Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

martinaxyz
27. jan 2010

vytrápil sa on ale aj my 😵 😵 😵 ...ja chcem alému urobiť kuracinku s brokolicou a zemiakom...a to mu robíš ako polievku?

mimi21
27. jan 2010

pekne ranko, fuuuu ale je vonku kosaaa

mati mne dnes asi navari ujo Hipp, priamo do poharika 😀
ale teraz som pre zmenu kupila malej chladene morcacie kridla a z toho jej varim polievocky, je tam aj dost maska aj je to take mastnejsie, tak uz tuk nepridavam a pekne mi potom kaka 😅 lebo mala dost problem s tym ze ju zapekalo
no ale varit sa to musi ako normalna slepacia aj 3 hodky, lebo to morcacie masko je take tuhsie, tak nech dobre umakne 😉

iinuska
27. jan 2010

dam varit zeleninku, ked je makka, pridam cestovinu. Vajce varim zvlast natvrdo, a cele to popucim, pridam olivovy olej a ten vyvar, aby to nebolo az take huste.

jamaat
27. jan 2010

Toto vymýšľanie obedov pre malú aj pre nás ma ubíja! 🙂

iinuska, dávaš mu normálne klasické cestoviny? A to len nejako popučíš, či tiež mixuješ?

kosska3003
27. jan 2010

dobre ranko aj ked ja uz mam obed hihihi tak mala co mi vcera druhy krat nespala tak dneska sa aj skor zobudila uz 6,50 hihi haha a to by mala este hodinu spat no sa jej nechce a to sa mi este podarilo horsie vcera sam jej natierala priedusky lebo chrci borsocou mastou a ja krava som ju nechala pri nohach mojej postele a sa mi vyliala na plachtu samozrejme aj madrac masni ved ho treba okrstit ked je novy no nie dneska uz nic nerobim radsej lebo vsetko mi z ruk pada ja chceeeeeeeeeeem spat

martinaxyz
27. jan 2010

baby dali ste mi inšpiráciu na dalsie 2 dni, díííík 😀 😀 😀

kosska3003
27. jan 2010

no ja varim zeleninku taku hentaku aj masko jej dam aj cestovinu aj pismenka som jej kupila no mala slecinka si povie ze nie nie to ja nemusim daj mi mama cecok alebo presnidavku 😀 😀

ludmilabb
27. jan 2010

ja varim kuracinu spolu s korenovou zeleninou hodinu vsak to staci, dnes zemiak, mrkva, kura a kalerab

ludmilabb
27. jan 2010

cestovinu som jej este nerobila....pismenkova je dobra?

mimi21
27. jan 2010

inak ja som minule kupila cerstvy spenat v kauflande, podusila na masle, uvarila zemiaky a zltok a tiez bol obed 😉

no a ja teraz musim bez mrkvy, lebo mala ma zlty nos, tak si musime dat pautu, takze to vymyslanie je fakt hrozne 😝

monkap
autor
27. jan 2010

ja dnes malej cestoviny, morcacie masko, mrkva, cuketa, 🙂

mimi21
27. jan 2010

kosska, fajnovy jazycek to doma mas 😀 😀 😀

ludka ja som kupovala cestovinu, take male stvorceky, hlavne bezvajecnu, potom popucim vidlickou ako iinuska pisala
minule sme mali taku cestovinu z poharika, boli tam dost velke kusy, ale napocudovanie to mala pekne jedla, velmi jej to chutilo
teraz maju fakt dobru tu akciu na Hami poharikove 2+1, aj take vselijake prichute tam boli od 8mes - tuniak, tiez cestoviny a tak...
lebo u nas ja na taketo chodim do DM lebo tam je najlepsi vyber, v Hyperke maju len par kuskov, katastrofa

jamaat
27. jan 2010

mimi, môžem poradiť naše včerajšie menu bez mrkvy: ryža, hrášok, morčacie mäso. Emke chutilo.

iinuska
27. jan 2010

jamaat, bezvajecne cestoviny, len popucim vidlickou. Ake mam prave doma. Teraz som mala kolienka.

hrasok davas mrazeny?

dm1
27. jan 2010

nas ma dnes zemiak, brokolica, kralik. Ja som este hrasok neskusala ani kukuricu. Cestoviny som davala tiez bezvajecne pismenka ale trochu som to mixla cele lebo drobca natahuje z kuskov. ale toho nikdy nespapa tak ako zemiakov...

monkap
autor
27. jan 2010

jaj, a este som jej tam supla par zrniek kukurice - na skusku, este som nedavala 😔

iinuska
27. jan 2010

ja pucim vidlickou od zaciatku, nemixujem, tak Adamko je uz vycviceny 😀

kosska3003
27. jan 2010

no ja jej uvarim dneska zemiak mrkva a este cosi tam hodim a aj masko kuracie a potom to aj ja zjem asi uz to tak vidim 😀

dupinka
27. jan 2010

Ahojte!

aj ja od zaciatku pretlacam vydlickou, teraz uz nechavam aj vacsie kusky, mrkvu a brokolicu mu davam len tak, do pusy nepretlacane a potrapi sa sam.... Maso nemeliem ani nemixujem, od zaciatku som len poriadne rozvarila a rozdelila na vlasocky.

My sme tiez este nedavali ani hrasok ani kukuricu.. Striedam jeden den polievka a dalsi den nieco hustejsie.

ludmilabb
27. jan 2010

ja stale mixujem

ake kase na vecer robievate? uz neviem aku mam vymysliet, varim ryzovu, z ovsenych, prosovych vlociek tak to striedam viete este nejaku inu poradit?
ja musim uz skusit aj obed bez mrkvy mozno ju uz ta mania presla

ludmilabb
27. jan 2010

cestovinu uplne rozvarate?

ludmilabb
27. jan 2010

a polievku Sofia este nemala 😕 ked jej dam nieco redsie tak to nepreglga a vyteka jej to z ust 😖

mimi21
27. jan 2010

ludak, ja tiez take hustejsie pyre

hrasok a kukuricu davate mrazenu???

martinaxyz
27. jan 2010

obed dovarený...troška volna...ja dávam na večeru mlieko alebo kaše na dobrú noc...niekedy cez deň dávam aj mliečne kaše...

ludmilabb
27. jan 2010

ja davam nemliecnu kasu s ovocim na veceru a potom este pred spanim kojim

martinaxyz
27. jan 2010

ten hrášok s kukuricou by zaujímal aj mňa aké to dávate-

ludmilabb
27. jan 2010

ja som hrach ani kukuricu nedavala, zatial ma to ani nenapadlo

janka30
27. jan 2010

Danda25, my sme boli na poradni vcera, maly ma 11650g a 75cm a to ho iba kojim, na obed ma zeleninku s masom, to zje nejakych 100-120 ml, na olovrant ovocie alebo vyzivu, niekedy s keksikmi a trikrat som mu skusala davat kasu. Ale ved oni zacnu chodit a schudnu 🙂

ludmilabb
27. jan 2010

janka to su paradne miery
ved hej zacnu behat tak vydaju ovela viac energie

dm1
27. jan 2010

ludka a ty varis sama kase? ja sa na to uz dlho odhodlavam ale zatial sa nejako neviem nakopnut. ja davam nemliecnu ryzovu a do toho vyzivu