Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
12. nov 2009

inak som sa doki pytala ci ju tie vyrazky nesvrbia a ona povedala, ze ak by ju svrbeli tak by sa skrabala, aj ked si neviem predstavit akoby si skrabala plece a rameno 😅 kde to ma najviditelnejsie

jamaat
12. nov 2009

ludka, no predsa by prišla k zárubni a o ňu sa oškrabovala 🙂

Dobré ráno.

nikanika28
12. nov 2009

Caute, tak u nas noc tiez nic moc. Ani neviem, kolkokrat sme boli hore 😕 😅 . Klarka ma sopel, zle sa jej dychalo, tak som v noci este s vat. tycinkami cistila 😖 . Boze, ona by stale len jedla, uz som z toho riadne vycerpana... 😨 Mam jej davat uz pravidelne prikrmy? Alebo kasicku na noc? Mlieko sa mi trosku rozbehlo uz, ale aj tak mam pocit, ze jej to uz nestaci....

emode
12. nov 2009

jamaat 😀 ale sofia nie je havo 😅

ahoj, ani my sme neudrzali ciste konto tuto noc, hore asi 3x 😒

naucila sa posuvat dozadu ...

zuzkad
12. nov 2009

dobre ranko 🙂 🙂
tak sme prisli z klbykov....prave uz mame vyvinute, ale lave este stale nie ☹ ☹ ☹ ...ale doki ma uistovala, ze je to v poriadku, ze niekto ma skor a niekto neskor vyvinute 😒 😒 tak dufam, ze to naozaj nevadi.

kooonecne mame dnes normalnejsie pocasie, aj slnko nam normalne zasvietilo, co som rada, takze dnes sa ide vooooooooon 😅 😅 😅 😅

emode
12. nov 2009

ludka tiez ju davame predovsetkym dole na deku ale ked z neviem co s nou tak ju posadim, ona uz sedi sama, len sa neposadi, i ked vo vanicke sa chyti okrajov a posadi sa a vcera mi to urobila v lehatku ktore bolo na pololezato 😕

nikanika28
12. nov 2009

Zuzka, u nas je zamracene a cakam, kedy zacne prsat 🙄 . Ked sa Klarka zobudi, tiez by som chcela zobrat detiska von, nech sme trochu na lufte...no uvidime..

borocka
12. nov 2009

Ahoj damy, idem sa po dllhom case znovu pochvalit. Dnes sme boli v poradni a rastieme ako po haluskach🙂
uz mame 6900g a 67cm. za mesiac sme narastli az 4cm...vraj je to dost vela.a mame figuru ako model🙂

nika, u nas svieti slniecko a vyzera to na pekny den.

jamaat
12. nov 2009

emode, veď nie štvornožky, normálne sa postaví ako človek! 🙂

Emke strihať nechtíky, to je hotová operácia. Najlepšie by bolo v narkóze, aby to prebehlo bez zranení. 😕

Aj u nás svieti slnko.

mimi21
12. nov 2009

ahojte
aj u nas slniecko, tak asi sa prejdeme do mesta pred plavanim, lebo aj tak mam auto u svokry...

jamaat ja striham nechtiky zasadne po kojeni a tak ze mala kuka telku, to je jediny okamih, ked mi dokaze sediet bez pohnutia 😀

borocka
12. nov 2009

Takze vase deti uz sedia??pekne udrzia rovnovahu?? ten moj sa ohyba ako strom pri vetre. ak vydrzi 1-2minuty v sede, tak je to uspech. ale za to sa krasne zapiera do noh. chytim ho pod pazuchy, niekedy len tak za ruky ako pri tancovani a on si pekne dupka po podlozke

mimi21
12. nov 2009

borocka aj moja mala si tak podupkava, si tak spolu tancujeme 🙂

iinuska
12. nov 2009

dobre ranko, maly zaspinkal,

u nas je svieti slniecko, ale dost pofukuje

emode, aj Adamko sa zapre rucickami a posuva sa dozadu

jamaat, nechtiky u nas striha manzel, ked maleho kojim.

sssimi
12. nov 2009

Ahojte.
U nás pri strihani sa to celkom dá, ale pri druhej ručičke ju už musí niekto baviť.

Boročka moja už začína sedieť, ale klopí ju dopredu, tak jej dávam vankúš pred ňu a v podstate aj okolo nej aby nečapla na tvrdo... Niekedy proste stratí balanc 😀 Vyzerá pri tom ako nachňapana 😀

jamaat
12. nov 2009

Ja strihám tiež pri telke, lenže ona aj pri tom šibrinkuje rúčkami. A teraz sa zlostí ešte o to viac, že ju nasilu držím pri odsávaní soplov, tak už keď ju pevnejšie chytím, asi jej to pripomenie.

Pri kojení nehrozí.

ludmilabb
12. nov 2009

ranny hysak mame za sebou, to boli nervyyyyyyyy zaspala po urputnom boji v kociku 😔

ja striham nechty pri telke, ale vytahuje mi prsty z ruky, nechce a place takisto jej pri telke aj nostek cistim

ja davam malu do takeho polosedu, klbka, tiez ked sa mi vytiahne do sedu tak sa zhrbi a chyta si nozicky
Janka v dieceznom centre v Kapitule je taka miestnost na hranie, prebalenie deticiek a na kojenie, chodim tam ked som v meste. Uz si tam bola?

mystery7
12. nov 2009

Ahojky kocky,
nase miery z poradne su 71cm a 8860g 😉
Dr. nas chcela ockovat ale nakoniec to odlozila.koli tej nespavosti nas poposiela na testy.vcera sme niesli moc do labaku a boli sme u krcneho.dnes sme boli na krv.kedze mame tucne rucky,brala nam krv z hlavicky :-/ vysledky budu v pondelok.tak som zvedava.

ludmilabb
12. nov 2009

mys ja si neviem predstavit akoby mojej brali krv z hlavicky asi by som pri tom omdlela ☹

a mna doki flegmaticky odbila par vetami s tym nocnym budenim, tvoja ma aspon snahu to nejako riesit ake testy vam idu robit?

kristiniatko
12. nov 2009

ahojte, vzdy ked vas konecne stihnem precita sa nasa mala zobudi. tak zas len tak rychlo.
bavili ste sa o tom spenate. aj ja som kupila ten bio mrazeny co tusim monka. mali ho v tescu.
nasa sa tuto noc budila kazde 2 hod. neviem ci mam zas malo mlieka, alebo co. ☹ poradte
no uz sme hore, tak bezim a potom vas precitam

ludmilabb
12. nov 2009

kristiniatko, my sme v noci hore tiez kazde dve hodiny obcas aj castejsie
doktorka na to povedala jedine: Sofia krasne pribera takze v tom problem nebude, a teraz je v obdobi ze jej idu zuby. Mam pocit, ze nam nocne budenie uz zostane, uz to trva priliz dlho aby to boli zuby a potom sa to zlepsi...a zub ziaden ani naznak nema takze? 😖

iinuska
12. nov 2009

ludka, a tu knizku Ako naucit dieta spat si necitala?

ludmilabb
12. nov 2009

dako som sa este k tomu nedopracovala...

iinuska
12. nov 2009

no maly spainkal skoro 2 hodinky.Teraz pocujem cudne zvuky z postielky.Asi bude prekvapko v plienke 😀

monkap
autor
12. nov 2009

my dnes v noci len 1-krat hore 😵 parada ... ale zato patko, bol hore od 3,30-4,30 😒 to asi zato, ze lenka spala, tak aby sme sa nenudili 😀

monkap
autor
12. nov 2009

nika: ja davam uz prikrmy kazdy den ... na obed zeleninu a na olovrant ovocie ... zvysok kojenie

emode
12. nov 2009

sofia uz krasne sedi s rovnym chrbatikom o to viac ma mrzi ze dokina nam zakazala sediet ze ma byt na podlozke vo volnom priestore aby isla prirodzenym vyvinom ... no co uz a pritom som ju zamerne nedavala sediet raz dvakrat sme ju posadili a sedela ... tak potom poradte, co s nou mam robit, ked uz na deke vyvadza a zlosti sa? len je opreta o ruky a kuka na hracky, skrieka a potom zacne hysacit ... teraz sa zacala posuvat dozadu ...

jamaat ved ja viem ze sofia je clovek 😀

emode
12. nov 2009

monkap davas uz k zelenine masko? je planujem buduci tyzden ... my este zeleninu velmi nechceme, kasu vecer spacka ale sice, aby som neohovarala, vcera zjedla takmer cely skleneny poharik mrkvy so zemiakmi od hami ... az na to, ze to bolo este aj s porom ... normalne napisane nadpis ze mrkva so zemiakom a v zlozeni az ked som to ja ochutnala som nasla aj por 😝

iinuska
12. nov 2009

monka, ovocie dusis alebo len postruhas a das?Ja davam zatial len na obed aeleninku

iinuska
12. nov 2009

monka, a davas uz aj vodu alebo cajik? Ja som vcera vyskusala dat trosku vody, maly vypil asi 20 ml

iinuska
12. nov 2009

emode, porik by nemal vadit