trva 10 minut teraz ked je chora tak aj kratsie je oblbnuta liekmi

nikanika28
5. okt 2009

tak to ma teda nasrali, ze z tych dvoch poslednych bab nevypadla ta krivo ostrihanaaa 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

emode
5. okt 2009

no co uz 😖
neboj ludka my budeme hviezdit zas v niecom inom 😀
cez den vacsinou zaspavame s krikom a v noci ... vecer casto zaspi pri prsniku, pusti ho, otoci hlavku a spi ... a niekedy je to hysak ako dnes ... na tri x na ruky, hrala sa s cumlikom (pre nu je len na zabavu), nakoniec asi po 40 minutach som ju otocila nabol a potlapkala po plienke este si mrmlala a potom tazko zaspala ... cez den len v kociku a s vaznymi protestami ...