Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
9. jún 2009

jaaaaaaaj lady tak tabletky ti treba 😀 😀 moj spi tak 3 max 4 hodky takze mne netreba nebude cas 😀 akurat si robim obedik zemakovu kasu a varene mesko rukacie a zeleninka snad pomoze na mliecko 😉

lady inac dost chladno mate v spalni ja viem ze to tak ma byt ja mam tak 21stup a moj maly je ako ladik je mu zima inac davate ciapocku aj v byte ked ste alebo babatka su bez

emode
9. jún 2009

Ahoj, som spat,
monkap ideme na kozne zajtra 😒 v poradni ok, na hlieniky v hrdielku nic nepovedala lebo priedusky aj hrdlo ma ciste, mame uz 4170g a to sme sa vazili nenapapany 😀 😀 tak som spokojna na babu to staci, nemusi priberat tyzdenne pol kila 😀

ale mame take zvlastne oranzove tekute hlienove stolice, aj som vravela doky a ona nic 😖

ladywitch tak 7hod spat to je u nas len sen, zatial najviac 5 hod. a z toho ja spim tak styri a aj to taky lahky spanok 😒

ladywitch26
9. jún 2009

zuzkaprofant, no ja nasu zas nechcem zvykat na velmi teplo, tu v irsku je chladnejsie, tak nech si zvyka.a to ja ju este obliekam teplo, ale nedavno som videla mamicku s babom len tak pod pazuchou, len bodiky bez noziciek a rukavikov, bose,bez ciapocky a vonku 16 stupnov.tu je to normalka. ja malej davam ciapocku ked ideme vonku, ale irky vobec ciapky nepouzivaju, hadam tak v decembri, aj to nie kazda. ale aj tak sa mi nezda, zeby malej bola zima. vcera jej bola,ked sme ju kupali, lebo sa tu dost ochladilo a ako na potvoru sa nam zas pokazila pec, tak som dnes volala do agentury,nech poslu niekoho. no a malej zacalo triast bradickou,ked sme ju vytiahli z vody, tak som ju len lepsie zabalila do deky a zakurili sme v krbe, tak potom jej uz bolo az moc teplo. inak aj ked sme sli vonku, som jej davala este vesticku na bodiky, ale teraz jej uz nedavam,lebo sa mi vzdy spotila pod tym.

emode, tak to vasa kocka ma teraz akurat porodnu hmotnost nasej "drobculky" 😀

sirinka
9. jún 2009

ahojte...my tiez na noc mame nastavene 19°C, ale v lete o tom mozme len snivat... 😝
na doma ciapku nedavam...ale von hej...

uz mame doma manducu, je to supeeeeer 😵 zatial som nosila len klarku, ale parada...vyskusame aj magdalenku a dam vediet.

iinuska
9. jún 2009

Ahojte, ja sa sem ani poriadne nedostanem.Teraz Adanka kocikuje Petko, tak to vyuzivam. Ked Adamko spinka mam stale nieco na robote, alebo v tom lepsom pripade spim s nim.V noci vydrzi tak 3/4 hodinky, ako tak pozeram niektore vydrzia aj dlhsie.
Co sa tyka kurenia, dom uz mame vyhriaty na 23,5 stupna a v podkrovi je este teplejsie.
Ja ciapocku davam po kupani na chvilku a na von vzdy.

ladywitch26
9. jún 2009

sirinka, ja som dnes dala malu do klokanky,lebo nechcela spat a ja som potrebovala dovarit obed kym pride muz, no a tak mi tam zalomila po par minutach, ze si az pochrapkavala 😀 ani jej nevadil hluk od hrncov a ze som s nou hybala kazdu chvilu

zuzkaprofant
9. jún 2009

ja osm zase tu,xixixi maly je nakoneny a vam poviem ze spinka mi zase dako ho to zmohlo

ja idem si kupit satku alebo baby vak v sobotu vyskusam si to v obchode a uvidim co kupime tiez som rozmyslala nad tou manducou

sssimi
9. jún 2009

Mys mne tie homeopatiká pomohli.

Nám doky vitamín D nekazala 😕

Ja som mala dnes malú v babyvaku 1x a najskôr protestovala, ale nakoniec sa jej zalubilo. Len sa mi v tom zdá taká dolámaná

sirinka
9. jún 2009

tak uz som vyskusala aj malu...sa jej nenormalne pacilo, tiez tam skoro zaspala a skusala som aj klarku na chrbte a super...
zuzka manducu odporucam 🙂

ladywitch26
9. jún 2009

siri, ty musis byt ovesana, jedno dieta na chrbte a druhe v predu 😀 ale aspon ta to vyvazuje, mna moja mala pekne taha dopredu, ved uz aj ma skoro 5kil 😀

sirinka
9. jún 2009

lady ja ich nenosim naraz 😉 mam len jednu manducu
a do klokanky uz moze ist aj take male dieta?

ladywitch26
9. jún 2009

siri, ja som si ta hned predstavila s dvoma naraz, ako prototyp idealnej zaneprazdnenej mamicky 😀 😀 😀
ja mam taku klokanku, kde moze aj novorodenec. ma taku vysoku opierku,cize mu podopiera aj hlavicku. potom sa to da zlozit, ked je uz dieta vacsie. a je cela taka vystuzena, tak je v nej napevno.

sirinka
9. jún 2009

lady 😀 a s vareskou v ruke, co...prip. natackami na hlave

ladywitch26
9. jún 2009

inak bola som pred chvilou v lekarni, ze chcem kupit vitamin D pre babatko a tam zo zadu vybehla magistra, ze ci mam odporucenie od lekara,ze ho moje dieta potrebuje. lebo ze to kde som videla davat dietatu vitamin D len tak, ked ho dieta nema vyslovene nedostatok. a ked som jej povedala, ze vsak na slovensku sa to berie automaticky, tak na mna pozerala ako puk. ale ze kym nebudem mat papier od doktora,ze mi ho neda.

sirinka
9. jún 2009

lady ja sa tiez priklanam k nazoru, ze ked to tak priroda zariadila, naco umelo a pausalne dodavat vsetkym detom...ja som aj u klarky poctivejsie davali iba cez zimu... 😅 proste na to vkuse zabudam...

ladywitch26
9. jún 2009

siri, no lenze tu ani v lete slnko bohviekolko nesvieti. ze 10 minut denne na slnko staci. no len ked ti napr.tyzden v kuse nezasvieti to slnko? a to je tu bezne. asi budem len ja teda dlabat do seba ten vapnik s pridavkom vitaminu D a dufat, ze aj k malej sa to dostane. a oni to tu beru vsetko tak "prirodne". oni ani nepoculi o viazani nasiroko a pri porode ziadny klystir, ziadne holenie,ziadne nastrihnutie. proste rodis fakt "naprirodno"

gavslavka
9. jún 2009

skušala som vyneu homeopatika vela tekutin polievky amliečko nič ked si odstreknem po 4 hodinach z obidvoch iba 60 ml. som stoho smutna

ladywitch26
9. jún 2009

gavslavka, skus odstriekavat castejsie, a neboj, to chce cas. skusala si uz poslat ip annaq?

gavslavka
9. jún 2009

ano

zuzkad
9. jún 2009

gaslavka ja som na tom ako ty, mam malo mliecka a ked odsajem ..tak odsajem z oboch prsnikov cca 70ml az a dnes rano to som odsala 150ml ale to z dovodu, ze som ich mala dost plne, lebo maly dlhsie spal a tym padom sa mi vytvorilo mliecko viac...inak mam dost malo...po kojeni dokonca pri odsani ..neodsajem nic ...mam zapal a ten mi znizil mliecko, ale dufam, ze sa to rozbehne. Neboj ak si pisala annag urcite ti pomoze, mne dost pomohla, len teraz mi prisiel ten zapal ☹ ☹ takze zase jej budem pisat... 😉 😉 😉 neboj zvladneme to,...este aby sme po nejakej dobe nepisali, ze mame toooolko mliecka, ze nevieme co stym 😉 😉 😉 tiez ma to trapi ale nechcem sa stresovat, lebo to nam na tvorbe mliecka nepomoze,,,skor zhorsi.

lady ...tam u vas je to teda divoke, ale zas je mozne, ze to je spravny postup...a deti su viac immune🙂 🙂 🙂

sirinka
9. jún 2009

lady ved to je ok...ja by som ten pristup brala radsej ako vsetky tie zbytocne procedury u nas.

baby...existuju zeny, ktore v pohode koja svoje dieta ale pritom nedokazu z prsnikov nic odsat ci odstriekat...proste sa im spusti let down reflex iba pri naozajstnom kojeni...netreba sa tym trapit, ja vacsinou tiez neodsajem viac ako 20ml a to v pohode kojim dve deti 😉
ak je malo mliecka, treba babo prikladat velmi casto. hlavne v noci sa nesmu robit prilis dlhe prestavky, ked sa babo nebudi, vtedy skusit podporit tvorbu odsavanim, ale v zasade najlepsia je stimulacia bradavky ustockami a jazykom babatka.
najlepsie je, ked mate v noci babo pri sebe v posteli.
dobre je kojit z obidvoch prsnikov na striedacku. aj ked mate pocit, ze nie je v nich mliecko, ak je babo spravne prisate, vzdy z nich nieco dostane....ony nie su nikdy uplne bez mliecka, tvori sa priebezne aj pocas kojenia.
hlavne sa treba vyvarovat roznym sposobom dokrmovania ci uz UM alebo MM, zbytocne zasytite dieta, ktore potom straca zaujem prisavat sa k prsniku a tym padom nema co stimulovat hormony.
a nebojte sa, od hladu ani smadu neumrie, len treba jeden, dva dni zabojovat 😉

ladywitch26
9. jún 2009

siri, ved mne to tiez vyhovuje, hlavne to,ze tu vobec nenastrihavaju, len v ojedinelych pripadoch. na slovensku to robia uz automaticky a pritom moja mala mala vyse 4 kil a vobec som sa nepotrhala, len taku minitrhlinku som mala,ale to mi doktor povedal,ze to nie je ani na jeden stich. a celkovo mi to pripadalo take bezstresove vsetko. na druhej strane, tu je automatika, ze muz pri porode, dokonca ak je vsetko ok, tak vas nechaju chvilu aj samych v izbe, nech sa s babom potesite sami hned v ramci prvej hodiny babatka.

inak co sa tyka toho odsavania, tak ja pocas toho nic nepijem, lebo som zistila,ze ked pijem,tak sa tvori stale viac pocas odstriekavania. ja mam zas opacny extrem, ja trochu skusam obmedzit tvorbu, lebo ak si neodstriekam napr. 5hodin, tak mi nestaci flaska. uz sa mi podarilo odstriekat aj 220ml na jeden sup. a mala som taky silny tok, ze to mala nestihala pit, dusila sa a kaslala a kojenie vyzeralo u nas skor ako boj. ale uz sa mi trosku to mlieko zredukovalo, tak uz teraz to ide jedna radost. co ale u mna okamzite spusti mlieko, tak to je ked som pri malej. aj ked odsavam, tak sa pozeram na nu. aj ked ju krmim z flasky,tak sa mi hned zacne tvorit mlieko. a obmedzila som tvorbu mlieka tak, ze som neodsavala kazde dve hodiny,hoci som mala prsia plne, ale snazila som sa vydrzat dlhsie a neodstriekat vsetko. tak na opacny efekt, zvysenie tvorby mlieka by malo platit asi opak. co najcastejsie odstriekavat a uplne vsetko.

sirinka
9. jún 2009

lady presne tak... ja vam normalne zavidim, ze mate takuto moznost, prezit si porod v uplne inej atmosfere ako je to u nas.
a som rada, ze sa ti podarilo najst si dobry sposob ako v pohode kojit.

ladywitch26
9. jún 2009

siri, ved sme sa aj natrapili,kym sme si ten sposob nasli. ale uz mi papa pekne, neodtahuje sa a aj zaspinka. predtym sa kazdu chvilu odtahovala, bola cela mokra, mlieko tieklo na vsetky strany a ja som mala tiez obmedzene moznosti,lebo som si musela este aj uterak na druhom prse drzat, lebo z neho tieklo, ze by mala bola v momente premocena. teraz ju krmim z flasky akurat ked niekde ideme. lebo si neviem predstavit,ze by som ju kojila niekde na verejnosti. ono by sa aj dalo, ale to ja musim vyzliect celu podprdu a zachytavat to mlieko aj z druheho prsa a to fakt nejde. teraz este popracujeme na klobucikoch. mala mi bez nich nechcela pit,lebo som mala ploche bradavky, ale ked trochu odstriekam, tak sa zdvihnu a uz by z nich mala byt schopna pit. problem ale je, ze ked nedostane prso hned, tak straaaasny jakot spusti. tak skusim asi tak,ze najskor s klobucikom a po par minutach ho zhodit dolu.ale to tak cez noc,ked je viac ospala,to ju hadam oklamem 😉 no nejako skusat musim, nemam tu nikoho,co by mi poradil, jedine ak tu na koniku 🙂 irske zeny nekoja skoro vobec, oni uz v nemocnici pytaju flasku s umelou

sirinka
10. jún 2009

lady tak drzim palce nech sa klobucikov cim skor zbavite.
ono aj na sk este stale vela zien preferuje UM, koja ked tak prvy mesiac a staci...

sirinka
10. jún 2009

Něco pro rodiče a pro ty, co se chystají mít víc než
jedno dítě
Ano,rodičovství všechno změní. Ale rodičovství se
také mění s každým dítětem.
Zde jsou některé příklady, jak se mění s druhým a
třetím dítětem.
VAŠE OBLEČENÍ:

1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení,

jakmile vám doktor potvrdí,že jste těhotná.

2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho,

jak je to možné.

3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální

oblečení.
JMÉNO DÍTĚTE

1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete

vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.

2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle

pratety Agáty. Můžete to být klidně i vy.

3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a

přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.
PŘÍPRAVA NA POROD

1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.

2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání,

protože si pamatujete, že dýchání posledně vůbec nepomohlo.

3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8.měsíci.
VÝBAVIČKA

1. dítě - Oblečky na novorozeně předem vyperete,

sladíte je podle barev a srovnané uložíte do skříňky.

2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte

pouze ty s nejtmavšími skvrnami.

3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, > není

-liž pravda ?
STAROSTLIVOST

1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte

dítě do náruče.

2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že se nářkem

vzbudí prvorozeně.

3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou
houpačku.
AKTIVITY

1. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi a

vyprávění pohádek knihovně či divadle.

2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.

3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.
ODCHODY Z DOMOVA

1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým

na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.

2. dítě - Před tím než odejdete nezapomenete

zanechat telefonní číslo,na kterém je vás možno zastihnout.

3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat

pouze tehdy, když se objeví krev.

DOMA

1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze

pozorováním dítěte.

2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší

sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího

3. dítě - Strávíte část dne schováváním se před

dětmi.

monkap
autor
10. jún 2009

siri: 😀 😀

sirinka
10. jún 2009

monkap no ja musim povedat, ze dost toho na mna plati z tej tabulky 😅

sirinka
10. jún 2009
monkap
autor
10. jún 2009

siri my sme mali podobne podbradniky s rukavmi z ikea ... boli super, hlavne pri patrikovom sposobe jedenia ked sme sa ucili papat